Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod calwen » Uto 14.04.2009 10:20

Ako ste si mozno viaceri vsimli v inej teme, v nasich lokalnch novinach vytlacili otrasny clanok o psickaroch. Ako by ste to riesili vy?

Ešte ma trápi jedna vec a viem, že nie som sama...
Je to problém ani nie tak psov, ale psíčkarov (niektorých)...Kam sa človek pozrie, tam sú chodníky lemované a značkované...(to aby trafili psíčkari domov?)O niektorých z nich si to aj musíte pomylsieť, súdiac podľa ich správania sa...čím väčšieho psa vedie na prechádzku, tým je arogantnejší...alebo vedie dvoch malých...kvôli istote...kde sa nevyšpiní jeden, vyšpiní sa druhý...a najlepšie sa vynímajú ich kôpky na kvetinkových záhonoch, na skalkách a všade tam, kde niekto niečo vysadil a stará sa o to, aby prostredie okolo domov vyzeralo slušné, upravené hodné kultúrneho človeka...
Koniec-koncov - Príklady priťahujú - niektorý malý psíčkar sa bude správať ako jeho dospelý "vzor", niektorý malá psíčkar bude sadiť kvety a starať sa o kultúrne životné prostredie ako jeho dospelý vzor, ale nezabúdajte, že aj PROSTREDIE VYCHOVÁVA! Koľko stromov, kríkov, kvetov už padlo za obeť, koľko ich bude v budúcnosti? A ešte niečo dôležité...
Každý tretí človek na SK je alergik...alebo má oslabenú imunitu...do psích značiek sa púšťajú muchy, ktoré môžu prenášať rôzne choroby či infekcie....parazity u neočkovaných a neodčervených zvierat tiež nie sú zvláštnosťou, zápach - hlavne vo výťahoch, bránach a pod oknami panelákov sa niekedy rovná zápachu na zastávke Patrónka, hoci tam ho spôsobujú nepsíčkari. Skúste si v lete na prízemí či prvom poschodí otvoriť oknos úmyslom vyvetrať- nevyvetráte...nedá sa...
Darmo si ľudia zasadia pod okná kvety, kríky...Just tam niekto nechá behať psov robiť svoje potreby! A pri tej činnosti - rozumej zdravej prechádzke - si pod oknami zapáli a špak tam nechá...ale isto robí niečo pre svoje zdravie - má psa a chodí s ním ,,von" - aby pre nedostatok pohybu nebol obézny?)
Vážne ide o zdravie mnohým z nás, a hlavne starším ľuďom, alergikom a malým deťom, ktoré sa batolia po chodníku a raz dva sa ocitnú v ...
PREČO si toto niekto neuvedomuje...na venčenie psov sú predsa vyhradené plochy, kde sa chodí s vysávačom, či nie? Pýtam sa, načo sú koše na psie,,kôpky"keď nevidno, že by psíčkari do nich tieto dávali...V DNV je registrovaných myslím cca 800 psov, ale mám pocit, že ich tu je 1800...(čiže na každého desiateho obyvatela jeden pes). Vyzerá to tak, že rodičia kúpia decku psa a hotovo... a potom päť slečien s havinkami na šnúrach blokuje chodník, a človek nemá kadiaľ prejsť...a chodník a vedlajší trávnik a kvetinový záhon po takomto "sneme" aj patrične vyzerá...Keď už mať psa - lebo je to "trendy" - (a v každom druhom časopise nás presviedčajú, ako je dobre a zdravo mať psa!) tak s ním treba chodiť von načas a tam, kam sa patrí...a s lopatkou a sáčkom...pes nemá len hlavu na hladkanie, má aj opačný koniec tela a spod neho treba upratať...
Túto myšlienku však žiaden "moderný" časopis nepropaguje, tak je na nás - obyvateľoch - aby sme si vybrali - buď si tu urobíme poriadok...alebo druhá voľba - premenujeme DNV - prosím bez urážok - lebo ťažko sa mi tento názov píše - na ,,Psíčkohovienkovo" , ako som to už nie raz medzi ľuďmi počula....js(PS: som nefajčiar, nepsíčkar a viem, že nie som sama....a starám sa o zeleň)
Naposledy upravil calwen dňa Uto 14.04.2009 22:15, celkovo upravené 1
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod calwen » Uto 14.04.2009 10:23

Napisala som uz aj odozvu, som zvedava co mi na to poviete.
Aj mňa trápi nejedna vec a viem, že nás je takých viac... (re: Ešte ma trápi jedna vec a viem, že nie som sama...)

Rada by som reagovala na článok istej pani js. Chcela by som vyvrátiť nepodložené argumenty uvedené v jej príspevku z Devexu, konkrétne z čísla 7 tohto roku.
Určite chodníky nie sú lemované psími výkalmi. Ak sa pozriete kamkoľvek, tak najprv uvidíte kopy odpadu (papiere, hygienické potreby, obaly od potravín, PET fľaše, sklo...). Tieto smeti určite neprodukujú len psíčkari a ich psy, ale všetci obyvatelia Devínskej.
K problematike psích exkrementov sa vyjadrím dosť obšírne.
Psí exkrement je „príroda“, do týždňa sa rozloží a neostane po ňom žiadna stopa. Naopak, nejaké plasty a sklo sa rozkladajú niekoľko rokov a dokážu spôsobiť horšie zranenie ako psia kôpka, ktorú si ošúchate na tráve alebo doma umyjete.
Ak sa pani hodlá vyjadrovať o alergikoch a ľuďoch s oslabenou imunitou, tak psie výkaly na nich nemajú žiaden vplyv. Nemožno sa z nich totiž ničím nakaziť. Tak ako sa pes nenakazí z ľudských výkalov, tak sa človek nenakazí z výkalov psích. Práveže je to presne naopak. Ak pes nie je pravidelne odčervovaný (trúfam si povedať, že každý bytový pes je aj odčervovaný aj očkovaný. Nevyjadrujem sa o psoch na záhradách a v rodinných domoch, z ktorých len malé percento opúšťa dvory, zvlášť pod dohľadom majiteľa...), predstavuje to nebezpečenstvo len pre ostatné psy, ktoré sa nakaziť môžu, My, ľudia, sa môžeme nakaziť iba z výkalov ľudských (a napríklad aj injekčných striekačiek, ktoré nie sú ojedinelé a určite ich nemajú na svedomí psíčkari). Bohužiaľ to je vec, ktorá evidentne nikoho nezaujíma. Nikoho nezaujíma koľko chorôb prenášajú mačky, ktoré tu niektorí kŕmia pod panelákmi a tie potom špinia do pieskovísk. Nikto sa nepohorší nad mamičkou, ktorá nechá svojho potomka urobiť potrebu za stromom pri ihrisku. Týmto nechcem rodičov odsúdiť, chápem ich, ale prečo sa všetci obúvajú len do psíčkarov?!
Keďže sama psa vlastním, môžem asi relevantnejšie vysvetliť problematiku psích košov a priestranstiev pre voľný pohyb psa.
Tieto priestranstvá existujú, no viete koľko ich tu je? A kde? Lúčka oproti Ternu, lemovaná cestou, na ktorej, keď naprší, je po členky vody. Malý fľak trávy slúžiaci ako skládka na Hriadkach, tiež ohraničený cestou, po ktorej sa vodiči rútia tak rýchlo, že keby sa nejaký náš štvornohý priateľ náhodou vybral na krajnicu, tak ho nájdeme o kilometer ďalej bezvládne ležať. A nakoniec kúsok trávy pri pumpe Slovnaft, kde sa minule môj pes pohostil na spálenej a vypitvanej mačke (aj to určite spravili psíčkari...), a ráno si ho tam pustiť ani nemôžem, lebo iným psíčkarom je asi jedno, že aj iní by si chceli vyvenčiť psa. (Ak som nejaký priestor vynechala, ospravedlňujem sa a rada si rozšírim obzory.) Žiadne z týchto priestranstiev nie je označené a mne dalo veľkú prácu vyhľadať ich. Naopak nie je problém zistiť kam pes vstúpiť nemôže. Kam teda idú nemalé prostriedky z dane za psa? Nie je paradoxné, že my psíčkari platíme za tabuľky, ktoré nám oznámia, že so psom je vstup zakázaný, ale tabuľky, kde psa pustiť môžem, sú asi neviditeľné...?
Pokiaľ viem, a vyjadrujem sa teraz len o priestranstvách na voľný pohyb psa, kôš so sáčkami je len na lúke oproti Ternu. O dostupnosti sáčkov na výkaly ani nehovorím. Keď už sa môj pes vyvenčí a ja to chcem upratať, koľkokrát ani nemôžem, lebo nie je čím. Bola som nútená zaobstarať si vlastné sáčky, ktoré tiež niečo stáli. A keď už ten exkrement pozbieram, nemám ho aj tak kam hodiť, lebo kôš je zlomený a leží na tráve (ulica Jána Smreka). A potom, keď teda vzdám putovanie za oranžovým košom a hodím sáčok do „normálneho“ koša, dostanem ešte vynadané.
K pohybu psov inde ako na priestranstvách určených pre voľný pohyb psov dodám len toľko, že to nie je zakázané, lebo sa mi zdá, že pani js by bola asi najradšej, keby celé „psie pokolenie“ bolo venčené len na určených miestach, A to je teda kapacitne nemožné a ako asi psovi vysvetlíte, že sa nemá venčiť, keď mu treba, ale až keď dorazí na mizerne malú lúku, ktorá je povedzme vzdialená 10-15 minút chôdze od bydliska.
Neviem, kde bola pani js, keď moji známi psíčkari vyčistili od smetí Dendropark. Alebo, keď sa mi v Dendroparku porezal pes na rozbitej fľaške od alkoholu (lebo aj tú tam určite nechali psíčkari) a takmer vykrvácal. Keby sa toto stalo nejakému človeku alebo dieťaťu, tak už by bol oheň na streche. Ale pes je pre vás ostatných len pes a nerozumiete, že pre niekoho je to člen rodiny a keď si ublíži, trpí zaň aj jeho majiteľ.

Takže, aby som to zhrnula: psíčkari nie sú zlí, nemajú len podmienky byť dobrými. A myslím si, že koľkokrát ani chuť (s prístupom ich spoluobčanov k nim, ako k niečomu menejcennému alebo podradnému, sa ani nečudujem) sa dobrými stať. Keď sa zlepšia podmienky pre nich, zlepší sa aj stav psích exkrementov na trávnikoch a už to nebude na kusy 50 : 50 - exkrementy : smeti, ale možno aj 0 : 100 - exkrementy : smeti.


Snad sa Basha neurazi, toto je jej odpoved na list pani js
AJ MŇA TRÁPI JEDNA VEC
Po prečítaní článku od anonymnej (nemá ani nato aby sa podpísala) pani/slečny js je mi „tak trocha zle“ a to napriek tomu, že poznám už dlhé roky zakorenený prístup niektorých ľudí – nepsíčkarov a TAKISTO viem, že nie som sama.....
Čo sa týka zbierania výkalov – jediná pravda, že treba zbierať, nech to tu nejak vyzerá. Ale ľudia, pozrite sa okolo seba poriadne. Sú to naozaj výkaly, čo Vám vadia najviac? Ak áno, skúste sa zamyslieť nad svojim názorom, aspoň po prečítaní tohto článku. Tak a teraz k veci, čo najviac prekáža mne.
To, že ľudia často nerozlišujú podstatné problémy, správajú sa povrchne, arogantne a diskriminujúco voči psíčkarom. A teraz si uvedomte rozdiel medzi psíčkarom a primitívom. Ten je dosť značný. Nie každý čo má psa je psíčkar ako taký. Uznávam, že veľa ľudí má psov viac-menej kvôli móde. Ale myslím si, že psí výkal nie je to najväčšie zlo, na ktoré tu môžete natrafiť. Aj keď veľa ľudí sa správa ako keby bolo...ich vec, nikomu nič nevyvraciam, ale odporúčam im aby sa zamysleli nad hodnotami, ktoré uznávajú.
Za skoro 15 rokov čo máme v rodine psov, som sa ani raz nestretla s tým, že nejaký nepsíčkar by upozornil obyvateľov, ktorí tu robia skutočný bordel a špinu. Zažila som len to, že to urobili psíčkari. Stojí to podľa mňa za zamyslenie. Kde bola dotyčná js, keď nás x psíčkarov zbieralo odpad po nepsíčkaroch v Dendroparku? Zrejme sa hrabkala v dákej predzáhradke (ad, neviem či som divná – nie som sama, komu sa predzáhradky nepáčia – myslím, že trávnik vyzerá oveľa lepšie ako rozhrabaná zem s pár kvetmi uprostred, čo vyzerá vrcholne nevkusne. Neviem ale naozaj sa to sem nehodí. Je to horšie ako zabetónovaná zem). Okrem toho nie všetci po nich bažíme. Je to verejné priestranstvo a nepamätám sa, že by sa ma niekto pýtal, či som za predzáhradku, alebo nie. A tie oploenia to je zaujímavé – zaujímalo by ma, keby som si kúsok plochy len tak oplotila, že urobím si tam cvičák pre psa a navláčim prekážky a nech mi tam nikto nestúpa...Zrejme by som s týmto neuspela a sme zas pri diskriminácii psíčkarov.
Čo sa týka nebezpečnosti z hľadiska infekcie aj veterinárny hygienik Vám potvrdí, že riziko je nulové, alebo minimálne. Jedná sa naozaj len o estetický problém. Psy psíčkarov sú pravidelne očkované a odčervované. V tejto oblasti ale chýba drvivej väčšine ľudí zodpovedajúci prehľad a vzdelanie, tak do tejto oblasti ani nevidia, ale je zaujímavé, že rozprávajú a posudzujú vlastne niečo o čom nič nevedia. Ale budiž, berte si za slovo takých ľudí akých chcete, je to každého vizitka. Okrem toho pes a človek žili dlho vo vzájomnom kontakte, ľudia sa čím ďalej stávajú viacej chorľavými a nezdravými – a rozhodne to nie je od psov. Všimnite si, že najchorlavejší ľudia bývajú práve tí, ktorí nechodia von, nehýbu sa, dopujú sa pravidelne liekmi a v byte je sterilne nezdravo čisto. Ich organizmus totiž neni adaptovaný na absolútne žiadne podnety zvonka. Tak sa všetci zavrime a žime ako pokusné potkany v sterilnom prostredí.
Ad k mojej myšlienke...nikomu z nepsíčkarov (aspoň to tak vyzerá) nevadí odpad po ľuďoch. Však také sklo – pes si doreže tepny a skoro vykrváca...väčšina z Vás si povie, že im je to jedno. Ok, dobre. Nikomu neberiem názor. Ale úprimne si odpovedzte na otázku, keď cez to sklo prebehne vaše malé decko a začne krvácať nenormálnou rýchlosťou ako ten pes. Aj tak Vám to bude jedno? A budete sa po večeroch schovávať doma a tváriť sa, že Vám nevadí rinčanie skla? Pravdepodobne áno, keďže na otázku ste si už zodpovedali. Aspoň viem, že diskriminácia je IN.
Chcete dopriať svojim potomkom zdravý psychický vývin? Pošlite ich von s tým, akí sú psíčkari odpad a pritom zatvárajte oči pred úchylákmi, násilníkmi a neplnoletými opilcami. Však pohľad na tie rozbité fľaše, kondomy, vložky, striekačky, použité plienky atď. stojí zatoNevadí...drogy a AIDS, sú predsalen lepšie a zdravšie ako psie výkaly. A estetickejšie.
K plochám na venčenie a počtu psom by sa dotyčná ako nepsíčkarka moc nemala čo vyjadrovať, vzhľadom k tomu, že danej problematike nemôže tým pádom ani rozumieť. Nad tým sa tu neoplatí rozčulovať. Len k tomu, že prečo máme niektorí viac ako jedného psa...áno preto aby sme tu špinili. Prepáčte, ale toto je vrcholne urážajúce. Aj matky sa pýtate, prečo má dve deti? Načo jej sú? Môžete a napíšte sem verejne potom ako zareagovala.
Takže ak som sa niekoho dotkla, prepáčte, ale 99% to vyzerá ako keby sme my psíčkari vadili najviac a iné veci netrápili. Netvrdím, že všetci nepsíčkari sú takýto ako píšem, česť výnimkám a objektívnym „nepsíčkarom“, ktorí si uvedomujú nebezpečnejšie veci ako hovienka.
(Dodatok: som nefajčiar, psíčkar a neznehodnocujem životné prostredie. Tento článok som napísala na základe toho čo som videla a zažila už pekných pár rokov so psami)
PS: to čo cítite vo výťahu a pod oknami je v drvivej väčšine smrad po opilcoch, ktorý sa pravidelne mihnú v týchto oblastiach, ale najprv treba vyjsť von, otvoriť oči a sledovať aj to, čo sa deje ďalej ako za „vlastnou predzáhradkou“.:)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 14.04.2009 10:30

Čo povedať, kus pravdy ten článok má a to dosť velký, hoci samozrejme niektoré veci sú tam napísané tendenčne.
Prečo si ludia po psoch nezbierajú? Prečo ludia nechajú psi skotačiť v kvetových záhonoch? Prečo by mala mať každá brána z vonka rámik od štaniek, prečo očurávajú výťahy (tiež som to zažila na vlastnej koži, dokonca to, že si po háravke ani neutreli krv vo výťahu)...? To všetko je bohužial realita, aj s tým smradom pre ludí na prízemí (na prízemí som bývala, tak to viem posúdiť), aj s tým, že na trávnikoch ostávajú ležať najmä tie velké hovná.
Nezostáva nám nič iné, ako ísť príkladom, že sa to dá aj inak. Tak isto sa dá napísať aj článok o tom, ako sa to dá inak. Faktom však je, že tích psíčkarov, o ktorých je ten článok a mnoho iných takýchto článkov, je väčšina.
Osobne sa na takýto článok chystám a asi ho aj napíšem a niekam pošlem.
Inak sa mi velmi nepáči to, že sa to stavia do akejsi "vojny" a hádzaní si "argumentov" a sarkazmov do tvárí ako kusov hnoja. Takto to ďaleko nezajde, pretože facku odplávate zase len fackou, a tá sa odplatí čím? ...
Samozrejme, že existujú aj iné problémy, ako psie hovná, ale hovná sú "náš" problém, a my psíčkari sa s nimi musíme zaoberať a vychovávať druhých psíčkarov.

Inak musím povedať, že v Lamači sa takéto veci velmi zlepšili, a dokonca idú namontovať 13 nových košov na hovná. Tak dúfam že to nezostane len slubotechna.
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Uto 14.04.2009 10:40, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod calwen » Uto 14.04.2009 10:38

Ulfi bohuzial v DNV povodcom toho smradu nie su psy, ale ludia (bezdomovci nocujuci vo vyklenkoch....)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 14.04.2009 10:41

Nuže, tak na nich treba volať policajtov, upozorniť na to úrad, a hovoriť o tom otvorene a nahlas, kde je pravda a nezaobalovať to. Ale takáto mediálna vojna naozaj nikam nevedie. :nwm:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod kikula22 » Uto 14.04.2009 10:42

U nás to vyzerá tiež tak. Samé pet flaše, sklenené flaše, porozbíjané sklo, obaly od cigariet, keksíkov kadejaké humusácke veci kde sa len pozriem. Všade rôzne nápisy, graffiti, roztrhané ploty na detských ihriskách, otrhnutá šúchačka všade samé špaky od cigariet. A zrazu vyjde v novnách článok ,,Mizne sneh, objavujú sa hovná" . Nikde žiadna zmienka čo všetko sa s tymi hovnami objavuje. Mne to tiež samozrejme vadí do určitej miery ale toto všetko si spravili len ludia a keď sa im páči v takom chlieve žiť a najviac ich trápia psie exkrementy. Prosím.
Ja sa po sídlisku absolutne zo psom neprechádzam. A ani by som to nikdy nerobila. Na lúky, kopce a lesy to máme 5 minút rychlej chodze a to ide pes vždy pri nohe. Potrebu spraví až tam niekde v kríčku. Či je mrznúce ráno alebo tma. VŽDY ideme na lúku lebo nemám nervy sa po takom humuse zo psom prechádzať-
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 14.04.2009 10:45

ja som celkom spokojná so situáciou v Nitre. Môžete ju použiť ako príklad toho kam sa investujú peniaze z daní (nie že by to bolo úplne príkladné), mesto daruje každému psíčkarovi, ktorý platí dane asi 100 sáčkov určených na výkaly asi raz za 2-3 mesiace, stačí si pre ne prísť na mestský úrad.. Sú dostatočne veľké aj pre veľkých psov a ich exkrementy. Avšak zastúpenie smetníkov je trochu chabé, ale veľmi sa to zlepšuje. V Nitre je niekoľko plôch vyhradených pre voľný pohyb psov, sú oplotené, sú v nich smetníky a sáčky na exkrementy a nejaké prekážky pre pesanov. Tento prístup sa mi páči.
Ešte som sa nestretla s tým, že by niekto útočil na mňa s tým, že som psíčkar a venčím psa kade tade. Takže suma sumárum som spokojná.
Stav v DNV sa mi zdá katastrofálny. :nie:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Liana » Uto 14.04.2009 11:29

no ja byvam sice v ruzinove,ale mam pocit ze psickari vs. antipsickari sa deje vsade.
ocikane vytahy a vchody a podobne som u nas nikdy nezazila a to mame v baraku asi 7 psov. jediny, kto sa nam kedy :kak: vo vchode bol bezdomovec a jedine :kak: na chodniku pred domom pochadzali od susedov, ktori ich vyhadzovali z okna (neviem ci to bolo od ich psa alebo ich vlastne, na to sa nikdy neprislo a samozrejme si nikto nedovolil im to do oci povedat, tak sa to len v tichosti upratovalo).
ja mam napriklad so zbieranim taky problem, ze ak vybehnem v noci v pyzame dat psov uz len vycikat a niektora este vykona aj potrebu sice som velmi ochotna to pozbierat ale ani nahodou to nemam kam vyhodit, lebo najblizsi kos je na druhom sidlisku (normalny kos, o kosi na hovienka ani nehovorim).
ale samozrejme chapem ich postoj, vykaly nie su nic prijemne, teraz ako je teplo sa to este da ale v zime ako sa roztopil sneh naozaj nebolo kam stupit, nasej som ani nemohla hodit lopticku lebo po ceste padla do 4 :kak:
na druhej strane niektori naozaj zachadzaju do extremov, jedna pani na mna z okna vrieskala nech nepustam psa do JEJ predzahradky (pes bol na travniku) lebo ona tam dala jed. no ok,ak to bola iba vyhrazka tak blba ale ak naozaj co ked si tam nejake male dieta pojde odtrhnut kvietok a otravi sa? to by som potom bola velmi zvedava aka by bola hrdinka. napriklad moji bratranci byvaju na prizemi, pod oknami si vysadili co chceli, z vlastnej vole a rovnako z vlastnej vole tam poupratuju aj po psoch aj smeti po ludoch. a to nie su psickari, doma maju akurat potkana.
a faktom ostava, ze mne ako mladej babe so psom vypinda kazdy este aj za to ze prsi nebodaj, ale ked tam stoji skupinka chalanov s flasami v rukach a robia bordel tak to si nikto netrufne
a anonymna pani v clanku spominala miesta na vencenie kde mesto zbiera vykaly vysavacmi :oo: no to pocujem prvy krat. ak som zaostala prosim zasvatte ma, hned tam pojdem vencit. aj ked predpokladam ze ak take miesto existuje je na okraji BA.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Jannka » Uto 14.04.2009 12:05

Liana píše:a faktom ostava, ze mne ako mladej babe so psom vypinda kazdy este aj za to ze prsi nebodaj, ale ked tam stoji skupinka chalanov s flasami v rukach a robia bordel tak to si nikto netrufne

Presne toto sa stava aj mne. Ale nastastie (alebo nanestastie) uz som sa obrnila a ked sa niekto co i len nadychne, ze by mi chcel nieco povedat (preco je vas pes navolno, preco nema kosik, preco tralala) tak ho predbehnem a pekne sa mu povyhrazam, ze ak ma bude obtazovat, zavolam nanho policiu. A hned sa skludia a idu dalej. Na toto maju odvahu, ale to, ze pod kazdou branou postavaju pubertiaci a bavia sa tym, ze kto dalej dohodi sklenenu flasu od vodky,co prave dopili - tak tam sa nikto neozve, lebo sa BOJA. A aj policajti! Ti sa tvaria, ze ich nevidia, ale vyberat nezakonne pokuty od psickarov, na to by ich bolo!
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Liana » Uto 14.04.2009 12:31

presne tak.
mne uz za co este pri predoslom psikovi vynadal jeden pan, to uz bol vrchol. pes ide vedla mna popri jazere a pohotovy to okoloiduci na mna zacne vrieskat ze moj pes (maly krizenec jazvecik x spic) zabija labute :pac: :pac: :pac:
proste sila
a napriklad u nas bezdomovci spavaju tiez vo vyklenkoch pod balkonmi ale to ich ziadny pohotovy nepsickar nepride odtial vyhodit, lebo co ked je to ozran, fetak, ma nozik. takze asi tak.
dokonca o par ulic dalej sa uz situacia vyhrotila tak, ze tam jeden :censored: otravil par psov. uplne cielene do parku pod kriky dava jed (nie je to detske ihrisko - ako jedna z mala zelenych ploch v okoli - cize tam nie je zakaz vstupu so psom). takze to uz je fakt no comment.
z mojich skusenosti a za seba hovorim ze psickari nerobia nepsickarom naprieky a naschvaly, ale naopak to uz take optimisticke podla mna nie je. aj ked, medzi tymi nepsickarmi to robi len par fanatikov, ktori musia do vsetkeho pchat nos a vacsine ostatnych je to podla mna vazne jedno a staraju sa sami o seba.

a este dodam ze skutocne nema zmysel sa nejako navzajom osocovat kto co robi alebo nerobi ale ist prikladom. lenze niektori ludia nerozmyslaju komu co povedia, myslia si ze vsetci psickari su rovnaki a tak vacsinou vynadaju prave tym, ktori sa snazia zbierat atd.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod drymarchon » Uto 14.04.2009 13:56

musím uznať, že naozaj je veľa psíčkarov, ktorí vôbec neakceptujú ostatných, každý deň chodia so svojim psom na 5 minút "vykakať sa" na to isté miesto a občas to vyzerá ako skládka psích hovienok.
ale zase, doplatíme na to my, zodpovední psíčkari. to, že sa staráme o svojich psov, neobťažujeme ostatných, alebo si zdvihneme hovienko po svojom psovi, to nikto nevidí. väčšina nepsíčkarov to berie psíčkar ako psíčkar.
to ako by sme my prehlásili že všetci nepsíčkari sú blbci :pac:

a k situácii u nás v NZ. no je tu 5 plôch na venčenie psov, žiadna nie je ohradená ani nejak označená. koše na psie exkrementy žiadne (už neviem či primátor, alebo niekto tam z hora povedal, že je to zbytočné, že to porozbíjajú). nedostávame žiadne sáčky, nič. ročne platíme 1100Sk za psa a jediné čoho sa dočkáme, sú blbé poznámky a dokonca i fyzické útoky a ohrozenia na životoch!!! od týchto úžasných "nepsíčkarov". Nepreháňam, aj takéto veci sa tu u nás na sídlisku dejú.

Teraz musím poukázať na istú skupinku - rodinu s deťmi a ich kamarátmi. blbé poznámky, útoky, škerenia, vyhrážanie,.... :ua:

taktiež tu pri nás býva jedna ženská, ona je vlastne z tých malých ľudí, neviem ako sa tomu hovorí. nikomu to neprekáža, veď sme predsa ľudia, ale ona asi vidí len ten svoj problém a všetci sú podľa nej idioti. pravidelné úškľaby a nadávky. minule vykrikovala na moju mamu, ktorá venčila psa, niečo po maďarsky, niečo v znení prašivý bastard a tak

ja to možno blbé, že to tu takto verejne píšem, ale vážne, myslím že nie som sama, ktorej sa nad tým pozastáva rozum.
neviem ako vy, ale ja už niekedy fakt rozmýšľam, či sú to vôbec ľudia. to im robí naozaj tak dobre ubližovať a terorizovať? :nwm: niekedy mám pocit, že by boli najradšej, keby sme boli mŕtvi. a teraz to možno bude znieť kruto, ale majú takíto ľudia právo slobodne žiť medzi nami a ohrozovať nás?

každý si odpovedzte sám

toľko k situácii v NZ :ua:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Sana » Uto 14.04.2009 15:47

len k nazvu...
akoby uz nebolo dost nenavisti a "vojen " medzi :oo:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Liana » Uto 14.04.2009 15:53

to je pravda, ale mam pocit ze niektori antipsickari to tak vazne beru...co je naozaj smutne lebo by sme mohli zit vedla seba v uplnej pohode nebyt zopar jedincov veducich doslova zakopovu vojnu na oboch stranach... :plac:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod drymarchon » Uto 14.04.2009 16:00

Liana píše:to je pravda, ale mam pocit ze niektori antipsickari to tak vazne beru...co je naozaj smutne lebo by sme mohli zit vedla seba v uplnej pohode nebyt zopar jedincov veducich doslova zakopovu vojnu na oboch stranach... :plac:


presne. akoby nám bolo dobre, keby sme sa navzájom tolerovali :ua:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Vojna: psíčkari vs antipsíčkari v DNV

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 14.04.2009 18:33

drymarchon - počkaj keď budeš mať čsv. to sa ešte len začne. ľudia sa ťa budú báť, začnú ťa upozorňovať, že má mať košík,... nech budeš mať sebeväšieho mazla, výzor je veľa. takže sa musíš obrniť ešte viac. u nás v baráku sa nám ľudia viac menej vyhýbajú a nekecajú do ničoho. v meste je to ale iné. ale 85-90% je pozitívne ale zbytok len kecá, čo za šelmu to mám, že to má ísť späť do ZOO a tak. neriešim. ústa mám dosť veľké a poznám svoje práva a povinnosti. viem znenie zákona u nás v meste a to im odrecitujem. ak majú s tým problém, nech zavolajú mestských policajtov, ja zákon neporušujem...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Ďalší

Späť na Ostatné