Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod calwen » Uto 28.04.2009 16:24

Ked bude cas, najdem vam to na googleearthe...sa pobavite :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Basha » Uto 28.04.2009 22:11

Hmmm starosta a dalsie individua z rady evidentne zabudli, ze idu zastavavat plochu na vencenie psov....jo tam som v zivote nevencila, od ruky a zas "nechaj si zrazit psa", vsak veterinari su blizko....ale nahradnu plochu nevymysleli... :censored:
Medzi ul. Vápencová a Mlynská - samozrejme ze je to "miniflak buriny" oproti trávniku kam nikto nechodi "zatim" kam chodime trenovat obedience....aha
INak taky dotaz na miestnych....ako ten vysavac...kedysi ho bolo sem-tam vidat, ale uz som ho tak pol roka nevidela....nehovoriac o tom, ako malo sacky doplnaju do kosov, a ze uz viem o min. 2, ktore uz nie su a nahrada nikde...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod calwen » Uto 28.04.2009 22:37

Basha tak ja som dneska po ceste od mojho domu na postu stretla Asi 4-5 kosov bez sackov a len jeden s par sackami :ach:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod calwen » Uto 28.04.2009 22:57

Tak paci sa obrazky
Pismenka sa zhoduju s tymto zoznamom
a) na ulici Na Hriadkach časť Pod skalou, - tam je dake stavenisko, strk a unimobunky
b) v priestore medzi ulicami Vápencová a Mlynská - ani neviem kde to je
c) v zelenom páse medzi cintorínom a ul. I. Bukovčana, - raz za uhorsky rok tam idem, na tolko psov male
d) v priestore pri železničnej trati pri benzínovej pumpe Slovnaft, - tam su upalene macky od psickarov
e) na trávniku medzi cestou na Eisnerovej ulici a domami na ul. P. Horova 10 – 14, - nechaj si zrazit psa
f) v zelenom pásme na Istrijskej ulici pod bytovými domami č. 8 – 18. - takisto netusim a nenavstevujem, ale urcite nic moc


Treba rozklinkut :no: ´
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod usagi » Uto 28.04.2009 23:17

Basha píše:Takze temou sa zaoberam nadalej, toto som nasla na oficialnej stranke Túto službu robíme nie pre majiteľov psov, ale pre všetkých ostatných – hlavne deti, aby sa nemuseli pohybovať v znečistenom prostredí a kvôli zníženiu rizika infekcie. V roku 2005 by si mali aj ostatní majitelia psov vstúpiť do svedomia a upratovať výkaly po svojich psoch. Alebo ich na to máme my ostatní upozorňovať, aj keď nám to bude nepríjemné?
...


tak to ohananie s detmi ma vie vzdy dorazit ale hlavne ze ich rodicia nechaju vy...sa hocikde aj pri deckych ihriskach a pod.jedna uplna chudera po mne vzdy vyhukuje z okna ze nezbieram psie exkrementy(vzdy zbieram!)a minule co nevidim?pri ihrisku pod strom necha nalozit dcerke "kopec" a este to komentuje s druhou:ze kolko sa jej zadarilo :pac: a jasan ze odchadzaju-ale to som si uz nenechala ujst.prisla som tam podala sacok a dobre nahlas:prosim zdvihnite dcerkine exkrementy lebo do nich daky pes nahodou stupi :aaa: :fizel: odysla stym ze vraj by som ich mohla aj zjest :ach: a nechala to tam-cim znecistila verejne priestranstvo-kde boli prosim polisi vtedy?a riesili by vobec nieco?
a druha situacia-ideme si domov,vonku na lavicke mlada rodinka a zena sa zacne rozculovat ze kolko je uz psov a jej deti sa rypu v :kak: ako tak sry,ale mojmu psovi poviem fuj a ide sa a decku sa to neda vysvetlit?tu ma napada otazka ze kto je potom inteligentnejsi tvor :angel:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Basha » Uto 28.04.2009 23:38

Ja teda neviem, ja som odmalicka chapala ze s :kak: sa nehra a nerype sa v nich a ked som bola od dacoho spinava, tak som si umyla ruky....Tak ja neviem, mne to pride pochopitelne pre priemerne inteligentneho cloveka - co oni nie su! Aspon davaju najavo, ze si ani ruky neumyvaju, proste humusaci! ked im to tak vadi...
Krom toho, keby ma videli v skole na pitevni jak sa tam v crevach rypem :joint: proste to je sama :kak: a predpokladjame ze kedze zvierata uhynute, boli dacim vacsinou nakazene....Ako nic sa mi zatial nestalo, nikto sa nenakazil a to su tam riadne svinstva dakedy...vsak na rozdiel od nich vieme dodrzovat zaklady hygieny....
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod usagi » Uto 28.04.2009 23:42

:yes: aj ja ako mala-dobre stalo sa ze som do niecoho stupila-ale brat :kak: do ruky? :ach: len naozaj nechapem ze v detskom :kak: sa rypat zrejme mozu-jedine co vadi je psie-tych hadam radsej zastuplovat:fizel:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Kusalek » Str 29.04.2009 13:11

Aj Vám Ďakujeme!

Dnes ráno som videl pani v zrelom veku, ako pri venčení svojich dvoch miláčikov zbierala odpadky po opíjajúcej sa mládeži v Dendroparku. Naša cesta bola paralelná a potom čo pani prešla cez zástavku MHD sme prehodili pár slov. Sťažovala si na ľudí zo zástavky, s akým odporom zazerali na ňu a jej psíkov. Odpovedal som jej "viem, oni sú nahuckaný proti psom, lebo veria kadejakému klamlivému výmyslu z novín." Ona následne vraví: "áno čítala som, dokonca som jedny zobrala prečítať aj do Stupavy." S väčším elánom a úsmevom dodala: "A aj tie, kde sa majitelia psov správne ohradili." Tieto riadky majú v sebe mnoho súvislostí a preto bude lepšie, ak sa zamyslíme nad nimi každý zvlášť. O tom komu sa krivdí, a kedy sa naopak radšej zatvárajú oči. /MP/
Kusalek
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava, DNV

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod janas » Str 29.04.2009 14:51

Kusalek píše:Aj Vám Ďakujeme!

Dnes ráno som videl pani v zrelom veku, ako pri venčení svojich dvoch miláčikov zbierala odpadky po opíjajúcej sa mládeži v Dendroparku. Naša cesta bola paralelná a potom čo pani prešla cez zástavku MHD sme prehodili pár slov. Sťažovala si na ľudí zo zástavky, s akým odporom zazerali na ňu a jej psíkov. Odpovedal som jej "viem, oni sú nahuckaný proti psom, lebo veria kadejakému klamlivému výmyslu z novín." Ona následne vraví: "áno čítala som, dokonca som jedny zobrala prečítať aj do Stupavy." S väčším elánom a úsmevom dodala: "A aj tie, kde sa majitelia psov správne ohradili." Tieto riadky majú v sebe mnoho súvislostí a preto bude lepšie, ak sa zamyslíme nad nimi každý zvlášť. O tom komu sa krivdí, a kedy sa naopak radšej zatvárajú oči. /MP/

:jop: :jop: :jop:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Basha » Str 29.04.2009 17:33

Calwen dobre si to tam na tom googleearth popisala, som sa zasmiala (aj ked je to zial pravda), na tych popiskoch typu: skladka, humus :jop: :lol:
Heh, zeby nase clanky ovplyvnili podaktorych ludi ku zbieraniu :kak: :otaznik: ja som mojim clankom skor sledovala to, aby sa ini ludia uvedomili ako psickari.... :stuch: :hih:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Basha » Uto 12.05.2009 16:47

Co ma zas toto akoze znamenat???

VZN č. 3/2009 ktorým sa mení a dopĺňa VZN 2/2003- Návrh
Návrh všeobecne záväzného nariadenia mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves
č. 3/2009
ktorým sa mení a dopĺňa všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves č. 2/2003, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov na území mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves
Článok 1
Všeobecne záväzné nariadenie mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves č. 2/2003, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov na území mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves sa mení a dopĺňa takto:
1. V Článku 5 sa odseky 1 – 5 rušia a nahrádzajú sa odsekmi 1 a 2 v znení:
1. Voľný pohyb psa je zakázaný na verejných priestranstvách označených tabuľkou s textom : „Voľný pohyb psa zakázaný!“, prípadne vodorovným značením priamo na chodníku.
Vzor tabuľky, označujúcej tieto miesta je v prílohe č. 1 tohto VZN

2. Pes, ktorý nerešpektuje pokyny človeka , ktorý ho vedie, musí byť vodený na vôdzke.

2. V Článku 5 sa odsek 6 označuje ako odsek 3

3. V Článku 6 sa do odseku 4 dopĺňa veta:
Vzor tabuľky, označujúcej tieto miesta je v prílohe č. 2 tohto VZN


4.V Článku 11, v odseku 3 písm. a sa suma 5 000 Sk nahrádza sumou 165,96 €

5. V Článku 11, v odseku 3 písm. b sa suma 500 Sk nahrádza sumou 16.59 €

6. V Článku 11, v odseku 8 sa suma 1 000 Sk nahrádza sumou 33,19 €

7. V Článku 11, v odseku 7 sa suma 200 000 Sk nahrádza sumou 6 638,78 €

Článok 2


Toto VZN bolo schválené MZ MČ DNV dňa ............ uznesením č. ..................

Článok 3

Toto VZN nadobúda účinnosť dňom ......................
Toto VZN je vyvesené dňom 4.5.2009 na dobu 15 dní.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Nia » Štv 14.05.2009 8:41

:haha: toto vazne moze byt len na slovensku...pobavil ma odsek 2. Tak kto uz by bol taky blby a nevycviceneho psa by pustal na volno?? :pac: to uz budeme ako v amerike, ze v navode na mikrovlnku sa bude uvadzat, ze sa tam nemozu davat domace zvierata? :heh: to uz vazne nevedia co si maju vymysliet
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod deny » Štv 14.05.2009 12:55

Nia píše:kto uz by bol taky blby a nevycviceneho psa by pustal na volno??

Offtopic: tak to by si sa cudovala, kolko takych blbcov beha po slovensku. patria tu ti co im na psovi nezalezi a co nemaju zvladnute ani len privolanie. A kolko psov beha po dedinach, pricom nie su najmierumilovnejsi a skocia do vsetkeho co sa pohne? myslim, ze ich je dost a "majitelia" ich pustaju navolno z dvorov, pricom su nevychovane a agresivne... :ua:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Sunny » Štv 14.05.2009 15:38

Ja som sa za posledný týždeň vytočila hneď 2 krát. So psami chodím buď do vinohradov, alebo ak je časová tieseň, rovno za barákom mám voľný výbeh pre psov (o koši a sáčkoch tam ale môžme snívať). Stretli sme sa tam partička s pesami - moje 4, jeden stredný kríženec, jeden NO s košíkom a jedena alebo dvaja JRT. Za chvíľu kukám, kam to tá Foxy s Gili letia - na lúke si stála mamička s 3 deťmi, to najmenšie žulo hot dog. No magnet pre psov. Gili sa mi podarilo odvolať, Foxynu od žrádla neodvolám, tak som ju išla odchytiť, ale pribehol tam aj ten NO (panička postaršia sa snažila ho odvolať a uloviť) a košíkom vrazil dítku do ruky. Muselo to bolieť, uznávam - ale mal košík, tak ako sa po psoch vždy chce... To tetuška spustila krik, jak si máme psov uviazať a prečo nie sú na vodítkach - sorry, ale prečo sa s deckami a jedlom v ruke špacíruje krížom cez výbeh psov? :pac: Psov sme si chytila a ona tam ešte zostala stáť, kým dítko doje a potom sa slimačím tempom vybrala rovno okolo nás. Čistá provokace.
A trošku úsmevnejšie - minule som tam vyšla so psami, pustila a bohužial až potom som si všimla, že jeden párik mal skvelý nápad - oni sa tam rozložili s piknikom :pac: :haha: Kým som vôbec stihla na Foxy zahučať, tak už piknik nemali :angel:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Basha » Štv 14.05.2009 19:44

Tak im treba :lol: nech si idu inde piknikovat, ked im vadia psy - oni mozu ist bez psov kam chcu....
Ja sa akurat kosim (a rozculujem) pri spravach - policajti nejednali s "urcitymi obcanmi" (vedz ze na 99% to boli agresivni primitivni ozrani, ktori nepsickarom asi nevadia), proste ich dobili a poliali vodou (tak im treba) az sa jeden opilec po :kak: ...no a potom ho tusim nechali na fizlici par hodin.....tak je velke halo aka je policia brutalna...Aj tak myslim, ze by plakali za policajtami, keby sa podaktori psickari poriadne nastvali :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné