rozmaznany pes

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

rozmaznany pes

Poslaťod rastog » Pia 26.12.2008 19:08

mate skusenost s ludmi ktory maju nevychovaneho psa? teda ako im slusne oznamit ze maju rozmazlenu prachovku? skusim nacrtnut situaciu.. je to maly 8 mesacny yorko, a jeho majitelia sa k nemu spravaju jak k decku. stale ho maju na rukach a hychaju ho ako male babo. krpec na kazdeho cloveka skace ale ked ho chce niekto pohladkat alebo sa ho dotknut tak sa zlakne a odbehne. medzi normalne patri ze hned pokuse kazde stena a na vacsich psov stale utoci. uz stihol ocikat :aaa: :aaa: macku a jedneho ineho krpateho psa ktory ho ignorovali. uz zvykne cikat aj v bytoch kde dojdu s nim na navstevu a majitelia ho dokonca obhajuju ze si znackuje priestor!!! mate vyskusany nejaky postup voci takymto ludom? lebo v lete budem mat steniatko a ked mi ho pokuse tak toho yorka budem nuteny skludnit ja
Obrázok
rastog
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 320
Bydlisko: BA~ruzinov

Re: rozmaznany pes

Poslaťod Slawin » Pia 26.12.2008 19:28

ja mam skusenost s rozmaznanou a nevychovanou amstafkou ....doma ked im skace po hlavach a vyhana z postele budis,je to ich pes,ale na navsteve ked uz to robi je to dost hlupe,ja by som sa citila trapne na mieste majitelov.. nepocuva,vsetko bere potom trha.. :ach: stale ju nahanat
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: rozmaznany pes

Poslaťod vavrena » Sob 27.12.2008 0:07

He, no rozmaznané psy ignorujem, pretože nemám do činenia so psom-idiotom, ale s majiteľom. Väčšinou len sarkasticky či ironicky prehodím niečo ako: "Dobinko, nebooooooooj, je to len čivavka," alebo "prepáčte, choďte ďalej, moje psy hryzú," (na margo, že čivava sa ide rozbiť od strachu a útočí na moje psy).
Alebo "Jéj, a ten váš psík už je asi starý, preto je taký, že? :smile: "
"Hmm, nie, má pol roka..."
"Jááj, tak prepáčte... vyzerá tak. Ale to sú tie teriéry také divoké, však? :smile: ."
"Uhmm.. :hi: "
Proste spravím idiota zo seba, ale tak, aby sa dotyčná persóna cítila trápne. Ak sa cíti trápne, okamžite stiahne svojho psa. Alebo, ak odo mňa niekto bočí (konkrétne taká tetka s prachovicou, máme s nimi konflikt :ha: ), tak prehodím veľmi hlasno a naliehavo "Herbinko, nesmiéééš hrýzť cudzích. Fuuuj, nesmiéš hrýzť." Jasné, že Herbie sotva registruje, že niekto ide krížom cez trávu, aby sa nám vyhol na 10 metrov, o to mi to je vtipnejšie :no: .

No a značkovanie priestoru.. boli u nás na návšteve raz jeden maltezák, potom york, každý z nich chcel niečo ošťávať. Majitelia nič. Proste som psíka sledovala a keď dvihol nohu, zhučala som "NESMIEŠTUCIKAŤ!!!" Pes sa zľakol, majitelia doklusali na môj krik a keď sa to zopakovalo tretíkrát, radšej ho vzali na ruky a bol pokoj. Opakovala by som môj pokrik s prípadnými obmenami "Necikaj na gauč!!!" "Miláčik, fuj, polož tú nohu!!" a tvárila by som sa strašne bezradne. Ľudia zvyčajne, ak zareaguješ zle na ich psa ("vy máte ale rozmaznanú prachovicu!"), budú robiť naprieky, ale ak si bezradný a nešťastný, proste "pomôžu" :ach: :lol: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: rozmaznany pes

Poslaťod energitc » Sob 27.12.2008 9:55

no k tej civave, felis ked bola mala a nebola este socializovana medzi psikov tak jacala skoro na vsetko, akoze obiehala psa a stekala donho pricom sa uspesne snazila vyhnut mne a nepomahalo nalakat ju na nic!bolo mi to dost trapne tak som sa ju vzdy snazila skamosit s hafanom ked sa to pri majiteloch co len trosku dalo(prisla som k havovi a hladkala ho a hovorila ze aky dobry psik a aky kamraaaat:) no a teraz je to uz v pohode.pre zmenu vrieska na deti,lebo z nich ma fobiu(asi aj ja by som mala keby sa na mna rutil dupotajuci vrieskajuci obor s rukami natiahnutymi dopredu),ale tiez s rodicmi ktori su v pohode sa to da, poviem decku ze psssst havinko sa boji,musis si cupnut, byt tichucko a havinko pride k tebe sam..a naozaj,mala dojde onucha a obcas sa da aj pohladkat,ale potom pride mamicka co doslova postve decko na felis slovami aha maly havo,chyt hava,nooo ponahanaj ho a je rada ze felis vystekava :pac: :nie: a potom psa daco uc...ale je fakt ze vrieska zo strachu lebo je si vedoma ze fyzickou silou by nezmohla nic tak aspon okoliu drasa usne bubienky,uz je to lepsie v mnohych smeroch je ovladatelnejsia a stale sa snazime robit pokroky,ale trpezlivost s nami,co mame ustekane plemena:)
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: rozmaznany pes

Poslaťod DENKAaGAS » Pon 29.12.2008 17:54

Ale podla mna je to vseobecne problem tychto malych milych psikov, ze to nemozes udriet,nemozes nan nakricat,lebo to je take male, bezbranne, nevinne, no ako ti to ublizi..kazdy si to obstara pre to,aby sa s nim maznal a potom to takto vyzera :smile: a velkych psov sa ludia viac snazia ucit a vychovavat, pretoze tie uz skor predstavuju nebezpecie pre okolie a tym padom to musia brat zodpovednejsie..
a vavrena ma asi pravdu, najlepsie je sa zachovat tak ako pisala, lebo ked sa takto spravaju a je im jedno ako sa sprava ich pes, znamena to, ze asi toho v hlavickach vela mat nebudu a zbytocne si to budes komplikovat nejakymi vystupmi voci nim..len ich strapnit,to mozno pochopia lahsie..
Alebo si kupit steniatko vacsie ako je ich yorik a nech mu ono ukaze kto je tu pan :haha:
DENKAaGAS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 547
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: rozmaznany pes

Poslaťod energitc » Pon 29.12.2008 17:58

to je blbost, moj priatel co mal tiez podobny nazor kedysi by ti vedel rozpravat..isteze ju nemlatime jak zito, ale capnut novinami a riadne jej vynadat alebo na nu zakricat problem nie je,..len si majitel musi uvedomit ze to nie je plysova babika,ale pes ako kazdy iny a tak by sa mal aj ako kazdy iny pes vediet spravat...
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: rozmaznany pes

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 29.12.2008 20:26

denka že nebezpečie pre okolie iba velké psy?po mne sa raz rozbehla susedova ratlíčka a nebolo mi všetko jedno :heh: ale ne..tak proste ona robí výjazdy na ludí, a aj keď je malá niektorí ludia sa boja
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: rozmaznany pes

Poslaťod DENKAaGAS » Pon 29.12.2008 20:36

Ano ano, však to je úplne jasné, ja som len písala k tomu, ako sa niektorí ľudia chovajú za to, že majú malé psy..nevravím, že ja by som to tak robila.. moji rodičia majú doma kokríka ten je v rámci možností dosť slušne vychovaný,aj keď je to maznáčik..len som písala na margo toho, že prečo to niektorí ľudia berú tak, že malému dovolia všetko na svete..
A viem, že aj malé psy dokážu byť nebezpečné, veď majú malé ostré ihličky :smile: a moja bývalá suseda mala fóbiu z každého psa, to je normal..
Ale musíte uznať, že väčšie psy vzbudzujú väčší rešpekt a nebezpečie pri zlom zaobchádzaní a tým pádom sa musí určite zodpovednejšie pristupovať k ich výchove..len tolko som tým chcela povedať..
DENKAaGAS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 547
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: rozmaznany pes

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 29.12.2008 20:45

to ako keď idem ja s mojimi..Bada sa každý bojí a Freďáka by pohladkali..a pritom Baďasa môžu hladkať aj celý deň a malý by sa nedal vôbec..ale bohužial Buddy je velký,tak má smolu väčšinou :ua: :pac: jak dnes ideme po ulici a už jedna hovorí malému "neboj sa,teta si psa drží" :angel:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: rozmaznany pes

Poslaťod DENKAaGAS » Pon 29.12.2008 20:55

No jasne a to som mala na mysli v suvislosti s tym rozmaznavanim..ze niektori ludia si neuvedomia a za to ze je maly, tak mu vsetko dovolia..
nasho gasa sa boji kazdy..ale to je uz jeho smola, presne tak, za to, ze tak vyzera a popri tom by vsetkych najradsej zjedol,ale od samej lasky :smile:
DENKAaGAS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 547
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: rozmaznany pes

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 29.12.2008 21:06

nevýhoda velkých psov :angel: keď niekedy vidím,ako rád by sa Badko pomaznal s deckami vonku a ako sa ho oni boja..ale tak má to aj svoje výhody..nie všetky deti vedia pochopiť,že pes je živá bytosť
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: rozmaznany pes

Poslaťod DENKAaGAS » Pon 29.12.2008 21:12

veru veru..to bolo strasne ked bol gasko maly a padol do oprat malým nezbednikom..sa cudujem, ze ma stale rad male deti :lol:
DENKAaGAS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 547
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: rozmaznany pes

Poslaťod mony » Pon 29.12.2008 21:30

Lenka.Buddy píše:to ako keď idem ja s mojimi..Bada sa každý bojí a Freďáka by pohladkali..a pritom Baďasa môžu hladkať aj celý deň a malý by sa nedal vôbec..ale bohužial Buddy je velký,tak má smolu väčšinou :ua: :pac: jak dnes ideme po ulici a už jedna hovorí malému "neboj sa,teta si psa drží" :angel:


Je to na poľutovanie, že si veľa ľudí spája veľkých psov s tými "zlými". :hmm: A pritom všetko záleží len a len od výchovy. U nás na sídlisku máme takého yorka, čo keď výjde von, už vrčí a šteká na každého. Ten by bol schopný človeka dotrhať, fakt. :ach: A ľudia vidia: "Jéééj, aký malý psík, ten nič nespraví." A dnes na vychádzke som videla jedného pána s maďarskou vyžlou a rodinku, čo šla naproti. Mamka hneď hamovala deti a obišli psa veeelkym oblúkom. A podotýkam, ten pes bol na vodítku :ach: Je to na zaplakanie :hmm:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: rozmaznany pes

Poslaťod drymarchon » Pon 29.12.2008 23:00

u nas vedla vo vchode maju yorkshira, no ten pes neni ani na voditku poriadne venceny, ale skor vlaceny. ked sa k nim priblizime uz na 30m tak sa ten pes ide zblaznit, vrci, trepe sa, no taka hyperagresivna prachovka. a jeho majitel ho vzdy ked ide okolo pes zdvihne do vzduchu na voditku, no hruza :pac: jeho majitel nosil pri sebe nejaky sprej alebo co a striekal ho okoloiducim psom do oci, ale parkrat dostal nakladacku tak s tym prestal. a to su obaja so zenou psychologovia, ona dokonca detska :oo:

v druhom vchode je zase nejaky pokrizeny maltezak a ten ked nas vidi tak sa tiez ide od zurivosti roztrhnut a zenska ho nevie ulkudnit. ja lillu vzdy upozornim dopredu a zahrame take divadlo o uzasnom psovi. by ste mali vidiet jak na nas pozera ked prechadzame okolo jej startujuceho torpeda akoze pohoda, klidek. lilla mi pekne prejde pri nohe akoze nic, ani sa neobzrie. inak sa ani necudujem ze ten pes sa boji a potom od strachu utoci, lebo uz ked nas zenska vidi uz sa sama boji ze co bude, rychlo nakraj, skrcena. a pes to vyciti a tiez sa boji. :pac:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: rozmaznany pes

Poslaťod zeane » Pon 29.12.2008 23:07

:nwm: my máme v okolí rozmaznaného pudla "na vodítku" - panička ho odťahuje, bo je schopný (a celkom aj ochotný) rafnúť na počkanie. Nejako sa to teda zvláda, človek si povzdychne a ide ďalej. Najväčší šok som zažila pár dní späť - pani mala nejakú venčiarku, takú kočku - možno 24 - 26 rokov... Pudel bol pustený a behááál (za Bo - robí si na ňu nároky a ona ho nechce - hotová telenovela...) a na mňa vrtel chvostíkooom. Strkal sa poškrabkať, no pudlíšok-miláčik, no. Mali spoločnosť - postaršieho teriéra. Zaujímavá situejšn - venčiarok s ním som už zažila niekoľko, ale táto jediná ho mala vyložene v pohodičke. Akurát som jej musela priviesť chlapcov späť, bo chceli ísť s nami, vraj na flám :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Ďalší

Späť na Ostatné