Alergia na psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Prosím vás pomožte mi... - Alergik a pes

Poslaťod daggi » Uto 28.07.2009 12:17

u nas sme alergici cela rodina. :ach: Mne teraz v aprili nahodne pri dlhotrvajucom kasli, zistli alergiu na psa a macku, pritom macku ani nemame a ani s nimi do kontaktu nechodim. :ach: Pri psov som chodila.
Kasel mi trva uz pekne dlho a chodim stale po vysetreniach, a neverim, ze by som to mala zo psa,alebo si to nepripustam , ale napr. tiez citim, ze ked je Daggi vnutry s nami tak sa mi kasel zhorsi. Napr. minuel bola dost silna burka tak som ju dala dnu a bola s nami vnutry cely vecer, tak som nenormalne kaslala horzne ma dusilo. Urcite by som si nekupovala psika, ked viem, ze mame v rodine alergiu na psa, ktory musi byt celorocne vnutry, aspon ja citim, ze mam problemy a ze sa mi zhorsuju ked som v uzavretom malom priestore s nasou Dagusou. Viem, ze v tom obdobi ked mi to alergolog zistil. sme uz pozerali steniatka, a zasadne mi zakazal kupovat psa, ale neviem si predstavit zivot bez psa, tak to riesim tym, ze sem tam kychnem a kaslem berem spreje, ale snazim sa to tiez trosku obmedzovat tym, ze Daggi co najmenej pustame dnu a ked ju dnu pustime tak si hned vsetko vyupratujem od chlpov, uz som povedeala ze si budem davat rusko na usta ked bude vnuttry aby ma menej dusilo :heh: , ale ako vravim, mat psika celorocne vnutry by som nezvladla :ua: Nastastie mame rodinny dom, a milujem velke plemena :lol:
daggi
Junior
 
Príspevky: 300

Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod wer » Str 18.05.2011 14:58

Jedna sa o pripravky na odstranenie alergenov zo srsti, ovzdusia, odevov, prostredia. Konkretne: Petal Cleanse (na odstranenie alergenov priamo zo psov alebo mackiek/malych zvierat), Fabri Cleanse (k praniu odevov), Home Cleanse (cistiaci prostriedok na nabytok a pod) a Air Cleanse (do ovzdusia).
Boli okrajovo spominane v inej teme a tak zakladam novu temu, lebo ma to zaujalo ako alergika so psom v byte.
Hladala som aj rozne recenzie, nasla akurat zahranicne a tam u ludi spokojnost... Tu s tym ma niekto skusenost? Asi sa do toho dam a otestujem..
Naposledy upravil wer dňa Str 18.05.2011 15:56, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod katkariinka » Str 18.05.2011 15:13

otestuj a daj vediet, mna by to tiez zaujimalo. Aj ked s mojim psom nastastie problem nemam, ale napr. u rodicov uz problem je.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod bubka » Str 18.05.2011 15:50

a o ake konkretne pripravky ide? :smile: nam by sa take nieco tiez hodilo doma
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod wer » Str 18.05.2011 15:53

Pridala som teda aj do uvodneho prispevku.. :smile: Petal Cleanse (na odstranenie alergenov priamo zo psov alebo mackiek/malych zvierat), Fabri Cleanse (k praniu odevov), Home Cleanse (cistiaci prostriedok na nabytok a pod) a Air Cleanse (do ovzdusia)
nestoji to malo, tak vaaham.. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod Mackie » Str 18.05.2011 16:11

hovorime o tomto, ano?
http://www.alergoshop.sk/product_info.p ... 0q7duklvc5
Účinné čistiace látky obalia a zneutralizujú alergény pochádzajúce najmä zo slín a odumretej, šupinatej kože zvieraťa. Zvlhčujúce látky skvalitňujú kožu a srsť a tým znižujú nežiadúce škriabanie sa zvieraťa.

ako si to mam vysvetlit, ze to funguje len na neutralizovanie koze a slin ako alergenu, alebo aj ako nosicov, cize to pomoze aj ak je pes od pelu a travy, teda ci to vycisti tu srst aj od tohto? v tom druhom pripade, tak ako hovori druha veta, by to mohlo byt pouzitelne aj ked mam psa alergika, nie?
20 eur za 350 ml vs. 10 eur za podobny sampon, ak porovname aplikaciu a spotrebu vody pri velkom psovi (a ine "komplikacie") zase nie je az take zle (hoci, libier to stoji len 10)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod wer » Str 18.05.2011 16:16

vsak prave, som lustrovala na nete v uk.
ale asi si to nakoniec predsalen objednam na to shope, co si dala link...
a hej, pisu tam aj, ze to pomaha na samotnu srst a obmedzuje skrabanie. no ktovie, aj to by sa mi siklo na toho mojho.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod Miroslav » Sob 21.01.2012 18:02

Môžem sa opýtať na radu, ako najefektívnejšie odstrániť chlpy z koberca? Vysávač je na to slabý. Žena má nervy, že to musí na kolenách s kefou vyčesávať, ale ani tak to neide ako by trebalo. Poradí niekto kto má s tým skúsenosti :otaznik:

Sorry, že to píšem do tohto vlákna, zdalo sa mi najvhodnejšie a nové nechcem zakladať. Dúfam, že si to tu niekto všimne.
Miroslav
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: ďaleký východ

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod Margita » Sob 21.01.2012 18:21

Offtopic: dat prec koberec :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod MiuMiu » Ned 22.01.2012 15:26

Tiez by som dala jednoznacne prec koberec .. pes a koberec nepatria k sebe :nie:
MiuMiu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Košice

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod Mackie » Ned 22.01.2012 18:31

pes a koberec vobec nie je problem :ach:

ak ma koberec otvoreny vlas, dobre funguje napr. furminator ci ina kefa, inac ti ostava len kupit lepsi vysavac
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod zuzka:) » Ned 22.01.2012 18:35

my máme síce blbý koberec, ale nový vysávač to zvláda v pohode. a práveže keď sme starý koberec vyhodili a čakali na nový, tak som za tých pár dní len čakala, kedy si pes zlomí nohu niekde na zákrute, ako sa mu šmýkalo
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 22.01.2012 18:45

K tomu kobercu:
http://img.zoznamtovaru.sk/direct/iR/im ... 5347b8.jpg

úžasná vec, kúpila som to v petcentre a v odstraňovaní chlpov a aj iných nečistôt z koberca to nemá konkurenciu (aj naproti vysávaču).
Odkáž ženičke, že bu´d dáte koberec preč, alebo sa s tým proste babrať treba.
Ja s hentou rukavicou robím koberec raz do týždňa + vysávanie vtedy a raz do mesiaca ho prejdem tepovacím prostriedkom. Nejde len o chlpy, ale ten koberec od psov aj smrdí. Koberec v celej izbe máme len v spálni.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod Miroslav » Pon 23.01.2012 14:49

Ulfeheidr, kde sa to dá objednať? A koľko to stojí ?
Miroslav
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: ďaleký východ

Re: Prípravky na odstránenie alergénov (pre ľudí)

Poslaťod lucik » Pon 23.01.2012 15:10

ja som naposledy na výstave kúpila od poliakov skvelú kefu s gumenými Včkovými "chlpmi".. už si nepamätám ako sa volá, na kefe to nie je a papierik od toho som zahodila, ale stále 15 EUR. super s ňou idú dole chlpy z rôznych povrchov, používam to najmä na psie podložky, keď ich idem prať a tiež na posteľ.. mali aj metlové vyhotovenie..
možno meggie26 by vedela, mali vedľa nich stánok a tiež hovorila, že to kúpila :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné