Odlúčenie majiteľ - pes

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod adushka » Štv 16.04.2009 20:44

u nas je to tak ze sa Bena bojim nechat mame a bratovi, co su s nim dennodenne... ked mal dorananu labu, tak ani nevedeli ako mu to spravne zafacovat, nevedia ani co poriadne zerie, stale sa ma na nieco pytaju.. obcas mam na to pekne nervy. oficialne je pes moj a mamin, ale on sa citi byt asi len moj. jedine miesto, kde sa ho nebojim nechat, je u starkej, lebo viem, ze starka je dobracka, da mu tu najlepsiu mnamku, ma velky dvor, takze vencit ho nemusi, nemusi vediet s kym sa znasa, na ake povely pocuva...takze tam je to vyhovujuce prostredie. ale musim sa priznat k tej diagnoze, lebo neviem od neho odist na viac ako dva dni, aj to ked volam domov, tak prve otazky su ako sa ma pes. a samozrejme, kde sa da, tam sme spolu, a nie len preto ze on by chcel, ale hlavne ze ja chcem, aby bol pri mne, lebo si najviac rozumieme. je to jednoducho partak, bez ktoreho sa citim ako povedala Cathie " nekompletna" :smile:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod ada.h » Str 12.09.2012 10:22

Cathie píše:Nenasla som cez vyhladavanie nic podobne, tak snad tu podobna tema este nie je..

Zaujimalo by ma, ci uz ste niekde nechali psa viac ako par hodin sameho, ako znasa pes odlucenie od vas, ale aj od celej rodiny, ako to znasate vy, kam psy davate, ake instrukcie nechavate a podobne..

Nikdy som sa nad tym nejak extra nezamyslala, ked sa ma mama pytala (predtym ako sme domov doniesli stena) "co so psom, ked pojdeme prec?", mavla som nad tym rukou a odpovedala "k sestre, k starym rodicom, niekto sa najde, psi hotel.."
Zajtra vecer vsak odchadzame cela rodina do Francuzska, stari rodicia idu do Prahy a nasa fenka nemoze ist ani s jednymi ani s druhymi. Najprv sa mi zdal problem najst, kam ju dat.. nakoniec sa ponuklo nielen par kamaratov, ale aj borderakov z fora a zistila som, ze nie je problem kam ju dat. Ale ako to prezit :hi:

Vobec nepochybujem, ze odlucenie budem horsie znasat ja ako ona.. Odkedy ju mame, nebola som z domu prec na viac ako dva dni a jednu noc. Fenka je totiz sice zavislacka, drzi sa stale pri nas, ale nema problem zostavat niekolko hodin sama doma a akonahle cloveka spozna, uz je "jeho".







Ja akoby som uz bez nej ani nebola "kompletna", vodim ju so sebou totiz vsade, kam sa da, v podstate ju pri sebe nemam iba v skole a ked idem raz za mesiac nakupovat, ale vascinou so mnou chodi aj do mesta.. ak ju nemam pri sebe, aspon na nu myslim a som casto rozhodena tym, ze mi nic necupka pri nohe (resp sa nesnazi odtrhnut mi ruku :angel: ) ..

A tak mam okrem tych prvych otazok este jednu.. som vobec normalna? :lol:
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod ada.h » Str 12.09.2012 10:26

Mna to caka zajta odchadzame na 5dni,fenka ostava doma. :1:
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Ulfheiðr » Str 12.09.2012 15:58

Čo mám 5 rokov psa tak teraz to bolo prvý krát čo som ho takto nechala (teda vlasten už oboch). Nechala som ich u mamy. Mali sa tam skvelo a čo ma prekvapilo, tak okamžite vedeli, že tam ostávajú, zložila som tam pelechy, granule, veci, dala som sa na odchod a ani jeden sa nepostavil, že ide so mnou, alebo také nejaké scény. Prebehlo to absolútne bez problémov na oboch stranách. A dovču som si užila, vôbec nič v takom zmysle, že celý čas myslím len ako sa majú "úbohé"psíky :joint:
Tož som rada, že aj ja aj oni sme už dospeli do štádia, keď od seba niesme závislí. :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod AndreaT » Štv 13.09.2012 10:52

Veľká vďaka za rodičov :poklona: aj keď bez neho som bola max. 3 dni. Letné dovolenky sme trávili spolu. Vyberám vždy také kde môže ísť so mnou.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Retuska » Štv 13.09.2012 19:52

kedze byvam este u rodicov,moji 3 chlpaci nemaju problem ostat s nasimi.aj ked idem prec to skor ja mam problem,na dovolenke mi mamka musela kazdy den hlasit stav vsetkych troch :D ale zial,autobus k moru psy neberie a zase ak sa o nich ma kto postarat (a to teda nasi sa vedia..aj ekd nie lepsie ako ja :hi: ) tak ich v pohode necham....napriklad,aj teraz ked sa bude foxina harat sa chystam odniest denyho na den dva k priatelovi,aby tym aj sam netrpel ved je uz stary este by mu to na srdce sadlo...ale bduem ho stale chodit pozerat a na noc pride domov takze myslim,ze to zvladneme :)
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod sabi23 » Štv 13.09.2012 22:16

ja som tiež od môjho musela odísť na dva týždne :plac: naše lúčenie bolo také, že 15 minút som ho len pusinkovala a obijímala :lol: keď sme vyrazili, tak som si najskôr poplakala za ním (však jak za dieťaťom) :lol: každý deň som s našimi volala ako sa má, tiež som nezabúdala vďaka tomu volať a potom som už začala telefonovať aj s Maxom :heh: mama mi ho dala k telefónu a ja som mu tam vykecávala :lol: priateľ si myslel, že som chorá :heh: a návrat bol taký, že celý deň sa odomňa nepohol a celý čas po mne skákal a oblizoval od radosti :hi: najkrajšie privítanie na svete :love: ale zvádol to celkom v poriadku, len keď mama povedala, že som už na ceste domov tak zakaždým keď prišlo nejaké auto, kontroloval, či náhodou ja :smile:
sabi23
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Nitra

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod lulu939075 » Štv 13.09.2012 22:59

No musím povedať že my tiež chodíme všade zo psami, teda česť ale fakt že vážným výnimkám.
Tento rok boli psi so mnou asi na troch dovolenkách ak nie viac. Minulý rok sme boli spoločne v Taliansku a rok predtým bola iba Angie ktorá strávila týžden a pol u babičky. Vedela som že sa tam bude mať dobre, však to bolo aj vidieť na jej váhe a na tom že ked sme sa vrátili vobec s nami nechcela ist domov svinucha :censored: . Tiež som celú dovolenku trpla že co robi kde je, čo papá, či je v poriadku a tak.

Ale teraz som sa vrátila s dovolenky v Egypte kde bolo fakt nádherne, úžasne :lol: Bola som tam sama s kamoškou a manžel zostal doma zo psíkmi. Musím povedať že síce som nanich myslela ale iba občas. Bolo mi skvele oddychovala som, kúpala sa, balila arabov a tak :lol:

Takže podla mna aj často záleží od toho že na akej dovolenke alebo kde si a či tam kde si ťa to dostatočne zamestnáva aby si nemyslela na psov. Ano tiež som vedela že su v dobrych rukach a že Ctibor ich bude rozmaznávať, nebude po nich chcieť žiadnu poslušnosť a možno aj preto som sa dokázala tak uvolniť aby som nad nimi furt neuvažovala :joint:

HOWK
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod merri » Štv 13.09.2012 23:13

Ja som bola bez mojej najdlhsie dva tyzdne, ked som bola v nemocnici. To som sa s nou ani nerozlucila, lebo som nebola ochotna za ziadnu cenu v tej nemocnici ostat, ale nakoniec som bola donutena. Kazdy den som jej telefonovala :lol: a neskutocne mi chybala. Po tyzdni mi ju mama priniesla na navstevu, a ona bola chuda taka hyper nevybehana, ze nevedela co so sebou. Sice s nou chodili na "prechadzky", lenze jej prechadzanie nestaci. Este aj pribrala. Ked som sa vratila ona bola uplne hotova, cely den sa tvarila takto: :aaa: a nosila mi vsetky hracky a topanky a cokolvek co nasla. :heh:
Aspon viem ze zvladnut to zvladne, ale ja si neviem predstavit dobrovolne ju nechat doma a odist na niekolko dni prec. Z takej dovolenky by som nemala nic.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 14.09.2012 8:09

Haha, a ja som ich nechala doma, aby som mohla ísť na dovolenku do Vlčieho hrdla do prístavu :jazyk: :haha: No dobre, jednu noc sme boli vonku, ale inak tam. :joint: Hompálanie sa na lodi ma zamestnávalo dosť na to, aby som na nich nemyslela.... Offtopic: Egypt bude nabudúce.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Nanda » Pia 14.09.2012 12:00

Ja so strážením psa nemám nikdy problém. Poprosím babku a je to vybavené. Povenčí, dá mu jesť aj vodu, porozpráva sa s ním. :hi:
Len malinký problém je že ja jej stále vyvolávam že ako sa má, čo robí či jedol. No ale teraz to zvláda lepšie, keď bol menší a my sme išli na svadbu tak Miky začal babku normálne kúsať čo chcel ísť domov. :ua:

Keď babke donesiem veci a psa tak vždy jej musím vysvetliť ako sa používa náhubok a naťahovacie vodítko. :lol: Kde mu ho má pripnúť a podobne.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Anavi » Sob 15.09.2012 15:44

Malá sa musela naučiť byť odo mňa odlúčená a keď ideme preč tak si ju berie kamoška Lucka s Kairou :) .
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Retuska » Sob 15.09.2012 17:15

ja si myslim,ze je nrmalne ak majitel encha psa sameho(s niekym inym)...ved nie vsdade je mozne psov brat a predsa ak je moznost niekam ist a moznost niekde psika nechat(kde mu bdue aj dobre) tak preco nie..ja zas nepodporujem nazor ako to tu niekde bolo pisane,ze normalny majitel nenecha svojh psa sameho.....mojich milujem najviac na svete,ale aj ja potrebujem vypadnut a nie vzdy sa da s nimi ist
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod deny » Str 19.09.2012 19:14

Mne Benyho niekedy v lete počas dovoleniek s rodičmi strážila starká, s ktorou bývame, a keďže to bolo v časoch keď sa nezvyklo telefonovať domov počas dovoleniek, tak som nemala absolútne žiadne informácie a len tŕpla či je živý a zdravý (raz jej dokonca ušiel a ocitol sa v útulku, kde ho našťastie spoznala kamarátka mojej sesternice, ktorá ho videla len raz v živote :yes: ) V súčasnej dobe by som jej ho určite nezverila, lebo sa zabúda najesť aj sama.
No starajú sa rodičia počas mojej neprítomnosti v škole. Začiatky boli ťažké, volala som domov každý deň, či s ním boli, von a dali mu najesť, či jedol, či nemá zapálené očká, ušká.. no potom som volala len každý druhý deň, a teraz je to tak možno dvakrát do týždňa a to najmä z dôvodu, že to je neekonomické a ja nie som milionár. Je to nepríjemné ale keď iná možnosť veľmi nie je, privát cenovo taký istý ako intrák proste nezoženiem. Ale to už je skôr o dlhodobom odlúčení, takže tých pár dní sa to dá zvládnuť, aj keď je to možno trochu nepríjemné :jop: .
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Odlúčenie majiteľ-pes

Poslaťod Icebreg » Uto 01.01.2013 22:31

No ten moj krpaty pudel je taky, ze ak je doma sam, tak neni problem (uz nie je.. predtym bol, aj zavyjal :D)
Avsak, ak idem k rodicom a odidem odtial prec, co i len na minutku ze si idem po nieco von, tak uz zacne knucat.
Po viac minutach to podla ich slov nie je vydrzatelne ako knuci.. hmm., to si musim nahrat na kameru, nech mam predstavu co tym myslia..
ale doma je uplny flegmatik, sice ma nerad niekam pusta a obcas mam pocit ze citi kedy sa chystam ist prec bez neho, ale on si lahne na postel a odtial strazi vsetko.. popripade ma ine miesta kde caka, ale ak pridem domov, tak nestiham otvorit dvere a uz je pri nich :D
ale toto fakt neviem, preco je taky extremne citlivy na odlucenie, ked nie sme doma..
zeby to bolo tym, ze od uplneho zaciatku co ho mam (10 tyzdnov jeho veku), som s nim sam ? (ma 2 a 1/4 rokov)
udajne ale na druhy den je v pohode (tak dufam ze je fakt v pohode, nech sa zbytocne netrapi), snazim sa im vysvetlit, nech sa mu venuju a zahltia jeho vedomie hrou tak velmi, ako je to len mozne, ale udajne to nepomaha..
ale tie clanky, ze pes sa naviaze na cloveka postradaju slovicko EXTREMNE :lol: podla mna...

EDIT: ale neviem si predstavit odlucit sa na mesiac alebo podobne, teda dlhsiu dovolenku si neviem predstavit a ked uz tak, aj čip je mensie zlo, ako take odlucenie :D ale hlavne take, ze by som musel na intrak a pes by tam nemohol, tak to neeee.. neviem si to predstavit.. a ked si vezmem, ze moj zivot mam tak vo vlastnych rukach, ako mesacny prach prave v tomto case, tak skor ci neskor take odlucenie prist moze, tj tym myslim, staci mala ale zakerna nehoda a do nemicnice ho zrejme nepustia.. este ze je taky maly, ze by sa do vacsej kabelky vosiel :ha:
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné