Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod maggie » Pon 08.06.2009 18:49

prave som pocula na markize v spravach o nariadeni v tisovci,ktore hovori o tom,ze nesmu mat ludia v bytoch psa s vahou viac ako 15kg!!!!!!!!!!!!!ak maju mozu zaplatit pokutu az do vysky 165 eur!!!!!!akoze kvoli tomu,ze velky pes nepatri do bytu....ja uz asi vazne nemam slov....my sme mali kokra a mal 18-20kg...to koker nieje pes do bytu?to len ako priklad,keby to vobec stalo za uvahu....co nestoji lebo to je teda nehorazna piiiiiiiiiiiiiiiiip!!!!!!!
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod vavrena » Pon 08.06.2009 18:56

:haha: Máš pravdu, je to sprostárna, alebo po slovensky p***ovina :haha: . Ak nájdem na webe fotky a maily poslancov, čo to odhlasovali, nacapím ich sem a môžeme sa im pekne vyjadriť priamo do schránky :haha: :haha: .

Takže vyjadriť sa môžete tu: http://www.tisovec.com/mailform.php
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod Ester » Pon 08.06.2009 18:59

toto je neskutočná hlúposť, čo vymysleli, len by ma zaujímalo, na základe akého zákona takto rozhodli.
Na živote milujem jeho rozmanitosť – každý deň ma naserie niekto iný. N.N.
Ester
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: okr. Rožňava

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod rastog » Pon 08.06.2009 19:05

to je na zalobu na mesto
Obrázok
rastog
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 320
Bydlisko: BA~ruzinov

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod vavrena » Pon 08.06.2009 19:06

Tady, tady :ahoj:
http://www.tisovec.com/storage/VZN_chov_zvierat.pdf

komu sa nechce sťahovať, tak: VZN o chove a držaní zvierat z roku 2007
§6
1) Chov SZ, najmä psov a mačiek v intraviláne mesta Tisovec a na Rim. Píle je prípustný za dodržania
nasledovných podmienok:
§ vo viacbytových - obytných domoch a rodinných domoch je prípustný počet SZ 1ks na jednu bytovú
jednotku
§ v počte nad 1 ks je chov podmienený písomným súhlasom susedov
§ do tohoto počtu sa nezapočítavajú mláďatá do veku 6 mesiacov

blabla bla...

Príloha 2 (toto je zaujímavé :no: )
Zoznam plemien psov., ktorých chov je zakázaný vo viacbytových domoch:
- Slovenský čuvač
- Nemecký ovčiarsky pes
- Doberman
- Bernardín
- Mastin neapolský
- Bobtail
- Rottwailer
- Nemecká doga
- Pitbull
- Americký stafordšir
- Bradáč veľký
- všetky čistokrvné a krížence nad 15kg hmotnosti

:haha: :haha:
Myslíte, že to tam niekto dodržiava? Nie je tu nikto z Tisovca? Ja pochybujem, že majiteľom tučného bígla dajú pokutu :pac: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod Liana » Pon 08.06.2009 19:08

tak toto je vrchol. tak takýmito :censored: sa zaoberajú poslanci. krásne. a policajti budú mať tiež plné ruky práce s vybavovaním nahlásení a vyberaním pokút. bravo. toto nás vytrhne z hospodárskej krízy. zaujímalo by ma, kam majú majitelia dať tých psov, čo majú nad 15 kg? to už hraničí s obmedzovaním ľudských práv, predsa pes je zákonom braný ako vec, čiže je to súkromný majetok. a pokiaľ mojím majetkom neohrozujem okolie tak ich je doňho veľké :kak:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.06.2009 19:09

tak toto nariadené je vážne choré. To má niekto z týchto psov ťažších ako 15 kg komplexy? :hmm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod maggie » Pon 08.06.2009 19:15

je to fakt neuveritelne pritiahnute za vlasy,skoro som odpadla...a ta zenska,co sa tam k tomu vyjadrovala,ta v zivote videla psa akurat tak na obrazku!!!no proste na slovensku je to asi tak...nie dost ze za psa pytaju poplatky a neviem,na co sa tie pouzivaju kedze kose na exkrementy su kde-tu,sacky v nich skor raritou,vencoviska sa daju na jednej ruke spocitat....jaaaaaaj pomoooooc
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod Bára » Pon 08.06.2009 19:28

Tiež by ma zaujímalo, čo chcú povedať napr. babičke, ktorá v byte chová 20 kg kríženčeka. Že ho proste musí dať preč, inak dostane pokutu? Mesto nerozmýšľa nad tým, čo bude? Koľko psov skončí utratených? Koľko psov skončí na ulici? Komu sa podarí niekam umiestniť napr 13 ročného psa? Je to choré :hmm: Aspoň viem, do ktorej diery sa nemám presťahovať :ach: Inak, ste si všimli, že všetky takto :censored: zákony a nariadenia vydávajú ľudia s absolútne kamenným srdcom, ktorí o psovi vedia akurát to, že to má štyri nohy, chvost a "bojové" plemená patria do "šrotu"... toto je vážne na infarkt... :vykricnik: :vykricnik: :vykricnik:
Inak mňa dosť pobavil Americký stafordšir :haha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod 5miki5 » Pon 08.06.2009 19:39

vavrena píše:Tady, tady :ahoj:
komu sa nechce sťahovať, tak: VZN o chove a držaní zvierat z roku 2007

asi je problém aj v dátumoch:
VZN schválené 30.11.2000
VZN účinné dňom 15.12.2000
bez dodatkov
ZDROJ????: 28.02.2007
skôr to vyzerá, že v r.2007 len zverejnili VZN na webovej stránke
znova aktuálna informácia :jop:
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod Megi » Pon 08.06.2009 19:43

V prvej chvíli sme si mysleli, že to je reportáž typu skrytá kamera alebo podobná hovadina :pac: , ale nás úsmev rýchlo prešiel pri pomyslení, že nejakí starší ľudia zvyknutí "poslúchať vrchnosť" (a že ich je ešte stále dosť) to vezmú vážne a kým sa niekto súdny do toho obuje, naozaj môžu dať svojich "prerastených" psíkov preč, v horšom prípade aj utratiť. :plac: Dúfam len, že aj v takej štvortisícovej diere ak je Tisovec sa nájdu ľudia, ktorým sa bude chcieť touto nehoráznosťou zaoberať.
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod dana033 » Pon 08.06.2009 19:50

To aké :kak: vymyslelo? Nemám slov. No vlastne slov by aj bolo, ale také tu používať nechcem. By si niekto zaslúžil :au:
Ale teoreticky keď sa berie pes ako vec, kto vie či tam v bytoch nemajú zakázané aj skriňe a iný nábytok ťažší ako 15 kg :haha:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod Megi » Pon 08.06.2009 19:53

Sorry, sorry, všetko beriem späť, ľudia, nepanikárme!!!
Starostlivo som prelúskala VZN Mesta Tisovec o Užívaní a znečisťovaní verejných priestranstiev psami http://www.tisovec.com/view.php?cisloclanku=2009050701 a okrem opakovanej pravopisnej chyby :pac: som tam našla aj toto: a tiež sa zakazuje vo viacbytových domoch chov nasledovných plemien...a krížence nad 156kg hmotnosti. Takže miláčikovia s hmotnosťou 155,99 kg a ich majitelia môžu pokojne spávať. :jupi:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod dana033 » Pon 08.06.2009 19:56

Megi píše:Sorry, sorry, všetko beriem späť, ľudia, nepanikárme!!!
Starostlivo som prelúskala VZN Mesta Tisovec o Užívaní a znečisťovaní verejných priestranstiev psami http://www.tisovec.com/view.php?cisloclanku=2009050701 a okrem opakovanej pravopisnej chyby :pac: som tam našla aj toto: a tiež sa zakazuje vo viacbytových domoch chov nasledovných plemien...a krížence nad 156kg hmotnosti. Takže miláčikovia s hmotnosťou 155,99 kg a ich majitelia môžu pokojne spávať. :jupi:


A to čo by volakto v byte choval kravu? :haha: :haha: že 156 kg
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: nariadenie o drzani psov v bytoch v tisovci-uuuu

Poslaťod Sana » Pon 08.06.2009 19:57

Megi píše:V prvej chvíli sme si mysleli, že to je reportáž typu skrytá kamera alebo podobná hovadina :pac: , ale nás úsmev rýchlo prešiel pri pomyslení, že nejakí starší ľudia zvyknutí "poslúchať vrchnosť" (a že ich je ešte stále dosť) to vezmú vážne a kým sa niekto súdny do toho obuje, naozaj môžu dať svojich "prerastených" psíkov preč, v horšom prípade aj utratiť. :plac: Dúfam len, že aj v takej štvortisícovej diere ak je Tisovec sa nájdu ľudia, ktorým sa bude chcieť touto nehoráznosťou zaoberať.


Presne vdaka tomuto mozu ludia svojich psov strielat, ved preboha 5 litrov je pre niekoho velky peniaz, a pes len vec...
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Ďalší

Späť na Ostatné