Vkuse brechajúci pes a susedia

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Mackie » Ned 02.11.2014 23:55

Offtopic: Strazny pes nesteka na vsetko, co sa pohne :no: A ked hlasi kazdeho, zvnutra, tak ako rozoznate, ze ide o zlodeja? :no: Plus cez den ostekavanie okoloiducich psov, podla mna je to typicky nevychovany (nenauceny) dvorovy pes, nic v zlom, len konstatovanie, a tito su fakt otravni :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod hriva » Pon 03.11.2014 0:16

My tu takého máme. .Keby aspoň normálny zvuk to vydávalo ale to sú príšerne skrekoty. Jak keby ho z kože drali. Ja mám psiska rada ale tento mi neskutočne pije krv :ach: zavrety vkuse na dvore a ziape na všetko čo ide okolo.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Mackie » Pon 03.11.2014 1:30

Ved aj moj pes hlasil vsetko za dverami, sused chodil rano z domu o pol 5 :ha: Ale zvladli sme to. Toho sa bojim v dome na dvore, same psy tam nemozu byt, lebo by z nich boli ubrechane je8liny, treba to stale regulovat. No a naopak, staci nieco take otravne za plotom, a ani na vlastnom pozemku sa to nemoze kludne vybehat, hlavne ak je pes vzruchovejsi alebo nenauceny to ignorovat.

Tuto po nejakej hodine im uz rupli nervy obidvom, a nemala som im vobec co vycitat, uz toto bol nadstandardny vykon u nich. Potom chodili behat do zadnej casti, kde na nich ti magori nevideli. A ludia sa cuduju, ked chce niekto plny vysoky plot.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Bad » Pon 03.11.2014 7:56

Offtopic:
Mackie píše:Strazny pes nesteka na vsetko, co sa pohne

až tak pravdu nemáš, pastevci naopak štěkají i jen tak, preventivně..... :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod hriva » Pon 03.11.2014 8:01

Nám tu najnovšie chodí nejaky dobrak s NO-ckom každé ráno o pol siedmej cez ulicu. Psa na volno, ku každému plotu to ide a hučí cez celú ulicu až kým neprejde. Nechá ho vynervacit sa pri každom plote a s kludom ďalej. Aj dneska má zobudil :hmm:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Mackie » Pon 03.11.2014 13:54

Offtopic: Bad ale z hladiska ohlasovania zlodeja je to prakticky bezvyznamne, nie? Hlavne ak pes vkuse huci, tak susedom nevysvetlis, ze mozu byt radi :lol:
No z tohto pohladu by som aj ja mala super straznych psov, len tie nervy by boli dost pocuchane uz
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Bad » Pon 03.11.2014 14:11

Offtopic:
Mackie píše:Bad ale z hladiska ohlasovania zlodeja je to prakticky bezvyznamne, nie?

jako teoreticky ano (ale kdo by k takovému psu lezl a to je ten primární smysl strážce), ale prakticky můžu říct, že dle různého štěkotu rozeznávám kdy jenom jdou turisti, kdy jde hajzl kastrát Oskar, hajzl Lucky či ten černý hnusák :ha: , nebo že se blíží zcela konkrétní XY ožralec.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Mackie » Pon 03.11.2014 14:38

No ak taketo info potrebujes, tak je to v poriadku :ha: Len ci to aj susedia ocenia :ha:
Tiez mi psy na balkone ohlasuju, kto ide okolo, tiez viem rozoznat, vo co go, podla toho ktory, ako intenzivne, a ci po prvom povolenom bafe pridu dnu, ze "take tam bolo a take a take", alebo ostavaju v postoji "nebyt tych mrezi a 5 poschodi medzi nami, nerozchodis to" :heh: Ale to uz leti privolanie, maju jeden pokus, ked nie, dovnutra a zatvara sa. Naucili sa. Viacmenej. Na dvore to vybrechavat nenecham presne kvoli tomu, bez zmyslu, otravne, neregulovatelne.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Shel-chan » Pon 03.11.2014 17:40

Poshtola píše:...napríklad neskorý nočný príchod niakeho člena rodiny, niekedy aj neznámej osoby vedľa k susedom, tak to ohlási štekotom, no a v týchto prípadoch prestane štekať až keď k nemu niekto z nás príde a upokojí ho že všetko je v poriadku...

Ja tak, tak vy ho za to este aj chvalite, ze vas vsetkych v noci pobudi, tak potom jasne, ze steka. Co tak pochvalit ho za dva-tri steky a dalsie regulovat raznym "fuj" alebo "staci"?

Bad píše:Offtopic: ...dle různého štěkotu rozeznávám kdy jenom jdou turisti, kdy jde hajzl kastrát Oskar, hajzl Lucky či ten černý hnusák :ha: , nebo že se blíží zcela konkrétní XY ožralec.....

Fuj to je jak ta babka na prvom, co je cely den vyklonena z okna a clovek popri dome nemoze prejst bez toho, aby ho videla a ofrflala... teda ja by som tvojou susedou nechcela byt...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Bad » Pon 03.11.2014 17:45

Shel-chan píše: teda ja by som tvojou susedou nechcela byt...

neboj, já tolik sousedů zase nemám :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Shel-chan » Pon 03.11.2014 17:50

Tak pak by som nie ze nechcela byt tvojou susedou, ale skor chcela byt tebou :lol:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod hriva » Pon 03.11.2014 21:26

Stastie že Nero šteká malo, skorej vrci a behá hore dole po schodoch a to pije krv mne lebo mám na tú stranu izbu a dupe jak stádo slonov :heh:
A Bria tá si posteka ale s mierou a večer a ráno sú ticho, hucia len keď treba, minule keď vykradali susedov a bola tam zasahovka, to veru hucali poriadne.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod usagi » Pon 03.11.2014 23:58

No mne robi Graffca riadny randal vo vinohradoch,dokonca aj Charlieho pokazila,obaja hucia a ked ide niekto velmi podozrivy tak sa az po plote sapu :ach: ako ja som to ani neoducala uprimne, kedze tam byvam vlastne na samote :ha: tak mi celkom vyhovuje ked ludia odskakuju od plotu a zrejme by sa ziaden nahodny preliezac nenasiel. Nikto by mi neuveril, ze to velke, vycerene je v skutocnosti ludomil ako hrom :heh: ale ist s nimi do domu tak Graffca prve dni/tyzdne na stopke a vysloveny dril v tomto.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Sunny » Uto 04.11.2014 12:03

Ja psy nechávam oznámiť keď niekto ide - popri plote mi ide len cestička v súkromnom vlastníctve nás čo tam bývame, de facto tam nemá kto čo robiť okrem susedov. A tiež podľa štekotu poznám, či idú ľudia, venčiteľ so psom alebo sa po konskom výbehu prechádza mačka :heh:
Čo nedovolujem je hučanie na susedov za plotom. Teda na ľudí nezvyknú, ignorujú, ale keď si tam sused doniesol takého riadneho medveďa-psa, tak Maňás vrešťal jak pako :ach: Hnala som ho kade lahšie a nesmel k plotu bližšie než na meter. Alebo keď sa mi to nechce riešiť, zavrem ho do baráku a je klid.
S čím mám problém je zavýjanie, akonáhle vystrčím päty z domu s niektorým zo psov a ostatní zostávajú doma, tak húkajú jak sirény :ua: Susedia sa zatiaľ nesťažovali, ale blbé mi to je aj bez toho.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Vkuse brechajúci pes a susedia

Poslaťod Poshtola » Uto 04.11.2014 12:54

Mackie píše:Offtopic: Strazny pes nesteka na vsetko, co sa pohne :no: A ked hlasi kazdeho, zvnutra, tak ako rozoznate, ze ide o zlodeja? :no: Plus cez den ostekavanie okoloiducich psov, podla mna je to typicky nevychovany (nenauceny) dvorovy pes, nic v zlom, len konstatovanie, a tito su fakt otravni :no:



Ked je v noci dnu tak Enor zacne stekat len ked niekto k nam ide, a ruku ma na klucke dveri. Obcas sa stane ze steka ked niekto neznamy pride aj k susedom, skoda ze mame vchody hned vedla seba, nase vchodove dvere oddeluje len jedna stena...
Priznavam sa, ze ked je vonku pred dverami tak ano, steka na psov co idu po ulici, na postarku, roznasacov letakov, a na kociky...Ono ho to v tom podporuju dva faktory: na nasej ulici ma dvoch psov kamaratov, a ti stekaju na hocikoho kto ide po ulici, cize ked stekaju oni, tak Enor sa tiez pridava :ua: no a dalsia vec je ze pred domom nemame plot, cize mnoho ludi co chodi sem na ulicu vencit svojich psov ich ma na volno, no a psy nam prakticky chodia cez dvor (mame branicku, ale az pred vchodom do domu, vchod mame pod urovnou cesty)..rovnako plati aj o postarke, a roznasacov letakov...Je to nevyhoda :( dokial sme nemali hafana (mame ho len od aprila, z utulku) tak nam az tak nevadilo ze plot pred nasim pozemkom nemame. Snazim sa jeho stekanie obmedzovat, ale je to dost zlozite...Hlavne ked som nato len sama, mamina a otec ho kludne nechaju stekat, podla nich by to nemalo nikomu vadit, no a aspon k nam nechodia susedovie macky :pac: Ak mate niekto niaky napad tak kludne piste..
Poshtola
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné