Odlúčenie majiteľ - pes

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod extreme » Str 02.01.2013 10:03

Tak ja mám problém dať psa do rúk komukoľvek :ha:
Ale neviem si predstaviť ako budem riešiť výšku, pretože určite mi nestačí byť zo psom len cez víkendy :ua:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod AlicaGGG » Štv 03.01.2013 1:03

extreme: zober psa so sebou :no: ja by som si nevedela predstavit byt bez mojho psa, vidat ho len cez vikendy... a neviem ako by to aj ona zvladla, ma problemy niekedy ked som prec len jeden den cez skuskove
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Lucy » Štv 03.01.2013 11:16

Mna psy najviac obmedzuju prave v skole...ani len na erasmus nejdem, lebo by som to neprezila proste :ha:
od buduceho roka budem chodit do Viedne, tak sa len modlim,ze budem mat rozvrh,ze budem moct dochadzat

Inac dovolenky - najdlhsie 17dni bez psov, abstaky riadne, vsetkych tulavych som musela krmit a hladkat, ak som pisala nasim tak 90percent sms bolo adresovanych Wendynke :hi:

nasi su v tomto super,otec je workoholik,cize ma vzdy 1000dni dovolenky,takze ked odchadzam niekam na dlhsie,on si vybere dovolenku a je doma s babami, co je uplne super...ale mam v zalohe este par ludi,ktorym by som vedela podelit psov a viem,ze by som sa nemusela bat...to ma vzdy trapi najviac aby neboli cele dni zavrete ked ja som niekde mimo
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 03.01.2013 11:20

My sme ešte odlúčení neboli. A zatiaľ to ani neplánujem. Doteraz sme mali 2 dovolenky - a obe aj so psom. :love:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod wewe » Štv 03.01.2013 11:25

zuzkabluzka - tak to je ten lepsie pripad ked ho beriete vsade so sebou :smile: odkedy ma nas cip tak to tiez budem zvazovat. aj ked viem, ze u nasich sa ma super ked im ho nechame na par dni. venuju sa mu naplno a ma celu zahradu pre seba, kde lieta a hrdúsi vtacky :lol: horsie to znasame my s petom.
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako šteniatko oblizujúce vašu tvár.
wewe
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91
Bydlisko: Bratislava-Ružinov

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 03.01.2013 14:57

No aj my by sme mali teoreticky kde nechať... ale tá výchova potom. :pac:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod extreme » Sob 05.01.2013 10:12

AlicaGGG píše:extreme: zober psa so sebou :no:

Len kde by som s ním býval? Rozmýšlal som, že ak by bol miernejší rozvrh tak by som dochádzal každý deň (70km) ...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod deny » Sob 05.01.2013 13:33

Extreme, no na intráku nie, ale na priváte predsa. :smile: Dochádzanie cca 70 km je podľa mňa dosť o hubu, ale stretla som sa už aj s takými a zvládajú to celkom.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Lea a Stew » Sob 05.01.2013 13:43

Ja som takto bola na 10mesiacov v Amerike, pes je moj ale nastastie sa o neho stara cela rodina, zvladli to v pohode, skoda len ze som odisla ked mal Stew 10 mesiacov, co ovplyvnilo trosku jeho chovanie, ale myslim ze po navrate sa to dostalo trosku sprisnenou rukou pod kontrolu. Rok som bola na strednej takze cely tyzden s nim, potom som odisla na vysku, mam privat ale brat tam psa so sebou pre mna nema ziadny vyznam, cely dne som v skole, lepsie mu je doma s rodicmi, kde ma zahradu a je o neho postarane, potom pridem na vikend a sme spolu. Mala som ho na private, ale viditelne mu bolo lepsie doma. Takze podla mna ak mas toho psa kde a skym nechat, na odlucenie ci zvyknes.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Bellss » Ned 06.01.2013 19:53

Rok som bola mimo domu asi 70km od domu a nemohla som zobrať so sebou svojho psa do podnájmu, ale mamina sa oňho skvelo starla a keďže máme 2 psov, tak mali spoločnosť a zvykli si že ma vidia raz za 2 týždne.. Teraz ako som začlaa chodiť na Vš tak som si vzala psa so sebou a zvládal to super, viac som sa mu venovala..Len potom musel ísť naspäť domov, kvôli istým problémom.. A teraz už mám nový podnájom, kde môže ísť so mnou a konečne sa môžme venovať výcviku :) A to že chodím na Vš mu vôbec neprekáža. Mám aj voľnejší rozvrh a vtedy sa mu venujem viac a keď mám plnejšie dni, tak on v byte oddychuje :smile:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod AlicaGGG » Štv 10.01.2013 23:47

ja si napriklad neviem predstavit, ako by som prezila na skole bez psa, uf, to by bolo, radsej by som nesla na skolu, a uz vobec ako by prezil doma moj pes bezomna... si pamatam ked som minuly rok prvy semester isla na den prec do skoly na skusku - v noci som odchadzala, prisla som vecer, a dalsi den mi pes srackoval a ja som sa cudovala preco... ked sa to stalo po 2 skuske tatino mal uz podozrenie, a po 3 to uz bolo jasne :smile: teraz chvalabohu sa zatial drzi, a zostava to len pri "o nicom" nalade po mojom odchode
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod deny » Sob 12.01.2013 12:52

Podľa mňa to tiež nie je zdravé, aby pes bez teba nevydržal ani deň. Nikdy nevieš čo sa stane. Tu ideš len na jednu skúšku a čo ak by si musela ísť na dlhšie? Podľa mňa trochu samostatnosti a odlúčenia je potrebné pre obe strany- keď hovoríme o niekoľkých dňoch.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod AlicaGGG » Sob 12.01.2013 20:48

podla mna to tiez nie je zdrave :smile: u mojej to ale neni az take hrozne ako to mozno vyznelo, vtedy srackovala, to je pravda, ale uz sa parkrat stalo ze som nebola doma cca 2 dni a nic, sucka len nebola taka vesela ako ked som doma :no: (ona ma taku svojsku povahu, to tu ale riesit nechcem, cize sa necudujem ze je na mna dost naviazana)... kopec psov nechce bez majitel jest, chodit von, knucia, pomaly umieraju od nestastia, a to u mojej nie je

Tu ideš len na jednu skúšku a čo ak by si musela ísť na dlhšie?

co ak, co ak, co ak... budem robit vsetko preto aby to tak nebolo, ci uz kvoli mne alebo psovi, a ked sa stane tak to nejak obidve prezijeme... (toto asi clovek co ma psa "len tak" kdesi na zahrade s tym, ze mu da raz za den jest a to je vsetko, nepochopi, ja mam ale so svojim psom trosku iny vztah a som rada ze to tak je... inak povedane, ako v tych filmoch: Ahoj, volam sa Alica a som zavisla :lol: + to plati aj na sucinu... teraz ale nehovorim o tebe ani o nikom konkretnom, len konstatujem :)
co ak zajtra bude konec sveta? co ak mi zajtra povedia ze som adoptovana? keby som sa mala riadit tym, co sa moze stat, a co ak hento, co ak toto, by som musela byt niekde zavreta v zvieracej kazajke, lebo ved co ak
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Lea a Stew » Sob 12.01.2013 21:29

tak ja so svojim psom urcite nemam vztah ze je na zahrade, sme na seba naviazani a to myslim, ze dost, ale tak musel sa naucit ze panicka ma svoje povinnosti a urcite je mu lepsie ze je doma s rodicmi kym ja som cez tyzden v BA. Podla man vzdy musi clovek mysliet na to co ak, urcite nie v zmysle ako si to ty popisala, ale tak kazdy ma na toto iny nazor. Ja som zato ze pes musi vydrzat sam doma, moj pes s tym nema problem, stane sa, ze cela rodina musime niekam ist a bohuzial psa zobrat nemozeme, tak pes pekne caka aj 8 hodin doma, samozrejme, ze mu to potom vynahradim.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod AlicaGGG » Sob 12.01.2013 23:52

tak moj pes je bezne niekolkokrat do tyzdna sam doma 8 hodin, niekedy aj dlhsie a nema ziadny problem, ja som myslela ze sa bavime o inej casovej dobe... a to uz fakt si neviem predstavit ze by som bola tyzden bez psa, a pes bezomna, a myslite si co chcete o tom :smile: ja som spokojna, pes je spokojny, co viac si priat :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné