Chcem naozaj psa?!

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Sue » Uto 07.04.2009 11:50

Ahojte,mala by som jednu otazku.

Mali ste niekedy pocit ze psika nechcete? teda uz dlho sa o nejake plemeno zaujimate(hroozne ho chcete ) ,rodicia vam ho aj dovolia, ale potom vas prepadne pocit ze ste skeptický a nie ste si isty,ci budete celych 14rokov ochotny sa tomu psikovy neprestajne venovat??
Naposledy upravil Sue dňa Uto 07.04.2009 12:22, celkovo upravené 1
Sue
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod elienka » Uto 07.04.2009 12:03

No ak nie si pripravená ho denne min. 3x venčiť (ak bývaš v činžiaku) bez ohľadu na dážď vietor a sneh, ak nie si ochotná utierať kalužky prvé min. 2 mesiace jeho života(je to veľmi frustrujúce), ak nie si ochotná starať sa o neho po zdravotnej stránke a zabezpečovať ho kvalitným krmivom (nie je to lacná sranda), ak nie si schopná znášať jeho návaly lásky po tvojom príchode domov, že sa stále za tebou motá, lebo celý deň ťa čakal a ty si jeho stred vesmíru (je to niekedy dosť otravné), tak potom psíka naozaj nechceš. Pes je pomerne časovo náročný, najmä ak človek býva v činžiaku.
Ale ak ti uvedené veci nevadia a ani nebudú vadiť počas jeho celého života, tak potom si kľudne psíka zaobstaraj. Je to super kamarát, mňa môj predchádzajúci pes nikdy neomrzel a to sa dožil 15,5 roka. Teraz mám havov 2 a naozaj nemám pocit, že by sa mi mali zunovať a chcem aby žili najmenej 100 rokov.
Ak ti venčenie, stála pozornosť, nácvik hygienických návykov a pod. vadí, tak si radšej zaobstaraj mačku. Netreba venčiť, na záchod väčšina z nich chodí automaticky, otravovať ťa nebude, ale nečakaj, že sa pritúli keď budeš chcieť ty, že sa na teba pozre ako na boha a zaručene nebude poslúchať na príkazy. Ale je to tvor menej náročný na čas.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod usagi » Uto 07.04.2009 12:04

nie ja som ten pocit teda nemala-prave opacne,vedela som ze psika potrebujem a ze hocico sa stane,vzdy budeme spolu.
a moja rada - nekupuj si HO.psik nie je hracka,ktoru odlozis ked ta prestane "bavit" :ua: je to obrovsky zavezok a preberas za to stvorenie uplnu zodpovednost-ako za kazdu zivu bytost.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Jannka » Uto 07.04.2009 12:06

Sue píše:Ahojte,mala by som jednu otazku.

Mali ste niekedy pocit ze psika nechcete? teda uz dlho sa o nejake plemeno zaujimate(hroozne ho chcete ) ,rodicia vam ho aj dovolia, ale potom vas prepadne pocit ze ste skeptický a nie ste si isty,ci vas to s tym psikom bude celych 14rokov bavit?? :nwm:


Ano, to poznam :lol: Cely zivot som chcela psa a ked som mala dva tyzdne do odberu, prepadla ma taka paranoja a cele noci som nespala: "co ak sa nebudem vediet dostatocne postarat o psika" ..vynarali sa hlupe otazky ohladom samozlyhavania. Sama sebe som nerozumela.....Ale islo len o taky "tehotensky syndrom"...prosto clovek ak je zodpovedny, kladie si aj tieto otazky. Ale samozrejme - boli to len zbytocne obavy, odkedy mam psika, nic krajsie pre mna nie je, kazde rano sa budim vesela a radostna, ze ideme spolu vencit, moj zivot nabral uplne iny smer, neviem si predstavit co i len den bez psika a kazda hodina bez neho je pre mna smutna. Beriem ho vsade a nikdy som ani na sekundu neolutovala jeho kupu. Kazde rano si planujem svoj den a rozmyslam, kam dnes pojdeme vencit, aky vylet si spravime, co noveho vyskusame....uplne sa mi zmenil rebricek hodnot, a tak ako kedysi pre mna bola najvacsia pohoda ist s kamosmi do mesta, teraz pre mna nie je nic krajsie, ako ist na turu so psikom do prirody. Hihi a ver mi, stale spominam na tie krasne, casy, ked bola moja steniatko a chodili sme vonku kazde dve hodiny - a ja som stala o tretej a o piatej rano na luke a vysvetlovala steniatku, ze teraz sa nehrame, ale ide sa piskat a kakat :lol: :lol: :lol: Proste ak citis, ze psika chces - ze chces viest zivot psickara - si pripravena niest zodpovednost, uniest to financne, dat psikovi maximum (starostlivosti aj vychovu) trosku zmenit si rezim dna a robit kompromisy, tak psik je to prave pre teba - tolko radosti, kolko ti da, sa neda ani vypovedat!
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Rehssi » Uto 07.04.2009 12:12

toto poznam, aj ked trochu inak. Ked som sla v aute domov s mojim teraz 5 rocnym psom, prepadla ma uplna panika. S uprimnou hrozou som pozerala na toho maleho tvorceka uvedomujuc si, ze je na mne, aby som sa o neho postarala. Desilo ma, ze preberam uplnu zodpovednost za nieco zivot. Jasne ze ma to preslo, aj ked obcas este mam take hlbave chvilky. Ale to je asi len moja osobna deformacia nad vsetkym sa moc zamyslat :lol:
Ak sa si sa vyjadrila presne a ide len o to, co ta to bude bavit, tak asi este nie si uplne vyzretra osobnost. Neber to prosim ako urazku, kazdy sa formuje, a niekto v niektorych veciach nema dosmrti jasno. Takze to vsetko poriadne zvaz :smile: Myslim si, ze v kazdom pripade je dobre, ze trochu pochybujes.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Sue » Uto 07.04.2009 12:19

asi som sa vyjadrila trosku nespravne(popripade to nevyznelo tak ako som chcela:) s tym ,ze ma to nebude "bavit".myslela som skor ci ma to neomrzi.ci sa pocase nebudem tomu psikov menej venovat,a nechcela by som aby trpel!

elienka :do teraz som si tým všetkým co si vypisala bola uuplne ista
(rozmyslala som nad tym ake to bude vsetko skvele!), len teraz ma prepadol ten zvalstny pocit.

Rhesi: ja som mala vsetko dokonale premyslene a zvazene, a nie neberiem to ako urazku :) som rada ze kazdy povedal co si mysli.
neviem ci to uplne pochopite ale ak aj niekoho z vas prepadol taky pocit, tak budem len rada.a mzem len dufat ze ten pocit prejde .
Naposledy upravil Sue dňa Uto 07.04.2009 12:25, celkovo upravené 1
Sue
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Jannka » Uto 07.04.2009 12:24

Sue, kolko mas rokov (ak sa mozem opytat) - treba zvazit, ci pre teba o rok dva nebudu dolezitejsie kamarati, priatel, chaty, stanovacky, zurky - a to sa nie vzdy da sklbit so psikom....Ano, psik moze omrziet - ale len cloveka, ktory nie je "psickar" celym svojim duchom. Tomu sa to podla mna stat nemoze. Byt psickarom je zivotny styl, treba tomu vela veci podriadit a divat sa na to zodpovedne, akoby si sa staral o dieta - lebo kazdy psickar ti povie, ze to je asi tolko starosti okolo toho...ale aj radosti :lol: :lol: :lol: Prosto stoji to za to, ale nie je to pre kazdeho!
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Mackie » Uto 07.04.2009 12:28

no tak ci ta to neomrzi to my nemozeme vediet
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Sue » Uto 07.04.2009 12:28

mam 16 a ako som uz pislaa bola som ochotna vsetko podriadit zivotu so psikom :smile: (a ak sa smiem spytat co podla vas znamena byt psickarom celou svojou dusou?? :) -mozno mame odlisne predstavy :)
Sue
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Amaguk » Uto 07.04.2009 12:29

pokial povazujes psa za clena rodiny, za kamarata, spolocnika, a nie za vec na hranie, tak ta to neomrzi :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod elienka » Uto 07.04.2009 12:31

sue, po skúsenosti s mojím hafanom čo sa dožil tých 15,5 roka, tak dostala som ho ako 9 ročná. V podstate ten pes s nami žil celý život a dokonale sa prispôsobil nášmu rytmu. Keď som bola dieťa, chodila som skorej zo školy, mala som na neho veľa času a to bolo v období, kedy je pes najaktívnejší. Časom som išla na strednú, aj na výšku, dokonca sa moja Sendy dožila aj konca vysokej, aj mojej prvej práce aj môjho odchodu do Írska. Jej životný rytmus však úplne sa vyrovnal vždy s každou situáciou. Ono keď som už začala chodiť do práce, vydržala byť aktívna max 1 hodinu denne. Ostatok prespala, bola to už stará dáma. Ale za tú hodinku vyvádzala ako mladica. Takže ak si ochotná sa mu teraz max. venovať, choď to toho, zmení sa ti život a sama si všetko prispôsobíš tak, aby to vyhovovalo tebe, tvojmu psíkovi a sama zistíš, že sa mu venuješ rovnako, lebo psík si to vie vyžiadať. A ešte tu vždy máš rodičov, ktorí ti s ním pomôžu. Väčšinou rodičia to zvieratko milujú najviac. Skôr počítaj s tým, že až sa budeš neskôr osamostatňovať, tak tvoj milovaný psík bude musieť zostať doma, lebo tvoja mamka by to neprežila, aby sa odsťahoval. :heh:
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Jannka » Uto 07.04.2009 12:36

Sue píše:mam 16 a ako som uz pislaa bola som ochotna vsetko podriadit zivotu so psikom :smile: (a ak sa smiem spytat co podla vas znamena byt psickarom celou svojou dusou?? :) -mozno mame odlisne predstavy :)


hihi, asi kazdy ma svoje predstavy a podriaduje to dla svojich moznosti :lol:
Neviem - pre mna osobne to znamena:

-aby bol moj pes vzdy dostatocne vyvenceny, aby stravil par hodin vonku blaznenim sa, hranim, prechadzkami, kontaktom s ludmi a inymi psami, ci uz svieti slnko,alebo prsi, aby bol vzdy najedeny tym najlepsim, co mu viem zabezpecit, aby bol zdravy, aby mal dobru vychovu (cvicak) a socializaciu, aby mal neustale zaujimave podnety a vzruso (tj brat ho kade tade so sebou, ak sa da)
-venovat sa mu, ucit ho zit v ludskom prostredi (cestovanie dopravnymi prostriedkami, spravanie sa na verejnosti)
-aby nemusel byt 3/4 dna sam doma, aby mal okolo seba ludi, ktori ho miluju
-zabezpecit, aby sa mu nic nestalo, ochranovat ho, byt prenho alfou, ktorej moze verit a nasledovat ju

Toto vsetko niekedy vyzaduje obete - teda co bude so psikom, ak:
-budete chciet ist na dovolenku, ak si dlho v skole, ak mas vela mimoskolskych zaujmov, ak chces ist s kamaratmi na chatu, na skolsky vylet, ak si chora, ak je vonku zle pocasie, ak nemate dost financii na pripadne veterinarne osetrenia (aj psik je len zivy tvor a mozu sa vyskytnut zdravotne problemy, ktore ta budu stat majland)...atd...atd...
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Sue » Uto 07.04.2009 12:41

Amaguk píše:pokial povazujes psa za clena rodiny, za kamarata, spolocnika, a nie za vec na hranie, tak ta to neomrzi :no:


samozrejme za to psika povazujem!(dakujem :)

elienka: ja mam nejake tie akamratky co sa odstahovali a psik musel ostat u rodicov,a teraz si ho striedaju :lol:
Sue
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod elienka » Uto 07.04.2009 12:45

Jannka, takto nejako si to predstavujem aj ja, keby som nemala maželíka a ten má tiež právo rozhodovať o našom spoločnom čase a živote.
Takže ja to beriem asi spolovice tak vážne ako všetci ostatní zanietení psíčkari.
Čo je ale na 100% zabezbečené je kvalitná strava, veterinár, výchova, nové podnety do ich životov.

Ja sa im teda nevenujem xy hodnín denne, ale tento problém som vyriešila tak, že som si zaobstarala psíkov 2, spolu sa nikdy nenudia a ja mám od nich pokoj ak ho potrebujem.

Takže neberiem to až tak úplne seriózne. Ja som psíčkar len na pol duše, a aj tak si všetci okolo myslia, že som blázon, lebo kdo to kedy videl aby sa taký veľký psisko (moja borderka, ktorá si občas myslí že stále má tie 3 kilá) vyvaloval na gauči. To že občas spia aj v posteli, to ostatným už radšej ani nehovorím. :heh:
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Chcem naozaj psa?!

Poslaťod Jannka » Uto 07.04.2009 12:48

elienka píše:Jannka, takto nejako si to predstavujem aj ja, keby som nemala maželíka a ten má tiež právo rozhodovať o našom spoločnom čase a živote.


hihi, tomu uplne chapem, nastastie, moj priatel je uz "vycviceny" a zdielame podobne nazory, co sa tyka zivota zo psom :lol:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Ostatné