ako spravne poradit

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

ako spravne poradit

Poslaťod Slawin » Pia 16.01.2009 17:19

mam taky mensi problemik... moj oco ocividne nevie ako na psa.... alebo ako by som to nazvala.... proste jeho neposlucha... kuse ho stale,nepocuva na pust ani nic...ale ja to vidim v tomto..raz mu to dovoli,raz nie... huci nanho ,,fuj,pust,nesmies,hovorim nie,,...ten pes potom ako ma vediet..alebo ho zpacifikuje,a v zapeti sa s nim tutuka mutuka... zasa ziadny efekt...alebo on mu nerozkase...ale ako keby poprosi... take to ,,ale puuust siriusko puuust,, alebo fuuuuj?..a takto... a stale je nervozny ked ten pes mu robi zle co samozrejme zasa citi.... ja neviem ako inak mu to mam povedat aby to pochopil... poradite mi ako mu to vysvetlit aby sa konecne vedel ovladat a podat to tomu psovi spravne? teraz sa mu to mozno prepece ale co ked ten pes vyraste... :ua: mrzi ma to lebo viem ako sa nanho tesil a teraz vidi ze jemu jedinemu robi zle a nevie si pomoct....
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: ako spravne poradit

Poslaťod sjulia » Pia 16.01.2009 17:44

No niektorý rodičia si nedajú poradiť :nie: ...teba jednoducho počúvať nebude a zďaleka nie je jediný rodič ...
Zobrať so sebou na cvičák otecka a nech si zopár hodín odtrénuje on, naučí sa správne dávať povely, možno výcvikára bude počúvať... a nechá si poradiť.
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: ako spravne poradit

Poslaťod Slawin » Pia 16.01.2009 17:46

no o tom cvicaku vazne uvazujem..ale zevraj nie je dobre aby sme sa striedali na cvicaku... ze s nim raz budem ja a raz on..skor by som chcela len aby sa s nim nejaky vycvikar poradil,a ukazal mu to (napr ze ja budem cvicit)aby to videl... pretoze mnaaa nejak asi neberie vazne
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: ako spravne poradit

Poslaťod calwen » Pia 16.01.2009 17:48

Slawin ja uz mam 2.psa a moja mama to stale nechape...minule mi vravela, ze ten pes strasne taha...ja jej vravim ze mne netaha, staci raz cuknut a je pokoj...ale ona ho proste necukne :ach: A to je len jeden pripad z miliona :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: ako spravne poradit

Poslaťod Slawin » Pia 16.01.2009 17:50

keby ide len o tahanie je mi to fuk..ale ten pes ho kuse a akonahle sa oco pohne uz mu ide po nohach.. kebyze je to civava (tym nechcem nikoho urazit) netrhalo by mi to tak zili..ale ten pes bude mat nehoraznu silu,a ked ho nebude respektovat a zostane s nim napr sam doma,to nebude len tak :ua:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: ako spravne poradit

Poslaťod sjulia » Pia 16.01.2009 18:01

No veľa rodičov neberie svoje deti vážne, myslia si že oveľa mladší ľudia nemôžu vedieť toľko ako oni. Čo je bežne veľký omyl dospelých...
Neviem či už chodíš na cvičák, ale základnú poslušnosť zhruba tri výcvikové hodiny môže odcvičiť on a ty potom môžeš pokračovať kde si prestala. Keď ešte nechodíš, tak nech tie tri hodiny odcvičí on a ty začneš zas od zčiatku. Pesanovi to vadtiť nebude, možno bude chvilu vygulený ale tým že budeš vlasne opakovať čo už bude vedieť tak sa rýchlo spamatá.
Rozhodne nestriedať výcvik takým spôsobom že hodinu ocko a hodinu ty, to nie je dobré..

Viem o čom hovorím, ja som tak s naším psom začala chodiť na cvičák, absolvovala som základný výcvik a potom ho prevzala dcéra začala od znova ... Počúva mňa aj dcéru, ale manžela počúvne až keď vážne nahnevaný naňho zrúkne.
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: ako spravne poradit

Poslaťod Bára » Pia 16.01.2009 18:10

Tiež to poznám... Keď bola fena ešte malá, snažila som sa ju už vtedy odnaučiť od skákania po ľuďoch...ale mamin priateľ proste moju snahu ignoroval a psovi skákať dovolil, lebo on chce mať psa, ktorý ho privíta keď príde domov... Ako ani mne nevadí, ak po mne skáče 3 mesačné šteňa, ale keď z neho vyrastie 30 kilový ovčiak, tak to je už iné kafé... Teda fena aj teraz, keď má rok, stále skáče a samozrejme, že jemu to UŽ vadí a mne vyčíta, prečo ju to neodnaučím.. :ua: Podľa mňa najlepšie je ozaj dotiahnúť rodiča na cvičák a nech si tam hodinu, dve postojí, nech mu čosi povie výcvikár... Mňa nepočúvne, ani keby som mu to podala neviem ako "inteligentne". Tiež on si myslí, že ak s ňou pôjdem na dvojmesačný kurz, tak so psom sa stanú zázraky.. lebo VRAJ teraz neposlúcha... jasné, že ho nepočúva, keď nevie ako na ňu.... No zvlásštne, že ak ja jej niečo poviem, tak to spraví... To je záhada... :pac: No, fajne som poohovárala....... :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: ako spravne poradit

Poslaťod sjulia » Pia 16.01.2009 18:15

Tu nejde o vycvičenie psa, ale vycvičenie rodiča dávať psovi správne a pre psa zrozumiteľné povely. :no:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: ako spravne poradit

Poslaťod Basha » Pia 16.01.2009 20:16

calwen píše:Slawin ja uz mam 2.psa a moja mama to stale nechape...minule mi vravela, ze ten pes strasne taha...ja jej vravim ze mne netaha, staci raz cuknut a je pokoj...ale ona ho proste necukne :ach: A to je len jeden pripad z miliona :nwm:

Calwen, presne toto je u nas doma s Gastonom :lol: do bodky....Ja uz som ako minule mamu pekne zavolala so mnou von a musela chvilu pekne robit to co som ja povedala.....ako jasne, ze som tam nehucala ani nic take, krom toho niesom ziadny vycivkar ani nic podobne, ale ako mama aspon dosla na to, ze pes ju ma totalne na haku a musela to sama uznat. Potom len skonstatovala, ze si pripadala ako na hodine jazdy na koni :lol: S otcom to bude tazsie, on je proste expert v zmysle, ze akoze nepocuje....proste ne ze by si nenechal povedat alebo co, ale nespravi to...jak napr. povies dolava a ide na opacnu stranu....(ale odovodnil by to nejakou somarinou))No clovek sa moze cudovat, ked on mi chyta psa na voditko po privolani (keby sa s nim aspon potom pohral...), ze budem mat aky problem riesit....to uz aj mama mu tolko povedala, ze to robi zle :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: ako spravne poradit

Poslaťod mony » Pia 16.01.2009 20:42

Ja mám doba tiež podobné vysvetlovania, ako ste tu písali. Jednoducho naši nevedia pochopiť, že šteniatko ešte tomu malej rasy ("tak akurat do vacku" ako jej radi hovoria) nie je decko :ach: U nas kazdy den musim vysvetlovat, ze krmenie od stola sa nesmie, maskrta sa nesmie dat len tak pre psie oci, dalej ze dobu cikania treba predlzovat, vonku treba byt dlhsie, nielen spravit cik a domov, ze trhanie a kusanie zakazanych veci sa nesmie teraz dovolit a potom zakazat a takto by som to mohla menovat az do rana :pac: U nas to vzdy konci hlaskou, ze som k psovi ja bezcitna :ach: Noo, keby Aimee vychovavali oni, tak si ani radsej nechcem predstavit, co by z malej bolo. Male uvrestane zle psica, co si vsetko vydupe :nie: Takze baby, nie ste same, u nas to je podobne. Takze musime pekne vysvetlovat a preucat :ha:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: ako spravne poradit

Poslaťod Basha » Pia 16.01.2009 20:56

Ale nasi aspon po prvom pazravcovi pochopili, ze sa od stola nekrmi :lol: aspon daco a tiez im pridem dakedy ,,bezcitna" sa rehotali, ze budem robit pre japonsku mafiu a kradnut tam tych psov co maju takych zhyckanych.... :heh:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: ako spravne poradit

Poslaťod Slawin » Pia 16.01.2009 21:04

no tak nie som sama :heh: ale ako vidim,naozaj len zajst za vycvikarom
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: ako spravne poradit

Poslaťod Evika » Pia 16.01.2009 21:54

Pes počúva na intonáciu v hlase, môj bracho to nevie pochopiť, tiež jej povie "fuuj ketinka to nesmieš" ale tak jak keby si pre seba hovoril, ja neviem, či to nechápe, tisíc krát mu to treba asi vysvetliť...že musí to slovo zdôrazniť a dať mu na dôležitosti. Aby to ten pes pochopil.
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: ako spravne poradit

Poslaťod AlicaGGG » Pia 16.01.2009 22:30

nieco mi o tom hovorte...keby to nebolo trestne tak by som za to raz mamu zabila :ha: (aj za to, ze dava havine to, co nesmie, lebo ona takto pomaly ale isto zabije ju) a ked jej nieco poviem, tak este sa na mna nastve a potom robi naschval to, naco som sa nastvala...asi si neuvedomuje, ze to neni len o tom, ze ma nastve ale aj o tom, ze mi kazi psa :hmm:
mony: ja tiez vzdy vyjdem z toho vysvetlovania ako najvacsi pako, ktory tyra svojho psa :ach:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: ako spravne poradit

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 17.01.2009 10:36

veď keď pojdeš na cvičák zober aj otca.môžete ísť aj spolu,nemusíte každý sám a nech sa učí :ha: u nás psy nepočúvajú babku vôbec..len keď zobere rožok alebo párok :ach: ako si ich naučila,tak má... inak ani zvyšok rodinky moc nerešpektuju,pretože nevedia k chalanom správne pristupovať..raz tak raz tak.Na vychádzku mi ich nezobere nikto,lebo malý sám bezomňa a bez Bada sa ani nehne a Bad vraj ťahá :pac: keď tak idem s ja+ brat a jemu strčím Freďáka do ruky
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Ďalší

Späť na Ostatné