Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod Silvuch » Pon 20.01.2014 18:41

ty byvas v lese, len z druhej strany ako ja?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Noelle » Pon 20.01.2014 19:02

žeby ? úpätie MK, volenské lesy za humnáma :lol: .
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod agah » Sob 25.01.2014 16:32

Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod starr » Ned 26.01.2014 7:43

Agah, prečítala som si to. Z prístupu poľovníka mi bolo smutno, ale aj z Tvojho, že to chceš riešiť tak, že proste na prechádzky do lesa chodiť so psami už nebudeš, aby si neporušila zákon. Aký zákon?? Jediný, kto tu porušuje zákon, sú oni. Či už to, že manipulujú so strelnou zbraňou napriek tomu, že nemajú v krvi obsah alkoholu 0 promile, že sa vyhrážajú, zastrašujú, často používajú urážky na cti a hlavne nie sú oprávnení strieľať, pokiaľ Teba alebo Tvojho psa nepristihnú pytliačiť. Na prechádzku či už so psom alebo bez psa do lesa môže človek normálne ísť, to nie je zakázané žiadnym zákonom.

Čo sa týka mania psa v lese na voľno, to je diskutabilné. Malo by to byť o zodpovednosti človeka a o poznaní si psa. Ak nejaký pes loví zver, nie je odvolateľný, alebo by mohol byť nebezpečný napr. pre hubára stojaceho za stromom či bežca, tak jeho púšťanie v lese na voľno vhodné nie je, ale zasa tam, kde človek vidí a vie, že tam akurát nič nie je, a pes je privolateľný, problém nevidím. Najlepšie je riešiť to individuálne podľa situácie a v čase, kedy pes nemôže byť na voľno, je myslím najlepšou voľbou dogtrekkovanie - ťahanie pánička v postroji, pretože psík má tak fyzickú činnosť, aj keď zrovna nebehá pustený.

Oni často klamú ľuďom, že zákon je taký a taký, aj keď taký vôbec nie je, pretože zneužívajú právne nevedomie ľudí. Normálne si tak honia ego, lebo im robí dobre druhých strašiť a ponižovať, o ničom inom to u mnohých nie je. Mne bolo minule povedané, že nemám čo robiť v extraviláne, a keď videl, že mám určité právne povedomie, tak začal urážať môjho psa, že je hebedo, a že také hebedo má byť iba na záhrade. Analyzovala som to s kamarátkou a prišli sme na to, že nabudúce žiadna defenzíva, ale ofenzíva. Poslať do kelu alebo povedať, že ak vás okamžite neprestane obťažovať, tak voláte políciu, nech sa podrobí dychovej skúške, pretože máte podozrenie, že manipuluje so strelnou zbraňou pod vplyvom alkoholu (ono to tak veľmi často žiaľ naozaj je), a že sa dopustil trestného činu obťažovania a vyhrážania, alebo povedať, nech sa stará o seba. Proste nenechať si to, lebo inak im to ego ešte viac porastie a povedie to iba tam, že budú čoraz viac porušovať zákony oni.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod agah » Ned 26.01.2014 10:13

Vies, je to tak... pokial im zakon bude davat co len najmensiu medzeru, minimalnu moznost - oni to vyuzuji. Ak tento zakon chceme zmenit treba do toho zapojit aj nepsickarov. Myslim, ze mojim spoluobcanom bude moc, moc vadit ked ma zacnu stretavat po ceste do kostola, do obchodu, do skoly so psami v dedine. Pevne dufam, ze mi niekto vykrici - "Vypadnite s nimi do lesa!" A mozno potom moj drahy prednosta a predseda polovnickeho zdruzenia v dedine usudi, ze predsa len moze vysvetlit svojim polovnikom, ze predsa len by nemali strielat na psa ked je nablizku majitel.

Chapes o co mi ide?
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Ned 26.01.2014 10:26

ja nechapem, lebo podla mna je utopia co si myslis, ze z toho bude :nwm: Docielis akurat to, ze budes nevitana aj v lese, aj v dedine.
A bezny obcas sa zapajat nebude, lebo po beznom obcanovi nik nestriela, ak aj do lesa nahodou ide.
hruska
Multišampión

Poslaťod starr » Ned 26.01.2014 16:56

Agah: Chápem, ako to myslíš, ale podľa mňa je to úplne kontraproduktívne a malo by to opačný efekt, ako si myslíš. Nemyslím to v zlom. Nepsíčkari nebudú bojovať za "práva" psíčkarov, tým je to väčšinou jedno, aj keby všetky psy vykapali alebo by ich vystrieľali, ešte by sa mnohí aj potešili. Nikto Ti nepovie vypadnite s nimi do lesa, a žiaden starosta ani prednosta sa kvôli tomu nepokúsi dohovoriť s poľovníkmi v prospech psíčkarov, to skôr dajú zákaz voľného pohybu alebo zákaz vstupu so psom ešte aj po dedine všade, kde by to len šlo.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lila.claire » Ned 26.01.2014 17:00

starr píše:Nikto Ti nepovie vypadnite s nimi do lesa
tiež si myslím... šak "pes patrí na reťaz za dom" :ua:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog

Poslaťod agah » Pon 27.01.2014 0:03

skôr dajú zákaz voľného pohybu alebo zákaz vstupu so psom ešte aj po dedine všade, kde by to len šlo.

Prosim ta, ved by si v zivote nedovolili taketo nieco, uz len kvoli panovi ucitelovi, ktory tiez chodi so svojim NO po dedine ;) Tak to chodi... :D
Ked uz nic ine, dufam, ze sa ludia osvoja, zvyknu si na nich a prestanu robit okolo nich paniku. A vobec... malo ma zo trapi a po dnesnych dvoch prechadzkach ked mam v nohach 16km a uroven endorfinov kdesi vo vyskach sa mi to zacina fakt pacit. :jazyk:
agah
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod 5miki5 » Pon 27.01.2014 7:45

Agah, neviem, či máš nejaké skúsenosti so spolunažívaním s neprispôsobivými menšinami, alebo väčšinovou časťou cigánskej populácie, ale tadiaľto cesta nevedie - múdrejší ustúpi tu neplatí :hi:
5miki5
Big Dog

Poslaťod agah » Pon 27.01.2014 8:26

Moc nechapem co s tym maju mensiny? A ako by si ty postupoval?
agah
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Pon 27.01.2014 8:30

Agah, přeci : Ochranári, poľovníci = neprispôsobivá menšina
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod jozi444 » Pon 21.04.2014 17:00

ako je to teraz s tym že možem chodit zo psom do lesa?
našiel som tento članok http://www.sme.sk/c/6251093/poslanci-sprisnili-odstrel-psov-a-maciek-v-polovnych-reviroch.html
http://www.lovuzdar.com/novela-zakona-c-274-2009-z-z
niekde vravia že musi byt na vodzke a tam pišu že nemusi tak teraz neviem...
jozi444
Okoloidúci

Poslaťod janas » Str 23.04.2014 8:29

Chodiť môžeš so psom do lesa, ale....navoľno, len v prípade ak je odvolateľný a pohybuje sa len v tvojej blízkosti, ináč na vodítku, v každom prípade by mal mať výrazný obojok, príp.postroj, ktorý je kontrastnej farby napr.červený, neónovo zelený a pod. (nemal by splývať s farbou srsti psa), toto by mal byť dôkaz toho, že ak sa ti nebodaj pes zatúla a zbadá ho poľovník, nemal by ho odstreliť, lebo je označený, teda , že nie je to bezprízorný pes naháňajúci lesnú zver. I keď aj tu sa dá urobiť "výnimka", ak si nejaký tzv.poľovník chce streliť do psa, ten postroj či obojok mu s kľudom stiahne z tela a je to dokazovanie tvojej pravdy proti jeho.....
Čo z toho vyplýva, že Ty musíš byť stále v strehu a vedieť akého psa máš......
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné