Koľkokrát a na ako dlho chodíte von ?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Koľkokrát a na ako dlho chodíte von ?

Poslaťod Lepki » Uto 09.09.2014 11:13

môžu 4 mesačnému šteňaťu stafbulíka nejako ublížiť napr 4-6km prechádzka. keď prídeme domov spí ako zabitá ale počas prechádzky nanej únavu nebadať. jazyk von a dychčanie síce je, ale chodí ochotne a skúma všetko :)
Lepki
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Koľkokrát a na ako dlho chodíte von ?

Poslaťod Offca » Uto 09.09.2014 15:22

Onoho času by som ti velmi zavidela akokolvek unaveneho staffbulla :heh:
Neubližia. :no:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Buchťa » Ned 21.09.2014 9:16

Lindchen píše:Modelový deň je pre mňa najpodstatnejšia informácia, čudujem sa Buchťa, že človek tvojho úsudku to považuje za zbytočnosť alebo hlúposť. S nejedným človekom som sa o tom rozprávala osobne a zistila som, že ten človek na psa proste nemá čas, napriek tomu, že tvrdil, že času má dosť. Ale keď došlo na výpočet čistého času pre psa, naškriabali sotva polhodinu až hodinu DENNE!
Keď už sme pritom, ja som psa vyberala čisto podľa vzhľadu. Asi náhoda, že mi nakoniec sadol a iné plemeno by som asi nebrala.


Offtopic: Lindchen, modelový den, je MODELOVÝ den = neznamená to, že je to i každodenní realita. Nedá se říci, že to považuji za zbytečnost a nebo hloupost, je možné, že mi vadí ten název - modelový. Jen je fakt, že to pro mě není tak dúležité. Beru to podle sebe - když jsme se nastěhovali sem, tak jsme bývali mimo i 11 hodin, takže v prac.týdnu se chodilo se psy tak max. na hodinku ven - za tmy určitě. I přesto si nemyslím, že bych byla špatný kandidát, jako majitel.Jen to je věc názoru.
Co se týče výběr = vzhled - ano, i já bych si nejdříve vybrala podle vzhledu, ale pak bych se informovala a svúj názor případně přehodnotila (zažila jsem to, když jsem chtěla malamuta). Faldíka jsem si vybrala nejdříve na foto dle vzhledu, pak se jela na něj osobně podívat a byla ruka v rukávě. Bonču si podle foto vybral Kajo (mně se nelíbila), postup ten stejný. Brunča taky Kajo, tam jsme jeli mrk a vraceli se s ním (hubený pes na řetězu, v zplstnatěné srsti brouci atd...) a Arpi - no kdo by neodolal malé pomačkané kuličce. A Bofinek, múj :king: - z mé strany láska na první pohled - jen podle jeho fota na iFauně. Prostě - u mě je to první pohled a intuice. Pes se mi múže líbit, ale pokuď mě "neosloví" :nie: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Barbor » Ned 21.09.2014 9:50

Offtopic: buchti lenze zial su aj taki ludia co keby boli v tvojej situacii (11h mimo a vencit v noci) co by sa na toho psa z vysoka vy :kak: a vencit by ho proste vecer nešli, je im to jedno, ved ma dvor, to musi stacit a ked su v byte tak nie ze vecer na hodinu, vecer staci na cik-kak lebo oni boli cely den v robote a su unaveni a im sa uz nechce. A to je ten rozdiel. Ze ty ides...proste nie kazdy je natolko zodpovedny. Vidam aj tu napr boxera, cely cas na voditku a prechadzka okolo domu. Naco to je dobre?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 21.09.2014 10:40

Offtopic: Barbor, ja mám psa na dvore a teda nechodím s ním denne na vychádzky. Mimo dvor teda. Chodíme cez víkend ak tak, výstavy, výlet, ale určite nie každý deň mimo dvor.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Buchťa » Ned 21.09.2014 10:51

Offtopic: No to je asi fakt :ua: . Né vždy jsem šla já :ach: . Když byl Kajči doma a nebo Áda, tak to bylo na ně delegováno :hi: , aspoň krátká procházka kolem rybníku za domem. Teď jsem sama doma, takže nemám na výběr :hi: .
A musím jít i v dešti, aspoň ven za zahradu, protože ta kača Bona + déšť = nehrozí (asi by si nechala radši prasknout močák :au: ). Arpi je podobný, ale aspoň za mnou vyběhne ven, když jdu např. na zahradu atd....
A v zimě jsou drobci doma, když jsem mimo = jako kdyby byli v bytě. A teď - venku krásně a oni chrápou doma :au: . Jen, když venku něco šustne, tak s vřískotem vyběhnou a pak zase zpátky :hmm: . Jen :fizel: Arpi, mi je na každém kroku za prdelí. Když mu je moc teplo, vrátí se do domu, ale každou chvilku mě dojde zkontrolovat :pac: . Včera jsem se přemístila jinam a tak mě nenašel. Lítal po zahradě, kde jsem. Pak konečně použil nos a hned si mě vystopoval, malej závislák :heh: .
A toho boxerka mi je líto :ua: .
Jo, jo Barbor, podlahy = naše oblíbené téma :haha: :jazyk:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Barbor » Ned 21.09.2014 10:59

Offtopic: ..ale nikde nepisem ze denne. Ved samozrejme aj my mame dni kedy nemam cas a ideme na obyč prechajdu a velky venc dame na druhy den. Proste ako stiham, mam cas a mozem. Žial ja poznam takych sebcov (alebo ako to mam nazvat) ze aj napriek tomu ze vedia ze robia 12tky, navyse obcas idu tam a tam - ako pisala lindchen ze v konecnom dosledku na psa ten cas absolutne vobec nemaju si ho aj tak zadovazia, najlepsie tie akcnejsie typy, naposledy jedna znama weimar :ach: mohla som ju odhovarat kolko som chcela oni chcu lebo je nadherny a urcite to nebude take tazke a uz zacinaju problemy, uz sa mi stazuje ze ona s nim aj chcela ist na prechzku ale on tak strasne taha! ze ho neudrzi, tak sa na to vykaslali a nebudu s nim chodit, ved jemu to netreba, ved ma dvor, na zaciatku vlastne ona mu ani obojok a voditko kupovat nechcela lebo ved naco? Ona ho ani na to ucit nebude lebo aj tak nikam velmi nebudu chodit, najprv ked bol štena "venčila" bez voditka, teraz uz nemoze lebo by zdrhol a ved nevenci lebo taha takze v podstate je to jedno, cely den su prec, decka uz maju školu, pes po dvore vykopane diery lebo ved nuda jak hovado, dojdu z roboty zo školy o 5 večer-nie tak ako ty ze sa ides psiskam venovat travit spolu cas tak ako si pisala vyssie, oni maju ine povinnosti, ucit sa musia, pomoct s ulohami, večera, ci to upratat jedno s druhym ked toto vsetko skonci je tak 20:00 aj viac a to uz im ide burlive vino tak...naco ho teda maju? :nwm: mne je to strasne luto :plac: proste toto je ich stereotyp ktory maju, to nie je ze par dni v tyzdni mi vyskoci kedy ten cas nemam. To je ze som zaneprazdneny nonstop a ked si uz ten cas najdem tam to je raz za uhorsky rok asi a aj tak to venujem inde ako tomu psovi... Velice smutne.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Ned 21.09.2014 12:38

Offtopic: Áno, presne o tom to je ten modelový deň, nazvime to teda väčšinový, teda taký, aký ho mám väčšinou, pokiaľ sa mi nevyskytne niečo mimoriadne. Môj deň je teda taký, že ráno vstanem, vezmem/e psa, ide na prechajdu do lesa, vrátime sa, najeme, dáme aj psovi, mačka už mala počas neprítomnosti psa. Pes spí a my si robíme svoje, vyhradíme čas pre mačku. Poobede pes vstane, dáme jesť mačke, ide sa von, buď niečo ľahké pocvičiť alebo sa prejsť k vode alebo niekam na lúku, a je pekne tak aj ďalej niekam. Potom domov a večera, zase si robíme svoje, zase čas pre mačku, okolo 22-23tej ideme von na cik na polhoďku, ak sa psovi chce, tak na viac. Ak som v práci na celodenke, zastúpi ma priateľ, ale pes má režim rovnaký. Kde-tu sa vyskytne, že sa zdržíme v meste alebo máme dajaké stretnutie, venčenie sa kúsok posunie alebo o trošku skráti, ale stáva sa to minimálne. Toto je program pre 8 ročného bígla a 2 ročnú mačku. Robíme si plány tak, aby pes mal dostatok možnosti tráviť čas pohybom a s nami.
Buchťa mi nehovor, že ty máš taký pestrý a nepredvídateľný život, že sa ti nedá uvažovať o tvojom približnom režime dňa :oo: . Myslím, že ľudia v SR nie sú filmové hviezdy, čo sú raz v USA na nákupoch a potom v Malajzii v talkshow, tak vedia asi, ako pracujú, kam a ku komu chodia (môže tam pes? ako dlho sú tam? do noci?). Obzvlášť sa to týka ľudí, čo bývajú v byte.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Ned 21.09.2014 12:43

Offtopic:
Leila Tobrok píše:[ot]Barbor, ja mám psa na dvore a teda nechodím s ním denne na vychádzky. Mimo dvor teda. Chodíme cez víkend ak tak, výstavy, výlet, ale určite nie každý deň mimo dvor.

mozem sa opytat, pes to berie v pohode? pre vysvetlenie, pes mi vyrastal v byte cize bol nauceny na denne vychadzky, prestahovali sme sa no v ramci moznosti hlavne kvoli praci na baraku nie vzdy to vyslo, ist s nim von a mala som problem, nechce mi napriklad ani po 4 rokoch sam bezo mna ostat von, je dnukajsi a neviem to urobit inak a ked s nim nejdem von napriklad pre dazd ci chorobu, alebo som mala chore maciatko a nemohla som sa mu tplko venovat je to proste pboblem[/OT]
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod renqa » Ned 21.09.2014 13:03

Offtopic: Ja si myslím, že mať psa musí byť predovšetkým pre človeka záľubou. A nie starosťou. Vtedy si ten voľný čas vždy nájde na toho psa. Pretože to, že sa venuje tomu psovi, to je pre neho relax, je to pre neho čosi zaujímavejšie ako pozerať búrlivé víno. A pre mňa osobne je pes aj veľkou zodpovednosťou. Ja proste vždy myslím na to, že mi treba psy vyvenčiť, že už by sa im zišla nejaká dlhšia prechádzka, atď. Ale zase nemáme určite taký režim, že na niekoľko hodín denne chodíme vonku. Cez týždeň sa chodíme tiež len venčiť + cvičíme doma, psy sa ani nejako nedožadujú pozornosti. Oni väčšinou spia. A cez víkend dáme dlhšiu prechádzku alebo túru.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hruska » Ned 21.09.2014 18:19

Offtopic: nerypem, naozaj ma to zaujima. Staci vlciakovi byt na dvore cele dni? Ja mam o nich asi dost skreslene informacie :lol: Uplne ma fascinuju, pre mna su najkrajsie plemeno vobec, kedysi som na pol sekundy aj uvazovala, ze mooozno raz, potom som si uvedomila, ze vzhlad super, ale nekompatibilita ostatneho, ale teda myslela som, ze vyzaduju podstatne viac pohybu/zamestnat vzhladom na to, z coho pochadzaju.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 21.09.2014 18:21

hruška - stačí, ale musíš s ním niečo robiť a venovať sa mu a to je na dvore ťažko. ale pár dní ti vydrží, potom pôjde aj sám
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Ned 21.09.2014 19:02

Ja mam aj dvor a Nero je vonku ale venci sa ako bytový. No napr dnes sme nemali žiadnu aktivitu ale to je tak jeden dva dni v týždni.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod drymarchon » Ned 21.09.2014 19:03

hruska, je sice pravda ze csv radi vymyslaju a demoluju atd... ale ovela viac venovania sa a pohybu mi vyzaduje bosik ako csv. csv je samostatnejsi a zabavi sa s hocicim, bosik caka na mna a vyzaduje si tu pozornost. a ked napr. spia so mnou vnutri, csv - ked budem spat doobeda, bude aj on, preco nie, bosik mi uz o 5 rano bude pochodovat, lebo na tej sprt-riti neobsedi. asi tolko :lol:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hruska » Ned 21.09.2014 19:08

ja by som sa bala prave toho, najde si zabavku sam :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné