Psík v ZOO

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Ak by ste mali možnosť vziať psíka do ZOO urobili by ste tak?

áno
147
88%
nie
16
10%
neviem
4
2%
 
Celkom hlasov : 167

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Silvuch » Pon 27.06.2011 8:23

Katuusa, ako hovoris, ludom, co toto dovolia psovi by som dozivotne zakazala vstup do ZOO... Psa berú viac ako korist, lebo sa rýchlejsie pohybuju (hlavne ak su navolno :pac: ), preto dive zvery zbystria, ale k tomuto:

Výbeh bol obohnaný plexisklom a plotom z každej strany, aj z vrchu, kraľoval v ňom snežný leopard. Krásne zviera, obdivovala som ho až do chvíle, kým sa nerozbehol a nevyrazil proti sklu. Sklo zostalo celé, leopard prežil a lovil nás popri plote ďalej. Ja som sa spamätávala z neuveriteľného šoku, a Suri ako správny bežec hľadal v tej chvíli cestu, ak najrýchlejšie uniknúť od výbehu. Uff, celou cestou som sa potom pozerala, či na nás niekde nečíha.


toto sa mne stalo v Bratislavskej ZOO. Tiez snezny leopard, a sla som vecer, pomaly sa stievalo okolo jeho klietky a leopard (ktory vzdy lezi nehybne v tieni, alebo je zalezeny v diere), si to rozpeckoval na celu klietku, VYSPLAHAL sa po skalach a skocil na pletivo a sikovne sa vysplhal az k vrcholu.. JA som myslela ze vyskoci.. ale nastatie mala klietka krátku striesku, inak by bol so mnou dozivotny koniec. Utekala som odtial, az sa prasilo a celu cestu som sa obzerala, ci nebezi za mnou..

a videla som aj psov pohybovat sa v tigrej klietke a nazivali si ako svorka..

edit: a som si spomenula, raz preletela cez tigriu klietku cica, to bol útok.. :aaa:
Naposledy upravil Silvuch dňa Pon 27.06.2011 13:59, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psík v ZOO

Poslaťod katuusa » Pon 27.06.2011 12:12

Keď sme boli v zoo my, akurát pršalo a tiež bolo dosť šero. Ale iné šelmy, ktoré tam tiež mali výbehy to nenapadlo, našťastie.

Verím, že aj takáto veľká mačka môže nažívať v jednej klietke so psom, keď spolu vyrastú. Dokonca som počula o mláďatách tigra, ktoré odchovala fena ovčiaka.
Zhliadla som tu komentár, že "svojho psa nepotrebujem socializovať na zvieratá žijúce v zoo" (nepamatujem si to znenie presne). Moje posledné skúsenosti hovoria, že to asi začína byť potrebné. Asi ste počuli o pani, ktorá chová v Prahe pumu. Tak sa nám ju na jednom výlete na Konopiště podarilo stretnúť. Nech si pani hovorí, čo chce, tá puma je nebezpečná a nosiť ju na flexine! medzi ľudí je číre bláznovstvo. Suri sa k nej prišla zvedavo pozrieť, lebo pani nás dosť prekvapila a aj keď vdiela, že mám psa prišla k nám odzadu a pumu mala pustenú na celú dĺžku flexiny. Surina si ju tak z 20 cm vetrila a puma na ňu začala prskať, dosť protivne. Vtedy sa Surina zľakla a nebyť vydretej privolačky, myslím, že by dobehla aj naspatky do Prahy.
Najviac ma prekvapilo, že pani má pumu síce v obývačke, ale sama sa jej bojí. Mačička si totiž vyliezla na skaly nad jazero a ani za svet odtiaľ nechcela zliezť. Pani s manželom stáli pod skalami a snažili sa mačičku presvedčiť, aby zliezla...No neprišlo mi to veľmi presvedčivé, keďže tam stáli dobrú polhodinku (obišli sme za ten čas celé jazero).
Takže sa teraz chodíme do zoo socializovať na mačkovité šelmy a ja nosím kaser nielen pre prípad útoku psa, ale aj veľkej mačky.
katuusa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 155

Re: Psík v ZOO

Poslaťod pigie » Pon 27.06.2011 12:37

Ja ZOO sice rada nemam - ale kvoli psovi som sa premohla. Ovsem nikdy ani pri tych sklenenych stenach som nemala pocit, zeby selmy jastrili na Huga. Skor sa zaujimali o tie svoje stale dokola sa opakujuce veci. :ua: Ale tak chystam sa este aspon raz nejaku zoo navstivit, lebo teda ta brnenska ma sklamala :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psík v ZOO

Poslaťod AlicaGGG » Pon 27.06.2011 13:18

my sme boli v brne uz davnejsie, bez psov, a pacilo sa mi tam :no: a teraz v lete sa tam chystame znovu, uz aj so psami, tak som zvedava
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Psík v ZOO

Poslaťod Amy01 » Pia 06.09.2013 9:21

Schönbrunn, neviete ako je to so psom?

edit: tak našla som, hodím to aj do tejto témy teda
Pinklady píše:Nie, so psom sa neda na Schonbrunn ist,ani do toho parku okolo,v podstate nikde do arealu toho,teda za tu branu,ako je ta restika tam. Byvam vo Viedni uz nejaky ten rok a mame tu psa,takze Schonbrunn ani Belvedere nie su pristupne so psom. Ale su tu ovela lepsie miesta ked chce clovek ist so psom,pokial pes zvlada kopcek tak je krasny Nasenweg a hore ten kostolik,ide sa pomedzi vinohrady a potom les,je odtial krasny vyhlad na cele okolie aj mesto. Su tam dve trasy,jedna je taka ako cez lesik a druha je asfaltka. Dole su restauracie,kde sa da ist aj so psom,aj vinoteky. Potom su mensie zamky,ale to skor okolo Viedne,kde sa da so psom. este co viem,tak so psom sa moze na hrad,co je an Simmeringu, je to ukryte v takom parku, potom je myslim este pekny park na Stadlau. V meste je to so psom bez problemov, nahubky nikto neriesi,teda som sa s tym este nestretla. Iba musi mat pes cip a pre istotu so sebou pas,aj ked to by sa asi nieco muselo stat,aby to niekto pytal.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Predchádzajúci

Späť na Ostatné