Pes na lyžovačke

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Bratislava komornejšie

Poslaťod Tobin » Pia 09.01.2009 15:41

Nebojim... psisko uskoci a uci sa behat vedla mojich oblukov - to ho inac ako na svahu nenaucim. Vsimnime si to TROCHU. Za tri dni to bolo dva razy, to za to stoji, aby psisko nemuselo lezat na izbe na hoteli, ak pojdem von lyzovat.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bratislava komornejšie

Poslaťod Amaguk » Pia 09.01.2009 15:45

aby psisko nemuselo lezat na izbe na hoteli, ak pojdem von lyzovat.

tak to ti veru budem drzat palce aby si vycihol len take miesta, kde ti to budu tolerovat :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Phoebe-lubipapat » Uto 13.01.2009 17:33

Keby som bola spravca strediska, tak psov na svahu zakazem! Podla mna je to dost nebezpecne, jak pre psa tak pre cloveka. A hlavne nezodpovedne! Pretoze na svahu nie su len "superlyziari", ale aj ti co zacinaju a nevedia sa len tak vyhnut prekazke. Ja sa tiez chystam s krpatou na lyzovku mimo, ale na svah ju nevezmem. Uz len preto, ze za prve nejsom super lyziar , za druhe nechce sa mi lyzovat stale rovnako - t.j. rovnake obluky a davat pozor, aby sa mi nemotala pod nohy. Predsa lyzovat nebudem cely den, ale tak 6, 7 hod a na taku dobu je uz zvyknuta z domu byt sama, ked sme v praci. prinajhorsom s nou niekto zostane. Inak sa vybeha potom vecer na prechadzke, alebo na kopci pri farme
Och, nech uz je viiikkeeeend!!
Phoebe-lubipapat
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Bára » Štv 15.01.2009 23:09

My sme boli toho roku na lyžovačke s oboma psami, ale na svah som ich nebrala.... Akim ostal vo vnútri a Chelsea priviazaná pri kôlni..... Jeden deň keď som nelyžovala, tak som ju vzala len tak sa prejsť k svahu a na moje prekvapenie reagovala veľmi dobre.....lyžiarov si veľmi nevšímala a bolo to celkovo pohodička :jop: Ale zas aby vedľa mňa behal pes či už hore alebo dole kopcom.. neviem...možno keby bolo menej ľudí a psa by som mala dokonale zvládnutého, tak áno... Ale asi by som sa bála, že mu prejdem alebo niekto prejde po labke napr. čo musí byť sakra bolestivé :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod katka » Pia 16.01.2009 8:43

Hmm...ja súhlasím s Amaguk. Je to nebezpečné pre všetkých. Ja som lyžiar a viem, ako sa podaktorí správajú na svahu. :hmm:
Ale zase na druhú stranu....videla som to viackrát. Minule takto behal po svahu s páničkom NO. Na vleku išiel pekne ako Tobin popri vleku a dole mal príkaz bežať na kraji zjazdovky, mimo nebezpečenstva a pániček si pekne zalyžoval. To sa mi páčilo.
Ja by som to ale v živote neurobila. Bála by som sa ako čert, že sa niečo prihodí a budem ratovať nejakého lyžiara alebo nebodaj prídem o psa. neberiem teraz do úvahy to, že u nás s Bakom je to nemysliteľné takto lyžovať :heh: To by bola na svahu riadna márovačka, ako by chcel každého lyžiara chytiť, povaliť a olízať :ach:
Ale na lyžovačku sa chystáme aj s ním ( pokiaľ to len bude možné), ale s tým, že bude priviazaný a ja budem lyžovať len troška. Radšej sa s ním budem jašiť na s nehu alebo mu zapriahnem pri bufete detičky do sániek...urobíme atrakciu :lol:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Poca » Pia 16.01.2009 9:39

Ja som Nixu bravala na lyzovacku, ona ked vidi vlek, tak je ako v tranze. Este viac ako ked vidi macku. Na spodku sa chytila pomy a nechala sa vytiahnut hore. Tam sa pustila a cakala, za kazdym ked niekto pustil kotvu, vyskocila a snazila sa ju chytit. Takto tam skakala cely den a nedala sa chytit iba ked vlek zastal. Tolerovali jej to niekolko zim kym sa potvora mala nenaucila vypinat koncak :ua:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Tobin » Pia 16.01.2009 15:59

Katka, Poca, super.
Ono odsudit nieco je jednoduche :jazyk: , ak clovek sam nemoze :heh: . "Ja by som na mieste prevadzkovatelov ......" :plac:
Ja nie. A preco? Ved to zavisi od toho, ako sa pes vie spravat. Ak maju ludia namietky, dostane kosik. Bezat vedla mna, ci po okraji zjazdovky sa psisko v pohode nauci. A ked sa to naucime na Babe, na kratkom kopcipojdeme hoci na Chopok, abo na Hirschenkogel, ci na Hochkar...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 16.01.2009 20:14

Tobin tu nejde až tak o košík na ústach. Tu ide naozaj o to, že po zjazdovkách sa pohybuje ozaj dosť vela CENSORED (preto ja osobne na zjazdovku už nikdy nepáchnem, pretože ma taký pár krát skoro zabil) a ak ti taký magor nabúra do psa, tak ťa to asi dosť bude mrzieť. Tie hrany sú naozaj ostré a prerezaná šlacha asi nieje to po čom každý z nás túži. A ak sa nebodaj niečo stane tomu človeku (a to nemusí byť ani blb, proste nájhoda), hádaj kto bude na vine On, alebo tvoj pes?
Pustiť psa na zjazdovku je rovnaký hazard, ako pustiť psa pri hlavnej ceste. Môžeš si povedať, že on na ňu nevybehne. Ale kde je istota, že nie? Nikto, ani tvoj pes, ani lyžiari niesú 100%-ní. Načo riskovať?
Ďalšia vec, vži sa do cudzích ludí. Oni tvojho psa nepoznajú, oni možno nepoznajú žiadneho psa a nemusia sa v jeho prítomnosti cítiť zrovna uvolnený. Moc dobre si to pamätám, sama som kedysi bola taká, že som sa psov bála a kebyže po zjazdovke len tak pobehuje nejaký väčší pes, týmduplom bull, bola by som asi veľmi rozčarovaná z toho.
Skús trochu tolerantnosti.
Bohužiaľ pes je len zviera a majitelia zvierat sa proste musia prispôsobiť tomu, že väčšina ludí z toho nemusí tlieskať nadšením. Bohužiaľ.
Krásne chvíle so psom na lyžiach sa dajú "pořídit" aj inde ako na preplnenej zjazdovke.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Amaguk » Pia 16.01.2009 20:40

Tobin píše: A ked sa to naucime na Babe, na kratkom kopcipojdeme hoci na Chopok, abo na Hirschenkogel, ci na Hochkar...

tak to som zvedava na report, ci vas tam vobec spolu na svah pustia... :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 16.01.2009 20:55

Na Chopku ano. Na juhu určite, tam som videla psi viac krát. Ono ten juh je všeobecne taký mrdník (bez urážky). Úplný opak severu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Amaguk » Pia 16.01.2009 21:00

ja som hlavne zvedava na to Rakusko

Juh bol mrdnik uz za sociku, takze su verni tradiciam :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Gaston » Pia 16.01.2009 21:56

Teraz jak sme boli v Nemecku (bez Gastona), tak sme tam videli hrozne vela psov, aj ked sa tam inak ako pesi a na sedacke, ale nevidela som ich ani pri vleku ani na svahu, iba na tom najspodnejsom, cez ktory sa chodilo na parkovisko.
Keby som mohla ak by som to urcite tiez chcela skusit, len nasi by sa na mna kukali, ci mi nesiblo :smoke:
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod leni » Pon 19.01.2009 23:39

To my sme isli v sobotu lyzovat ja manzel a starsia dcera a bol tam taky pan skialpinista s yorkshirom ten bol obleceny a kopec s nim ten pes slapal az hore a dole uz ako isli to uz neviem, ale tiez som to obdivovala yorka maleho psa a taky kus s panom a ani sa od neho nepohol na slovo ho pocuval a panko na lyziach hore kopcom a pes za nim :smile:
Dať psovi kosť neni láskavosť. Láskavosť je podeliť sa so psom o kosť, ked máš hlad ako pes
leni
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod luckyA » Uto 17.02.2009 14:37

ja chodim lyzovat s 2 psami , hodim lopty , zapnem sa na vlek a este niesom ani v stvrtke a us letia za mnou, aby som im hodila zas
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Pes na lyžovačke

Poslaťod Poca » Uto 17.02.2009 15:40

Tu su fotky ako sa volakedy moja bradacka tahala na vleku. Najprv na malom:
Obrázok
a potom na velkom:
Obrázok
Su to fotky robene z fotiek, preto ta uzasna kvalita.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné