Porovnávanie psa s človekom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Sana » Pia 22.05.2009 9:53

Offtopic: ad Agah
vsimni si spojenie TAKETO ARGUMENTY
tot vsjo
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod agah » Pia 22.05.2009 9:56

Offtopic: Ja sa vsetkym hlboko ospravedlnujem za moje pravopisne a jazykove chyby. Slovencina je pre mna cudzi jazyk.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod mika » Pia 22.05.2009 10:02

agah píše:Ja sa vsetkym hlboko ospravedlnujem za moje pravopisne a jazykove chyby. Slovencina je pre mna cudzi jazyk.


Offtopic: Nebolo to poznat :hi: , spravne je koexistencia, mne to len udrelo do oci.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod agah » Pia 22.05.2009 10:08

Offtopic: Uz ma to napadlo :pac: Proste niekedy sa mi nieco prekopiruje z rodnej reci.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Sana » Pia 22.05.2009 10:31

Offtopic: agah ja mam tiez otca poliaka :lol:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Amaguk » Pia 22.05.2009 10:45

agah, existuje aj ina literatura, okrem tebou uvedenej a citovanej :no:

* Psi su amoralne (nerozlisuju medzi dobrym a zlym cinom, len bezpecne a nebezpecne)

prave o tejto otazke su tie linky co som sem postla :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Amaguk » Pia 22.05.2009 10:48

agah píše:Nyssa - neporovnavat psa s clovekom, lebo clovek to nie je, neporovnavat s ostatnymi druhmi zvierat, lebo aj ked toto moze byt smerodatnejsie, ale casto nas zvedie falosnym smerom, preto, ze ako som napisala, pes - je jedinecny medzi ostatnymi zvieratami.

agah, porovnavanie je zakladom poznavania...bez komparacie by sme nemohli vyvodit ziadne zavery, dokonca ani take, ze pes je jedinecny medzi zvieratami :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Tobin » Pia 22.05.2009 10:50

Offtopic: Ked uz niekto nema argumenty a nevie, co povedat....To je tiez uroven...
A - vdaka za poucenie, asi nikto z tych, kto sa na to neozval, netusil, ako sa pise spolunazivanie :aaa: .
Naposledy upravil Tobin dňa Pia 22.05.2009 11:05, celkovo upravené 1
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Amaguk » Pia 22.05.2009 10:55

Offtopic:
agah píše:Ja sa vsetkym hlboko ospravedlnujem za moje pravopisne a jazykove chyby. Slovencina je pre mna cudzi jazyk.

to je v pohode...myslim, ze tu primarne nejde o nejake lingvisticke kvality a tvoja slovencina je vynikajuca :klobuk:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod mika » Pia 22.05.2009 11:49

Tobin píše:Offtopic: Ked uz niekto nema argumenty a nevie, co povedat....To je tiez uroven...


Offtopic: Neviem sice, co alebo koho konkretne myslis, ale ak mna tak ja sa agah za koexistenciu ospravedlnujem a za jej slovencinu pred nou :klobuk: :smile:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod agah » Pia 22.05.2009 14:23

Sana - pozdrawiam rodaka! :lol:
Tobin, mika - naozaj nie je o com. Hadam, to upozornenie nebolo myslene v zlom, a ja by som si fakt mala po sebe aspon raz precitat :lol:
Amaguk - veda by nebola vedou, keby v nej neboli rozne smery a nazory, dokonca v tej istej oblasti. Linky, ktore si dala su urcite zaujimave. Priznam, ze moj Aj nie je az tak dobry aby som tomu nemusela venovat viac casu, ako mozem. Ked som citovala ci odvolavala sa na nazory Donaldson - prelozila som ich. Ak v tych uvedenych zdrojoch su dolezite veci a naozaj si myslis, ze by boli hodnotne pre tuto diskusiu, tak nam ich sprostredkuj takym istym sposobom. Urcite viacero z nas to privita.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Amaguk » Pia 22.05.2009 14:29

veda by nebola vedou, keby v nej neboli rozne smery a nazory, dokonca v tej istej oblasti.

jj, presne o tom hovorim :no:

Linky, ktore si dala su urcite zaujimave. Priznam, ze moj Aj nie je az tak dobry aby som tomu nemusela venovat viac casu, ako mozem. Ked som citovala ci odvolavala sa na nazory Donaldson - prelozila som ich. Ak v tych uvedenych zdrojoch su dolezite veci a naozaj si myslis, ze by boli hodnotne pre tuto diskusiu, tak nam ich sprostredkuj takym istym sposobom. Urcite viacero z nas to privita.

ako som uz spominala pred casom, presne na to sa chystam :no: len to bude chvilku trvat, bo casu je menej, nez by si clovek zelal. zatial su tu aspon tie linky, aby si ludia v pripade zaujmu mohli precitat, co na tieto otazky hovori sucasna veda a vyskum :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Amaguk » Sob 23.05.2009 11:03

zeby laska? :no:
Obrázok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod kire67 » Sob 23.05.2009 11:05

no tak to je velika laska, ved ako sa krasne usmieva :smile:
kire67
Snoopy
 
Príspevky: 186
Bydlisko: Trnava okolie J. Bohunic

Re: Porovnávanie psa s človekom

Poslaťod Amaguk » Sob 23.05.2009 11:09

To je jeho oblubena kamoska, tak sa vedia spolu krasne vyjasit, vyskakat, poobzuzlavat, ze az radost pozriet.
Uz z dialky, ked ju vidi, sa na nu tesi, vrtka chvostikom, prikrcuje se... Uzasni su spolu :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné