SOŠ - Kynológia

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Stredná škola Agropodnikanie - Kynológia

Poslaťod simaa » Pon 01.04.2013 21:15

Stano69 píše:
Mary146 píše:Dobrý deň,

mám tu otázku pre niekoho kto študuje, učí alebo vie zodpovedať moju otázku o odbore Agropodnikanie - kynológia. Chcem sa spýtať na základné otázky pre prijatie. Napr. aký pes tam môže ísť. Pes/fena, šteňa/mladý/dospelý... Ešte jedna otázka. Kedy sa berie pes do školy. Viem, že to nie je každý deň ale či sa začína napr. od 3. ročníka alebo ako to funguje.


na veterinárnej v Nitre je tiež odbor Agropodnikanie-kynológia a psy do školy s amôžu brať od prvého ročníka..

ahoj a ktoré dni sa tam mozu brat psy kazdy den ci ? :smile:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod stano269 » Pon 01.04.2013 21:17

áno každý deň, ale neviem či je to pre psa najlepšie.. ale samozrejme keď nevyrušujú na hodinách tj. prídeš tam a pes ti zalahne a zobudí sa až nakonci..
Škola je ťažká keď sa neučíš :lol: ale popri škole sa určite dá zvládnuť pes...
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod RiaMia » Pia 19.04.2013 17:27

Ahojte ja sa chcem opýtat ak niekto chodi na strednu skolu veterinarnu do kosic odbor knologia ci sa tam moze zobrat aj psik kedze by som isla na intrák :) Dakujem
RiaMia
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod simba606 » Štv 25.04.2013 16:27

RiaMia píše:Ahojte ja sa chcem opýtat ak niekto chodi na strednu skolu veterinarnu do kosic odbor knologia ci sa tam moze zobrat aj psik kedze by som isla na intrák :) Dakujem

nie tam si psa neberieš... možno ti nasľubujú že si ho budeš môcť vziať ale to sa nestane skutočnosťou .... tu je stránka školy na fb tak ak mas nejake otazky tak a pytaj https://www.facebook.com/groups/98414861257/ :smile:
]Je to váš priateľ, partner, ochranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho pán. bude patriť vám, bude vám verný a spoľahlivo vám bude slúžiť do posledného úderu srdca. Vašou úlohou je byť hodný jeho oddanosti.
simba606
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Prešov/Pezinok

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod RiaMia » Sob 27.04.2013 16:48

Tak to si ma moc nepotešilla :ua: ale Ďakujem :smile: :smile: :smile:
RiaMia
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod simba606 » Sob 27.04.2013 16:57

Offtopic: ale niet lepšej školy ako je Barca :joint:
]Je to váš priateľ, partner, ochranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho pán. bude patriť vám, bude vám verný a spoľahlivo vám bude slúžiť do posledného úderu srdca. Vašou úlohou je byť hodný jeho oddanosti.
simba606
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Prešov/Pezinok

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod kica » Pon 06.05.2013 6:27

Ahojte mam otazku dala som si prihlasku na kynologia do ivanky 13 mam prijmacie skusky a naa tych skuskach pisem aj z biosky tak ja len ze ci neviete priblizne ktory rocnik tam bude a inak kto ide tento rok do ivanky tiez ja len ze skym sa stretnen 13 na prijmackach :smile:
kica
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Kynológia- SŠ, Plat

Poslaťod bleiben » Ned 19.05.2013 14:55

Ahojte.... Volám sa Aňa, a pomaly sa pripravujem na strednú.. Chcem byť kynologička... Ale potrebujem vedieť plat.. ( nie je to až tak podstatné...ale...) a poradiť z akej školy by som sa tam dostala...
:fizel: 1. či by som sa tam dostala z športové gymnázia
:fizel: 2. gymnázia
:fizel: 3. kynológia Pruske
:fizel: 4. policajná akadémia...

Bola by som naozaj Vďačná tým čo sa vyznajú, aby mi ku každému povedali(ku každej strednej) či sa dá ísť, či je vhodná...
:king: Ďakujem.
bleiben
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod simba606 » Ned 19.05.2013 19:47

bleiben píše:Ahojte.... Volám sa Aňa, a pomaly sa pripravujem na strednú.. Chcem byť kynologička... Ale potrebujem vedieť plat.. ( nie je to až tak podstatné...ale...) a poradiť z akej školy by som sa tam dostala...
:fizel: 1. či by som sa tam dostala z športové gymnázia
:fizel: 2. gymnázia
:fizel: 3. kynológia Pruske
:fizel: 4. policajná akadémia...

Bola by som naozaj Vďačná tým čo sa vyznajú, aby mi ku každému povedali(ku každej strednej) či sa dá ísť, či je vhodná...
:king: Ďakujem.


dostaneš sa tam z každej školy ( ak to samozrejme chápem dobre že zistuješ z akej strednej sa dostaneš na VŠ kynológiu), záleží na tvojich výsledkoch ale pokiaľ ešte nie si na strednej zbytočne je polemizovať, na kynológiu sa aj tak robia scio testy už po novom (hoď si to do googlu zistíš o tom viac :lol: ) ale všetko sa môže zmeniť kým sa ty budeš rozhodovať kam na VŚ, a policajná akadémia ako stredná škola neexistuje :ach: . K tomu platu :lol: ... pýtaš sa na strašne ďalekú budúcnosť :lol: všetko je o tvojej šikovnosti .. ale môj osobný názor je že kynologiou sa neuživíš... len mááálo ľudí je takých ktorým by stačilo len to jedno zamestnanie ako kynológa, cvičiteľa psov..... :angel:
]Je to váš priateľ, partner, ochranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho pán. bude patriť vám, bude vám verný a spoľahlivo vám bude slúžiť do posledného úderu srdca. Vašou úlohou je byť hodný jeho oddanosti.
simba606
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Prešov/Pezinok

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Vikiki22 » Pon 20.05.2013 19:49

bleiben, máš v tom nejaký veľký zmätok. Kynologička z teba nebude len vďaka školy. :ach: Ak chceš ísť na vysokú školu kynológiu do Košíc, kuk do tejto témy: viewtopic.php?f=16&t=16223&start=645 Ak si to tam prečítaš, dozvieš sa veľa. Je úplne jedno, kam pôjdeš na strednú, zobrať ťa tam môžu z akejkoľvek strednej školy, ak spravíš prijímačky. A k tomu platu - to sa pýtaš vážne? :pac: Ak chceš zarábať, vyber si radšej úplne, ale úplne iný smer (právo, ekonomika apod.).
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Connie » Pon 20.05.2013 20:27

A ani cvičitelia psov sa s tým podľa mňa neuživia ...áno berú 400-500€ / mesiac ale pochybujem,že majú nejakého psa každý mesiac ...aj keď možné to je :no: Ja som šla na kynológiu ,pretože som sa nevedela kam chcem ísť...pôvodne som plánovala na strednú veterinu do BA ale kvôli psom sa nedalo (neskoro by som chodila domov a tým pádom by som baby nestíhala). :angel: Tak som zvedavá čo to bude zač :heh:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Zuzka159159 » Sob 06.07.2013 0:52

Pomožte mi neviem sa rozhodnut čo je lepšie Kynologia alebo Čisto Veterina :ua: :ach:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok
Zuzka159159
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod stano269 » Sob 06.07.2013 6:15

to sa musíš sama rozhodnúť... je to idnividuálne...
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod meraja » Sob 06.07.2013 6:24

Veterina je oproti kynologii obrovská drina, predsalen je to medicina a trvá 6rokov (snaď sa nemýlim) keď chceš byť "normálna" MVDr. Je to spletené s viacerými zvieratami nie len psami. Keď to budeš študovať tak sa riadne zapotíš :lol:
Na kynologii máš zameranie len na psov, ale moc to s tou veterinou ani nemá :lol:
vedomosti hlavne z oblasti biológie a základov ekológie, etológie, základov morfológie a fyziológie, etiky,chovu psov,genetiky a plemenitby psov, výživy a dietetiky.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod simaa » Sob 06.07.2013 10:10

Mna strasne laka kynologia....Len si hovorim aj keby mi skola isla a skoncim ju co dalej?Uplatnil sa niekdo kdo isiel na tu skolu v praci so psami? :smile:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné