Aka je povaha vasho psa?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 09.10.2008 12:56

Silný dominant voči ostatným, ostrý a ochranár. Voči mne - podriadený, miláčik, maznák, blbček, nechá sa veľmi ľahko oklamať. Občas skúša, čo môže - neprísť na zavolanie a tak, ale rýchlo zistí, že sa mu to neoplatí...
Je sebavedomý, výrečný (či už zvukmi ale výrazom tváre), nemá problém s hlukom, silnými podnetmi, streľbou, cestovaním, novými situáciami. Voči iným zvieratám dominant, hlavne ku psom samcom neznášanlivý (existuje pár výnimiek, tých rešpektuje a ignoruje ich), k mačkám - ako ku ktorým (rád ich sleduje, hrá sa), ku koňom - hravý, k ovci - naháňa ju, dobiedza, ale ona sa nedá a rozbehne sa po ňom, tak ju nechá tak, inak veľký ignorant, je rád, keď si ho všímam len ja a ostatných má pod chvostom. Ale ak zistí, že sa ho niekto bojí, tak to zneužíva...
Suma sumárum - pre mňa super pes, ale pre iných príšera.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Tatiana » Štv 09.10.2008 14:28

Ajka-SBT-jednym slovom uzasna,bezproblemova,oddana nam vsetkym,poslusna a veelmi rozmaznana :smile:
Ambra-BT-na svoj vek pohoda,poslusna a bezkonfliktna
Daska-BT-ona je uz temperamentnejsia,tvrdohlava,poslucha iba mna a dceru Kiku,ostatnych ignoruje,jej zvlastnost je ze nema rada prechadzky,asi je to jediny prislusnik psieho rodu co taha na ceste domov :heh: k cudzim psom je opatrna a treba ju obcas uzemnit,jej najlepsia partacka je Ajka
Bonka a Enka -PAT-matka a dcera-typicke terierky ,kde co vykutrat a neustale v pohybe,toto plemeno ma velmi kladny vztah k detom,no a moje patosky su za kazdu srandu,dokazu znasat ozaj vela,su mierne a poslusne k ludom,horsie k cudzim psom, :ua:
Bibka a Nikitka-AST-sestry ktore sa povahou odlisuju,Bibka je komotnejsia,rozvazna a pekne si da povedat,taka listicka,vie ze vzdy dostane mnamku za dobre spravanie,Nikitka je zivel,saso a ma sklon k dominancii,ale v podstate su obe maznaci a v ramci moznosti v ich veku poslusne,su nebojacne a zvedave :smile:
niekedy treba zvyst hlas ak velmi vsetky vyvadzaju,lebo da zabrat ustrazit particku rozlietanych lumpikov :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Bára » Sob 11.10.2008 12:41

AKIM (YT) - odmalička sa dosť bál cudzích ľudí, stále hravý, uštekaný, k cudzím ľuďom nedôverčivý, no plne oddaný svojej svorke :smile: Je to taký náš malý ochranca, ak je s ním niekto sám doma, tak ho nespustí z očí, je mu stále v pätách, akonáhle si ľahnem, tak hneď sa mi utiahne k nohám :no:
CHELSEA (NO) - sangvinik, miestami je až cholerická, rýchlo sa učí, no je trošku tvrdohlavá, bláznivá. K malým psom je dosť drzá a robí si z nich živé prekážky, ak sa stretne s väčšimí, tak sa najprv zježí, stiahne uši, ale potom je to už vpohode. Rada robí to, čo robiť nemá, miluje dlhé prechádzky...alebo skôr šprinty, vodu, pešek, loptičku a morčatá, ktoré stále dokonale okúpe slinami :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod egreska » Uto 14.10.2008 15:46

Magie - dáma v rokoch veľmi temperamentná, tvrdohlavá a občas hluchá :lol: má rada všetkých psov a neznáša mačky, chytá ježkov a potkany. :oo:
Rebel - celkom ako jeho meno, ale poslušný na slovo, len príliš viazaný na teritórium, neznáša jeho narušenie kýmkoľvek či je to zviera alebo človek. Znáša sa dobre s fenkami, ale každý pes je narušiteľ jeho teritória a chce ho zrušiť. Je to domáci :king:
Batman - milý, prítulný trocha uštekaný na môj vkus, ale pohoďák, na prechádzku by šiel aj do tramtárie. :no:
Coco - fenečka, typu natrite si ma na chleba, miluje malé deti a je strááááášne lenivá, a veľký mazel stále by sa na človeka lepila ak si sadnem do 10 sekúnd sedí na mne. :jupi:
Inak všetci sú APBT. :aaa:
Nemám rada len svojich psov, ale všetky zvieratá tejto planéty, lebo si to na rozdiel od nás - ľudí zaslúžia.
egreska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: HC

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 17.10.2008 20:42

Buddy- taký pohoďák,kamarát s každým,kto ho pohladí alebo sa mu čo i len prihovorí,strašne tolerantný..nechá si aj po hlave skákať :ha: (no velku bolesť neznesie som zistila),je to proste moj naj naj najsamlepší kámoš a nikto mi jeho nikdy nenahradí... nešteká keď netreba,znesie sa ozaj s každým kto mu neublíži..a velký srandista to je :ha: :love:
Fredy- no ehm :hi: malý nervák,koho dostatočne nepozná,je nepriatel... no ale musím podotknúť niektorí ludia sú mu od začiatku sympatickí :hi: a toto je fakt,že strážny pes..u nás už neni šanca ako za čias iba Buddyho heh....reveeeeee až nadmerne moc...vie si poplakať,ponadavať a aj od radosti zaštekať... ale teda v skratke sú to opaky pohoďák a nervák
a ešte krpec má tiež energie na rozdávanie..dobyje baterky a frčí
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Gombicka333 » Uto 11.08.2009 19:24

Bola som presmerovaná sem :) nechce sa mi to tu zasa rozpisovat tak prosim moj problem rozpisany tu : viewtopic.php?f=16&t=6651
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Amaguk » Uto 11.08.2009 19:26

ved to nemusis pisat este raz - staci pouzit system copy-paste :no: :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Slawin » Uto 11.08.2009 19:41

Sirius je salamista,niekedy posobi az ako lenivec..ale on ma proste v pazi :heh: v podstate je kludas,ale ked uz naozaj niekto rype tak sa ozve... nema problem s ludmi,deti miluje a zatial mi ani na nijakeho psa nevrkol... je ale ukecany,ked mu nadavam tak mi stale oponuje mrmlanim :heh: a co vazne neznasa,ked mu prstami leziem do papule...
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod VikThor » Uto 11.08.2009 21:15

No môj takisto. Keď som sa rozhodol pre rotvajlera, tak som rátal s tým že to bude také teľa a že sa bude správať ako slon v porceláne ale tak v skutočnosti som takýto level až nečakal. Keď ho ja nedonútim tak on by len leňošil a ležal na chrbte s roztiahnutými labami. Behať to nevie, väčšinou sa potkne o vlastné laby ale tak čo aj pád na hubu je pohyb dopredu. Ledva to dvíha laby, aj drobné prekážky to radšej obíde. Ešte aj pred cudzími sa vyvalí a chce aby ho škrabkali na bruchu. Pôvodne som si myslel, že to je vlastne vrodená nemotornosť, no ako som nedávno zistil je to len vypočítavosť z jeho strany a lenivosť. Pri hre s jednou fenkou, sa z neho stal dostihový kôň. So spadnutou sánkou som sledoval ako jednoducho preskakuje prekážky rovanko veľké ako on sám.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod Slawin » Uto 11.08.2009 21:17

to si pis..oni posobia nemotorne a malatne ale ked chcu vedia vynalozit silu jak ozbrojene tanky :no: by clovek nepovedal jaky cval dokazu nahodit...doslova cval
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod renqa » Str 12.08.2009 7:15

Môj westík Dino je maznáčik, odmalička. Nie až tak moc, ale strašne sa mu páči, keď ho škrabkáme na brušku, takže sa hneď vyvalí na chrbát, keď sa mu prihovoríme. Ale, že by na nás visel - to už zas nie. Keď bol síce šteniatko, votrel sa k nám aj do postele. :lol: Ale teraz už je veľký chlapec a tiež keď sa teší, tak nás povylizuje (hlavne tvár) a potom ho tá radosť prejde.... Inak je strašne lenivý a každú chvíľku, keď je v byte využije spánkom. :smile: Ale keď zoberiem do ruky vodítko, to už je v strehu a teší sa na prechádzku. Dlhé prechádzky, však tiež nemusí. Nemá bohvieakú kondíciu, takže, keď ho to už nebaví, tvrdohlavo si sadne a nepohnem s ním ani párom volov.... :lol: A keď vidí mačku alebo iné zviera, vždy sa v ňom prebudí pud lovca. :ha:
(to len tak v skratke)
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod meraja » Str 12.08.2009 8:43

Tak začnem od najstaršieho po najmladšieho.
Ratlík Iky nebojácny,drzí,bitkár,výborný strážca a trhač,nervák,rád sa púšťa do oveľa väčších psov ako je on.Bystrý a inteligentný
Neapolský mastin Hugo-veeeeľmi inteligentný,ostrý občas až agresívny,neznáša cudzích psov pokiaľ ich nespozná.Nemá rád keď doňho niekto dobiedza,výborný strážca.Je nevyspytateľný,človek nikdy nevie čo chce spraviť.Na chudzích sa robí milý,ale ako náhla začnepchať ruku začne cvakať alebo keď mu fúkate do ksichtu len čumí a potom nečakane skočí.Necitlivý na bolesť.Veľmi tichý pes a riadny slinták drzí.Zbožnuje vodu (preto má aj blany medzi prstami)
Bernardín Oskar-tvrdohlava gebula,ostrý,k domácim milý,maznák,rád oblizuje ľudí,rád sa vyvaľuje na gauči,veľmi citlivý na bolesť a má rád každé zvieratko a má rád vodu a rád sa kefuje.A poriadny slinták
Ratlík Benny-veľmi ostrý pes.inteligentný,milý maznáčik.Veľmi verný a bojí sa mužov.Neznáša motorky bicykle,vie sa strašne rozzúriť,že by si človek myslel,že zinfarktuje.Rád sa hrá s Oskarom a mojími hlodavca.Rád vyrypuje do Ikyho a rád sa potom s ním bije.Nerád si necháva Ikáčom "skákať po hlave".
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod lucik » Str 12.08.2009 9:47

Gipsy je typicka labradorska povaha - aky by mal podla mna labik byt.. Uzasne spolocenska, nekonfliktna - v spolocnosti psov aj ludi (znamych aj cudzich) sa vie spravat, je pokojna, lahko ovladatelna (vychovana tak, aby za pamlsky posluchala aj deti), inteligentna, lahko sa uci nove veci ak clovek najde sposob ako na nu (vacsinou pamlsok pri trikoch).
Pri praci (polovny vycvik, resp. Working Testy) je dost rychla, nadsene aportuje z akehokolvek terenu, nema problem prehladavat aj huste trstie, pichlave kriky, vyborne plava.. Ta rychlost a nadsenie niekedy robi treningy tazsimi, lebo v zapale sa niekedy nechce dat navigovat - az ked zisti, ze sama nedohlada, tak zacne posluchat povely navigacie..
Myslim, ze sme super zohrate a je dost obrazom mna samej - velmi vela sme sa naucili spolu a ucime sa stale.
Je strasne pazrava, niekedy mam pocit, ze za jedlo by ma zapredala a niekedy jej zradlo zo zeme naozaj stoji za to, ze som na nu nasrata a nebavime sa.
Obdivujem na nej tu jej univerzalnost (pokojna v spolocnosti a doma a rychla a temperamentna pri praci), je mi luto, ze kvoli klbikom nikdy tieto jej skvele vlastnosti neprenesie na potomstvo, ale dufam, ze ked si zaobstaram druhe steniatko, tak mi ho pomoze vychovat na jej obraz. :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod luciaabesy » Štv 20.08.2009 8:02

Keď sa povie nemecký ovčiak , každý si predstavý veľké , strážne , inteligentné a vychované zviera . Besy ? :lol: toto u nej absolútne nehrozí . Je naviknutá na ľudí a tak stráženie u nej fakt nehrozí . Inak je celkom milá , oddaná , poslušná ( to by sa ejj ale muselo chceť ) , bláznivá , hravá , Ľahko sa učí nové a nové veci , ťažšie vyprovokovateľná , spoločenká ... :dancing:
‎...v životě přítel pravý,
jenž první víta, brání do únavy,
jenž nikdy svému pánu neodvyká,
proň bojuje a žije, pro něj dýchá,..
luciaabesy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: okr. Nové Mesto nad Váhom

Re: Aka je povaha vasho psa?

Poslaťod monika.o » Štv 20.08.2009 9:08

no Šaro je povahovo blízko asi k teriérom,je vynikajúci strážca(ale zbytočne nešteká) a skvelý potkaniar :yes:
Výcvik-aj keď len základný-zvládol veľmi dobre,pričom ho cvičilo 7 ročné decko-ja pred cca 8 rokmi
No tým,že mal zlú socializáciu(moja chyba :bum: ),nemá rád malé deti,staršie(v mojom veku) už znesie a k mojím kamoškám je vtieravý,k cudzím ľuďom je najprv nedôverčivý,šteká a vrčí,no neskôr sa už dá pohladkať v pohode :lol:
K domácim zvieratám je tolerantný,mačky na ňom môžu spať :joint: ,ale na cudzie zvieratá je agresívny
Na ostatných psov je dominantný a neváha skočiť do bitky :ach: ,na sučky je v pohode-dalo by sa povedať,že ich až otravuje :lol:
Nikdy nikoho nepohrýzol,ak nerátame jednu babku,ktorá mu stúpila na labku :ua:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné