Pes a shoppingy

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod weron » Ned 14.07.2013 9:02

tak ak by neboli pristupne aj pre psy tiez to prezijem :jazyk: ani by som si nevsimla :heh: psy ostanu v aute :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod hriva » Ned 14.07.2013 9:02

Ja psa beriem so sebou úplne všade kde sa dá-do obchodaku idem tak raz za rok a briu doma nenecham.
Este sa tam nikdy nepostala a keby aj -upracem.
Ja neviem, som psickar, jedna mlacka-nehoda mi nepríde ako hnus, hlavne ked to majiteľ odprace. Mne su zasa čudné matky čo vytasia prso a koja na verejnosti úplne všade. :nwm: minule k nám prišla do servisu žena kde su len chlapi, sadla, von cele prso a koji. Všetci sa tam cítili naozaj nepríjemne.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod weron » Ned 14.07.2013 9:06

hrivushka píše: Mne su zasa čudné matky čo vytasia prso a koja na verejnosti úplne všade

tiez bezna praktika v panta rhei v detskom kutiku :haha: mne to ani moc nevadi ale tiez sa na to nemusim pozerat :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod hriva » Ned 14.07.2013 9:11

Nie žeby som bola nejak proti tomu ale ja by som to nikdy tak okato nerobila a uz vôbec nie v čisto mužskej spoločnosti :nwm: prsia majú byt podla na verejnosti zakryte. Ale ja som staromodna. Mne menej vadí psačie kulo ako toto :ha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Bee House » Ned 14.07.2013 9:16

ak ide o stena, aj podla mna je to v poriadku. Ved tomu sa nehoda stane hocikde. Ak vsak ide o dospeleho psa, tak to uz mi v poriadku nepride. Znackovat by pes nemal vnutri nic, a ak je nevyvenceny a pritlaci ho tam, je to chyba majitela. Pride mi vyslovene chore, ak niektori ludia pridu vyvencit svojich malych mutantov do nakupneho strediska :pac:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod hriva » Ned 14.07.2013 9:20

Takých je plno to neni normálne ani podla mna. Neznasam takých ludi :joint: čo majú psa ako módny doplnok alebo hračku
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Bee House » Ned 14.07.2013 9:22

akurat vcera som bola na jednej akcii-velky pes ani jeden, ale minalo sa tam v dave na rukach ulozenych milion malych poloyorkov, megayorkov, zmutovanych jackov a minicivav. A vsetko to na seba jacalo skrz ruky a snazilo sa to navzajom zabit. Vivat socializacia. :lol:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Gulino » Ned 14.07.2013 9:42

hrivushka píše:Ja psa beriem so sebou úplne všade kde sa dá-do obchodaku idem tak raz za rok a briu doma nenecham.
Este sa tam nikdy nepostala a keby aj -upracem.
Ja neviem, som psickar, jedna mlacka-nehoda mi nepríde ako hnus, hlavne ked to majiteľ odprace. Mne su zasa čudné matky čo vytasia prso a koja na verejnosti úplne všade. :nwm: minule k nám prišla do servisu žena kde su len chlapi, sadla, von cele prso a koji. Všetci sa tam cítili naozaj nepríjemne.


ako ucis psa samostatnosti, ked ho ani na chvilu sameho doma nenechas?
Pes moze v klude ostat sam niekolko hodin, neskodi mu to, skor si oddychne. A to, co pisete o detoch, je na zamyslenie, porovnavat kojaciu zenu a psa v obchodaku. Cakam len, kedy sa zacnu do obchodakov nosit prasiatka, male poniky a pod.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod hriva » Ned 14.07.2013 10:18

Neboj sa, môj pes nemá žiadne demolacne sklony ked je sam, ked som pracovala vklude vydržala aj 10 hodín, tiez na dovolenke nema problém ma čakať v pre ňu cudzej izbe bez toho aby čokoľvek nicila a stekala :no:
Pes je pre mna partak a ked sa dá rada idem všade s ním, bez psa sa cítim ako bez ruky.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod CraObs » Ned 14.07.2013 10:24

obchoďák má výhodu v socializácií že poskytuje obrovský ruch, hluk, dav ludí pohybujúcich sa rôznymi smermi, vrčiace nákupné vozíky, deti, starcov, mužov, ženy.. proste všetko na jednom mieste.. ak pes zvláda slušne prechádzku po obchoďáku tak by nemal mať problém s prechádzkou po meste alebo normálne medzi luďmi :nwm:

Gulino píše:ako ucis psa samostatnosti, ked ho ani na chvilu sameho doma nenechas?

to že psa berie človek kam môže neznamená že nie je doma sám.. človek chodí aj do práce, to už je pes sám 8-10 hodín denne :ahoj:

Gulino píše:A to, co pisete o detoch, je na zamyslenie, porovnavat kojaciu zenu a psa v obchodaku.

porovnáva sa humusnosť, kde jedno sa ti zdá úplne v poriadku a druhé maximálny nevkus..
ale tak každý má svoj pohlad, tak ako u nás mamičky na detskom ihrisku ktoré svoje deti nechajú čúrať a :kak: hneď za plotom (lebo domov to majú ďaleko) ale ak sa môj pes vyčúra náhodou bližšie ako 5m od ihriska už hádžu nevraživé pohlady.. :prd:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod hriva » Ned 14.07.2013 10:36

A ved nech si tie matky koja ale trocha diskretnejsie preboha, nieze je vidno úplne všetko a medzi milión ľudmi, dá sa aj zasit trocha, zakryt satkou napríklad... Nevravim ze su take všetky ale je ich dost a mne sa nechce kukat na cudzie hole kozy, radšej idem rýchlo preč :joint:
Ja proti psovi hocikde nic nemám-ked sa chová slušne aj on aj majitel, a je jedno či je to doga alebo civava.

Včera večer som bola napríklad s Briou v podniku na drinku s kamoskou, sedeli sme na terase tak čo, beriem aj psa. A pekne lezala pod stolom, sledovala okolie, nikomu nic nevadilo, pekny večer aj so psom, vždy je pes radšej s majiteľom ako sam :ahoj:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Gulino » Ned 14.07.2013 10:49

Mile dievcata, damy. Absolutne ste nepochopili obsah mojich prispevkov. Mne islo o to, aby pes ostal vzdy len psom a nie modnym doplnkom pri nakupovani. lebo socializovat psa sa da aj niekde uplne inde, ako medzi obchodmi. Ako sa to robilo roky a roky, kym este nebolo "modne" nosit psov po obchodakoch. Je len velka skoda, ze nam pes nemoze povedat, ako sa tam citi on sam.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod hriva » Ned 14.07.2013 10:53

Myslím ze v tom sa tu zhodne každý ale ked niekto ide RAZ ZA ČAS so psom do obchodaku na tom nevidím absolútne nic zle. A nie na xy hodín. Ale kúpim čo potrebujem a idem.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod hruska » Ned 14.07.2013 11:01

Ja som v tomto "uprostred". Nemyslim, ze pes nema co v obchode.robit, ale na druhej strane, ani to nepotrebuje vqcsinou (aby bol napriklad normalny v dave). Ja psa vsade nevlacim, nemam tu potrebu, ani kym som robila, ani teraz, ked som doma a spokojne sme obe a dokonca v dave relativne slusne :lol:
Ale ked niekto berie psa aj do obchodov, je mi to jedno, aj mi je jedno, ze "idem von so psom" znamena skydnut sa do krcmy 40m od domu a sediet tam 4 hodky so psom pod stolom (ano, aj takych poznam), kazdy mame ine predstavy o traveni casu so psom a ak nikoho neobtazujeme, je to stale dobre :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod CraObs » Ned 14.07.2013 11:26

Gulino píše:Absolutne ste nepochopili obsah mojich prispevkov. Mne islo o to, aby pes ostal vzdy len psom a nie modnym doplnkom pri nakupovani. lebo socializovat psa sa da aj niekde uplne inde, ako medzi obchodmi. Ako sa to robilo roky a roky, kym este nebolo "modne" nosit psov po obchodakoch. Je len velka skoda, ze nam pes nemoze povedat, ako sa tam citi on sam.

hmm a možno ty si nepochopila ostatných.. tu asi nikto nemá psa ako doplnok ale skôr ako parťáka s ktorým chce tráviť maximum času proti čomu si myslím teda väčšina psov nenamieta nič :lol:
je pravda že pes sa tam prvý krát asi necíti dobre, práve preto sa tam chodí socializovať aby to bral ako samozrejmú vec.. dnes je všetko všade preludnené a občas sa tomu nedá vyhnúť, takže je vhodné aby pes v dave vedel fungovať.. a presne na toto sú tie OCčka vhodné, lebo človek nemusí chodiť kade tade aby ten dav na výcvik našiel..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné