Výstava ano ? nie ?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod Basha » Štv 05.03.2009 9:15

Necitala som celu temu, ale ako kukam rec o psoch s pp a bez...Ja to napisem na mojom priklade, preco mame psov s pp...Psov mame uz od roku 1995, vsetci traja mali pp a doteraz som s predoslymi dvoma na vystave nebola ani raz...Takze kvoli vystavam tie pp, urcite niesu. A s mladym zatial len uvazujem, ci pojdem (na minimum vystav, ak by sme ho vyskusali uchovnit, ale netrvam na tom). Alebo na takej borderke sa to da pekne opisat...Napr si zober ochorenie oci u kolii, je to dedicne, psy s touto vadou sa do chovu nepripustaju, ked si beries steniatko, mas urcitu zaruku,teda ze nebude mat tieto problemy s ocami.A teraz neuchovena bordera, ktora moze byt povedzme prenasac, stretnu sa dvaja a bum, tvoje steniatko bude mat problemy s ocami ani nebudes vediet ako.Dalej pre mna este dolezitejsia povaha...tak priznam sa, ze prehlad o vsetkych borderach posobiacich v chove nemam, ale napr. v caskej bonitacii sa nepripusta pes agresivny, alebo extra bojazlivy, apaticky...Takze je nizsi predpoklad, ze niekto by kryl so psom, povahovo nevyhovujucim /urcite ze vsade su vynimky/.
To uz ani nevravim o dalsich dedicnych ochoreniach co mozu mat. A ked som si aj vsimla, niekedy ceny u "mnozitelov" su skoro rovnake ako u psov s pp...Tak to ako uz neviem, ked mozem mat povdzme psa s pp povedzme o 2 litre drahsieho, ale mam si vybrat, tak si teda preplatim.
Tym ale nechcem povedat, ze psy bez pp su zli, u mna su rovnako skveli ako ti s pp, a ze nie kazdy clovek co ma psa bez pp je mnozitel.Poznam kopec psov bez pp a su pre nas rovnako kamosi ako psi s pp. Proste myslim, ze viacero z nas, tu xe naznacit, ze si treba dat bacha na tych pseudochovatelov-mnozitelov a ze ked si aj kupis psika bez pp, tak skor nemas istotu, v tom, ze si zrejme nebudes vediet niektore veci mozno predvidat - napr. u borderiek uz spominana anomalia oka kolii. No a podporovanie chovu s pp, je podla mna z toho dovodu, aby sa obmedzovalo k chovu typu - vymacknem s tych psov co najviac penazi, za kazdu cenu, aj za cenu zdravia toho psa a zachovania plemennej prislusnosti.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod AlicaGGG » Štv 05.03.2009 14:29

Baarbora: myslela som ist napr. do utulku a zobrat si odtial psika, ked len na prechadzky, nie ze hned pobezim za mnozitelom... ale to je uz asi o tom, ze niektori ludia tu proste nechcu pochopit, co sa im pise
a ver tomu ci nie ja mam tiez psa bPP, dokonca krizenca a asi nebudes verit ani tomu, ze neni od mnozitela :ach:
a psy bPP su aj psy v utulkoch, nie? aj krizenec je pes bPP...
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod rybka » Štv 05.03.2009 15:08

Uf to bolo čítanie. My sme túto otázku riešili pred 2 rokmi. chceli sme novofundlanda a vystala otázka či s PP či bez PP. Tak sme sa rozhodli, že bez PP veď nebudeme chodiť na výstavy (to bola prvotná naivita). Potom sme začali zisťovať čo a ako a narazili sme na články, kde bolo písané o zdravotných problémoch fundlákov bez PP. A vtedy sme si povedali, že to nebudeme riskovať, chceli sme spoločníka, cestovať s ním na chaty, turistika atď. A zobrali sme si čierne teliatko, ktoré nám robí obrovskú radosť. Na výstavy sme nechceli chodiť a nakoniec sme sa dohodli, že ak sa bude dať tak o uchovníme takže boli už aj prvé výstavy. na výstavy chodíme naozaj 2 až 3 krát do roka maximálne, nie je to priorita, pretože nás to neoslovilo. a raz za čas je to fajn zmenaa kukneme ostatných. Takže môj názor buď s PP alebo z útulku. :jop:
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod Evel!n » Štv 05.03.2009 15:22

Staflik, to skutocne hroza, co si pisala :plac:
Sprosti chovatelia, resp. mnozitelia, lebo nechovaju, len kryju :hmm:
Je to skutocne velmi smutne, co niektori ludia stvaraju, a tato tema
ma skutocne presvedcila o tom, ze psy bez PP su podpora mnozitelov...
Dakujem, ze ste mi otvorili oci,...a verejne sa ospravedlnujem, ked som
niekoho urazila, ale toto skutocne...hlavne Steflik ma oci otvoril...
To je na nepochopenie takych ludi...ako mozu bt aki bezcitni :plac:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod Ivanka.P » Štv 05.03.2009 15:58

Evelin - vekom si síce mladá ale si mi simpatická - pekne si vysvetlila ako si pochopila a zmenila názor...

Inak aj katee12 :yes:
katee12 píše::jop: Veľmi pekne vám dakujem , :hi: Po týchto vetách som si aj ja uvedomila že ked som si kupila Lilly som podporila množitela ale nedá sa nič robiť Lilly milujem ...


Inak aj ja som zmenila asi pred rokom názor. Medzitým som dvom luďom, ktorí chceli pez PP psíkov dohodila útulkáčov.
Som na seba aj na nich hrdá. Kto nechce vyhodiť 25tis. Sk za psa ktorého chce len na maznanie tak nemusí, psíkov je v útulku vela za veterinárne poplatky 15€

napríklad tento, ktorý už domov má a bude sa mať úžasne http://www.images.dogforum.sk/files/thm ... ksof6g.jpg

Alebo ak chcem vysnívanú rasu a nepotrebujem šampiónov rodičov, tak ako Nia písala sú aj začínajúce chovky za menej peňazí.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod mika » Štv 05.03.2009 17:37

Ja len doplnim, ze dalsou moznostou je nestandardny jedinec, ktory ale bude samozrejme vykastrovany. Casto sa predava len za par stoviek. (mozno, to niekto pisal a len som to prehlaidla).
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod Basha » Štv 05.03.2009 18:55

AlicaGGG píše:Baarbora: myslela som ist napr. do utulku a zobrat si odtial psika, ked len na prechadzky, nie ze hned pobezim za mnozitelom... ale to je uz asi o tom, ze niektori ludia tu proste nechcu pochopit, co sa im pise
a ver tomu ci nie ja mam tiez psa bPP, dokonca krizenca a asi nebudes verit ani tomu, ze neni od mnozitela :ach:
a psy bPP su aj psy v utulkoch, nie? aj krizenec je pes bPP...

Vsak prave na konci prispevku som pisala, ze nie vsetci psy bez pp su od mnozitelov :smile: mala som na mysli, asi to iste co ty, len nejaka chyba internetovej comunication... :no: Tak sorac ak som to zle napsala :joint:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod štaflik » Štv 05.03.2009 21:46

Evel!n píše:Staflik, to skutocne hroza, co si pisala :plac:
Sprosti chovatelia, resp. mnozitelia, lebo nechovaju, len kryju :hmm:
Je to skutocne velmi smutne, co niektori ludia stvaraju, a tato tema
ma skutocne presvedcila o tom, ze psy bez PP su podpora mnozitelov...
Dakujem, ze ste mi otvorili oci,...a verejne sa ospravedlnujem, ked som
niekoho urazila, ale toto skutocne...hlavne Steflik ma oci otvoril...
To je na nepochopenie takych ludi...ako mozu bt aki bezcitni :plac:


tak tento záver naozaj stojí za to.... Trošku sa obávam toho, čo sa tu často deje, že človek pod tým negatívnym tlakom, čo sa tu naňho zosype, radšej pritaká ale v skutočnosti sa jeho presvedčenie nemení... veľmi dúfam, že je to s tvojej strany a tiež od Katee12 úprimné a v tom prípade ste mi zlepšili tento deň :jop: :smile:
There is a pleasure in the pathless woods.
There is a rapture on the lonely shore.
There is society, where none introduces.
By the deep sea, and music in its roar.
I love not man the less, but Nature more...
(Lord Byron)
štaflik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod Evel!n » Štv 05.03.2009 21:51

No tomu ver, ze pod tlakom, ak som o tom 100 presvedcena, tak nazor nezmenim :lol: . Ci na mna kydaju...(ako pri Royal Canin :hi: )

Ale toto skutocne...uplne uprimne som to myslela...skutocne...to co si napisala...debily mnozitelia :hmm:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod Silwuska » Pia 06.03.2009 8:09

Evelin sikulka :yes: :jop: :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod AlicaGGG » Pia 06.03.2009 11:43

Offtopic: Basha: to nebolo na teba :ha:
ty si to dobre napisala :jop:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Výstava ano ? nie ?

Poslaťod Baarbora » Pia 06.03.2009 12:51

AlicaGGG, neviem preco reagujes zrovna na mna, kedze moj prispevok, ktory by si mohla brat ako adresovany Tebe bol o niecom uplne inom, ale budis :no:

Ps, chcela som psa-jedno akeho, sla som do utulku. Ked budem chciet konkretne plemeno, navstivim mnou poriadne vybraneho chovatela.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Predchádzajúci

Späť na Ostatné