Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod mony » Pon 17.11.2008 17:32

Myslím, že predmet témy hovorí za všetko. Čo je teda potrebné vedieť pred kúpou malého chlpáča? Na čo sa nový majiteľ musí pripraviť, čo si pred kúpou šteniatka musí zadovážiť, atď. Poprosila by som zopár rád od vás - skúsených chovateľov :no:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod raky » Pon 17.11.2008 22:28

Musíš na začiatok upresniť akého psíka ideš kupovať - plemeno, pohlavie, pracovný pes, spoločenský - alebo poľovný?
Inak to bude veľmi všeobecné.... :lol:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod Puk » Pon 17.11.2008 22:34

Dobrá téma, akurát že je k nej popísanej už veľa stránok. Ja to v podstate zhrniem do jedinej podmienky (mojej, a pre mňa kardinálnej) : výber toho pravého chovateľa. Týmto výberom eliminujem mnoho ďalších možných problémov... pravý chovateľ je natoľko kritický, že má doma len kvalitnú suku, prevedie zodpovedný výber krycieho psa (zohľadňuje u rodičov exteriérové, povahové, pracovné i zdravotné aspekty), odchová zodpovedne štence s potrebnými náležitosťami, poradí pri výbere šteňaťa, ostane so mnou ako s majiteľom šteňaťa v stálom kontakte, vrátane ďalšieho servisu a poradenstva.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833


Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod Whip it » Pon 17.11.2008 23:25

ja by som predsalen dodala :hi: (aj ked s oboma, chlapci, suhlasim :yes: )...vybrat pre seba vhodne plemeno je uplne prvy krok, ale najpodstatnejsi (nevravim, ze DenSsy nema dobre vybrane, vravim vseobecne) :no:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod raky » Uto 18.11.2008 0:08

:hi: radosť čítať :hi:
ja len dúfam na správny výber.... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod mony » Str 19.11.2008 15:37

:hi: asi som tou temou trošku šlapla vedľa :hi: ...bola zle napísana a zároveň aj zle pochopená - ale nevadí. Vyriešila som to kúpou vhodnej literatúry pre začínajúcich majiteľov psíkov :lol:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod Nyssa » Str 19.11.2008 15:39

DenSsy tak to skús upresniť :no: literatúra nie je všetko
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod mony » Str 19.11.2008 15:52

Nyssa, v podstate už som aj našla odpovede na svoje otázky v zakúpenej knihe. :smile: Ja som najmä chcela vedieť, že ako treba na šteniatko, keď si ho prinesiem domov. Na internete som totiž ponachádzala rozdielne názory, a to napr. spomeniem: keď sa šteniatko prinesie do nového domova, treba ho nechať, nech sa trošku "udomácni" a preskúma nové prostredie a hneď na druhej strane bolo písané, že je treba už začať s výcvikom formou hry hneď v deň, keď si ho prinesiem domov..
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod Lena » Str 19.11.2008 15:56

ale to už je PO kúpe šteniatka :no:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod Nyssa » Str 19.11.2008 16:00

no DenSsy o tom som písala, taktiež v knihách nájdeš rozdiely. ja napr. nenávidím vetu psa netrestajte inak než novinami a vyťahaním za kožu - nikdy som to tak nerobila (no dobre, teraz z času na čas z haluze ich vyťahám :lol: ale novinami som psa nikdy neudrela)...a to, čo si tu uviedla, sú obe pravda, len ty si si to nesprávne spojila - psíka po prinesení treba nechať oboznámiť sa s prostredím, ale samozrejme mu už pomaly treba ukazovať čo smie a čo nie...napr. také pýtanie sa cikať, to tiež učíš od začiatku, alebo ho týždeň necháš čúrať kde príde a potom si povieš, "no tak už si sa oboznámil s prostredím ideme na výcvik"? preto obe tvoje uvedené vety sú pravdivé
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod mony » Str 19.11.2008 16:10

áno, to s tým cikaním máš pravdu. Ale povedzme si narovinu, každý, kto si šiel kúpiť prvý krát v živote psíka, chcel byť dôsledný, no a u mňa to možno trošku hraničí s puntičkárstvom - priznávam :heh: Myslím, že už nateraz nemám viac otázok, a keby aj áno, ozvem sa. :no:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod Amaguk » Str 19.11.2008 16:11

keď sa šteniatko prinesie do nového domova, treba ho nechať, nech sa trošku "udomácni" a preskúma nové prostredie a hneď na druhej strane bolo písané, že je treba už začať s výcvikom formou hry hneď v deň, keď si ho prinesiem domov..

to sa predsa nijako navzajom nevylucuje :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod Nyssa » Str 19.11.2008 16:14

No ved o tom som hovorila :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Všetko potrebné, čo je treba vedieť pred kúpou šteniatka

Poslaťod Amaguk » Str 19.11.2008 16:15

ved hej :yes: , len som to este zdoraznila
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Ostatné