Viem o týraných psoch... A čo ďalej?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod AgiKokre » Uto 15.05.2012 18:18

myslím že to tak možu mat :ua: aj ked sa mi to vobec ale vobec nepáči :hmm: unás v tescu v chovprodukte mali v klietke pre zajacov 2 maltezakov a 2 jack russelov no aspom tak vyzerali neviem či boli čistokrvné :au: :hmm: chúdatkáá :ua: a predávali ich po 300 eur :oo: :oo: :oo: :hmm:
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod Veronika.Chuck » Uto 15.05.2012 19:26

ano viem toto som citala sa mi zda na facebooku to dost rozoberali a neviem ci tam nepisali ze je to zakazane ze sa nesmu psikovia predavat takto v chovoprodukte v klietke, bolo na to vela staznosti a este su tam alebo uz ich tam nepredavaju ?
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod ariel » Uto 15.05.2012 19:34

myslim, ze v ZA to uz riesili nejake dievcata a evidentne nepochodili, psikov tam predavaju pravidelne, dokonca viem z pocutia o 2, ktorí uhynuli na parvo, lebo neboli ockovaní, o tom, ze tam predavaju krizencov, ani nehovorim, cez vikend som tam bola so synom a slecna pred nami zahodila skrecka do krabice, uhynuteho, ktory tam bol "zahodeny" pocas celeho nasho pobytu (isli sme si nakupit, predtym, nez sme kupili rybicku), aj o pol hodku v krabici lezal, tak som mala co vysvetlovat....nechapem a vzdy sa najde niekto, komu je tych chudacikov luto a kupia :ua:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod Priscilla » Str 16.05.2012 9:40

Tu je téma o predaji šteniatok v obchode - viewtopic.php?f=16&t=9042
Je tam niekde aj postup, čo sa dá robiť... :ua:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod Veronika.Chuck » Str 16.05.2012 17:59

ale ked sa to uz davnejsie riesilo a stale to je tak ako je asi tato situacia riesenie nema :ua: :ua:
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Pes...

Poslaťod dada212 » Pia 25.05.2012 12:12

Ahojte naši druhi susedia tyraju psa tak som sa rozhodla ze zakročím.Raz som išla k nim a opytala som sa ich či by mi ho nepredali a oni že nie,psík bol v ubohom stave.Tak som mu chodievala potajomky davat jest a pit a psik si na mna pomali zvykol...Po čase som tam bola znovu psik bol uplne zbiti(je to krizenec asi srncieho ratlika alebo niecoho podobneho).Bola som sa opytat ešte raz či mi ho nepreda a podarilo sa! išla som ho odopnut z retaze a kusol ma do ruky..asi pre to ze ho to bolelo...co mam urobit ako prve..k veterinarovi nemozem ist lebo cudzich ludi sa boji..
dada212
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod Sunny » Pia 25.05.2012 13:51

Ako prvé, aby bol za to týranie potrestaný, alebo ako prvé na pomoc psovi?

Majiteľa už asi neporiešiš, keďže psa si od neho zobrala, predpokladám že bez zmluvy, takže nemáš ako dokázať, že pes bol jeho a do toho stavu ho dostal on.

Čo sa týka psa - ak má zdravotný problém, tak strach nestrach, veterinára treba. Ak je "len" psychicky zúbožený, tak je to len na tebe, aby sa dal postupne do poriadku. A to bude trvať dlho, takže môže zatiaľ prečítať témy vo Výchove a výcviku, tam je toho popísaného veľmi veľa, ako dávať dokopy takéto psíky.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod AgiKokre » Ned 27.05.2012 19:51

weronika1106 píše:ano viem toto som citala sa mi zda na facebooku to dost rozoberali a neviem ci tam nepisali ze je to zakazane ze sa nesmu psikovia predavat takto v chovoprodukte v klietke, bolo na to vela staznosti a este su tam alebo uz ich tam nepredavaju ?



vtom našom ich už dlho nemajú museli ich vrátit majitelovy lebo sa nepredávali
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod Anicka+Daisy » Uto 29.05.2012 9:53

v tomto state je strasne riesit taketo veci .. priam nemozne :( ja som asi pred 2 mesiacmi v aute na parkovisku videla zamknuteho psika. Bolo ocividne ze je tam dlho, to auto bol totiz taky vrak bolo vidno ze sa snim uz riadne dlhu dobu nehybalo... mal ale v aute vedro vody a granul bolo mi to strasne divne tak som sa tam prisla pozriet aj na druhy den.. havko stale v aute a vody a granul uz nikde len prazdne vedra:((( tak teda ze kontaktujem slobodu zvierat, nasla som tam cislo na nejaku udajne linku proti ktutosti kde mi to opakovane NIKTO NEDVIHAL :( tak som tam teda nasla dalsie tri cisla na 2 znich som sa tiez nevedela dovolat.. a skusala som to nie raz :( nastastie to tretie cislo bola moja znama ktora mi ale tiez nevedala pomoct tak som zavolala na policiu ktora ma vypocula povedala ze sa nato pojdu pozriet .. no na dalsi den tam psik stale bol:((( tak ja uz neviem na koho sa v tomto state obratit :( nabuduce ked nieco take uvidim uz asi bez rozmyslu rozbijem okno a vypustim ho sama lebo toto fakt neni normalne co niektory ludia robia a nikto to neriesi :( :ua:
,,kto povedal že štastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka" :)
Anicka+Daisy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod Veronika.Chuck » Uto 29.05.2012 10:10

michala888 píše:vtom našom ich už dlho nemajú museli ich vrátit majitelovy lebo sa nepredávali

ano presne v PD sa to riesilo tam bol tiez takyto chovprodukt kde predavali psikov v klietke pre zajacov ! otrasny a hnusny business :hmm:
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod dada212 » Pia 08.06.2012 12:04

Ja by som takých ludí poslala za mreže... :ua:
dada212
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod dada212 » Pia 08.06.2012 12:09

Bola som predsa u toho veterinara...a ten prehliadol psika,dal mi taky nahubok a ja som mu ho nasadila..dal mu injekciu..potom ho prehliadol a kyval len hlavou ze aky je zubozeny.. :ua: A potom mi povedal ze jedobreze som ho zachranila lebo takto by dlho nevydrzal.. :ua:
dada212
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod ariel » Pia 08.06.2012 17:03

dadka, si zlata, ze si sa o neho takto postarala :jop:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod Bebis » Pia 22.06.2012 18:36

Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Viem o tyranych psoch..a co dalej?

Poslaťod Veronika.Chuck » Pia 29.06.2012 12:10

Byvam v panelaku a odtial vidim do zahrad rodinnych domov. Pred rokom na vianoce pribudlo do jedneho RD steniatko NO. Kazde rano a pocas dna som videla ako ho chodili vencit vyssie do zahrady, hrali sa s nim a cvicili ho. Toto im vydrzalo par mesiacov. Postupne ako psik rastol, aj jeho majitelia sa onho prestali az tak zaujimat ani raz som ich odvtedy nevidela ze by ho sli "vencit" vyssie do zahrady ze by sa snim hrali a pod. Smutne na tom je to ze psik okrem svojej zahrady nikdy nebol venceny von za plotom.

Sice toto neni take to prave tyranie skor zanedbanie zo strany majitela, ked uz psik vyrastie a uz neni z neho ta mala gulka prvotnej radosti :ua:
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné