Výkupcovia - výkup psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Federika » Str 26.05.2010 18:41

Musim sa pridat, bohuzial moja spoluziacka predala jednemu takemu vykupcovi cely vrh bezPP labrosov. Sucku dali nakryt, a asi aby sa nemuseli starat o zhananie majitelov, predali komplet vsetkych. Ze dajakemu ockovmu znamemu. Nevelmi to schvalujem. Ked mi povedala ze ich sucka je gravidna, skoro ma porazilo. A este ked mi potom hovorila, ze jeden pan kupi cely vrh.... koniec. :pac: Je to od veci, ked si dakto nevie alebo skor nechce zobrat na zodpovednost stenata, hladat im majitelov, nech radsej ani nedava nakryvat sucku. Aj ked vysvetlite to dakomu.... Milujem tento pristup :hmm:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Riky » Str 26.05.2010 18:47

Je to strašné. Ja takých ľudí nechápem. Ale ja tú moju spolužiačku nechápem. Tak na jednej strane nedávno zachránila jack rusella , no toto spraví so šteniatkami. No je to normálne? Havino má silný predkus, bol totálne vychudnutý, tiež by som veľa nedala za to, že jeho bývalý majiteľ ho mal z podobného výkupu. A keď nebol taký, aký možno mal podľa predstáv byť, zavrel ho do koterca a chudák havino. Takto, žiaľ, myslím končí veľa psov z takéhoto výkupu. Je to hrozné, ale kto normálny by si kúpil od tiaľ havina?

Minule sa ma spýtala, že či neviem o nejakej sučke jack rusella(dobre som to napísala?) .. že by boli po ňom šteniatka! Tak som reagovala typu, ale však je bez PP, to chceš akože množiť ďalej? A ona mi na to odpovedala, že ale veď z toho nerob takú vedu. Ja sa v nej fakt nevyznám, ale myslím, že ten článok o tej garáži jej dám prečítať, nemáte ešte niekto odstrašujúci príbeh?

Obávam sa totiž, že budú mať o5 šteniatka a že skončia rovnako..

Frederika – Presne taký istý prípad, aj ke´d tá moja spolužiačka predala asi zo 2-3 šteniatka aj mimo, majiteľom .. tie sa vraj majú dobre, minule mi ukazovala foto jednej ich sučky..
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod krista » Štv 27.05.2010 11:27

Pevne verim, ze zakon karmy je neuprosny.

Musí byť....nebyť viery v tento zákon,vysedávam buď v Hronovciach abo v Leopoldove....
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod vietorina » Štv 27.05.2010 11:31

lusy píše:uz som to niekde pisala. tu v taliansku bezne najdete psov v obchodoch zo slovenska, ceska ci slovinska. u nas kupia napr. take civavy bez PP za par korun a tu ich predavaju za 900 € :oo:


"Len" za 900? Ja som sa stretla s jednym panom, co kupil "civavu" za 1200!!! A keby ste tu sucku videli! Na civavu sa podobala len velmi zdaleka... :hmm:
A ani nehovorìm o ludoch co mi pisu, lebo "ked si precitali moj web zistili, ze maju doma krysarika." Kupili za 1200 euro "pinscher toy" a akymsi zazrakom im z toho vyrastol krysarik! :pac: :hmm: A potrebuju surne jedneho z mojich na nakryvanie... :ua:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Riky » Štv 27.05.2010 15:29

Krista – Aj keď niekedy moje sebaovládanie má menšie medzery(čo sa týka hnevu, keď niekto obhajuje to, čo nie je správne – čo sa havinov týka), ale ja by som asi v niektorých situáciách bez neho dopadla podobne .. radšej nebudem opisovať, čo by som tým ľuďom spravila :-D

Vietorina – No, tak to tiež milujem. Asi pred rokom som išla so starkyným krížencom Benjim(je ako môj) na prechádzku, a z jedného dvoja na mňa s úzmevom vykúkala teta, ale tak okolo 35 .. že či to nie je náhodou sučka, a popod nohy sa jej kmotril kríženec.. moja reakcia asi vravela za všetko, lebo od vtedy sa mi vyhýba , aspoň mám taký pocit(po ráznom nie som povedala“Benji, poďme“) vtedy by som jej najradšej niečo spravila. Dodnes sa modlím, aby Benjik nemal v starobe problém so zadnými nôžkami, keďže u jazvečíkov sa časo vyskytuje ochrnutie, a Benjik má v sebe z jazvečíka viac než dosť.. a viem si predstaviť, že potom by mi asi povedali(keby som bola sprostá a mala sučku a nechala nakryť) , veď sú to tvoje šteniatka, rob si s nimi čo chceš.. alebo, zobrali by ich a odniesli na takéto miesto .. brr, ani na to pomyslieť nechcem ..
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod usagi » Štv 27.05.2010 19:39

najlepsie je ze
:"pinscher toy"
ani neexistuje :haha:
bud si kupis pinca,alebo krysku a bodka :haha:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod beagleRudy » Ned 17.10.2010 18:12

Výkupcovia psov sú...ved viete co...neznasam ich,oni beru psov ako stroje na stenata :hmm:

je to hrozne psy ziju v priestoroch spinavych, zapachajucich a skratka otrasnych... :money: vidia v tom len peniaze :money:
beagleRudy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod vietorina » Pon 18.10.2010 15:38

usagi píše:najlepsie je ze
:"pinscher toy"
ani neexistuje :haha:
bud si kupis pinca,alebo krysku a bodka :haha:

lenze tu, v Taliansku, to jednoducho nechapu! Si myslia, ze to existuje a budu sa hadat... Vsetci sa hrabu za "pinscher toy", "chihuahua toy", "yorkshire toy", pripadne namiesto "toy" dajù "teacup", alebo nejaky iny pridavok, co ma ukazovat na to, ze pes je minimikro...
A je to do placu, ked vidite vo vitrinach obchodov tie vychudnute uboziatka, co mali este byt s mamou aspon dalsi mesiac...
a myslim, ze mate predstavu o tom, kolko ich neprezije... :plac:

Krysarikov v Taliansku je iba 4 kusy, ludia ich nepoznaju. Ale su tu velmi podnikave cesky, ktore dovazaju bezpapierakov a predavaju ich ako "pinscher di Praga"... kolko inzeratov som uz dala zrusit, ale je to marny boj.
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MAX(ovci) » Pia 03.10.2014 8:44

Po obvolaní zopár aktuálnych inzerátov (z nášho okolia) na šteniatka shitzu som bola nemilo prekvapená prístupom samotným chovateľov. Už len z telefonického kontaktu bolo zjavné v akom prostredí a za akým účelom sú šteniatka chované. Po tom ako som mala tú česť s pani, ktorá mi dala 24 hodinové ultimátum prísť si pre 7- týždňové šteňa, ktoré už žerie samé!, lebo potom už príde výkupca, ktorý berie všetky a jej je jedno, kde štence pôjdu. doslova. som sa rozhodla pre inzerát, kde ponúkali posledné šteňa, síce už 14týždňové, ale boli veľmi ochotní, milí. a mali sme možnosť prísť najprv pozrieť a dať si čas na rozhodnutie. Ale na tie štence, ktoré som ani nevidela som myslela celý deň...čo ich chúdence čaká.
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bad » Pia 03.10.2014 9:04

Offtopic:
MAX(ovci) píše:7- týždňové šteňa, ktoré už žerie samé!,

že 7mi týdenní štěně samo žere je normální, ne....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MAX(ovci) » Pia 03.10.2014 11:20

Bad píše:Offtopic:
MAX(ovci) píše:7- týždňové šteňa, ktoré už žerie samé!,

že 7mi týdenní štěně samo žere je normální, ne....

?
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod hriva » Pia 03.10.2014 19:30

:otaznik: stenatka sa prikrmuju už od nejakého štvrtého týždňa. .V 7 týždňoch má aj zuby a normálne prijíma stravu.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod MAX(ovci) » Sob 04.10.2014 6:31

to je už druhý príspevok, kde bolo pár mojich slov vytrhnutých z kontextu Badom...ak má za úlohu, sliediť po "novoprišelcoch" a robiť z nich blbcov, tak mu túto pozíciu nechcem brať, hlavne, keď je to maximum čo vie na fore vyprodukovať.


Pointa príspevku bola niekde inde...kto nechápe rada vysvetlím.
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod katkariinka » Sob 04.10.2014 6:39

My sme pochopili, len sme nepochopili, co si chcela tym vypichnutym povedat :)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Výkupcovia - výkup psov

Poslaťod Bad » Sob 04.10.2014 9:54

MAX(ovci) píše:to je už druhý príspevok, kde bolo pár mojich slov vytrhnutých z kontextu Badom...ak má za úlohu, sliediť po "novoprišelcoch" a robiť z nich blbcov, tak mu túto pozíciu nechcem brať, hlavne, keď je to maximum čo vie na fore vyprodukovať.

MAX, v prvním příspěvku jsi psala, že tvůj pes nedostává vůbec žádné lidské jídlo, za to granule RC. Zcela normálně jsem reagovala tím, že lidské jídlo jsou všechny suroviny,které jí každý pes,který není čistě na granulích (maso, vejce, mléčné atd.) - proto nějak nechápu, co je tomhle jídle špatné. Na rozdíl od granulí RC,které patří k těm horším a jsou velmi často původcem alergií,přesně jak popisuješ.

Ve druhém příspěvku jsi se podivovala nad tím, že 7mi týdenní štěně už samo jí (alespoň tak byla věta postavena) - já pouze konstatuji, že každé 7mi týdenní štěně už dávno samo jí a teď dodávám, že od 50.tého dne je připraveno jít do světa. Vzhledemktomu, že 7. - cca14. týden je nesmírně důležitá fáze vtiskávací, tak je oddalování odběru velice diskutabilní.

Jinak mě opravdu těší, že už sis stihla pročíst, co jsem na tomto fóru stihla vyprodukovat. Seš dobrá :jop:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné