Psy a ich city, myslenie, inteligencia

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Psy a ich city, myslenie, inteligencia

Poslaťod lusy » Pia 09.05.2008 12:47

keď začuje smiech, može sa vo vnútri cítiť zahambene


to fakt? a to je nejako vedecky podlozene?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Snívať Sny

Poslaťod Jimmyho mamka » Pia 09.05.2008 13:03

To fakt! Je to vedecky dokázané, čítala som to v jednom článku -myslim, že sa to volalo " psychika živých " bolo tam o snoch a vnímaní v podvedomí...napríklad mám vlastnú skúsenosť, že pes sa može hambit(cítit sa zahambene)
Moj bývalí priatel spravil raz mojmu bývalému psovi (jorkšírsky terier) copík z vlasov na hlave, ale chcel si z neho vystrelit, tak mu do vlasov do copu vzal aj uši...vlastne mu urobil cop aj s ušami- potom sa na ňom začal rehlit,ako smiesne vyzera žeje ako kralik a podobne naražky, uplne sa z neho rehotal a jorki sa zašal triasť, dal dole hlavu, začal rýchlo dýchat a akoby kňučat..taktiež si cvrkol...hned ked sa začal triast, dala som mu ten cop dole, ale potom asi 10 minut bol taky...zahambeny no...taky...bal sa, a každé moje pohladenie bral ako to najkrajšie na svete, lebo vedel, že ja sa z neho nesmejem.Odvtedy akoby na byvaleho zanevrel...psi cítia a pamatajú si
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: Snívať Sny

Poslaťod unicorn » Pia 09.05.2008 14:13

skor by som povedal, ze sa bal toho "sialeneho" smiechu a neprimeranych emocii. si viem predstavit ako sa nasilu rehotal, to aj ja by som nanho pozeral ze ci je v poriadku a knucanim volal zachranku na pomoc :D
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Snívať Sny

Poslaťod Jimmyho mamka » Pia 09.05.2008 14:23

Bolo to zahambenie,nič viac k tomu nemožem povedat...nebol to strach zo smiechu, bol to pocit v preklade :" som mu na smiech..."
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: Snívať Sny

Poslaťod Silwuska » Ned 11.05.2008 21:22

asi ta sklamem ale psik sa zahambovat nevie...jedine preco mohol knucat je to ze ste mu zamotali usi do nejakeho copu...predstav si ze by to spravili tebe :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Snívať Sny

Poslaťod Jimmyho mamka » Pon 12.05.2008 7:09

Ale ja sklamem teba, ked ti poviem, že aj pes sa vie zahambit
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: Snívať Sny

Poslaťod Silwuska » Pon 12.05.2008 7:45

Pocuj a teba nenapadlo ze ho to moze boliet?? a ako to spoznas?? sa pritom cervena?? :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Snívať Sny

Poslaťod Jimmyho mamka » Pon 12.05.2008 9:05

Ked svojho psa poznáš tak, ako som ja poznala toho mojho, vedel by si rozpoznat bolest od strachu, alebo od zahambenia...ano, pre vedšinu ludi je to nepravdepodobné, dokonca i nepredstavitelné, že by sa mohli zvieratá cítit zahambene, ale ja som zahambeného psa videla na vlastné oči, takže ma nikto nepresvedčí o opaku
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: Snívať Sny

Poslaťod Silwuska » Pon 12.05.2008 9:16

No ja svojho psa poznam velmi dobre, a viem ze je to pes a nie clovek...samozrejme ze ma pocity, vselijake, od nervou, cez smutok, radost az po urazanie sa...ale zahambenost tam nenajdes...ale samozrejme ze o opaku sa presvedcit nedas...yorkovia su predsa nadpsi :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Snívať Sny

Poslaťod Jimmyho mamka » Pon 12.05.2008 9:39

Myslim si, že každy pes je schopny pocitov, možno aj vrucnejšich a silnejšich, ako dokažu ludia.A yorkovia su psi ako iný.
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: Snívať Sny

Poslaťod Silwuska » Pon 12.05.2008 10:00

Toto je velmi polemizovatelne...co je valstne pocit, a co znamena vrucny...to o tych yorkoch som myslela ironicky, kedze svojmu yorkovi si pripisovala zahambenie, co moze pes zahrat ale nie citit...ale hadat sa nechcem, samozrejme, ty si myslis nieco ine no...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Snívať Sny

Poslaťod Babula » Pon 12.05.2008 10:16

hmm ja si tiez myslim ze psi su skor herci :jop:
Rexik aj ked ma pomaly 11 veeelmi dobre vie ake pohlady ma hodit
ked chces nieco dosiahnut ... a Bella detto... urcite maju pocity ale
nemyslim si zeby to vedeli rozlisit mimikou... teda takisto ako povel
nepochopi slova ale len intonaciu hlasu a obraz co vlastne vidi...
jasne ze vidis a citis ked pes je smutny zakladne pocity to je ok ale
zahanbenie podla mna ee skor vie ze urobil nieco zle a hraje sa nato akoze
sa zato hanbi a podobne... teda to je moja skuuusenost :jop:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Snívať Sny

Poslaťod Jimmyho mamka » Pon 12.05.2008 10:20

Ano, ale tu mimiku použijú v situácii, kedy sa im asi niečo páči, alebo nepáči, keď "niečo cítia"
Chapte ma, oni možno vedia zahrať vela citov, ale to možete vidiet pravy nefalšovany cit, ked ho rano zobudite hladením, alebo keď sa vrátite z práce, alebo keď mu je niečo neprijemne.
Je krasne sledovat reakcie psa a vnímať jeho pohyby a mimiky.Nie je nič krajšie.mám westíka a myslím si, že to nie je obyčajný pes...on ma naučil vnímať živé tvory ako tvory schopné pocitov.
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: Snívať Sny

Poslaťod Babula » Pon 12.05.2008 10:24

tak to suuhlas ze maju pocity... aj som to tak napisala len
zatial som take zahanbenie nevidela ale preco nie mozno
vie sa vyjadrit lepsie ako ti moji dvaja nezbednici :jop:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Snívať Sny

Poslaťod Jimmyho mamka » Pon 12.05.2008 11:19

Vieš, to by si musel svojmu psovi urobiť niečo dosť nepríjemné, aby si mpohol spoznať zahambenie...ale istotne nie si ako moj bývalí priateľ, ktorý si absolutne nevážil nič okolo seba, len seba sameho a preto ani nebral na vedomie city iných...trebars city svojho psa
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Ďalší

Späť na Ostatné