Nadnormalna velkost

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Nadnormalna velkost

Poslaťod zeane » Ned 07.06.2009 22:06

:pac: čo by ja dala za to aby sa Bo zmenila späť na nežravku... Naložené dobroty síce nezje, zato si u rodičov poza môj chrbát nažobre... Nuž, taky začína byť zľahka nadrozmerná, aj keď teda nie výškou... :pac:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Nadnormalna velkost

Poslaťod MisheliQ » Ned 07.06.2009 22:53

elienka píše:Pudlíka sme chceli Toy

kamarátka ma tiež pudlíka toy bez PP čiernej farby (uvádzam aj farbu z istých dôvodov, ktoré aj vysvetlím), bolo to pred necelými 2 rokmi. Pozerala som všemožné inzeráty na pudla toy. S PP som našla chovku iba v zahraničí. U nás žiadna nebola - aspoň nie čierny pudel toy. A bez PP boli apricoti a dvoj farebný (bielo-čierny). Až raz sa mi podarilo nájsť inzerát, v ktorom boli šteniatka apricot aj čierne. Toy pudli bez PP. Kamarátke som všetky inzeráty podsunula a v ich mene som inzerentom písala. Samozrejme, že som kamošku aj vopred upozornila do čoho idú a že by si to mali 2krát premysliet. Povedala som jej aj to, že je dosť podozrivé, že žiadna chovka toy pudla (čiernej farby) na SR nie je (respektíve nebola), takže nech si dobré rozmyslí, čo kúpi. Nakoniec fenku kúpili za pár tisíc (asi 6 000, neviem presne, už si nepamätám). Veď kto odolá malému šteniatku?
A teraz má fenka bohužial problémy s chôdzou. Nie som však odborník, ale podľa mňa je problém geneticky a v chrbtici. Nikdy neskákala ako iné pudle (len cez prekážky na agility). Do nejakého 4.mesiaca (ak sa nemýlim) vyzerala ako každé zdravé šteniatko. Ale potom sa to z jej chôdzou začalo zhoršovať.
A k toy pudlovi má ďaleko. Má k maličkému telu dosť dlhé tenké nôžky. Srsť polobrčkavú a kým sa jej začali vytvárať brčky, tak to trvalo. Ale aj napriek týmto problémom ju nadovšetko milujú a myslím si, že fenka mala šťastie, že si ju zobrali tak úžasní ľudia. Pretože jej davajú všetku lásku, ktorá ju poháňa vpred.

Offtopic: Ak sa niečo odvtedy zmenilo a sú už aj chovky na SR toy pudlov, tak je to už trošku o inom. No podľa mňa kupovať si toho toy pudla je obrovské riziko. To je ako keby som si tu kúpila vodného portugálskeho psa bez PP. Ve´d to je priam nemožné, aby mi z toho aj toto plemeno vyrástlo, keďže u nás nie sú ani chovky a v ČR ich tiež nie je kvantum.
(myslím že si raz také plemeno aj kúpim-veď je to jedno z najmenej do :kak: plemien, ani krížence a ani psy bez PP po ňom nie sú, aspoň tu u nás nie :jupi: )
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Predchádzajúci

Späť na Ostatné