Aka je povaha vasho psa?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod franta_brko » Str 03.09.2008 21:06

Aka je povaha vasho psika? Sice kazde plemeno je cahrakterizujuce ale kazdy pes je iny :smile: , nas Basko je asi takyto- tvrdohlavy, neznasa macky ale strááááááááááášne velmi :-), ziarli a zduva sa ako male decko :lol: , a co sa mi paci najviac neviem ci to robi kazdy pes ale pri prichadzke ked citi ze som nervozny alebo mu nekazem cviki s radostou tak nepocuva ako hodinky, a ked som vyteseny on problem nema byt vyteseny tak mi donesie aj aport co mi nikdy nechedat, a dokonca mi robi taku vec ze ked mu hodim jedno drievko napr. a hned mu hadzem druhe tak sa rozbehne ku mne za slovom aha a vidi mi papek v ruke, ako nahle poviem ku mne ide po ten stary :lol:
Obrázok
"Nevedomosť zabíja."
Za peniaze si môžeš kúpiť celkom dobrého psa, ale nekúpiš si zavrtenie jeho chvosta.
franta_brko
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Nia » Štv 04.09.2008 7:20

moj krpec je typicky maznak, miluje sa blaznit a hrat dlhe hodiny, vobec to nie je nejaky unudeny tutulko..prerazila v nom typicka terierovost...vsetko ho zaujima..vsade by chcel byt a tak sa niekedy nestihne ani najest.miluje dlhe prechadzky po ktorych sa spokojny vyklobasy v mojej posteli tak, ze nikto nema sancu si lahnut.Je hrozne ziarlivy, kedze ma doma 3 zeny a nejaky jeden chlap ho nezaujima..mojho fotra absolutne nerespektuje..igoruje ho a ked sa pokusi dat mamine pusu na uvitanie tak na neho skace....niekedy sa vie sam nastvat na to, ze nedokaze niekam vyskocit. milujem jeho povahu, lebo ked treba tak je blaznivy, ked treba, tak sa vie dokonca aj spravat a ked treba tak sa vie pritulit. ked vidi ze mi je nanic, donesie si hracku a zacne sa s nou blaznit aked vidi usmev na mojej tvari, tak spokojny si lahne a strazi ma.
aj ked si niekto mylsi, ze su to male rozmaznane metly, ide o to ako si tuto metlicku clovek vychova a ako sa k nej sprava.pre mna bude navzdy taky maly pojaseny peso, ktory je vyborny spolocnik a nema problem sa prisposobit.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod MisheliQ » Štv 04.09.2008 19:36

Caesar má tiež typickú povahu teriéra. Keď sa niečo deje, musí byť pri tom. Je to taký podarený blázonko (ale v dobrom). Keď niekto plače, tak sa Caesar začne k nemu túliť a oblizovať mu tvár.
Keď má chuť, tak sa rád pomazná, inak maznanie veľmi nemusí. Svoju náklonnosť preukazuje oblizovaním tváre (to robí iba mne a môjmu tatikovi) a túlením sa (začne sa akokeby o nás obtierať). Je veľmi rád v spoločnosti niekoho z nás 4 (mojej sestry, mamky, tatika, mňa) ale väčšinou sa drží mňa a chodí za mnou všade a takmer vždy. Aj na záchode mi robí spoločnosť sem-tam( :heh: ). Má rád dlhé výchádzky, výlety. Je vždy pripravený na akúkoľvek akciu. Je to moje zlatko a jeho povaha mi veľmi vyhovuje.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod franta_brko » Pia 05.09.2008 10:11

no ja som zabudol nas Basko nieje absolutne na nejake maznanie, mazna sa iba ked je velmo unaveny alebo ked sa prave zobudi, a vyoblizuje iba mna :jazyk: , nikoho ineho nechce dokonca ani priatelku s ktorou ako malicky spaval asi tyzden.
Obrázok
"Nevedomosť zabíja."
Za peniaze si môžeš kúpiť celkom dobrého psa, ale nekúpiš si zavrtenie jeho chvosta.
franta_brko
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Betka » Pia 05.09.2008 17:14

ORKA- mazňoška, niekedy lenivá :lol: , každého veľmi ľúbi okrem ľudí ako opilcov, a čudných ľudí (vycíti to), chráni svoju rodinu, vie byť aj ostražitá (čuvač), šteká len keď má dôvod. Neznáša motorky, naháňa mačky, chytá myši :smile:

CHARLIE- taktiež mazel, veľmi je na nás naviazaný. Vie sa poriadne uraziť, byť tvrdohlavý, bezhlavý za fenkami :lol: ...
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod starr » Pia 05.09.2008 20:06

LEA - nemá rada cudzích ľudí, je k nim podozrievavá, nevraživá, útočná, je teritoriálne založená a aj nové prostredie začne rýchlo považovať za svoje, pričom v ňom nerada po svojom príchode vidí cudzích ľudí, nás miluje strašne moc, chcela by byť stále pri nás, vždy sa vyvaľuje na chrbte a ukazuje brucho, aby sme ju škrabali, je poslušná a niekedy trochu tvrdohlavá, ale keď sa riadne zvýši hlas, tak ju tvrdohlavosť prejde. Pri niektorých poveloch, ktoré jej prídu zbytočné, sa tvári ako trpiteľka, že na čo ich musí zasa robiť. No keď mám v ruke odmenku, tak by spravila aj nemožé. Je hrozne podplatiteľná :smile: . A pažravá tak, že to až pekné nie je :lol: . My dve sa hrozne ľúbime, úplne sme psychicky prepojené. Je to môj prvý vlastný pes a keď si niekedy predstavím, že už nebude jedného dňa so mnou, tak sa mi chce hrozne plakať. Je to môj malý aziat v labradorskom tele :lol:. Keď umrie, kúpim si "normálneho" aziata. Lea bude vždy tá prvá, navždy ostanú naše duše v symbióze. :poklona:

DINO - dovoľuje si na psov - čím väčší, tým bude do neho viac hučať a vrčať, ale je skoro neškodný. Ľudí má rád skoro všetkých, iba po tme ma zvykne ochraňovať pred opilcami alebo tak. Inak je to hrozný maznák, totálne submisívny, dáva nám stále najavo svoju podriadenosť. Sranda je, že na psov sa správa dominantne, i keď sú to sučky. Je veľmi poslušný, visí na mne očami a čaká, čo by mohol splniť. Ale od určitých vecí sa odvolať nedá, on je strašne rozptýlený, keď ho niečo dokáže zaujať a ide si za tým. Je pomerne samostatný, nelpie na mne ako moje sučky, aj vonku odbehne na rozdiel od nich ďaleko. Proste on si žije taký svoj život, keď je vonku a doma je zasa gaučák. Denne nabehá po záhrade kilometre, lebo všeko naháňa: Naháňa autá, ktoré prejdú po ceste za bránou, šteká na ne a rozčuluje sa, naháňa motorky, lietadlá, muchy, vtáky na nebi, dokonca oblaky naháňa, proste on behá po záhrade zo vztýčenou hlavou k nebu a čokoľvek sa tam hore hýbe, tak sa to snaží loviť. Najradšej má tie lietadlá a helikoptéry a oblaky. Je to s ním pecka! On si proste fičí na takýchto veciach. :joint:

GOYA - Je zatiaľ malá, takže povahu ešte nemá vyrysovanú, ale tak aspoň niečo. Ona je veľmi svorkovo založená, pre ňu je modla našla Lea, ktorú Goya chodí stále zdraviť, oblizuje jej furt pysk a vešia sa na ňu a Lea, keď nemá náladu, tak na ňu zavrčí a aspoň 10 x denne robí na Goyi kopulačné pohyby. A tomu teliatku Goyi sa to zatiaľ páči, ona sa pred ňou rozvalí a vychutnáva si Leino čuchanie jej brucha asi tak, ako naše škrabkanie. Však jedného dňa si ony dve tieto veci vydiskutujú ručne-stručne. Teda labkovo-stručne :ha: . Inak je Goya hravá, je to také nemotorné trdielko, úplne ukážkovo sa správa k domácim zvieratám (morčatá a potkany), žiadne lovecké pudy, žiadne pokusy o chytanie ich. Je hrozne vyberavá v jedle, úplný opak pažravej Lei. Keď sme vonku, tak sa ma drží a nevzďaluje sa a pozorne sleduje okolie. Učí sa na molossa primerane rýchlo. :no:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod klara15 » Pia 05.09.2008 20:14

Alla rada aportuje,miluje vodu,a je veeeelmi pazrava
Obrázok
Dá sa kúpiť pes, ale zavrtenie jeho chvostíka si nekúpi nikto.
Pes je jediný tvor na svete,ktorý ťa má radšej ako sám seba
Obrázok
klara15
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod starr » Sob 06.09.2008 21:36

Typický labrador! :lol: :jop: :lol:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Tasha » Ned 07.09.2008 19:40

Darley - svojich milujúci, cudzích sa bojí. Je to maznáčik, ale rád sa zahrá aj sám s kameňom alebo s loptičkou. Miluje obranu, ale na človeka nezaútočí ani keď ho ohrozuje. Vtedy radšej cúvne. Zaútočí iba ak je to nevyhnutné. Je domminantný, ale má aj rozum, takže sa nemusí pobiť s každý psom, ktorého stretne. Iba ak do neho veľmi vyskakujú.
Kira - miluje všetkých ľudí bez rozdielu na pohlavie, vek, ... Jej je to jedno. Poslúcha. Má perfektné odvolanie čomu sa veľmi teším. So psami nemá žiadny pproblém. Obranu má rada, ale je to len zábava. Miluje aport.
Grace - temperamentná, hyperaktívna, ukecaná. Cudzích znáša v pohode, ale málokedy si k nim príde po pohladkanie (nie ako Kira).

Takto sa to ťažko opisuje. Aby ste pochopili, museli by ste s nimi stráviť trochu času...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod bonynka » Uto 09.09.2008 11:20

moje fenecky su ako noc a den, biela a cierna jing a jang, anjel a cert...:)
ale obidve su samozrejme moje dva poklady...
bony - westik - to je uplny poklad, ktory uroi´bi ci mi na ociach vidi, poslucha na slovo a ked mam piskotu v ruke aj bez slova, nie je moc pritulna, nevyzaduje si pozornost, skrabkat ju mozem len ked ona ma naladu... je to macaci zabijak, kazdy vecer striehne ci jej nejaka macka cestu neskrizi...
gabby- ceska terierka je zase uplny cert...vymysla co sa da a kedy sa da, len co by mohla nieco vyviest...je to taky terier na 100 percent... tvrdohlavy , poslucha len ked sa jej to hodi, super extra zrava, vyzaduje si pozornost, strasne je ukecana na druhej strane sa vie tesit na milion percent, je hyperaktivna...aj ona rada poluje na vsetko zive , chrani si ma, ked sme vonku nikomu by nedovolila mi nieco urobit a aj ked je vzrastom mala ludia maju respekt...

spolu tvoria nerozlucnu dvojku, ked sa nieco deje hned su tam obidve ak na jednu pes vyceri zuby uz sa biju obidve, jedna spava prepletena cez druhu (co bolo na zaciatku pre westika nemyslitelne)... :jop:
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod quinty » Uto 09.09.2008 17:11

Moja Brita je strašný ludomil. Ona sa teší každému kto príde k nám. Nie je problém nechať ju vonku pobehovať nech je tam hocikto cudzí. A nemá ani potrebu rozširovať si teritórium. V záhrade zatiaľ nemáme oplotenie od susedov, len také provizórne po kolená, ale ani ju nenapadne preskočiť. Ale zAto moje dve dievčatá bráni ako o život. Nemá rada konflikty a ani ich u cudzích psov nevyhľadáva.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Owecka753 » Str 01.10.2008 19:21

hmm moj Toby milujeee ostatnych ludi,,,ale je tvrdohlavy,,hlavne ked som na prechadzke a nepustim ho tam kde chce sa zapre a stoji ako stlpik....heh a moj Rony ten je v pohodicke,poslucha a nieje agresivny,,tiez ma rad kazdeho cloveka,ale len ked som s nim,,,,kazdemu da pusinu:D ale ked strazi,nepusti nikoho
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Lena » Pon 06.10.2008 15:17

Hm aká je povaha vášho psa? Hmmmm, ja neviem, keďže sa neustále mení a dosť často bývam v šoku z jeho správania. Ale čo mu ostáva stále odkedy ho máme je že neverí nikomu len mne a priateľovi-čiže bojazlivý, a keď ho pustíme dnu tak jedíne čo robí celé dni je spánok. Dokáže spať od rána do rána. A ešte výcvik je ťažký pretože sa nechytá na žiaden pamlsok...
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod ja&oskar » Pon 06.10.2008 16:03

moj Oskarino je taky jaso ... plny energie .. rad cvici a uci sa nove veci ... a zboznuje piskoty
.. tiez ma rad vodu v akejkolvek podobe .. bahno a potok su asi najoblubenejsie :aaa:
.. zoboznuje svoju rodinu a ked niekam odchadzame tak sa na nas urazi a iba nakukuje spoza dveri
a tiez je to mazel a stale este stendo ... velmi rad sa hra a neustale nas vola k hre
... a este je tu jedna vec, za ktoru sa teda casto hanbim ... moj Oskar je horzne na "zenske" :hi: vsetko co aspon trochu voni ako fenka nakryva .. :angel:

.. a ma rad ludi, aj nase macky ma rad .. ale cudzie fuuu :fizel: :nie:

.. negativum som mu sposobila ja ... nieje dobre socializovany a tym padom sa nie vzdy vie dobre zachovat v psom kolektive :ua: ...

skratka je to nas bobos :jop:
ja&oskar
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Skalica/Bratislava

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Shelly » Uto 07.10.2008 18:30

Dona-maznacik :angel: , velmi energicka, no niekedy je to poriadny zdechlar :aaa: , no a valanie v trave to je jej
Shelly-strasny maznak :angel: (obtiera sa ako macka a lize nohy), tiez velmi velmi energicka a nikdy nieje leniva,a tej energie ma naozaj dost hoci je mala :aaa: , a valanie v trave ma v zvyku :haha:
su si velmi podobne akurat ze su inej velkosti :lol:
Shelly
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Ďalší

Späť na Ostatné