Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod naja » Pia 15.04.2016 10:49

Tak dany veterinar to bola ina "kapacita". Myslim, ze sa aj inymi vecami "preslavil".

Edit: tak to ani nebol vet, len spravca itulku v Martine. Proste profesional na mieste :(
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod Margita » Pia 15.04.2016 13:46

tak to uz ozaj :ach: s jednou malou nedvedicou si nevdia poradit? ved sa xy krat uspavali samce,levy,slony...barsco
smutne ,asi bol problem zavolat niekoho kompetentneho a este v tej oblasti,v BA sa da lahsie zohnat cloveka na odchyt nebezpecneho zvierata...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye



Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod Margita » Pia 02.11.2018 17:04

cize ked pes s obojkom bude hnat zver aj ju dohoni,strhne a bude ju trhat polovnik bude na posede sa dalekohladom len prizerat?
a ked bude ozaceny pes dalej ako 50m uz ho moze odstrelit?j popravde neviem rozlisit kolko je 50m a kolko 55m a ako mi kto dokaze ci bol pes 50m alebo 45m? budu sa strielat tak ako doteraz,aspon teda ti co s tym doteraz problem nemali
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.11.2018 23:57

Nevidela som konkrétne návrh, ale predpokladám, že ak pes bude štvať zver, nebude sa asi zdržiavať do 50 m od majiteľa. Ak predsa len hej, tak zver má pred psom prednosť. A áno, 50 m je "subjektívna" vzdialenosť. S týmto budú problémy. Ale stále je to lepšie ako to bolo doteraz.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod clupko » Pon 05.11.2018 8:45

polovnik len prehlasi, ze on majitela do 50m od psa nevidel a hotovo, moze strielat ako chce.
btw, teraz to je ako? ked vidi polovnik v lese psa navolno, moze ho odstrelit len tak?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod erik70 » Pon 05.11.2018 9:02

"Len tak" určite nie...200m od poslednej pozemnej stavby, je mimo vplyvu svojho majiteľa, plazí sa alebo prenasleduje zver...poľovné psy, vodiace a označené reflexným obojkom alebo postrojom sa strieľať nemôžu...Kedysi mohli takto usmrtiť psa iba členovia poľovnej stráže ale potom sa to zmenilo a užívateľ mohol dať toto povolenie aj ostatným členom v poľovnom združení alebo spoločnosti...Ja som poľovník a môj názor je taký, že nich si do hôr chodí každý aj so psami ale nech sa ľudia správajú normálne, slušne...nech si dávajú pozor na svojich psov veď im na nich asi záleží a sú pre nich ako členovia rodiny...Lenže realita je iná a hlupáci sa nájdu aj medzi psíčkarmi aj medzi poľovníkmi... :ua: S tým asi nič nenarobíme...Len keď človek vidí a počuje ako sa ľudia v tej hore chovajú a nechávajú aj svojich psov aby sa tak chovali tak dovi dopo...Ja by som asi nedokázala zastreliť psa aj keď mám teda na to povolenie...to už by muselo byť niečo mimoriadne alebo by teda išlo o život človeku, dieťaťu...Ale len tak, že vidím psa v lese tak strieľam je úplne choré zmýšľanie...Ja si pamätám jedného nášho člena poľovného združenia, ktorý raz stretol v hore 3 psov typu krížený vlčiak a hovoril nám, že boli k nemu dosť drzí a aj sa ich trocha bál...a na otázku kolegu poľovníka, že veď mal zbraň a mohol sa teda brániť alebo aspoň vystreliť do vzduch na ich odstrašenie on povedal, že to ho ani nenapadlo... :heh: :heh: Takže je to všetko o ľuďoch a v ľuďoch... :no:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod clupko » Pon 05.11.2018 9:17

aha ano, 200m od poslednej stavby viem. myslela som potom dalej, naozaj v lese.
zalezi to od ludi, to urcite ano, ale taketo prihody, ako pises, ze polovnika ani nenapadlo vystrelit na psa, sa bohuzial medzi ludi velmi nedostanu.
skor si kazdy spomenie na kelpiu zastrelenu na zeleznej studnicke, alebo ako pred par rokmi v CR strielal polovnik na nejaku pani v lese, lebo videl ako sa nieco suchlo v krikoch... nehovoriac o rozzurenych ozratych polovnikoch, ktori sa vyhrazaju len preto, ze im to tam vsetko "patri".
rozumiem, ze to su len ti vybrani, najdebilnejsi z debilnych, ale robia polovnikom tak zle meno, ze bezny clovek si nepomoze a toto je jeho predstava o polovnikoch.

ale inak, teda povedzme, ze pes je 60m od majitela a nahana srnu. to fakt moze polovnik strielat takto blizko cloveka?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod wer » Pon 05.11.2018 9:19

no minimalne to niekoho mozno vyplasi.... nie je to len taka suma a slovaci su dost na peniaze... :ha: a nech su pokuty aj na druhej strane... ale aby zaplatilo zviera zivotom, to je fakt mimo...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod elfinka » Pon 05.11.2018 9:21

clupko píše:rozumiem, ze to su len ti vybrani, najdebilnejsi z debilnych, ale robia polovnikom tak zle meno, ze bezny clovek si nepomoze a toto je jeho predstava o polovnikoch.

Ono by sa lahsie ludom chapalo ze to su len najdebilnejsi z debilnych, keby polovne zdruzenia po takychto excesoch po tych ludoch dupali.
Ale bohuzial sa casto stava, ze takehoto debilneho naopak podrzia a clovek sa spravodlivosti nedovola. Alebo si tych najdebilnejsich volia casto nato aby ich viedli? Proste - moj dojem je, ze aj ak je tych normalnych vacsina, bohuzial smerom k verejnosti komunikuju tak, ze ta vacsina len mlcky prihliada a vlastne im excesy tychto sialencov tak moc nevadia.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod erik70 » Pon 05.11.2018 9:29

Čľupko - píšeš 60 m naháňa srnu...ja si to predstavujem a vychádza mi z toho, že to ani nie je možné...lebo choď sa priblížiť k srne na 60? Veď to zviera je také plaché, že zdrhá len pri najmenšom podozrení, že niečo nie je OK...takže keď ho pes už naháňa asi sú dosť ďaleko od človeka... :nwm: Ja sama som prekvapená z tých 50 m...ale to asi tak mysleli, že ten pes je ešte asi ovladateľný alebo teda neviem ako to mysleli? :lol: Ako si to ty vysvetľuješ?
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod clupko » Pon 05.11.2018 10:32

to som nadhodila modelovu situaciu na margo toho limitu 50m, za ktorym uz mozu strielat.
priblizit sa k nej - v zmysle prist za nou - to asi nie, ale velakrat sa mi uz stalo, ze som sla po lesnej cesticke a za zakrutou zrazu srna. chvilu sme na seba prekvapene pozerali, a potom sa nieco pohlo a srna sa rozbehla. ale v tejto situacii je moj pes len par metrov od srnky, takze teoreticky sa moze stat, ze ju zacne nahanat a aj ju dohoni po par metroch. teraz povedzme, ze tu situaciu vidi akcny polovnik - moze na mojho psa vystrelit, ked sa takto odo mna vzdiali na viac nez 50m, aj ked je to strelba takto blizko cloveka?
ale to uz asi zbytocne teoretizujem... len som tym chcela povedat, ze mi pride nebezpecne (voci cloveku), ze je dovolene strielat na psa, ktory je (napriklad) menej nez 100m od cloveka. v idealnej situacii asi polovnik nebude strielat, ak vie, ze tym moze niekoho ohrozit, ale...

inak to chapem tak, ze asi do 50m je pes este akoze pod dohladom cloveka a je odvolatelny, a ak je dalej, tak asi nie je az tak pod kontrolou.. ale co ja viem, to je len moj dojem.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod pigie » Pon 05.11.2018 10:42

Podla mna aj tych 50m je privela v lese. Ja uz neverim ludom, co maju psa 30m a viac, ze ho maju pod vplyvom, cest vynimkam. Ja svojich nepustim na viac ako 20m, aj to som mozno uz prehnala. Ja placem, ked vidim ako to u nas nahana a este v pohode, bo maju polovne plemena, tak mozu :au: Na grc mi z toho je a este stoji a caka, a baznty vyletuju, len vidite podla pohybu vysokej travy, kde sa pes nachadza a vencic stoji a cuci do mobilu a caka, az sa psik vrati a prestane ho to bavit :au:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod kellee » Pon 05.11.2018 10:47

ja mam psov o doooost daleko od seba, lebo do tych 50m to len naberie rychlost na riadny beh. Ale napriklad teraz sme dost chodili po lesoch a psy proste sli na voditkach, smola, ja neverim, ze ak tomu psovi pred cumakom bezi srna, ze by som ho zastavila, minimalne alexa, uz ho vidim ako sa snazi to chuda zviera ku mne pripast, tlk. uz som to zazila a nikdy viac,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné