Výkupcovia - výkup psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod blackcat8885 » Sob 23.05.2009 20:34

Je to smutné,celý ten "biznis".A najhoršie je asi to,že tie štendá sú často zanedbané a v zlom zdrav.stave.Jedna pani si kúpila ovčiaka-krásne štendo z výkupu,bez PP samozrejme a teraz má psík 1,5roka a takú dyspláziu že po 15minútovej prechádzke je hotový,len si ľahne a spí.A celý život má dos.... :hmm: s takým psom sa jednak nedá nič robiť,žiadne dlhé prechádzky,žiadne poriadny výcvik a ešte aj trpí bolesťami....
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod maydanoz » Ned 05.07.2009 0:16

Chcela by som prispiet do tejto temy, pretoze dobre viem, ako Slovakom /Cechom, Poliakom, Madarom.../ obchod so steniatkami v zahranici prosperuje! Mnozitelia mnozia, alebo vykupuju steniatka za nizku cenu. Steniatka roznych ras, po narodeni ziju v hroznych podmienkach, su velmi zavcasu odtrhnute od svojej matky. Par tyzdnov po narodeni su strcene do prepraviek alebo tasiek a urcene na predaj niekde v Europe. Bez jedla, vody, svetla, vzduchu.. su natisnute v malych prepravkach. Potom ich caka dlha cesta, ci uz do Rakuska, Nemecka, Svajciarska ci Spanielska! Steniatkam, ktorym sa podari tuto cestu vobec prezit, su velmi vysilene. Predavaju sa na takzvanych psich trhoch, cez internet, cez inzeraty v novinach..Pritom niesu zaockovane, odcervene, zacipovane..Ak tak, maju sfalsovane doklady, alebo nemaju ziadne. Väcsinou su uz aj tak chore, ze im ani ten najlepsi veterinar nemoze pomoct!! :plac:
Problem je aj v tom, ze na hraniciach robia len obcasne, namatkove kontroly. Tiez nieje ziadny jednotny zakon v ramci EU. Mnozitelom tento obchod velmi dobre vynasa, hlavne v zahranici. Nikto presne nevie, kolko steniatok taketo transporty prezije, to uz nehovorim o roznych komplikaciach, ktore sa dostavia potom...
Vsade sa o tom pise, ake nebezpecne je kupit psa z Ost-Bloku od mnozitelov, aby si dali ludia pozor... ale bohuzial, kym bude dopyt, bude aj ponuka! A najhorsie na tom je, ze nieje ziadny zakon proti tomu, jedine, co mozu na colnici urobit, ked chytia slovenske auto s 20-timi /raz jeden slovak prevazal 119 steniatok!!!!/ steniatkami, bez dokladov, tak im stence zoberu a uchylia do zviaracieho penzionu, pripadne pokuta... nic viac!! Je to naozaj smutne, ale vela ludi vobec netusi, v akom velkom style tento biznis v zahranici prosperuje!!

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil maydanoz dňa Ned 05.07.2009 0:19, celkovo upravené 1
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod maydanoz » Ned 05.07.2009 0:18

Obrázok
Obrázok
ObrázokObrázok
Obrázok
Tak takto dopadnu psikovia od slovenskych mnozitelov!!
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Lena » Ned 05.07.2009 9:49

tak toto by si mala dať do témy, psi bez PP a ich šírenie..... :ua:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Tinusqa » Ned 05.07.2009 9:56

Boze hrozny pohlad :plac:
Tinusqa
Šteniatko
 
Príspevky: 70

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod maydanoz » Ned 05.07.2009 14:56

Lena píše:tak toto by si mala dať do témy, psi bez PP a ich šírenie..... :ua:

Ved som rozmyslala, kde to mam zaradit... :nwm:
Mali by sa uvedomit vsetci, co bezhlavo rozmnozuju steniatka a zamysliet sa, ako väcsina z nich dopadne.. Keby steniatka mali PP, tak by ich nemohli vykupnici kupit za lacny peniaz a tak vo velkom predavat!! Je to bezne, ked colnici najdu aj 50-100 steniat pokope!! :nie: A to, ze sa dostanu do rodiny napr. v Nemecku, nemusi znamenat, ze sa budu mat dobre. Najskor musia prezit cely transport a potom aj tak zdochnu na nejaku infekciu, alebo maju dozivotne zdravotne problemy. Take steniatka nie su vobec socializovane. To je to posledne, na com mnozitelovi zalezi...
Ludia nevedia, aky velky biznis sa v zahranici so psikmi robi. Na Slovensku tiez, ale menej, lebo predsa v zahranici mozu tie stence predavat za ovela vyssiu cenu!!
Takze este raz pre tych, co obhajuju "chovatelske stanice bez pp" - toto je kazdodenna realita:
Obrázok

a to je este "normalny" obrazok... Ako vyzera take steniatko zavrete niekde v kufry po 2000km pri cestovani do Spanielska, tak to tu radsej ani nedam!!
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod kenny » Štv 09.07.2009 19:20

To je hrozné, že takýto ľudia existujú. Ja mám tiež psa bez PP a doteraz to lutujem od jakých ľudí som si zobrala psa, ale nelutujem, že ho mám. Natrafila som raz na stránku, kde nejaký "chovateľ" predáva psov dokonca aj s PP a to za málo peňazí, neviem kto by mu dal nejakého papierového psa, nejaký človek čo sa o to nezaujíma. Je hnusné sa pozerať ako ľudia tie psy berú..ako keby to nebolo zviera, ale nejaká handra.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Abby » Pia 10.07.2009 2:10

Tak fajn, rozhodla som sa sem niečo napísať, aj keď neviem, či sa to hodí sem alebo do "Psy bez PP a ich šírenie". Ide o moju Abby.
Po asi sedemročnom prehováraní rodičov som si na svoje dvanáste narodeniny išla pre psíka. Niekoľko mesiacov predtým som si poctivo študovala všetky knihy o psoch, ktoré sa mi dostali do rúk, bola som fakt našprtaná, ale ako malé decko, ktoré sa tak veľmi tešilo na psa som nejaký preukaz pôvodu neriešila. Vedela som, že to existuje, to áno, ale bolo mi jedno, či budem mať psíka s PP alebo bez a rodičia sa rozhodli pre psa bez...
To, ako som sa k Abby dostala je fakt zvláštne a v podstate je to typický príklad množiteľstva. Naši známy mali v tom čase päťročného zlatého retrievra s PP a práve oni nám dali kontakt na množiteľa. Predstavte si, že ten množiteľ má/l fenku s PP a pravdepodobne ju aj nakrýval so psami s PP, lebo napríklad ten vrh, z ktorého Abby je je výsledok jeho fenky s PP a otca psa našich známych, ktorý predpokladám, že má tiež PP, keďže aj pes tých naších známych má preukaz pôvodu. Ale k tomuto sa ešte vrátim. 15.8.2002 som si teda celá šťastná išla s rodičmi pre šteniatko. Otec množiteľovi volal deň predtým a prikázal nám počkať na jednej benzinke dá sa povedať, že už mimo mesta. Ten telefonát si pamätám, otec trval na tom, aby nám doniesol ukázať fenku. Množiteľ súhlasil. V ten deň sme sa s ním teda stretli. Doniesol nám ukázať dve fenky, aby sme si vybrali a tiež nám ukázal matku šteniatok. Vytiahol ju z auta a presne si na tú fenku pamätám. Keď vyliezla z auta, absolútne sa nezaujímala o okolie, dokonca ani nezavrtela chvostíkom, žiadny prejav radosti, nič! Len stála ako robot, čumela kdesi do blba a ani sa nepohla. Pamätám si, že som ju jemne pohladkala po hlave a v prívale šťastia, ktoré som vtedy pociťovala mi absolútne neprišlo správanie fenky divné. A teraz k šteniatkam, Je pravda, že tie boli veselé, hneď ako vyliezli z auta, všetko sa snažili preskúmať, ale strašne, fakt strašne smrdeli za močom! Ja som aj tento fakt úspešne v prívale šťastia odignorovala. Za Abby sme dali 5000 sk, dostali sme očkovací preukaz a keď som sa spýtala, či už aj ostatné šteniatka majú svojich záujemcov, množiteľ mi odpovedal, že ich budúci týždeň nesie do Holandska a že tam si ich už niekto určite vezme. Abby sme si doniesli domov a musím povedať, že sme mali tak trochu šťastie, vyrástla nám do krásy, nie len vonkajšej, ale aj tej povahovej. Proste je to typický zlatý retriever, ktorý doteraz nemal žiadne zdravotné problémy (klop, klop).
Musím tiež povedať, že na celú tú situáciu, kedy sme si brali Abby od množiteľa som už viac nemyslela, nechala som to tak, neuvedomovala som ti to zlé. Až po dôkladnom prečítaní tohto fóra sa mi otvorili oči a začalo mi všetko do seba zapadať.Abby síce milujem, tak ako aj celá rodina, je to proste právoplatný člen rodiny a za nič na svete by som sa jej nikdy nevzdala, ale teraz už viem, že psíka bez PP si už nikdy nezaobstarám. Nechcem sa vyhovárať na svoj vtedajší vek a na to, že som bola fakt malá a blbá, ale je to fakt, vážne som bola malá a blbá a moji rodičia tak trochu nezodpovedný. Píšem tak trochu, pretože psa mi nedovolili hneď, keď som si doma zaspievala, že nejakého chcem, Ako som už vravela, stálo ma to niekoľko rokov presviedčania a dokazovania, že ma psík naozaj neomrzí a budem sa o neho starať.
Škoda, že si nepamätám celé meno a dokonca ani domáce meno fenky toho množiteľa. Viem, že nám ukazoval všetky jej doklady, ale nepamätám si to. Ale to je aspoň dôkaz, že aj majitelia psov s PP môžu byť množiteľmi.
A aj fakt, že Abby a aj tá jej sestrička tak veľmi smrdeli za močom dokazuje, že ich určite nemal doma v obývačke.
Myslím, že naozaj sme mali určitú dávku šťastia v tom, že Abby je taká, aká má byť a že nemá zdravotné problémy, ale ako som už vravela, psíka bez PP už nikdy a snáď tu na fórum zavíta ešte veľa ľudí, ktorí sa poučia...
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod lusy » Pia 10.07.2009 8:49

Ale to je aspoň dôkaz, že aj majitelia psov s PP môžu byť množiteľmi.

ale ved niektory aj investuju do psa s PP potom sa to totiz lepsie predava, ked vidis inzerat stence bezPP po PP rodicoch.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod kenny » Pia 10.07.2009 10:39

Mno aj my keď sme si došli pre Kennyho, tie šteniatka vytiahli z nejakej stajne alebo čo to bolo. Mala som tiež 12 rokov vtedy. Tie šteniatka tiež smrdeli močom. Matku som vydela tiež. Hneď odtiaľ sme išli k veterinárovi a Kenny mal podozrenie na cudzopasníky. Nakoniec bol iba chudý. Takže sa o ňeho triež nestaralo dobre. Teraz by som ho nevymenila za nič, život bez Kennyho v našej rodine neexistuje. Tiež nabudúce keď si budem kupovať štena, tak iba s PP. Človek sa učí na vlastných chybách. Kenny je tiež zdravý, čudujem sa, že nema dyspláziu, loebo som s nim začala dosť skoro skákať. Síce chovatelia boli na nič, ale Kenny je super, má úžasnu canisterapeutickú povahu a chystám sa s nim do mojej 18 na skúšky. Je to úžasný pes a venujeme sa rôznym športov aj keď nesúťažne.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod daggi » Pia 10.07.2009 16:11

Ja si pamatam, ked moja kamaratka zhanala suku dost premnozene plemeno bez PP a voalala na jeden inzerat.
A majitelka tych bez PP psov jej stena ani nechcela uz predat, pretoze vykup jej ponukal, ze jej zobere vsetky stence, a jej sa to viac oplati, ako predat iba jedno stena.A este to si pamatam ,ze mala vtedy jednu suku a asi 3 psov a vykup si este urcil aj podmienku, ze musi dat aj tu suku, lebo inak jej stence nezobere.
Kamarat predava tiez stence do vykupov pravidelne, a ten nam povypraval ako to bolo kedysi dobre a nic nekontrolovali ani vahu steniec nic prisli zobrali, hodili stence do auta, dali peniaze a odisli vykupcovia, a mal kamarat zarobene.
Ja mam tie nervy a nie len na vykupcov, ale aj na ludi, ktory takto mnozia pre vykupcov a ty potom predavaju tie stence inde ale ktovie naco ine ich pouzivaju :ua:
daggi
Junior
 
Príspevky: 300

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod kenny » Pia 10.07.2009 21:09

Že im to aj niekto kúpi a predá. Ja už som sa poučila tak od takýchto ľudí už nič neberem. Je pravda, to že si človek ľahko zarobí, ale že by to za to stálo. Hmm neviem.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Liana » Pia 10.07.2009 21:20

je važne smutne, že vela ludi berie psov ako televizory alebo stare železo. myslím, že sa to však odráža aj na ich vzťahu k iným ľuďom.
keď som bola menšia, tiež som čítala všemožné knihy o psoch, kým som sa preprosíkala k môjmu prvému útulkáčovi a naozaj si napamätám, že by sa tam kúpa psa s PP nejako hlbšie riešila. hovorilo sa tam o zodpovednom chovateľovi (tam sa PP nespomínalo, ani chovateľská stanica) a že šteniatka si treba prezrieť, ako má vyzerať zdravé šteniatko atď. podľa mňa by sa tejto problematike mali autori venovať viac.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod kenny » Sob 11.07.2009 6:16

Máš pravdu, však Slováci sú nevädomí národ.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod 5miki5 » Sob 11.07.2009 9:19

Offtopic:
kenny píše:Máš pravdu, však Slováci sú nevädomí národ.

Pokiaľ máš právo alebo nejaký iný dôvod písať za celý národ ......
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné