rady na stranke www.domovfauny.cz

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: rady na stranke www.domovfauny.cz

Poslaťod raky » Pia 19.09.2008 23:18

lusy píše:inak ja som z toho mala este taky pocit, ze nabadaju skor ludi na psa z utulku ako kupit si stena, lebo so psom z utulku uz nie su take starosti a ze su dokonca aj cvicene. :ach:


:yes: nabádajú, pretože majú plné útulky...... a za týmto účelom je napísaný tento článok....
Je to jednoducho tak,,,, :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: rady na stranke www.domovfauny.cz

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 20.09.2008 7:31

To hej, ale stále mi chýba tá plná pravda o psoch z útulku. Takýchto kydou je plný net, plný život so psom...
Ale v podstate sa prípadný záujemca nikde nedočíta, čo ho môže stretnúť a na čo by mal byť eventuélne pripravený a sám si zodpovedať, či na to má a ak nie, kto mu s tým vie pomôcť.
ja viem, pre niekoho to môže vyznieť čierno, ale keďže som sama takéto "sklamanie" zažila a jeho dôsledky zažívam takmer denno denne, tak mám potrebu o tom hovoriť, pretože napr. keby som ja mala informácie tohoto charakteru, tak priznám sa bez mučenia že si psa z útulku proste nevezmem. Určite by som dobrovolne nešla do rizika, že sa mi pritrafí to, čo sa mi pritrafilo.
Proste aj ja som bola dokonale namasírovaná takýmito rečami a keď som sa zobudila z rúžového sna, tak už bolo neskoro.

apropo:
štěně potřebuje minimálně pětkrát denně vyvenčit, dokáže se podepsat na Vaší zahradě nebo bytě

no lebo vystresovaný útulkáč vám ani náhodou nezdemoluje byt a ani náhodou nepreore celú záhradu, kým sa naučí, o čo ide a vôbec nepotrebuje každé dve hodiny von, kým sa naučí, že sa neští v byte. :pac: chjaj.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: rady na stranke www.domovfauny.cz

Poslaťod Baarbora » Sob 20.09.2008 9:05

Ja sa podobne ako Ulfheiðr budim z ruzoveho sna kazdy den. A to som si vzala stena, nie dospelaka. Najviac sa mi pacia tie kecy o tom,ako psiky v utulku uz presli vycvikom. Je to fajn,ze lobuju za utulky, je to potrebne, ale preco takto zavadzuju ludi, ved preco sa vacsina psov do utulku dostane? Potom pride nejaka rodina s deckami a zobere si domov nejakeho teroristu a bude sa divit.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: rady na stranke www.domovfauny.cz

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 20.09.2008 20:30

Je to začarovný kruh. Lebo ak by ti povedali, že pozri sa, je to vabank, ale nachystaj sa na to, že možno ten pes bude likvidovať všetko, čo sa pohne, že ho nepustíš z vodítka, že mu bude trvať rok, kým prestane revať osamote, že sa bude zo stresu počurávať... to ma len tak spakruky napadlo, tak by to útulky mohli rovno zabaliť, lwbo pokial si niekto vyslovene nelibuje v práci s takýmito psami, tak sa na to vykašle.
Takže je to naozaj otázne, ale myslím, že by ludia mali byť informovaní aj o takejto možnosti, ale mala by byť možnosť, že im s tým aj niekto pomôže, kým bude neskoro a zmagorený pes z útulku bude ešte aj zlomený.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: rady na stranke www.domovfauny.cz

Poslaťod Silwuska » Ned 21.09.2008 12:25

Vzdy je to hop alebo trop...kamoska si brala utulkaca /uz umlel :ua: / 8 rocneho...sice jej vraveli ze zdrac, ignorant...tak sa na nu naviazal, ze sa jej nepohol 10 metrov od nohy...bol uzasny, mily, odvolatelny na pekne slovo od vsetkeho mozneho...bol to milacik...toto bol prave ten trop...a ja mam doma hop :hmm: :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: rady na stranke www.domovfauny.cz

Poslaťod Aris » Ned 21.09.2008 15:07

Mňa práveže môj utulkáč milo prekvapil. Je pravda, že som ho brala ako šťeňa, že ten utulok sa na ňom nemohol až tak podpísať, ale on sa strašne bojí, že ked zájde za roh, že sa mu stratím. Jednoducho nedokáže ísť niekde tak aby ma nevidel. A ked ma stratí z dohladu tak uteká až sa ide zlámať. V pohode ho odvolám aj od mačky.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: rady na stranke www.domovfauny.cz

Poslaťod ess » Ned 21.09.2008 16:00

sice ja som doma utulkaca nemala, ale co si vsimam po okoli psikov z utulku, tak pokial sa berie stendo, vacsinou sa to nejako upravi, ale problem je s dospelymi psikmi, ktore co-to prezili....najhorsie je asi nevedomost ci uz zo strany utulku a aj zo strany noveho majitela, kedy clovek nevie, co psik prezil... :ua:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: rady na stranke www.domovfauny.cz

Poslaťod Aris » Ned 21.09.2008 18:45

Ináč netuším čo prežil, ale pri niektorých veciach je uplne zesraný. Ked k nám prišiel bál sa ludi zo šiltovkami, teraz je to už celkom ok, ale niekedy normálne spí zrazu sa strhne začne sa báť a behá po dvore skučí chvost medzi nohami. nie je to s ním ružové, ale nieje to ani také strašné. Ale tiež ma dokáže naštvať ak niekto napíše, že psík z utulku vás obdarí velkou láskou a pod. ved mali by si uvedomiť, že každý pes je iná osobnosť v rôznych situáciach sa správa inak a ak si rodina kt. nemá s výchovou psíka žiadne skúsenosti šťena kt. je plaché alebo agresívne tak ak nevyhladá pomoc, myslím, že jeho výchovu nezvládne a takýto psík možno skončí opať v utulku a je menšia šanca, že si ho niekto zoberie ako ked bol šťena alebo ako ked by bol s vyrovnanou povahou
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Predchádzajúci

Späť na Ostatné