Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod ...Megy... » Štv 04.06.2009 21:37

Ahojte.Chcem sa spytat ci moze byt tento psik cistokrvny bernsky salasnicky pes? teraz ma dva tyzdne a je hnedy. Biely odznak ma iba na nohach a na hrudi. MOzu sa mu este vytvorit biele odznaky na tvari a zmenit farba na ciernu? Dakujem za odpovede
...Megy...
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod skacenka » Štv 04.06.2009 21:38

...Megy... píše:Ahojte.Chcem sa spytat ci moze byt tento psik cistokrvny bernsky salasnicky pes? teraz ma dva tyzdne a je hnedy. Biely odznak ma iba na nohach a na hrudi. MOzu sa mu este vytvorit biele odznaky na tvari a zmenit farba na ciernu? Dakujem za odpovede


škoda že si nepriložila fotku psíka..
Ale ak psík nemá PP tak sa dá len polemizovať o tom,či je alebo nie je čitokrvný :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod mmseltie » Pia 05.06.2009 6:38

Ja mam síce iné plemeno, ale tiež tricolor. Šteniatka sa narodia už trojfarebné. Čierna farba je hneď sýta, akurát hnedá farba nemá ten odtieň ako v dospelosti, je šedavá. Biele znaky sa nezväčšujú, skôr sa niektoré zmenšia.
Čistokrvného psíka spoznáš hlavne podľa toho, že má preukaz pôvodu :yes:
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod lara » Pia 05.06.2009 9:27

...Megy... píše:Ahojte.Chcem sa spytat ci moze byt tento psik cistokrvny bernsky salasnicky pes? teraz ma dva tyzdne a je hnedy. Biely odznak ma iba na nohach a na hrudi. MOzu sa mu este vytvorit biele odznaky na tvari a zmenit farba na ciernu? Dakujem za odpovede


netreba fotku, určite nie je.. pes može snad zmenit odtien, ale nemeni celu farbu a rozloženie flakov.. niektorym sa sice farba srsti od narodenia trošku meni ako napr. jorkšírom, ale to neni pripad BSP.. ostatne plati to, čo pisali baby vyššie
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Baarbora » Pia 05.06.2009 10:01

BSP sa rodi tricolorne. Sice sa este meni velkost odznakov, ale hnedy pes rozhodne nie.
tak ma napada, kde sa vyskytol dvojtyzdnovy psik??
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Mackie » Pia 05.06.2009 14:02

ci moze byt cistorkvny vies zistit iba ak ma preukaz povodu (priiiiiipadne, rodicia maju preukaz povodu)
inac to moze byt hocico
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Monica » Pon 08.06.2009 13:46

Offtopic: A ako vyzeraju papiere , ktore ku psikovi dostanes ? Ja sa do toho vobec nevyznam a uz som si nasla inzeraty na steniatka od obycajnych ludi co si chovaju psov doma a povedali mi , ze steniatka su s PP, ako ja budem vediet ci mi naozaj davaju to prave??? Viete mi to sem niekto hodit ? :no: Nieze by som zase ludom az tak neverila, no nikdy neviete.... :nwm:
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Lena » Pon 08.06.2009 15:51

a myslíš že chovatelia sú neobyčajný ľudia ktorí psíkov nechovajú doma? :lol: :no: Vieš čo je najjednoduchšie a najzaručenejšie? vybrať si to ktoré plemeno, potom chodiť na výstavy a sledovať si niektoré odchovy ktoré sa ti páčia a potom uvažovať nad šteniatkom, keďže už budeš vedieť čo si domov prinesieš, s akou preddíspozíciou, akým temperamentom, a prípade akými fyzickými znakmi ktoré pravdepodobne vzhľadom na genetiku zdedí aj šteniatko....potom keď si to vyhliadneš a bude mať daná fenka vrh, tak si ho rezervuješ a môžeš následne vedieť o každom kroku čo sa tam deje....šteniatko dostaneš a keď si vyberieš dobrého chovateľa tak s ním stále ostaneš v kontakte ak by si si nevedela rady....takto si zaručíš že si nebudeš búchať hlavu o stenu ak sa niečo stane a v prípade nejakých komplikácií budeš vyrovnaná so situáciou, pretože budeš vedieť že si spravila čo si mala a nič si nezanedbala... :yes:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Bára » Pon 08.06.2009 18:41

Lena: Sú aj ľudia, ktorí si myslia, že chovateľská stanica vyzerá asi tak, že niekto má na dvore alebo mimo dvora postavených niekoľko kotcov, v každom je pes alebo suka a šteňatá. To sa však podobá skôr na množiteľov :ach: Ale ľudia, ktorí o tom nič nevedia majú často takúto milnú predstavu :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Monica » Pon 08.06.2009 20:57

Bára píše:Lena: Sú aj ľudia, ktorí si myslia, že chovateľská stanica vyzerá asi tak, že niekto má na dvore alebo mimo dvora postavených niekoľko kotcov, v každom je pes alebo suka a šteňatá. To sa však podobá skôr na množiteľov :ach: Ale ľudia, ktorí o tom nič nevedia majú často takúto milnú predstavu :no:


Niekedy som si to myslela.. Nikdy som sa o to nejak nezaujimala a skor som si myslela, ze prave chovatelske stanice mnozia havov.. Teraz uz viem,ze to tak nieje.. :smile: Proste som len chcela vediet ako to vyzera a tak.. Len reagujete na ine ... Chcem si kupit hava s PP a chcela by som vediet co teda k tomu dostanem a ako to vyzera...
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod skacenka » Pon 08.06.2009 21:16

Monica-skús si ťuk na stránku nejakej chovateľskej stanice-tam zvyknú mať pri psíkoch naskenovaný aj rodokmeň - teda PP :yes:
Inak super,že si sa rozhodla pre psíka s PP :jop:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Lena » Uto 09.06.2009 6:50

Monica nereagujem na iné....ide o to že ak toho chovateľa predtým nespoznáš tak to môže byť nejaký super množiteľ ktorý ti predá šteniatko niekde na pumpe a dá ti to ruky kvázi papier ktorý si sám vytlačí...môže to tak urobiť, nikde nie je napísané čo chovateľ musí a čo nie, ale ak by si ho už poznala tak si ho budeš vedieť vyhľadať....
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Ivanka.P » Uto 09.06.2009 12:20

Monica píše:Offtopic: A ako vyzeraju papiere , ktore ku psikovi dostanes ? Ja sa do toho vobec nevyznam a uz som si nasla inzeraty na steniatka od obycajnych ludi co si chovaju psov doma a povedali mi , ze steniatka su s PP, ako ja budem vediet ci mi naozaj davaju to prave??? Viete mi to sem niekto hodit ? :no: Nieze by som zase ludom az tak neverila, no nikdy neviete.... :nwm:

takto vyzerá rodokmeň môjho psa /odfotený normálne foťákom
http://www.images.dogforum.sk/files/gib ... cni3vc.jpg

niekto ho skenuje na stránky tak napríklad klikni sem: http://www.aliendeelegance.sk/slovensky ... p?pid=6303

alebo sem český rodokmeň http://www.siky.cz/page/rodokmen.html

a každý psík s PP = dodokmeňom musí mať svoje číslo vytetované v ušku http://pyrenees.wbs.cz/tetovani.JPG
alebo v slabine ale fotku som nenašla :no: bez toho to je len psík bez PP a môže byť akože čistokrvný ale záruku ti nikto nedá, lebo rodičov si môžeš len tipnúť.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Monica » Uto 09.06.2009 13:11

Ivanka.P píše:
Monica píše:Offtopic: A ako vyzeraju papiere , ktore ku psikovi dostanes ? Ja sa do toho vobec nevyznam a uz som si nasla inzeraty na steniatka od obycajnych ludi co si chovaju psov doma a povedali mi , ze steniatka su s PP, ako ja budem vediet ci mi naozaj davaju to prave??? Viete mi to sem niekto hodit ? :no: Nieze by som zase ludom az tak neverila, no nikdy neviete.... :nwm:

takto vyzerá rodokmeň môjho psa /odfotený normálne foťákom
http://www.images.dogforum.sk/files/gib ... cni3vc.jpg

niekto ho skenuje na stránky tak napríklad klikni sem: http://www.aliendeelegance.sk/slovensky ... p?pid=6303

alebo sem český rodokmeň http://www.siky.cz/page/rodokmen.html

a každý psík s PP = dodokmeňom musí mať svoje číslo vytetované v ušku http://pyrenees.wbs.cz/tetovani.JPG
alebo v slabine ale fotku som nenašla :no: bez toho to je len psík bez PP a môže byť akože čistokrvný ale záruku ti nikto nedá, lebo rodičov si môžeš len tipnúť.


Dakujem velmi pekne :no: :jop:
Uz mam aspon aku taku predstavu :yes:
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Re: Ako spoznam ci je psik cistokrvny

Poslaťod Monica » Uto 09.06.2009 13:12

skacenka píše:Monica-skús si ťuk na stránku nejakej chovateľskej stanice-tam zvyknú mať pri psíkoch naskenovaný aj rodokmeň - teda PP :yes:
Inak super,že si sa rozhodla pre psíka s PP :jop:


No ano, pochopila som :no: Vtedy som este nemala nastudovane nic :hi: :hi:
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Ďalší

Späť na Ostatné