Psia sexualita

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia sexualita

Poslaťod Alexis » Štv 21.05.2009 19:22

No moze byt ze to nie je len o dominancii ale aj o uzkosti atd.ako tu bolo pisane. Ale zeby bolo v ramci normy skakat na alfu tym,ze vyjadruje obdiv no neviem. Na mojho psa si mozu dovolit skakat len stenata aj to potom vzdy skonci,tak ze on je dominant nad nimi. :lol: Myslim,ze ked pes chce druhemu ukazat jeho obdiv voci nemu tak to spravi tak,ze sa podriadi a respektuje ho dobrovolne ako silnejsiu osobnost. To je moj nazor.
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Psia sexualita

Poslaťod Sunny » Str 27.05.2009 12:27

Škoda že som v nedelu nemala so sebou kameru. Gili predviedla ukážkové naskakovanie na inú fenu z dôvodu nesmierneho obdivu. Ona sa do tej fenky úplne neskutočne zbláznilla, taký zbožný pohľad nehádže asi ani na mňa :heh: Tá fenka z toho síce dva krát nadšená nebola, ale nakoniec povolila a láskavo sa s Gili hrala :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psia sexualita

Poslaťod Ivanka.P » Str 27.05.2009 13:02

Alexis píše:Ale zeby bolo v ramci normy skakat na alfu tym,ze vyjadruje obdiv no neviem.


Ano presne toto robia. Ako písala Sunny. Ale nie moc dlho a vtieravo. Na moju suku sem tam nejaká iná sučinka naskočí a Rita to nijako nerieši. Ale ak to urobí nadržaný pes tak ho riadne spacifikuje /okrem hárania :lol: to dá chvost nabok/
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia sexualita

Poslaťod Sunny » Str 27.05.2009 13:40

No nenašla som názornú ukážku toho naskakovania, ale Gilin zaľúbený pohľad áno :haha:
Obrázok
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psia sexualita

Poslaťod Liana » Sob 30.05.2009 0:58

no u nas je to teraz jedna velka lesbicka show. starsia sa hara a teraz "to" robia v jednom kuse a na striedacku, v ramci hry. teda myslim ze chvilku sa nahanaju, chvilku zas nieco ine :lol: nezasahujem im do toho, tvaria sa pri tom stastne ako blchy :heh:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia sexualita

Poslaťod Sunny » Sob 30.05.2009 1:55

Ja to tu mám teraz trojmo - huskyna hára a krpane to nejako prežívajú s ňou :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psia sexualita

Poslaťod Liana » Sob 30.05.2009 8:17

inak, mam take podozrenie, ze moj pes je trosku inac orientovany. aj pocas harania chodi len za fenami, na psov dost vyrazne kasle (vyhoda pre mna) :lol:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia sexualita

Poslaťod Diandra » Sob 30.05.2009 17:11

moja sa teraz harala a vyskocila na nasho kocura! :lol: kocur je taky pohodak on si to snad ani nevsimol alebo si myslel ze sa s nim Aisha hra lebo zostal stat a kukal sa na mna akoby nic. Aishu som rychlo odstrcila a uz je v pohode
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Psia sexualita

Poslaťod Liana » Sob 30.05.2009 17:31

nasa mala si o to sama koleduje :lol: pride a zacne sa starsej nenormalne smajchlovat zadkom popod nos :ach: takze ich vlastny sposob zabavy :lol:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia sexualita

Poslaťod Gombicka333 » Str 03.06.2009 19:19

Ja som citala v jednej knizke ze zabera napr. toto : ked pes vyskoci (na nohu cloveka napr.) tak zobrat normalny rozprasovac naplneny vodou a strieknut mu prud vody do tvare...tato metoda sa osvedcila nielen v tomto pripade ale aj napr. tu : pozerala som na animal planet taku relaciu kde boli nejaky neposlusny psy a odbornici im radili ako ho nieco odnaucit alebo tak no a bol tam jeden pripad kde pes behal za autami a dali mu potom taky obojok ktory ma pripevneny rozprasovac a ked pes zacal napr. tahat na voditku alebo behat za autammi alebo hoc co tak panicka stlacila na dialkovom ovladani čudlík a ono to na psa vystrieklo a tak sa pes odnauci a este ked sa k tomu prida povel napr. nesmies alebo fuj a pod. tak potom uz nebude treba ani ten rozprasovac :no:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Psia sexualita

Poslaťod Gombicka333 » Str 03.06.2009 19:24

Liana píše:preco by to malo v troch rokoch prestat? nasa ma skoro 8 a nic jej nepreslo :nwm:

väčšina šteniat z toho vyrastie ale pri niektorych - zvyčajne psoch ale niekedy aj fenách , sa ten zlozvyk vyvinie do neakceptovatelneho stadia a pokracuju v tom aj v dospelosti ... asi tvoj pripad :smile: ...skus pouzit sposob ktory som spomenula o prispevok vyssie :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Psia sexualita

Poslaťod Alexis » Štv 04.06.2009 18:32

Gombicka333 píše:Ja som citala v jednej knizke ze zabera napr. toto : ked pes vyskoci (na nohu cloveka napr.) tak zobrat normalny rozprasovac naplneny vodou a strieknut mu prud vody do tvare...tato metoda sa osvedcila nielen v tomto pripade ale aj napr. tu : pozerala som na animal planet taku relaciu kde boli nejaky neposlusny psy a odbornici im radili ako ho nieco odnaucit


Boze tieto metody :ach: :pac: nestaci ked psovi povies,ze to nesmie.To si uz videla u psoch ked jeden skace na druheho a tomu sa nepaci ze na neho strekne vodu??? Nehovorim,ze to nefunguje ale tak hlavne treba hladat dovod preco to ten pes robi.A ked je to tym ze ta nebere ako alfu mozno s tym prestane ak budes donho striekat ale nebude ta respektovat tak ci tak.Takze pricinu toho riesme inak .Pa :ahoj:
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Psia sexualita

Poslaťod lusy » Štv 04.06.2009 20:25

Alexis uz tu bolo viackrat spominane, ze pes nevyskakuje len aby si niekoho podriadoval. moze to mat rozne priciny :ahoj:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Prosim skúsených o pomoc

Poslaťod monika.o » Pia 14.08.2009 18:24

nechcem zbytočne otvárať novú tému,kedže máme vlastne rovnaký problém ako Silwuska,takže obnovujem toto
Bývame na dedine a susedova fenka sa hára.Problém je v tom,že susedia majú ešte jeden dom v dedine,kde tú sučku majú a Šaro za ňou uteká.
Lenže čo začal teraz dokazovať,je neskutočné.
Cez deň len skučí,trasie sa a v noci tak zavýja,že sa nedá spať,pritom je zavretý v komore,aby ho až tak počuť nebolo.Už ani žrať nechce,ani čisté mäso...bravčové srdce zožral s pohľadom ,,To čo mi dávaš?" a o kurací trup ani okom nezavadil.
Doteraz,keď utekal,tak bol buď na druhom dvore,prípadne na reťazi.
Snažím sa byť s ním čo najviac vonku,aby nemusel byť zavretý,ale aby mohol pokojne behať,no len nech idem na 5 minút dnu,už ho niet.
Teraz sme boli na dovolenke a bola s ním doma len babka a tej ho bolo ľúto,tak ho vždy pustila a zdrhol skoro každý deň.Ja keď som doma,hneď ho idem hľadať,no nemôžem chcieť od 80-ročnej babky,aby za ním bežala cez pol dediny.
A teda:
Nechceme,aby utekal,aby ho nezrazilo auto,aby nerobil šteniatka a aby neprišiel k úrazu,pretože sused(majiteľ tej fenky,za ktorou Šaro uteká) je veľmi ,,akčný" a aj minule sa mi pes vrátil s tromi dierami v chrbte. :ua:
Takže uvažujeme nad kastráciu,ale:
-Šaro má už viac ako 8 a pol roka
-už nakrýval a určite nie raz
-doma sme spokojní s jeho povahou(stráži,chytá hlodavce),nechceme,aby sa to zmenilo
Preto sa pýtam:
-pomôže mu kastrácia,keď už je v takom veku a keď už vie,čo je to nakrývať?
-môže to zmeniť jeho povahu?
-prestane potom utekať za háravkami? (nikdy neuteká,ani keď je bránka otvorená,len keď sa hára nejaká fenka v okolí,výchovu má celkom dobrú,počúva,na zavolanie príde,ale keď beží za nejakou sučkou,každého má v paži)

Prosím,poradte
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Prosim skúsených o pomoc

Poslaťod maydanoz » Ned 30.08.2009 1:01

monika, jednoducho ho dajte vykastrovat a je pokoj! jedine, co sa moze stat, ze sa vsetko obrati k lepsiemu a Sarove hormony sa upokoja! neviem, nad cim este rozmyslas!!! :oo:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné