Presvedčivé argumenty?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Nufak » Sob 08.11.2008 23:22

ja som hafa prvý týždeň brával do práce (potajme) a potom som ho nechal doma samého s pusteným rádiom (hovorené slovo, kľudná hudba: rádio Devín)

... nejako si zvykol a dokonca ani nevyspevuje (ako som zvyknutý u susedov)
Nufak
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava, NM

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Slawin » Sob 08.11.2008 23:24

myslis ze ked bude pocut niekoho hovorit ale nebude ho videt ze to pomoze? u teba to pomohlo ale ci sa to da povazovat ako jedna moznost ako to riesit? :nwm:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Whip it » Sob 08.11.2008 23:37

co ja viem, ja by som ju nechala tak, moje psy idu zalomit, ked zostanu same doma

je super, ze je s tym rozdielom oboznamena a ze sa to dozvedela este pred kupou. spravila si vsetko, co si mohla, je dospela, ma vlastny rozum.

ja sa tiez priznam, nasla som si inzerat, nevedela som, ci je pes s PP alebo bez, proste som ho musela vidiet...ked som ho videla, laska na prvy pohlad, chcem ho chcem ho...napokon mi bolo povedane, ze preukaz ma a potesila som sa.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Slawin » Sob 08.11.2008 23:41

ved hej..nic viac nemam co povedat...vie co a ako..rozhodnutie uz len nanej..mna len mrzi ze veri veciam typu JPP :ua: ved ta teta mi povedala :ua: o tych rodicoch (aj o zdravotnom stave) si tiez zistovala az na moj podnet..sak uvidime..prinajhorsom ak by sa mi daco nepozdavalo si co to zistim o tom a pak jej zreferujem.. :ach:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Whip it » Ned 09.11.2008 12:13

Slawin bre rano :ahoj:
Je ten inzerat na nete?Ze by sme sa mrkli.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Slawin » Ned 09.11.2008 12:37

bre bre...neviem ci je ten inzerat na nete,ona ich bude mat od susedov jej priatela takze tak :ua: neviem ci maju na nete inzerat
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Whip it » Ned 09.11.2008 12:41

ach sooo, no tak nist potom. Inak toto bude jej prvy hafan?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Slawin » Ned 09.11.2008 13:17

hej hej prvy... preco?
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Mishelka7 » Ned 09.11.2008 16:45

az dnes som nasla tuto temu... budem OT, ale musim :tak najprv thank you royal za pekne slova o mojej civke :hi: to bola uplna nahoda, ze ju vobec mam, bo priatel nechcel ziadneho hafa...za to je bez PP. isli sme okolo, tak som chcela mrk a uz som bez nej nemohla odist :ha:
no na nete stoja hlavne kratkosrste fenky bez PP okolo 10 000 sk, dlhosrste a psici menej. No s PP je to len o par sk viac, ale len pri psikoch. Bo fenky a hlavne take ake sa pacia mne- kratkosrste stoja s PP nad 20 000. aj ta,co sa mi tak moc paci, ale priatel aj tak nechce povolit druheho hava, takze najskor ked pojdeme do domu...(uz mame platnu) :lol:

no a k teme: ja som si ju priniesla ako 8 tyzdnovu v piatok, takze cez vikend si zvykla, stasie vsak bolo, ze ja som akurat nerobila a chystala sa len na vysku, takze so mnou bola stale. je sice teraz na mne ako prisavka, ale mne sa to paci, no a zvykla si napriek tomu v pohode byvat sama doma aj niekolko hodin.

a je pravda, ze take male steniatko vacsinu casu prespinka, ja som to riesila tak, ked som isla napr. do obchodu, ze malu som uspinkala, ulozila na vankusik a potichu som odisla, ked som sa vratila, ani si nevsimla, ze som niekde bola... neskor si to uz sice vsimla, ale len zaplackala ked som isla z domu, lahla a spinkala... ziadne arie sa nekonali...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Whip it » Ned 09.11.2008 17:24

Slawin, len tak ma zaujimalo :smile: . Civava nie je narocny pes ("len" na lasku a pozornost), ale taky ehm specificky...ako Mishelka pise, taka mala prisavka :lol: . Budeme jej drzat palce, nech sa z hava vykluje fajn povaha a nech nie je nijako chory :smile: .

Mishelka: svata pravda :joint: , toto je akurat ten pripad, kde je skoda, ze taky krasny psik bPP nemoze byt uchovneny :yes: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod AlicaGGG » Ned 09.11.2008 19:08

my sme nasu zobrali domov v sobotu a pondelok uz bola sama od 7:45 do 13:20 a v pohode to zvladla, ani si nevsimla ze som doma - stale buvala a ked sa zobudila este na mne kukala, ze co robim doma a berem ju von kde ona chce buvat
ale kazdie stendo je ine, ale podla mna to nebude az take hrozne, ked bude hafan doma sam :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod vavrena » Ned 09.11.2008 21:57

Ja som Herbieho priniesla cez skúškové a musela som obmedziť brigádu (na žiadnu). Tak vyvádzal, keď sme ho nechali samotného. Vedľa bývalo bábätko, čiže naozaj som nemohla dovoliť, aby štendo zavýjalo celý deň. Neskôr sme mali rôzne fázy. A Doby ten zavýja, len keď mu bolo ublížené alebo je ohrozený na živote (teda myslí si to). Inak ho môžem uviazať hoci aj v lese, ani nemukne.

Herbiho pravidlá (postupom času): -
1. Odchádzať z domu sa môže len ráno. Keď paničky odídu poobede, dotrhám dvere, učúram celú chodbu a budem kričať ako zmyslov zbavený. Keď prídu, zachrípnuto sa žalujem ako som celý čas trpel!!
2. Paničky môžu odísť aj poobede, už nebudem trhať dvere, lebo som to už urobil, ako to len bolo možné. Viem presne, ktorým smerom od paneláku odišli, takže buď stojím v kuchyni na stole alebo na posteli v spálni a štekám do okna, nech ma počujú. Zaberá to - vždy sa vrátia :aaa: .
3. Trochu som vyrástol, tak oberám ešte plátky koženky z vrchnejšej časti dverí, kam som predtým nedočiahol.
4. Objavil som čaro smetiakových odpadkov. Je mi jedno, kedy ma nechajú samého, ale občas im to poriadne hlasno zrátam, nech to nerobia často!!
5. Mám nového kamoša, malého brášku. Smrdí a je čudný. Občas si tak šteknem, že ma tu s ním nechávajú samotného. Ale to len preto, lebo on to nevie!
6. S malým bráchom je desná sranda. Ja mu zhadzujem paničkine veci odkiaľ sa dá, on uteká, ja ho naháňam a potom sa s nimi preťahujeme! Paničky sú také hysterické, takže to skúšam, len keď sme sami :yes: .
7. Učím bráchu štekať. Zatiaľ robí len také uf-buf, ale keď sa to naučí, to len nech skúsi niekto zabúchať na dvere, my tento byt obránime!!!!!!
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Cathie » Pon 10.11.2008 19:55

Ked uz sa to tu vola presvedcive argumenty.. viete mi niekto poradit, ako o niecom presvedcit mamu?
Mam doma stena, ktore sa snazim naucit nejake zaklady, mam urcite svoje povely a pravidla, von ju bravam 99% ja a cvicim ju tiez v podstate iba ja.
Mama, ale aj mladsia sestra sa snazia pouzivat moje povely (aj tie nedotiahnute a niekedy ich aj hovoria inak, z "pusti" je "pust" a podobne..) v momente, kedy si nevedia vyziadat ich splnenie, cize povel - bez reakcie, povel - bez reakcie a vobec ich to netrapi..

Obe sa odmietaju oboznamit s mojimi povelmi aj pravidlami, pretoze podla mamy ak ona robi chyby, pes si to vsimne a mna bude nadalej posluchat tak ako predtym, lebo to rozlisuje. Ako jej mam vysvetlit, ze to zbytocne otupuje pozornost stenata, ked povely pocuje a nemusi plnit a uci ju to, ze to nie je povel = splnenie, ale povel = uvazovat ci musim alebo nemusim..?
Ona ju necha mierne tahat na voditku, ja nie.. Ona ju necha stale zastavovat pri prechadzke (pre mna voditko = ideme a ziadne zastavovanie, to sa kona iba ked ju pustim), ja nie.. ako tomu ten pes moze rozumiet???
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod vavrena » Pon 10.11.2008 20:16

Cathie - šteniatko tomu porozumie veľmi jednoducho a veľmi skoro tak, že maminu a segru počúvať nemusí, teba áno. K nim nepríde, k tebe áno. Im sa na povel vy..(vieš čo), tebe ho splní. Viem o čom hovorím, mám to isté doma. Chodila som von so psom "cvičiť mamu". Moc to nepomohlo, lebo nepochopila doteraz, že keď ku mne, tak ku mne a nie pribehnutie na dva metre, s ktorým sa ona uspokojí. Ten haf bude síce na teba skúšať všetky tie veci, ktoré ho "naučili" ony, ale chvíľu to potrvá, pes to proste pochopí tak, že ty si šéf a ony sú podradné vo svorke (teda ak ti mamina nebude pred psíkom rozkazovať, kričať na teba a pod), pretože ich počúvať nemusí. Ťažko sa niekomu vysvetľuje, čo má urobiť "s táááááááákýýýýým miluškýýýýýýýým macíčkoooooom!!! :ach: ", a preto sa s nimi hlavne nehádaj, to neprospeje nikomu. Ak si nedajú vysvetliť, možno ťa budú úspešne napodobňovať neskôr, prípadne sa na nich pes vykašle. Môžeš ich potom vonku tiež "cvičiť", čo majú robiť, ak budú ochotné. Ak nie, si alfa a máš psa len pre seba...
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Presvedčivé argumenty?

Poslaťod Cathie » Pon 10.11.2008 20:25

Tiez si myslim, ze casom to tak bude, ale zda sa mi ze teraz je z toho dost popletena.. A ja som obvinovana z toho, ze na nu kladiem vysoke naroky, ked chcem aby povel, ktory pozna, splnila (trebars aj s mojou pomocou, ale splnila) :ach:

Naj, ze som tu cely cas doma pocuvala, ako mama chce, aby to bol pes, ktory bude pocuvat vsetkych v rodine.. a akosi zabuda na to, ze to nezalezi od toho, ako JA vychovam psa. A nakoniec z toho mozno vyjde pes ako zly, "lebo nechce pocuvat"...
Ani si nechcem predstavit, ze ked bude vacsia, niekam na par dni odidem a ony ju tu s nezvladnutou privolavackou a plno dalsimi povelmi, na ktore nepocuvne, budu vencit.. :pac:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné