Výkupcovia - výkup psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod lusy » Štv 30.10.2008 1:41

Tobin píše:Lenze to znamena, ze maju dobry odbyt! Takze oni sa "len" spravaju trhovo a vinovati za celkovy stav su vlastne kupujuci...


presne tak. na vine su hlavne kupujuci.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 30.10.2008 10:04

ale som rada ze som zachranila jeden zivot
a oni sú radi, že za psíka zinkasovali namiesto výdovkov na utratenie.

Ak sa nikto neurazí, šupnem sem koniec jedného článku z mojej stránky. Takto to vidím ja.
Ono nieje chyba len na strane producentov takýchto šteniat. V prvom rade, kde je dopyt, tam je ponuka. A v druhom rade, aj hlúposť kupujúcich nezná hranice. Môžete si povedať, že to je nevedomosť, ale niekedy to je skutočná hlúposť.

Počula som o ľuďoch, čo boli schopný na drevo odprisahať, že majú predsa papiere, za ktoré ešte aj zvlášť priplatili. Nakoniec vysvitlo, že to je očkovací preukaz.

Alebo kúpili šteňa, čo nemalo ani 4 týždne (ešte malo cicať od matky) a veterinárku presviedčali, že má 8, lebo sused to povedal a ten by ich nikdy neoklamal a navyše súrodencou dal do výkupu už pred týždňom.
Či, kúpili sme ho od množiteľa (vedome), lebo nám ho bolo lúto, taký tam bol skrčený a hlavičku obalenú hlienami. Totiž tento súcit, je častá motivácia nákupu, ale na druhej strane aj podnet k ďalšej produkcií, pretože "tovar" sa predáva.

To je len malý, ale veľmi výpovedný výrez hlúposti ľudí. Keby nebolo ich hlúposti, keby oni odmietli tento "súcit", tak množiteľ nemá odbyt. A čo sa nepredáva, to sa nevyrába. Tak to v obchode funguje. A toto je obchod, to nieje chovateľstvo v pravom slova zmysle.

Taktiež si môžete povedať, že ja jediný tomu nepomôžem, ak ho nekúpim ja, pôjde do výkupu mimo SR. Ale spomeňte si na slová Ghándího: "Ty musíš byť zmena, ktorú chceš vidieť vo svete".

poznámka: Ghándí citát má Amaguk ako podpis a jeden z príkladou, čo som uviedla a zostručnila, sem niekde uviedla Ess, ako svoj zážitok.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Ivanka.P » Štv 30.10.2008 10:28

čo sa nepredáva, to sa nevyrába

:klobuk: presne tak.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod lara » Pia 31.10.2008 21:46

ono sa číta este horsie - a uz som to raz na forum pisala- inzerat z "druhej strany" typu: "predam stenata takeho a takeho plemena, CELY VRH za tolko a tolko, jednotlivo pes tolko, fena tolko"....
:oo: ja ked som takyto inzerat prvy krat videla -neverila som. vsetci vieme o com rozpravam, ale ked realne taky inzerat citam, tak je to hrozny pocit. co je to za cloveka, ze supne cely vrh prvemu vykupcovi co mu zazvoni pri dverach.. jasne tym ukazuje, ze je mu uplne šuma-fuk, kde tie stenata skoncia... len nech ma zopar fialovych vo vrecku.. :money:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod vavrena » Uto 04.11.2008 15:10

Bože môj, najhoršie je, že ja v okolí 10 km poznám dve veľké množinárne, ktoré predávajú aj psy do výkupu. Jedna je taká, že v rade stojí 50 kotercov - pitbuly a malé plemená "podľa odbytu." Ďalšia sú border teriéry, jokšíry a neviemčo, tiež smer výkup - Franc. alebo Špan. A zopár menších, kde sa havovia tlačia v troch malých kotercoch v záhrade o veľkosti 20 árov (bez plota!!!!), takže psy nemôžu ísť von, lebo by zdrhli na polia. :ua:

Ešte môžem spomenúť príhodu ako sa raz výkupca sťažoval množiarovi, že "tie čivavy sú choré, šak kapú." A malé čivavy sa topili v miske s vodou, ktorá zaberala polku miniprepravky, voda sa vylievala...

Kamarátka kúpila buldočka od človeka, čo jej predal 5-týždňové šteňa na benzínke, vytiahol ho z kufra celé premrznuté (bol december). Išlo o tradičný zlý príbeh, pýtal samozrejme viac, predtým nadiktoval zlú adresu, hodinu meškal... kamoška zdvihla šteniatko na ruky a mohli by jej ruky uťať, už by ho tomu človeku nedala. Pes je hluchý a alergický na hydinové mäso.......
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Ivanka.P » Uto 04.11.2008 15:18

Kamarátka kúpila buldočka od človeka, čo jej predal 5-týždňové šteňa na benzínke, vytiahol ho z kufra celé premrznuté (bol december). Išlo o tradičný zlý príbeh, pýtal samozrejme viac, predtým nadiktoval zlú adresu, hodinu meškal... kamoška zdvihla šteniatko na ruky a mohli by jej ruky uťať, už by ho tomu človeku nedala


Ja len v skratke - ak by sa to stalo mne, zoberiem šteňa na ruky, že idem s ním akože do tepla a volala by som políciu, poprípade niečo by som vymyslela. Na to ja som akčná a drzá dosť /chýba mi pud sebazáchovy/. Ešte by bol rád, že mohol odísť bez psa aj bez ujmy. :fizel:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod vavrena » Uto 04.11.2008 15:25

ok, zavoláš polícii a čo im povieš? Že cudzí človek ti chce predať psa? Alebo že ho predal v kufri? Ako oni dokážu, že pes nemá (je to predpísané?) 6 týždňov, ale len 5? ty si myslíš, že prídu? Priateľovej kolegyni ukradli auto a trvalo hodinu, kým sa vážení dotrepali. Alebo čo povieš, že týra zvieratá? Ako? Na domovú prehliadku nemôžu, voziť psa v kufri je odkedy zakázané, ak on bude namietať, že čojaviem, šiel dve ulice autom, aby pes cestou peši neprechladol?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod vavrena » Uto 04.11.2008 15:41

V tejto situácii hlavne nebrať psa na ruky (už niet cesty späť) a spakovať sa preč. Problém je, ak ideš 250 km za psíkom a stane sa toto. Väčšina ľudí si povie "1. úbohé šteňa, treba ho vziať do dobrých rúk. alebo 2. ..no keď už sme tu..."

Ja mám psa bez pp od majiteľky, ktorá mi pred kúpou aj ešte mesiace potom písala, že máme prísť so psíkom na návštevu, bola nadšená z jeho stránky, vysvetľovala mi, ako sa starať pudlom o ušká, čo strihanie... zhrozila sa, keď som mala šteniatko v zime iba v náručí, nie pod vetrovkou (hoci iba na minútu...). Množitelia nie sú všetci rovnakí, nezastávam sa ich, ale tu som vedela, že o matku šteniatka aj o ne je a bolo dobre postarané. Samozrejme že by nemusela ďalej množiť psy s exteriérovými vadami, je dosť útulkov atď. Ja som ju jedenkrát podporila, mala som vtedy viac dôvodov, ktoré tu nebudem rozpisovať. Predtým som kontaktovala klasického množiteľa (zistila som v telefóne) a psa by som od neho nevzala.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Ivanka.P » Uto 04.11.2008 15:43

Niečo by som vymyslela a bola by som presvedčivá. Možno by som si vymyslela, že ma chcel znásilniť :haha: ako dokáže on že nie? Andersen by sa mohol ísť schovať. Nebojsa, nezavolala by som policajtov na to, že mi predáva drahé šteňa :joint: Hovorím, že mi chýba pud sebazáchovy :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod lucifuk » Pon 10.11.2008 22:36

Ja poznam vykup, ktory ma auta v ktorych vozi steniatka do zahranicia upravene podla noriem, su krmene aj napajane pocas cesty. Mimochodom vela prispevkov debatuje o tom, ze steniatka koncia na pokusoch atd. Pochybujem, ze ked vykup odkupi stena za 8ooo Sk, vyvezie ho do zahranicia kde mu zan daju dvojnasobok a pouziju ho na pokusy. Co myslis? Napriklad v takom Rakusku vacsinou fenky kastruju, tak si myslim ze koncia vacsinou v rodinach.
lucifuk
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Silwuska » Uto 11.11.2008 8:34

Lucifuk a aky je pomer takychto "dobrych" vykupcov oproti tym klasickym?? 1:100 ?? predpokladam...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod vavrena » Uto 11.11.2008 10:17

Lucifuk....
karanténne mestské stanice sú tiež podľa noriem. A videla si ich????
Množiteľa nijako neospravedlňuje/nezaujíma/neoprávňuje k "chovu", že šteniatka od neho budú prepravované podľa noriem. Aké sú? Pošli link. Klietka minimálne o veľkosti zložených novín a minimálne raz za osem hodín voda? Ak šteniatka počas prepravy nakŕmiš, s najväčšou pravdepodobnosťou to vyblinkajú alebo chytia zo stresu hnačku. Žiadna výhra.
Pochybuješ o tom, že šteniatka nejdú na pokusy. Máš dôkazy? Kým nemá ktosi priamy blok o predaji/kúpe, sú všetko len dohady. Takisto nie je vylúčené, že "nepredajné" psy idú do labákov. Monitorovať také exporty je veľmi obtiažne, tvrdím dokonca, že nemožné. To, že jeden výkup normy plní a 20 ďalších nie, nesúhlasí ani s kostolným ani žiadnym iným poriadkom. Ak nebudú psy riadne evidované a zapísané v rodokmeni (ak už sú čistokrvné), tak predajom sa po nich zľahla zem. Tie PP sú aspoň sledovateľné, ak sa pes stratí, ukáže na výstave, na športovom podujatí alebo umrie...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod vavrena » Štv 27.11.2008 9:13

Môžete kameňovať :no: :haha:

SURNIE KUPIM STENIATA WESTI
21.11.2008 17:52
Kupim steniatka Westi foto i cene prosim na email steniatka@op.pl , 0048880596795

Poďme tipovať, či je to legálny výkup :fizel: . Ja si myslím, že je :haha: . Ten mnohovravný inzerát mi naznačil :no: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod kikus » Štv 27.11.2008 9:59

Ja zial poznam mnozitela civav, kt nie je ochotny v pripade potreby zaplatit za cisarak a necha suku zahynut :hmm: . Alebo ju ide povozit do kamenoloma a bud v kufri porodi sama, alebo.... A co je najhorsie ani sa tym netaji....
kikus
Snoopy
 
Príspevky: 152

Re: Výkup šteniatok

Poslaťod Basha » Uto 02.12.2008 15:19

Bohužiaľ realita a smutné je to, že napr. ľudia čo nevedia nič o psoch tak ich často naozaj nenapadne, aby si niečo o tom dopredu zistili a kúpia si šteňa od ,,hocikoho". Ale ten posledny prispevok ako naozaj sila, keď množiteĺ psov nechá uhynúť sučku, to je fakt týranie, však aj tie transporty a iné...A ešte keď sa s tým chváli.....do basy by mal ísť, aj keď ja osobne by som bola za ,,oko za oko, zub za zub" pri trestaní tých čo týrajú zvieratá. Neviem zákony moc nemám naštudované, je to sila. Jedine naozaj odchytiť pri ,,transportoch" v zlych podmienkach a udat za tyranie, ale kedze tu z toho moc neni....
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné