Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod hruska » Pon 12.12.2011 15:14

Viem, ze sa neda generalizovat, ale zila som aj pod detmi, aj pod dvoma vacsimi psami a omnoho vacsi bordel robili tie decka.
Nastastie Foxu je vacsinou ticho, ziape len ked ktosi buchoce na chodbe (ked som doma, iba upozorni, no minule mi sused vravel, ze nan zurivo ziapala poza dvere, hoci je to jej oblubenec - sak je nejaky strazca :pac: ) a ked k nam raz za rok ide nejaky "votrelec". Zavyja iba ked ju provokujem. Ale psa c.2 sa bojim, ak bude ziapac, rysave trdlo sa rado prida.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 12.12.2011 15:18

Offtopic: Ano, bývanie pod deťmi je na nervy. Celodenné neprestajné trieskanie, dupanie, vrešťanie a pri troche šťastia aj nočné vrešťanie a búchanie s rôznymi vecami.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Mackie » Pon 12.12.2011 15:21

samozrejme ze 10 minut je vzdy a vkuse a stale, ved to poznam, stale mam v PC kopu nahravok, ktorymi som zabila pol dna v praci (neprehravat 8 hodin 9 hodinovu nahravku je narocne, posuvat to po par sekundach, ale zase nie po velmi vela, aby mi naaahodou neuslo nejake pipnutie v tom tichu ci hluku aut ci vrtacky..)

ja dufam, ze Haator bude "live long and prosper", lebo ak sa jej nieco stane a este budeme stale kde sme, Drako bude musiet ist prec, to uz by som ani ja nezniesla, aby robil bordel, akeho je len on schopny
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Margita » Uto 13.12.2011 8:39

:oo: :oo: kokos ,ja len zasnem dievcence :ua:
ja si musim zaklopat,ale u nas sa na psa zatial ztazoval len jeden ale to len tak medzi recou spomenul otcovi ze pes steka(ano stekne si ked ide vonku pes ,ktoreho on nemusi ale to je len hav hav hav hav hav a koniec :lol: a to len ked nikto nie je doma,ale tak sused penzista ,cely den s cigaretou vykvaseny na balkone a my okno hned vedla,no co by to nepocul)
za 23 rokov sa tam nastahovali novy mozno tak raz,inac su to vsetko povodny, a nastastie normalny,
nad nami mali vyzlu s ktoru sa obojstranne neznasali a vzdy po sebe zjapali,ale to bolo len zjap,zjap zjap zjap a koniec :lol:
keby sa aj zacal niekto stazovat ,naslo by sa toho na ostatnych dost ,mne vadi ked suseda kazdu sobotu vysava :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2011 11:41

Tieto situacie nepotesia... A aj ja som mala dost stazovatelov. A na hluk to nebolo, ani na curanie :heh: Ale viem, ze suseda spodna 100x radsej nasho psa ako 1 dieta. Prvy rok sa chodila pravidelne kazdy mesiac pytat, ci nahodou nejake necakame a ze este kludne mozme pockat, ze mame cas :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Domča » Uto 13.12.2011 13:36

my máme našťastie normálnych susedov, Googliček breše jedine ak niekto zazvoní, lebo sa teší na návštevu alebo na pizzu, a raz do týždňa havkne keď prídeme skôr domou z práce ako rodičia, lebo sa tááák veľmi teší, že sme všetci doma :) U nás je na poschodí 5 bytov, a keď som si tu malého priniesla a po cca pol roku nás stretla suseda, tak sa čudovala že my máme tak dlho psa v byte, že ho ani nepočuť, ani necítiť......

Ale keď sme bývali s frajerom v meste, tak pre každý kúsok blata mi susedia zvonili, že "váš psík si tam bobek zabudol" :jop: , vonku pred barákom to isté, nikto si nevšimol že po ňom :kak: zbieram, ale akonáhle sa im tam vys :kak: jedna z tých 10 mačiek čo kŕmili pod oknami tak hneď boli u mňa že na chodníku,rovno pred vchodom ste bobek zabudli odpratať :hmm: Najväčší gól bol, keď mi raz zazvonila jedna "najmilovaniejšia" suseda z toho baráku (bývala o 4 poschodia nižšie na druhej strane bytovky), že váš pes strašne brechal a zavíjal celý deň -tak sme jej slušne vysvetlili, že :nwm: "mladá pani" ale to nemohol byť on, pretože každý deň chodí somnou do roboty, nikdy ho nenechávame samého doma. Tak odchádzala najebabrana,že ako to s ňou hovoríme, a ešte raz a zavolá :fizel: .....alebo keď vrieskala na pol baráku, že vo výťahu je napísané, že pes sa v ňom nesmie voziť a ona do toho výťahu potom nevlezie!!! Tak som ju slušne poprosila, aby mi tú vetu ukázala - jasné že tam nič také napísané nebolo, zasa len sčervenela, niečo si mrmlala popod nos, že ona s tým prašivým psiskom vo výťahu nepôjde, tak som ju slušne poprosila,že nech ide na pešo, že ja sa na 5 poschodie na pešo trepať nebudem!!! Odvtedy sa mi ani nepozdravila :nwm:


No a o tých deťoch u susedov mi hovoriť nemusíte, nad nami majú 5 detí, hrajú na klavíri, husliach, flaute, gitare a ich mater im do toho škrieka kostolné árie ..... a pravidelne nás pre spestrenie programu min. 3 x do roka vytopia....... minulý rok večer pred vianocami, mamku skoro piclo....
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2011 13:39

minulý rok večer pred vianocami, mamku skoro piclo....

Nas 4 dni pred vianocami :heh: A dokonca ani nie sused nadomnou ale az ten navyse
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Lindchen » Uto 13.12.2011 15:49

Bola som vyvenčiť Arisa cez obedovú prestávku a koho nestretnem? No jasné, že susedu :pac: . Sťažovala sa na psy (tá čo predtým písala len listy), že u nás šteká atď atď. Nakoniec sa prišlo na to, že môj pes to nerobí, takže som z toho vonku :dancing: :heh: . Ale bola milá, slušná, a ani sa nečudujem, že jej vadí, že Blondie šteká, keď niekto príde, lebo furt niekto chodí :angel: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod zienatko » Str 14.03.2012 12:28

Nikde som nenasla temu ohladom toho, kolko psov je mozne mat v byte. Je to nejako celoslovensky dane, alebo sa to odlisuje od mesta?
Samozrejme uz nevravim o tom, ze ak je povolene mat napr. 3 psov, mozno sa mysli malych psov, a napr. vacsich psov (od 50cm vyssie) uz je mozne mat len 2...
Existuje take nieco? Ci je to neobmedzene?
Vdaka.
zienatko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod katkariinka » Str 14.03.2012 13:02

zienatko, nie, ziadny taky zakon ani nariadenie neexistuje.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod vavrena » Str 14.03.2012 13:22

Mňa by zaujímalo, do akej miery môže VZN mesta tento počet obmedziť. Som lenivá pohľadať to, ale kdesi tu bolo nariadenie nejakého mestečka z východu, kde vo VZN majú napísané, že v byte možno držať max 2 psy alebo tak nejak, a že v byte nemôže sídliť chovateľská stanica :heh: . A tiež tam mali nejakú pálku na poplatky za psa, že za tretieho psa v dome (lebo v byte už nemôže byť) straaašne veľa peňazí.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod katkariinka » Str 14.03.2012 13:24

vavrena,
ale niekto asi pravnicky zdatny na to pisal, ze mesto nesmie urcite vyssiu sadzbu na viac psov, a myslim ze ani nesmie obmedzit pocet psov drzanych v byte.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod lucik » Str 14.03.2012 13:38

pár rokov dozadu bolo aj v Trnave obmedzenie - v byte len JEDEN pes a to do 50 cm výšky
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod tulenik » Ned 18.03.2012 1:56

Právo občana nadobúdať majetok sa smie obmedziť len v prípade nejakého, zjednodušene povedaného, vyššieho záujmu a jedine zákonom, nie VZNkom. Takže hentaké hovädziny vo VZN sú akosi nad rámec zákona a tým pádom si celé VZN môžu strčiť do kamsi.
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Psy v bytoch - nariadenia vs. práva majiteľov

Poslaťod Mackie » Ned 18.03.2012 12:30

ak je "platne", tak si ho nikto nemoze nikam strcit, musi sa najprv spravit nieco pre to, aby bolo uznane za neplatne.. a spatne vam pokuty nikto nevrati, preto treba tieto vymyslanky riesit co najskor a nespoliehat sa, ze to spravi niekto iny
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné