Psy a ich city, myslenie, inteligencia

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psy a ich city, myslenie, inteligencia

Poslaťod kotrmelc » Pia 16.09.2011 17:38

Podľa mňa /neskúseného kynológa/ tomu nemôžeš zabrániť, lebo je to pre toho zavretého psa v danom momente, to najdôležitejšie a najvzrušujúcejšie,naj naj naj a neviem si predstaviť čím by sa dala jeho pozornosť odpútať, alebo správanie korigovať :nwm:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Psy a ich city, myslenie, inteligencia

Poslaťod moth » Pia 16.09.2011 17:46

:lol: no asi tak, ono mlady pes uz trochu zostupil z toho stupienka, ze je stredom vesmiru, co robia hormony v puberte, ale aj tak to s nim nie je jednoduche :ua:
Ono prvy problem je ako ho dostat do koterca, ked potrebujem pustit stareho psa a druhy problem je ten nasledny hluk zo strany mladeho psa :ua: Ten prvy problem som uz jednoducho vyriesila, ked sa psy menia a je ten mlady pes v dome, tak proste opusta dom uz s voditkom na krku a mieri rovno do koterca. Bola som velmi tolerantna predtym, ako som zvolila tento "grif" a cakala som na kludnu mysel v zahrade a az potom som nasadzovala voditko (niekedy to trvalo aj 30 minut ale nasledne spravanie v koterci to nemenilo), presla som s nim od nahanaciek okolo zahradneho stola az po chnapanie po ruke pred kotercom stareho psa, ktoreho tak "oddane" strazi, preto sa mi zda metoda opustenia domu s voditkom na krku pekne do koterca najefektivnejsia pre obe strany...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy a ich city, myslenie, inteligencia

Poslaťod casira » Pia 16.09.2011 17:56

opusta dom uz s voditkom na krku

Ked to nejde po dobrom.... :yes:
Túto metodu používam pri Adym,ked "mu prepne"a nechce íst dobrovolne do koterca,ba priam uteká odomna,najradšej by ušiel niekde /neviem kde by mu bolo lepšie/ dalekooo....ale naštastie je to len vtedy,ked cíti vo vzduchu búrku - a to ju cíti aj hodinu pred príchodom. :ahoj:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Psy a ich city, myslenie, inteligencia

Poslaťod renqa » Uto 17.09.2013 10:10

Ja si tiež myslím, že psíky sú veľmi inteligentné stvorenia, ako aj niektoré iné druhy zvierat. Ale napríklad nemyslím si, že majú nejaké nadprirodzené schopnosti ako napríklad vycítiť, že sa stane niečo zlé a podobne. Napríklad ja ani nemám pocit, že by môj pes vedel, že ma niečo bolí. Akože on si všimne, že nie som celkom vo svojej koži a možno má príde pooblizovať a vtierkať sa, ale on to robí aj za normálnych okolností, takže ťažko povedať. Ja si myslím, že pes dokáže vycítiť, že je jeho pán nervózny alebo smutný, ale nahovárať si, že dokáže vycítiť že sa stane niečo zlé alebo pripisovať mu nejaké nadprirodezené vlastnosti nie je celkom normálne. Preto sa mi aj nepáčia niektoré filmy o psoch, kde ich príliš poľudšťujú. Psy sú podľa mňa perfektné také aké sú, aj bez niektorých ľudských vlastností.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Psy a ich city, myslenie, inteligencia

Poslaťod BlackLab » Pia 27.09.2013 23:07

Myslim si ze kazdy jeden z nas pozna najlepsie svojho psa. S nasou fenkou travim velmi vela casu. Spime jedna pri druhej, vstavame spolu, ranajkujeme spolu a je pravda ze je to uzasna herecka. Ale nech uz ma akykolvek pocit, ja vidim hambu v jej ociach ak neposluchne prikaz, alebo ked jej poviem "fuuuuuuuuuuuj" ak na mna civí pri jedeni. Vie sa urazit, rovnako citi zo mna kedy sa na nu hnevam. Dokaze statocne protestovat uz len pohladom a o prejavoch radosti nehovoriac. Myslim si, ze ten psik bol najskor vyplaseny z toho smiechu ale hambit sa mohol tiez :)
BlackLab
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Predchádzajúci

Späť na Ostatné