Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Ako postupovať

Poslaťod elenita » Štv 03.05.2012 7:59

Dobrý deň,chcem Vás poprosiť o radu v danej situácii.Bývam na dedine a rozdali sme 4 šteniatka-krížence.Tri šteniatka som dala ľúdom o ktorích som vedela,že sa tam búdudú mať dobre.Problém nastal pri poslednom keď nás oslovila jedna pani,ktorá má 80 rokov a veľmi chcela psíka,že je sama a že veľmi chce.Sľubovala ako sa tam bude mať dobre atď....O týždeň som išla psíka pozrieť a nebolo to nič moc..Doniesla som mu sáčok s krmivom a hneď sa mi naň vrhol a hneď zjedol,až mu prišlo zle.Zistila som, že ho aj uväzuje bez obojku na reťaz a od 17 h.psíka zatvára do pivnice aby neušiel,lebo ona už ide spať.Našla som mu 15 kliešťov aj hneď vybrala.O 4 dni som ho išla zvova pozrieť a kliešťov som vybrala 47!!!!Na jednej strane pani vraví,že ho má rada a je jej s ním dobre,ale ja si myslím,že to nie je dobrá starostlivosť.Obávam,sa že kedže už má 13 týždňov,že ho ťažko bude niekto chcieť ale mňa to hrozne trápi,stále nad tým rozmýšľam.Nechcem ublížiť ani jednej strane.Ďakujem za Vaše názory.
elenita
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ako postupovať

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.05.2012 8:04

Po lopate:
za 1. vyser sa na babičku, bude sa to s nim u nej len zhoršovať, tam ako naozaj nečakaj nejakú nápravu, pôjde to len dole vodou
za 2. pre čo by 13 týždňové šteňa nikto nemal chcieť??? :oo:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ako postupovať

Poslaťod Dana D » Štv 03.05.2012 8:14

Zrejme ťa to naozaj trápi keď píšeš na fórum. Urob čo cítiš, že by bolo správne, nenechaj sa zatiahnuť do emocionálneho rozpoloženia starej panej, zrejme kvôli svojmu veku a zdravotným ťažkostiam okolo psíka nestíha tak ako by mala.
A časom to naozaj bude len horšie. Psík ju aj tak s najväčšou pravdepodobnosťou prežije a kto sa potom postará o dospelého zanedbaného psa? Šteniatku predsa len skôr nájdeš stabilný a trvalý domov ako potom dospelému psovi bez výchovy.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Ako postupovať

Poslaťod hriva » Štv 03.05.2012 8:15

47 kliešťov :oo: pozri, domov sa dá nájsť aj pre 10 ročneho psa. 13-týždnove štena by nemal byt taky problem. len ho odtial vezmi :ua:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ako postupovať

Poslaťod Bad » Štv 03.05.2012 9:01

Tak já se přidám :
Ulfheiðr píše:Po lopate:
za 1. vyser sa na babičku, bude sa to s nim u nej len zhoršovať, tam ako naozaj nečakaj nejakú nápravu, pôjde to len dole vodou

a to tak že rychle!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako postupovať

Poslaťod kkamkak » Pia 04.05.2012 17:05

ak ho má tá babička tak rada ako píšeš, tak mi jej je ľúto.. ale mala by pochopiť, že to nezvláda.. ja by som jej ho nezobrala len tak, lebo by to mohla dať polícií... ale povedala by som jej to (v dobrom), snažila nejak vysvetliť..
na druhej strane 47 kliešťov je fakt až veľmi veľa.. takže ho zober.. :ua:
ťažká situácia.. :ua:
Obrázok
kkamkak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 241
Bydlisko: PD/BA

Re: Ako postupovať

Poslaťod Mackie » Pia 04.05.2012 17:18

toto vobec nie je tazka situacia, pes chudak je zjavne tyrany, treba ho vziat prec, z napisaneho je jasne, ze toto nie je vhodne ani normalne prostredie pre stena
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako postupovať

Poslaťod ariel » Pia 04.05.2012 17:27

sa cudujem, ze si ho tam nechala, zobrala by som pod pazuchu a ostatne ma nezaujima, nech si babka kupi rybicky, zodpovedna si za neho ty
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Ako postupovať

Poslaťod elenita » Pia 04.05.2012 19:09

Ahojte,ďakujem za Vaše rady zajtra idem po neho.Napíšem ako to dopadlo.
elenita
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ako postupovať

Poslaťod JANULIK2008 » Pia 04.05.2012 23:51

Ako môže mať psík 47 kliešťov? To je fúha dosť. Som zvedavá ako dopadneš. Dúfam, že psíkovi nájdeš domov, teda určite mu ho nájdeš. :)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: Ako postupovať

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 04.05.2012 23:54

ak je priviazaný na reťazi na záhrade, tak prečo by nemohol mať, ale je to žalostné :ua:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Ako postupovať

Poslaťod CraObs » Sob 05.05.2012 7:47

za 4 dni? to lde ta babka byva na hniezde? skor by som povedal ze nejake prehliadla prvy krat..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Ako postupovať

Poslaťod hriva » Sob 05.05.2012 9:16

JANULIK2008 píše:Ako môže mať psík 47 kliešťov? To je fúha dosť. Som zvedavá ako dopadneš. Dúfam, že psíkovi nájdeš domov, teda určite mu ho nájdeš. :)

kukavala si niekedy na animal planet zvieraciu policiu? tam psy, ktore boli priviazane non stop na retazi bez starostlivosti mali na sebe snad aj 100 kliestov. :nechutne: boli totalne cely zakliesteny. z toho malatny, anemicky, vychudnuty... katastrofa
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ako postupovať

Poslaťod JANULIK2008 » Sob 05.05.2012 11:18

Ja sa nevysmievam ani nič. Ja len si to neviem predstaviť. Mám mačky a tie keď majú kliešťa len jedného tak sa bojím že sa im niečo nestane nie tot 47 alebo koľko.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod Veronika.Chuck » Uto 15.05.2012 8:44

Ahojte, v sobotu som nahodou bola v Tescu v Ziline a v akvaristike som uvidela v klietke umiestene 2 male steniatka podobali sa na yorksira ale nie som si ista. Neviem ci tie steniatka boli na predaj ale asi ano. Myslim si ze taketo nieco je zakazane alebo sa mylim ? Chudatka lezali pri sebe a boli velmi smutne a bali sa, stacil mi pohlad do oci. Bolo mi ich velmi luto. Da sa toto nejako riesit ?
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné