Alergia na psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod MisheliQ » Str 03.06.2009 14:15

myslím, že alergicke príznaky vypuknú hneď pri kontakte s alergénom. A môžu sa stupňovať..ale nie som odborník, takže to sú len moje dohady.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod Simonka » Str 03.06.2009 14:57

Súhlasím, ale žeby výnimka?? :lol: no neviem, niesom odborník :smile:
Simonka
Snoopy
 
Príspevky: 196
Bydlisko: Martin

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod zualka » Str 03.06.2009 15:30

Aj ja si myslim, ze by jej telo zareagovalo hned ked si ho prvy krat pohlatkala. Musela by sa dusit uz len ked prejde okolo mna a okolo veci, o ktore som sa obsuchla. Len sa jedneho bojim, ze to nebude alergia, ale aj tak si sestra bude namyslat, ze to ma od psa a nakoniec s toho ochorie lebo si to vsugeruje!
Dôvera! Základný pilier vzťahu s mojím psom
http://agilitywhippets.weebly.com/news.html
zualka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Šaľa

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod Bára » Str 03.06.2009 15:38

zualka: Moja mama je tiež alergická na psie chlpy a keď som sama na víkend a vezmem si ovčiandu do domu, potom stačí, aby mama vošla dnu a behom pár minút začne sopliť, kašlať a slzia jej oči. Takže tvoja sestra si buď namýšľa alebo tam nechce psa... Skús pohľadať na nete články o alergických reakciách, prípadne napíš mail do nejakej internetovej poradne a daj to sestre prečítať. Držím palce :jop:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod MisheliQ » Str 03.06.2009 16:23

zualka, myslím si to isté, že alergiu nemá, ale časom si ju vsugeruje natoľko, že ju mať bude :ach: spýtaj sa jej, čo je vo veci-prečo zrazu vymýšľa
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod zualka » Str 03.06.2009 21:50

Ach tie medzisesterske vztahy..nevadi, ale vdaka vam som sa upevnila v nazore a nedam sa :jop:
Dôvera! Základný pilier vzťahu s mojím psom
http://agilitywhippets.weebly.com/news.html
zualka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Šaľa

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod Ivanka.P » Štv 04.06.2009 12:15

Bára píše: Takže tvoja sestra si buď namýšľa alebo tam nechce psa...

alebo nechce teba :haha: si jej nebodaj povedala, že ak sa jej to prejaví tak sa odsťahuješ so psom? :joint:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod Bára » Štv 04.06.2009 16:01

Ivanka.P: Ktovie, možno sa chce sestra zbaviť hlavne jej a pes je ako zámienka :heh: :ha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod gaya » Štv 04.06.2009 22:44

alergicka reakcia na psov sa objavuje najneskor do 2 dni......takze sestra si vymysla :ach:
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod Jannka » Štv 04.06.2009 22:52

inak ,viete co je zaujimave, moj brat je alergicky na macky. Ale na psy nie (chvalabohu). Nie je to cudne?
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod Amaguk » Štv 04.06.2009 22:53

ani nie, pokial viem, nie je to az tak zriedkave. Kamoskyna dcera je presne takyto isty pripad
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod Jannka » Štv 04.06.2009 22:55

Amaguk píše:ani nie, pokial viem, nie je to az tak zriedkave. Kamoskyna dcera je presne takyto isty pripad

no ja viem, ze to je bezne, ale myslela som ze mi niekto vysvetli preco je to tak? Ved chlpy su chlpy ci uz su mackine, alebo psie...preto mi to pride divne.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Rodina vs ja a moj pes

Poslaťod elienka » Pia 05.06.2009 7:32

nie je to to isté, mačka je väčší alergén ako pes, dokonca ak by ste mali mačku a potom ju dali preč, ešte rok je daný byt či dom zamorený mačacími alergénmi a to môžete vysávať a umývať koľko chcete.
(inak sama mám dve mačky, žijú aj vnútri, naštastie sa ma alergie netýkajú)
A keď k nám príde moja švagrová, ktorá miluje zvieratká všetkého druhu, ale je na všetky bohužiaľ alergická, tak u nej je alergická reakcia okamžitá a to berie pravidelne lieky.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Prosím vás pomožte mi... - Alergik a pes

Poslaťod realita » Štv 11.06.2009 13:31

pred dvoma mesiacmi som si vzala psíka z útulku a približne po mesiaci sa mi zhoršil alergický stav. Nikdy pred tým som nezaznamenala alergiu na psa ale teraz mi z krvi zistili, že ju mám. Psík bol týraný a nieje ešte úplne socializovaný + je na mňa momentálne nesmierne naviazaný. Je to osemmesačné šteniatko. Vôbec si neviem predstaviť, že by som ho dala preč- teraz keď už konečne začína nejakému človeku veriť. Odkedy nespáva v izbe, stav sa zlepšil. Nevie niekto či alergia môže byť ozaj len dočasná prípadne spojená s dobou plznutia? Teraz totiž začal plznúť neskutočne- vyčesávam ho aj dva tri krát denne :fizel:
realita
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Prosím vás pomožte mi... - Alergik a pes

Poslaťod gabrievamfim » Str 17.06.2009 8:47

No, aj ja prskám, keď mi to doma začne pĺznuť a ešte aj vyčesávam. Asi pred piatimi rokmi mi priateľ doniesol z Belgicka také spreje, čo priliepajú roztoče k chlpom a okrem toho vyčesávam jedine s rúškou. A potom už len kvapky do očí a som v poho. Keď už nie je sprej, tak ti vrele odporúčam aspoň vlhkú rúšku cez nos a ústa. Mechanické prekážka proti roztočom veľmi pomáha. Kamarátka pred vyčesávaním psa najprv povysáva a používa aspoň vodu v rozprašovači..
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné