"Zlé psy"

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: "Zlé psy"

Poslaťod štaflik » Uto 26.08.2008 11:37

jasne ja mam obavy len preto, ze u nas na sidlisku stale sonduju policajti a ked mam aj vsetko v poriadku, tak oni si vzdy nieco najdu... ten doktor bol strasne protivny a kazal ni doniest ten papier, ze to mam zo zakona a bla bla a tak je to vlastne teraz nejak oficialne ze ma pohryzol moj pes, ale v sprave nepisal ze nechtiac...preto sa bojim.
dakujem vam :smile:
There is a pleasure in the pathless woods.
There is a rapture on the lonely shore.
There is society, where none introduces.
By the deep sea, and music in its roar.
I love not man the less, but Nature more...
(Lord Byron)
štaflik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

Re: "Zlé psy"

Poslaťod Efa » Uto 26.08.2008 11:57

no toto oznacenie by mohol ziskat jedine tak zeby sa na urady dostalo hlasenie o pohryzeni psom, ale aj tam sa da vzdy este prist a ako pohryzena vyhlasit ze prakticky neslo o utok ale o nestastnu nahodu! mne takto vlani moja droběnka nechtiac na obrane prehryzla vankusik na prostredniku (az na kost), jedine co som vtedy spravila tak bolo dokracanie si k lekarke pre protitetanofku :lol:

a ano pokial niekoho uhryzne pes tak podla zakona mudi byt vydokladovane ze pes nemal besnotu, v pripade ak sa tak nestane tak ta mozu zavriet na infekcne a budes musiet podstupit preventivnu liecbu, ale klud, bude stacit ak zajdes k veterinarovi a poziadas o vystavenie potvrdenia ktore zanes k tomu lekarovi.
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: "Zlé psy"

Poslaťod PsíčkarTomáš » Str 18.01.2012 22:13

V prvom rade som veľkým milovníkom psov. Pes ma uhryzol v živote 2 krát, prvý krát to bolo asi keď som mal 10r. druhý krát nedávno. Nebolo to nič vážne, len škrabance, tak neviem či to uhryznutie vôbec bolo. :smile: V obidvoch prípadoch, moja chyba. Ale chcel som reagovať hlavne na tú hlavnú tému ,zákony. V prvom rade, nemôžme vlastníctvo zbrane, auta, porovnávať s vlastníctvom psov. Pes je živý tvor- to je základ. Človek je živý tvor tiež. Ak sa stretne narušený jedinec jedného druhu s narušeným jedincom druhého druhu, následky môžu byť fatálne... Moje skúsenosti pri prechádzkach so psom sú dostačujúce na to, aby som mohol napísať, že nevedomosť mnohých ľudí, čo sa týka pochopenie uvažovania psa, a jeho varovných signálov, alebo ak chcete, mimiky tela je dosť silná :nwm: Ak uhryzne čivava, nemusí sa nič hrozné stať, ak uhryzne s.čuvač môže to skončiť ktovie ako. Musíme si my psíčkari priznať, že mnohí z nás, ak sme vôbec psíčkari... si zaobstarávame psov, ktorých môžme v mnohých prípadoch ťažko zvládnuť. Je to ako so športovcami...chcú mať svetové kvality, ale málo kto na ne dosiahne. Nejeden človek chce mať veľkého silného psa, ktorý nemá problém stať sa agresívnym,pretože on agresívny už je od narodenia. Má to zdedené po svojich predkoch. Ale dá sa perfektne vychovať- hlavne socializovať ( nemyslím teraz na ,sadni, lahni...) a potom sa pes stáva vyrovnaným jedincom. Ide hlavne o to, aby boli jedinci vyrovnaní. Ale ak je človek sám o sebe nevyrovnaný a nevedomý, ale túži mať psa silného, veľkého, nebezpečného ktorý zloží aj trénovaného zápasníka (človeka) tak... Súhlasil by som, so zákonom, ja ako psíčkar, pre dobro všetkých, so zložením skúšky ako napr. pri vodičskom preukaze,u vlastníkov všetkých psov, na tému Pes. Vyvolať u ludí pocit vážnosti a zodpovednosti. To je už iná téma...
PsíčkarTomáš
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Poprad

Re: "Zlé psy"

Poslaťod PsíčkarTomáš » Str 18.01.2012 22:21

Ešte som chcel dodať, že taký víkendový psíčkar, si nikdy neprečíta časopis o psoch alebo knihu ako vychovať psa ... (on chce mať len psa) , preto si myslím , že tým v úvodzovkách vodičským preukazom by si mal prejsť. Ale nakoniec, jedna pravda: stať sa može hocikomu a všeličo. Tak to je ...a tečka.
PsíčkarTomáš
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Poprad

Re: "Zlé psy"

Poslaťod Nanda » Sob 21.01.2012 23:17

Poznám ľudí ktorý si kupujú bojové plemená len na to aby ich ochraňovali ( myslím tím feťákov ). Ale proste on toho psa nevie nučiť ani to blbé sadni. :nie: A keď vidí iného psa aj na 50m tak huláka o dušu.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: "Zlé psy"

Poslaťod Faya » Uto 25.09.2012 16:10

Myslím, že tento zákon nemá celkom zmysel...prečo? Lebo aj tak sa nájdu ludia co budu tieto plemená chovať a skutocne nechcem aky to doslo tak daleko ako to bol spomynaný istý clánok v casopise PPČ 2012/9...nie len pre tento prípad, ale vseobecne...Obmedzia chov psov - zakazu chov...a potom co zakazu postupne? kazde plemená alebo co? to je na hlavu...ano, priznám sa nevlastním ani jedno plemeno s uvedeného zoznamu, ale som velký fanúsik, psov typu "bull" a nic na tom nezmením...milujem tieto plemená, su fascinujúce...ale je to presne tak ako to je...nie kazdy si moze dovolit mat psa urcitého plemena..ano "fetaci a ludia im podobný" si tieto psi kupuju pre "ochranu" ale tieto psy majú svoju historiu, minulost a tá sa na tom podpísala...ale kazdy chovatel, ktorý vlastní uvedené plemeno zo zoznamu povie, že to tak nie je...nie kazdy pes...patri do ruk zaciatocníka...tak ako ja by som si netrufla mat ako prvého psa pitbulla...pretoze, je jedno co mam nastudovane o povahe, plemene, charakteristike, spravani, a tak dalej...kazdy jedinec je výnimocny...a ked sa na to pozriete a spytate sa ktorý pes castejsie útocil...tak to nie je vzdy pes typu "bull" alebo pes s uvedeného, pre mna nezmyselného zoznamu ale pes, ktorý je pouzívaný napr. u policajtov (NO), (ak som sa niekoho dotkla, ze som pouzila toto plemeno, je to len príklad) tak kde je potom spravedlnost???? :oo: bezne sa najdu clánky o tom ze krizenec NO, alebo NO samotny napadol...tak isto ako sa to stane pri HOCI KTOROM INOM PLEMENI PSA co existuje....Takže poprosím...ak niekde najdete nejaku petíciu...dajte mi prosím vediet (SS) ...VELMI RADA SA TAM PODPISEM, nie preto ze som proti tomu to zákonu, ale pretoze ze kazdy clovek, tak isto ako i pes má pravo na to si vybrat...a skutocne nechcem skončiť ako to bolo raz spomýnané v istej prelozenej Dánskej petícii.... : " Dnes zakazali boxera ale ty si mlcal ved nemas boxera, zajtra zakazu akitu ale ty budes mlcat ved nemas akitu a ked zakazu tvojho zrazu nebude mat kto hovorit. " :lock:

A keby mám rátat kolko krat ma pokusala moja fena...tak to by bol dlhý zoznam...prosim Vás, tento zákon ocividne vymyslaju ludia co psa nevlastia, nemali psa ani v detsve a ani ho NEPLANUJU mat.... :censored:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: "Zlé psy"

Poslaťod bibi25 » Pon 01.10.2012 10:22

Oznacenie ''bojove plemeno'' neexistuje, je to len nalepka ktoru dali ludia zle vychovanym psom! Bojovy pes moze byt hociktory na ulici aj krpata civava, aj jazvecik... to je jedno... ked je raz zle vychovany resp. nevychovany tak to potom dopada tak ako to dopada a duplovane u tych plemien ktore by potrebovali iba pevnejsiu ruku a dobru vychovu! Vsade sa omiela iba o tom ako pes spravil hento... pes spravil toto... pes pokusal... pes napadol... pes zavrcal... bla, bla, bla... ale nikde NIKDE sa nehovori o tom ze za to vsetko je zodpovedny VZDY a LEN clovek - majitel psa!!! To ma tak neskutocne vytaca a hneva!!! Pes vzdy robi resp. nerobi to co ho majitel naucil/nenaucil...! Vsade v mediach sa rozprava a pise o tom co vsetko pes spravil atd. ... Ale nikdy nespomenu majitela! Verim tomu ze vzdy ked pes zautoci ci napadne tak to musi mat dovod! Nikdy to nie je len tak... ale o tom dovode sa uz nikde a nikdy nehovori, rozobera sa uz len to, ze PES za to moze... a hotovo. Ako keby neboli ziadny ludia, ziadny majitelia... len pes. Nikdy za to nemoze pes ale clovek - majitel!!!
Vsade sa strasne rozobera "zly pes" ale kolko je dobrych psov, psov ktory pomahaju handicap. ludom, psov zachranarov, psov oddanych cloveku, policajnych psov... to sa uz nikde nerozobera...!
V statistikach maju najviac pokusani uplne ine psi ako tzv. "bojove"!
Je jeden krasny vyrok:
,,pes je najlepsi priatel cloveka, ale tym padom sa pes dostal do tazkosti" - mozno som to nenapisala uplne presne, ale v tejto dnesnej situacii je to pravdive.
Velmi ma toto vsetko rozculuje a hlavne to, ze sa k tomu idu vyjadrovat ludia co o tom nevedia ani ťuk - politici a laici a ludia oblbovany komercnymi mediami!
Ach jaj, zas mam tlak az po strop... :pac:
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: "Zlé psy"

Poslaťod ailin » Uto 02.10.2012 6:00

kto sa chce zapojit do hromadnej pripomienky na uprvu tohto zakona:

https://lt.justice.gov.sk/Material/Mate ... &langEID=1

Je potrebnych 500 hlasov, vraj do 10.10., aby sa na nu prihliadalo. Treba sa zaregistrovat, upravit si profil, kliknut na hlavnu stranku a tam su homadne pripomienky. Ju tam dve jedna zo SZ a jedna z klubu molosov, mozete odkliknut obe.
ailin
Snoopy
 
Príspevky: 138

Predchádzajúci

Späť na Ostatné