Psík v ZOO

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Ak by ste mali možnosť vziať psíka do ZOO urobili by ste tak?

áno
147
88%
nie
16
10%
neviem
4
2%
 
Celkom hlasov : 167

Psík v ZOO

Poslaťod skacenka » Pia 10.04.2009 12:41

V zahraničí je bežné,že môžete vziať psíka do ZOO.U nás to zatiaľ tak nie je ani v jednej ZOO.Vzali by ste svojho psíka do ZOO na príjemnú sobotnú prechádzku,v rámci socializácie,prípadne na výlet s rodinkou?Alebo za účelom spoznania iných druhov,nech vidí,že na svete nie sú len psy,ktoré stretávate v parku či pred blokom?
Ako by asi reagoval váš psík na také prostredie?
Boli ste už so psíkom v ZOO?
:dunco3:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Catqa » Pia 10.04.2009 12:41

Rada by som sla, ale neviem o takej ZOO :nwm:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Psík v ZOO

Poslaťod skacenka » Pia 10.04.2009 12:43

Praha,Brno..tam sa dá... :ahoj:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Poca » Pia 10.04.2009 12:47

v Ostrave sa neda :hmm:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Fraga » Pia 10.04.2009 12:48

jj boli sme s Bib a psami minulý rok v Brne a aj sme sem dávali fotky :no: :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Jannka » Pia 10.04.2009 12:57

Ano, samozrejme! neviem preco by psik, ako vychovany clen rodiny nemohol ist s nami do ZOO :ua:
Samozrejmostou je, ze by bol pripnuty na voditko a musel by byt slusny a nerusit zvieratka nejakym divokym skakanim na ohrady, ci vystekavanim. my sme s Jaskou v ZOO boli (troska nelegalne, hihi) :jupi: Velmi sa jej pacilo, najvacsi zazitok pre nu boli jej milovane srnky (Daniel skvrnity) kedze zvedave srnky na nu spoza plota pozerali a Jaska sa nestihala divit, akoze pred nou neutekaju? :lol:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Mackie » Pia 10.04.2009 14:00

ano, velmi rada by som sa zucastnila vypravy "s vlkmi za vlkmi", ale je to daleko no..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Federika » Pia 10.04.2009 15:23

Jasné, keby som mohla, hneď vezmem svojho hafana. Ale podľa mňa preto nedovoľujú ľuďom brať si psy do ZOO, lebo nie všetci su vychovaní a veľa psov by štekalo na zvieratká v ohradách. A tiež je pravda, že v ZOO je veľa ľudí a mnohí sa boja psov. A na takej prechádzke po ZOO sa nevyhnete aj takýmto ľuďom. Ale určite by ma veľmi potešilo, keby som mohla so sebou zobrať psíka aj sem.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Psík v ZOO

Poslaťod margot » Pia 10.04.2009 15:46

Federika píše:Jasné, keby som mohla, hneď vezmem svojho hafana. Ale podľa mňa preto nedovoľujú ľuďom brať si psy do ZOO, lebo nie všetci su vychovaní a veľa psov by štekalo na zvieratká v ohradách. A tiež je pravda, že v ZOO je veľa ľudí a mnohí sa boja psov. A na takej prechádzke po ZOO sa nevyhnete aj takýmto ľuďom. Ale určite by ma veľmi potešilo, keby som mohla so sebou zobrať psíka aj sem.


tuším minulý rok bol článok vo Světe psu o ZOO, kde môžu ísť aj psy... riaditelia ZOO sa tam vyjadrovali, odkedy majú psy prístup do ZOO, koľko psov tam bolo, aké sú podmienky, aké problémy boli, či nechcú zakázať vstup so psom,.... Keď sa tak na to pozerám čísla sú dosť vysoké ale iba pár psov bolo problémových (cca 1-2 na ZOO). Ja by som bola strašne rada, kebyže zoo sprístupnia aj nám, ktorí ťažko idú niekam bez svojich miláčikov :smile:

ale zatiaľ plánujem na jeseň zabehnúť na víkend do Prahy a navštíviť (aj so psov časťou smečky) ich ZOO :smile:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Federika » Pia 10.04.2009 15:52

Hej, len ja sa tazko dostanem do Prahy a este tazsie so psom. A zase je tu dalsia vec, ktora inde bez problemov funguje a tu nie a nie ju zaviest. Mohli by to risknut a vtedy by sme isli viaceri ukazat, ze psiska v ZOO nerobia nc zle. Podla mna by im prislo aj viac navstevnikov a ked sa tak vezme, predpokladam, ze by aj zarobili, lebo urcite by pytali vstupne aj za psa. A keby nie, bolo by dobre, aspon ma psik vylet. Inak, kedysi sa dalo ist so psom aj do ZOO. Babka mi hovorila, ze dedo chodil so psom do Bojnic kvoli diviakom. Cvicili na nich ostrost na polovne skusky. Ale mohli ist aj inde. To bolo asi pred 15- 20 rokmi. Takze sa to zakazalo asi len pomerne nedavno. Nebolo to odjakziva aj na Slovensku.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Rehssi » Pia 10.04.2009 15:53

bola som v Zoo v Brne a musim povedat, ze navstevnici sa delili na dve skupiny- s detmi a so psami :lol: Vtedy zial pudlik dovolenkoval inde, inak by urcite isiel s nami. Keby mohli psy do bratislavskej Zoo, sme tam pravidelne. Su uplni blazni, ze to nepovolia :nwm: Ked uz ide o problemovost, zakazala by som vstup detom :jazyk:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Psík v ZOO

Poslaťod margot » Pia 10.04.2009 15:58

v tom článku sa písalo, že o koľko mali nárast keď povolili vstup so psom.... vieš za každého psa cca20kč a pekne na tom zarobili.... ved v prazskej zoo bolo min.rok okolo 10 000 psov!! :no: a zaviedli iba koše a stojany so sáčkami, misky s vodou a psy nemôžu ísť dnu.... a bolo po probléme... skoda, ze sa to nespraví aj u nás, Bojnice máme blízo, boli by to pekné sobotné výlety :smile:

Rehsi: presne, strašne veľa malých detí, nevychovaných, neovládaných nezodpovednými rodičmi má pristup do ZOO, ale naše slušne psíky nie.... strašná nepoctivosť.
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Betka » Pia 10.04.2009 16:01

Bojnice sú krásne, škoda že sa tam nemôže ísť zo psom. Mohli by už takéto niečo vymyslieť aj u nás!
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Psík v ZOO

Poslaťod margot » Pia 10.04.2009 16:02

mali by sme spísať petíciu :joint: za obmedzovanie psíčkarov v možnostiach socializácie ich štvornožcov....
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Federika » Pia 10.04.2009 16:04

Musim suhlasit. Decka v ZOO vrieskaju, klopu zvieratam na klietky behaju, ale nic im nepovedia. Ale psy namozu ist nikde aj ked sa casto chovaju slusnejsie ako vacsina malych deti. Ked tu u nas su vsetci niekde mimo. Psy nedovolia pomaly nikde. Este stastie, ze sa mozem prejst aspon popred blok bez toho, aby mi to zakazovali. A este aj tak na mna vrieskaju, a pozeraju, ze mam takeho velkeho psa ( je stredny ).
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Ostatné