Pažravosť, hltanie jedla

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pažravosť, hltanie jedla

Poslaťod zeane » Uto 15.02.2011 1:43

klobásy? Psovi klobásy? Tam môže ísť aj o iné ako len o pahltnosť. Korenené a veľmi solené psovi nepatria do huby... Môže mu to dráždiť žalúdok/pažerák (a čojaviem čo má ešte pes na ceste do žalúdka) a potom to vygrcká. :nwm: O tom čo to robí postupne s organizmom ani nehovorím. Klobásy si pekne nechajte a psovi dajte psačie - mäsko so zeleninou a ryžu/cestoviny, alebo granule. U granúl je na rýchložravky (tzv. pes-vysavač) dobrý trik - do granúl sa naleje trochu vody, takže pes to proste nedokáže tak rýchlo žrať, musí trochu loviť vo vode, takže spomalí. Tú istú službu pri varenom/surovom spraví mäsový, či zeleninový vývar. :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pažravosť, hltanie jedla

Poslaťod stateopera » Str 03.04.2013 16:00

Ahojte ja mam podobny problem akonahle jej nieco dam doslova to zhltne a neviem si s tym rady samozrejme stale pyta nieco
stateopera
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Pažravý a hltavý yorkšír!

Poslaťod Hana02 » Pia 26.02.2016 23:35

Dobrý deň,

Chcela by som radu odborníka na môj problém. Máme 2 ročného yorkšíra a už dlho sa pasujeme s tým že neskutočne HLCE granule. Žiadnu inú stravu nedostáva lebo potom má žaludočné problémy a jediné granuly ktoré može jesť su BRIT.
Vyskúšali sme rozne veľkosti granúl a každé jedny len doslova povysáva a vôbec ich nekuše.
Niekedy sa tak nahlce že sa až potom povracia a vyvráti granule V CELKU! Tým pádom sa mu ani nemaj ako uvoľniť živiny keď ním tie granule len prejdú.
Takisto za každým žraním grgá ako tlustý nechutný chlap.
Nikdy sme mu žrádlo nebrali ani ho nevyrušovali pri žraní aby mal dovod báť sa že mu to vezmeme.
Dostáva jedlo 1x až 2x denne. Z toho že nekuše tie granule je pomerne chudý ale keď sa nažerie tak ma brucho nafúknuté ako balón a často sa aj dusí pri jedle kedže tak hlce a potom ma brucho obrovské a zadok taký úzky..je to hrozný pohľad ..akoby nikdy nežral.
Nemáme ani žiadného iného psa pred ktorým by sa snažil to rýchlo zjesť. Tak ja nerozumiem prečo to robí.
Keby mal celý deň prístup k žrádlu asi by jedol do popukania.
Prosím :sos:
Hana02
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pažravý a hltavý yorkšír!

Poslaťod elfinka » Sob 27.02.2016 19:46

Hana02 píše:Niekedy sa tak nahlce že sa až potom povracia a vyvráti granule V CELKU! Tým pádom sa mu ani nemaj ako uvoľniť živiny keď ním tie granule len prejdú.
Takisto za každým žraním grgá ako tlustý nechutný chlap.

S prilisnym hltanim skusenost nemam, ale k tomuto - paniku by som zahajila az keby tie granule vcelku aj kadil, aj moj nepahltny pes polku granuli proste prehltne vcelku bez chrumania a neznamena to vobec ze ich nestravil :smile: a keby kadil cele granule tak by som v tom hladala iny zdravotny problem nez len hltanie.
To grganie ako tlsty nechutny chlap je tiez u nas normalne.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pažravý a hltavý yorkšír!

Poslaťod clupko » Sob 27.02.2016 21:10

skusali ste nejake speci misky na spomalenie jedenia? ja s tym skusenost nemam, ale videla som rozne typy predavat - nemaju hladke dno, byva tam akesi bludisko, aby tie granule musel postupne vyzierat.
alebo ho mozno krmit z ruky? postupne, po par granulkach. aj ked, to asi tiez bude len tak hltat, neviem.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Pažravý a hltavý yorkšír!

Poslaťod Hana02 » Sob 27.02.2016 21:24

Misky sme neskusali ale skúšali sme mu dávať po jednom ale aj tak prehltaval. Takže si myslím že aj keby si ich vyberal sam z bludiskovej misky tak by hltal. Akurát by mu zranie trvalo dlhšie.
Hana02
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pažravý a hltavý yorkšír!

Poslaťod wer » Sob 27.02.2016 21:38

Vacsie grancle?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pažravý a hltavý yorkšír!

Poslaťod pigie » Sob 27.02.2016 21:59

Alebo polku kurata do misky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pažravý a hltavý yorkšír!

Poslaťod Hana02 » Ned 28.02.2016 11:34

Ako som písala, skúšali sme aj velke granule čo sú pre vlčiakov. A aj tie povysáva. :pac:
Hana02
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pažravý a hltavý yorkšír!

Poslaťod Kyra » Ned 28.02.2016 12:04

skúste mu namočiť tie granule, keď ich teda namočené zožere.
Kyra
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Senec

Predchádzajúci

Späť na Ostatné