SOŠ - Kynológia

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Kynologická škola

Poslaťod mimi333 » Ned 22.02.2009 11:45

no ale chemia sa podla mna da dobrat ...nejake doucko alebo seminar ,kruzky......ale aj prax je dovelizita nie??? no ja nevem ale ked som sa rozhodla ze ked mi daju intrak tak pojdem na veterinu a ak nie tak gympel...
Zavrtím chvostíkom a tvoj smútok sa vytratí ,
pritúlim sa a mrak na čele sa zmení na úsmev,
začnem si naháňať chvost a tvoj svet sa naplní smiechom.
Jediným cieľom psa je dať ti celé svoje srdce.
mimi333
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: okolie Nových Zámkov

Re: Kynologická škola

Poslaťod Vikiki22 » Ned 22.02.2009 16:01

No, chémia zas nie je taká ľahká vec... :lol: Viem sama!
Ale rozhodnutie je na vás. Niekomu sa lepšie zíde zručnosť, niekomu vedomosti. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologická škola

Poslaťod mimi333 » Ned 22.02.2009 16:30

no este mam rok na rozmyslenie...no nieco uz len vymyslym..... :smile:
Zavrtím chvostíkom a tvoj smútok sa vytratí ,
pritúlim sa a mrak na čele sa zmení na úsmev,
začnem si naháňať chvost a tvoj svet sa naplní smiechom.
Jediným cieľom psa je dať ti celé svoje srdce.
mimi333
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: okolie Nových Zámkov

Re: Kynologická škola

Poslaťod Shardon » Ned 30.08.2009 20:06

Tento školský rok bude už mojím tretím v Ivanke pri Dunaji na poľnohospodárskej škole s odborom kynológia. Myslela som si, že na akú úžasnú školu pôjdem....Môj oco vravi MYSLIEŤ ZNAMENÁ :kak: VEDIEŤ.. a mal pravdu, teraz by som radšej šla na gympel do BA, čo by som mala nedaleko a nemusela by som sa terigať každy den ako idiot hodinu tam a hodinu naspäť.
V ivanke sa začína vyučovanie o pol 8!!!!
Okrem normálnej praxe máme aj víkendové a dokonca aj prádzninové!!!! Tie prázdninové trávime zdvíhaním zhnitých marhul do pálenky alebo čistíme nánosy holubych hovien, prípadne čistíme bazén. Čo sa týka psov ak sa stane to šťastie tak sme pri školských psoch, ktoré tu majú policajti ako skladovnu na stenata pockaju kym stenata odrastu a ked su schopne vycviku si ich zoberu, psy nemaju stalych panov, takže su z toho narušení a kedže tam chodi veľa deciek typu AHA Havo tak nevedia ani Sadni!!!! Tento rok by si mali internátni žiaci moct priniest do novych kotercov svoje vlastne psy, ale ci to tak bude je vo hviezdach a ani si to neviem predstavit. Čo sa týka praxe sem-tam si možeme priniesť vlastných psov ale to je asi tak všetko. malo kedy sa stane že by nám niekto prisiel prednásať o psoch. Nižšie ročníky už majú odborné predmety a my budeme mať až teraz pretože sme taký pokusný králikovia, ale o nič neprichádzame kedže ženská, ktorá to vyučuje vie o psoch barabní trt a to už ked sa pýta žiakov čo má ako pri psoch robiť, je aj na mňa moc. My sme prvý a zatial jediný ročník - trieda kde decká majú radi a vlastnia psov v nižších triedach majú psov, ale išli na školu z dôvodu že ich nikam inam neprijali.
To je v skratke úžasná Ivanka...radím Vám nechodte sem nestojí to za nič, ja som sa tu ešte o psoch nič nenaučila len to čo viem sama a v čom sa sama vzdelávam a to môžete aj pri inej škole. Majte rozum a nespravte takú chybu ako ja. verte že budete potrebovať psychologa!!!
Shardon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91

Re: Kynologická škola

Poslaťod Alexis » Pon 31.08.2009 20:57

Shardon
Preboha je mi ta uprimne luto. A neda sa ze by si prestupila na inu skolu aj ked za cenu,ze pojdes znova od 1 rocnika?
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Kynologická škola

Poslaťod Shardon » Pon 31.08.2009 21:01

no dalo by sa ale uz to nejako vydrzim nechcem totiz stratit zbytocne roky, keby som bola prvácka alebo este druhacka mozno ale teraz uz nie :nono: :nono: mam tam kopu kamosov zo sveta kynologie ktorych som spoznala iba vdaka psom a ja tazko zapadavam do kolektivu.
Shardon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91

Re: Kynologická škola

Poslaťod Alexis » Pon 31.08.2009 21:03

Aha v tom pripade by som to aj ja neak vydrzala.Predsa zmenit skolu ked sa ide uz do 3 rocnika je uz tak noo hmm.To by som ani ja nespravila nastastie som si dobre vybrala. Tak vysku si hadam vyberies lepsie :smile:
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Kynologická škola

Poslaťod Bára » Uto 01.09.2009 10:00

Shardon: Úprimne mi povedz, čo si od tej školy čakala? Ja som si podala na kynológiu tiež prihlášku, ale nakoniec som sa rozhodla pre odbor iný. Nechcem, aby môj príspevok vyznel nejako zle, ale viaceré veci podávaš skreslene... K tej praxi:
Je tam 5 šteniat, o ktoré sa treba denne starať... kto by sa postaral cez víkend? Údržbári? :pac: Treba sa nad tým trochu zamyslieť. Pes je živý tvor, má svoje potreby a na víkend ho nemôžeš len tak vypnúť a zapnúť zas v pondelok. :smile: Môžte byť radi, že cez normálnu prax akurát čistíte kotce psom, chodíte sa prechádzať k jazeru a hráte sa s nimi... Nič viac, pritom ste rovnako ako my odbor AGROPODNIKANIE, akurát iné odborné zameranie. My ako debili sme 2 roky boli skoro stále pri sliepkach, pretože aj tie patria k agropodnikaniu, preto vám dali prázdninovú prax, aby ste si odrobili aj to, čo podľa UČEBNÝCH OSNOV naozaj robiť máte :no:
Šteňatá sú ešte deti, treba sa s nimi hrať a nie odmalička ich drilovať. Samozrejme že nejaké zákazové povely, čo smieš, čo nesmieš, privolania na hračku(nie nejak presne podľa knižky), vzbudiť záujem o aport, kožu (samozrejme opatrne kvôli meniacim sa zúbkom)...všetko ale s mierom a vrámci hry, nie nejak presne. Ja zastávam ten názor, že so psom začať robiť v 6 mesiacoch, nech má aj to šteňacie detstvo :smile:
Na druhej strane však čo sa týka vyučovania s tebou musím súhlasiť... Nemenovaná slečna, ktorá sa tvári, že vás učí (pritom ešte sama študuje, alebo doštudovala? Ani neviem...) vie o psoch naozaj minimum... Podľa mňa by radšej mohli zaplatiť ozaj skúseného kynológa, nech vás aspoň pár predmetov odučí... No nie, oni radšej zamestnajú ženskú, ktorá :kak: vie... :ach: To už nech potom na hodinách prenechá slovo Sandre...
Učebné osnovy sa menili aj nám... aj mňa štve, že prváci už majú aj čosi odborné, celkovo to majú spravené lepšie, no čo už, smola, my musíme ísť podľa starých :smile:
Osobne si o takomto odbore na strednej škole myslím svoje, lebo ako píšeš, veci o psoch sa môžeš naučiť aj sama doma z literatúry, internetu alebo od znalých ľudí a vôbec ti na to netreba takúto školu...
PS: Vyučovanie sa od tohto roku začína o 8:00 :ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Kynologická škola

Poslaťod Shardon » Uto 01.09.2009 13:33

samozrejme ze proti steniatkam nemam nicsu zlate a individual. prax je s nimi sranda, ale ked vidim ako decka natahuju tie stenata a ako sa k nim chovaju je to hrozne lebo o psoch nevedia nic a potom to aj tak vypada, co je to stenacie minus su tie vikendy, cas kedy sa chcem najviac venovat svojim psom..da sa to zvladnut ale ti co su na intraku to maju blbe...nevidet svojho psa 2 tyzdne. ide o to ze praxe su stale o tom istom, takze sa nic nove nenaucis a ak sa pokusis nieco naucit tie steniatka tvoja snaha je zachvilu v prdeli lebo dalsi ti to znicia. :ua:
Shardon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91

Re: Kynologická škola

Poslaťod Bára » Uto 01.09.2009 17:52

V tom máš pravdu..ale načo učiť šteniatko? Keby to boli už dospelé psy, alebo aspoň staršie.. ale u šteňaťa je najdôležitejšia socializácia, až potom ide výcvik. A tie šteňatá tu sú najmä na socializáciu :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Kynologická škola

Poslaťod Shardon » Uto 01.09.2009 20:51

no to je pravda, ale potom lenárt (neviem ako sa pise :hi: ) nadava ze nic nevedia :ua:
Shardon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91

Re: Kynologická škola

Poslaťod Bára » Štv 03.09.2009 16:21

Kde chodíte k Lenárdovi?
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Kynologická škola

Poslaťod Shardon » Pia 04.09.2009 13:37

On chodi do skoly
Shardon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 91

Re: Kynologická škola

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Sob 05.09.2009 18:33

No tak ja som tam mala ist, do Ivanky pri Dunaji... Ale nakoniec ma vzali na obchodnu akademiu :lol:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Kynologická škola

Poslaťod MaDrO » Pia 16.10.2009 17:20

SOŠ Pruské: Jasné, potvrdzujem! bol som tam a asi sa aj nahlásim! tam v jednom kuse behajú psy po škole hore-dole! naozaj...dokonca pred školou je taký "koterec" pre psy keby náhodou chcete ísť na inrternát ktorý je hneď vedľa školy! odporúčam, odporúčam a odporúčam! :aaa:
Obrázok
Každý chce dlho žiť, no nikto nechce byť starý :)
MaDrO
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Púchov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné