Prirodzené značkovanie, zdvihnutie labky pri čúraní u psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod pigie » Ned 20.01.2013 7:07

Mna by zaujimalo spravanie psov pri znackovani. Niekedy moj pes miesto ocucha a prekryje, ci je na rovine, ci na vyvysenom mieste. Niekedy miesto zjavne prenucha, ale ide oznackovat vyssie polozene miesto vzdialene par krokov. Je pre psa zanechanie pachovej stopy vyssie niecim lepsim? Alebo len nechce preznackovat trebars dominantnejsieho psa, co si precuchal? Alebo zmeska vsetkeho dokopy? Teraz ked je sneh je pekne vidno, ako ho niektore mlaky doslova otocia a musi sa k nim vratit, niektore si ani nevsimne. Fascinuje ma to, chcela by som pochopit, preco to robi tak ako to robi :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod hisham » Pon 28.01.2013 0:54

Chcem sa opýtať: dovolíte svojím psom značkovať všetko, čo im príde pod nohu? Ja svojho psa vyvenčím - teda dovolím mu na dva-trikrát vyprázdniť si mechúr, ale značkovaniu, pokiaľ to ide, zabránim. Proste kráčam ďalej (chodíme na vodítku). Mám totiž pocit, že keď si to tu všetko značkuje, berie to ako svoje teritórium - vidím na ňom, že sa mu nepáči, keď mu po ňom behajú iní psi. Keď však zájdeme mimo bežnej trasy alebo do iného mesta, je pri psoch skôr plachý a opatrný.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod Bad » Pon 28.01.2013 7:53

Psa nenechám očurat jenom místa nevhodná, tedy domy, auta, branky atd., jinak ho v žádném případě neomezuju - psi právě proto že značkují tak si svou moč šetří a jelikož mám byťáka, tak se musí venku důkladně vyvenčit. Na jeho psýché to negativní známky nezanechává :lol:
Mimochodem, teritoriální pud podporuje právě vodítko :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod renqa » Pon 28.01.2013 12:28

pigie - podobné správanie som si všimla aj ja dnes u môjho... ale čo to znamená, netuším... možno len to, že to bolo pre neho na nedostupnom mieste, keďže zjavne to tam označkoval pes väčší od neho... :nwm: ale možno to má naozaj nejaký taký význam ako píšeš ty, lebo väčšinou zvykne druhé psy preznačkovať.
A jasné, že dovolím môjmu psovi značkovať aj na viac krát. Na prechádzke je to jeho obľúbená činnosť, oňuchať a preznačkovať. Niekedy už len dvíha nohu a ani mu nejde. :heh: Prechádzka na krátkom vodítku pre neho nie je venčením, ale značí to, že sa s ním potrebujem dostať z bodu A do bodu B.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod lenli » Pon 28.01.2013 14:31

Ked tak citam tuto temu, premyslam ci sa aj my vobec dostaneme do tohto stavu. O par dni mame 8 mesiacov, ale po zdvihani nohy ani stopy. :ach:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod Bad » Pon 28.01.2013 15:17

Lenli, klídek, to moje chlapisko začalo zdvihat nohu až kolem druhého roku a když nemá u čeho, tak ji nezdvihne ani dneska :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod kaciatko2121 » Pon 28.01.2013 16:53

lenli píše:Ked tak citam tuto temu, premyslam ci sa aj my vobec dostaneme do tohto stavu. O par dni mame 8 mesiacov, ale po zdvihani nohy ani stopy. :ach:

no za to naopak..moja fenka maltezaka skoro 7mesacna sa uz asi pred tyzdnom dvomi rozhodla, ze sa bude dvihat labka pri curani :pac: nedvihne ju ovsem ako nejaky pes uplne hore ale zopar centakov nad zem :D
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod Sunny » Pon 28.01.2013 17:57

Tak mne Maňás dvíha nohu od 6 mesiacov... :prd: A tiež niekedy preznačkuje, niekedy nie - napr. po psom kamarátovi, staršom od neho, preznačkovať nezvykne. Po mojich babách ale už veselo preciká.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod Simba » Pon 28.01.2013 18:40

Zacinam cvicit NO ktory nie je socializovani ale vobec. Ma 3 roky a nezdviha nohu, nikdy, ani neznackuje proste to vypusti vsetko. Zacina sa ucit veci od mojej fenky ale ide to pomaly. Nikdy ani nehrabal nohami dozadu az teraz zacal ked videl moju fenku. Takze nas caka dlha cesta kym sa vobec zacne spravat ako pes. Takze myslim ze stretavanie sa z druhymi psami nauci stena ze ma zdvihat nozku :)
Simba
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod Buchťa » Pon 28.01.2013 20:21

lenli píše:Ked tak citam tuto temu, premyslam ci sa aj my vobec dostaneme do tohto stavu. O par dni mame 8 mesiacov, ale po zdvihani nohy ani stopy. :ach:


Lenli,klídek,jak Ti již napsala Bad.Bofi zdvihl poprvé nohu kolem druhého roku a já měla pocit,že to asi není
v pořádku,tak jsem si již zvykla na to "štěněcí" čurání.A jak byl starší,tak den ode dne ji začal častěji zdvihat po přečtení nějaké "veledúležité" pese - mesky :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod AndreaT » Uto 29.01.2013 12:42

Mne krpec začal nohu zdvíhať tak okolo 6-7 mesiaca, ale myslím, že u každého je to individuálne. Mne sa zdalo, že on obkukoval od ostatných psov :lol:
A presne ako píše Bad, ja nechám môjho značkovať všetko, až na domy, schody - čo by niekedy rád :au: ......proste nevhodné miesta.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod kellee » Štv 31.01.2013 18:25

mne pesdvihal labu uz v troch mesiacoch skoro som padla na zadok ked som ho videla co to to zviera robi :lol: bolo to smiesne lebo nevedel drzat rovovahu este bol captavy.

a to znackovanie, hm keby ho nenecham tak by to drzal v sebe. Rano potrebujem ay vyprazdnil mechur aby vydrzal kym pridem domov neriesim to teda a poobede, ked ich mozem ist vyvencit viac, tak ich medzi domami revediem na kratko a za dedinou nech si robia co sa im zaraci, ked sa im chce nech aj kazde steblo ocuraju
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod jurm » Pia 01.02.2013 9:54

je to asi specifice u kazdeho psa ... Marduk mi zacal dvihat uz v 6 mesiacoch, Agar nedviha do dnes a ma rok aj dva mesiace ... nedviha ale uz davkuje :lol: , nepusta vsetko naraz ako stena ...
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod lenli » Pia 01.02.2013 10:52

nedviha ale uz davkuje , nepusta vsetko naraz ako stena


Jj, to uz aj Aki robi. Som prave rozmyslala, ze ci to je nejaka znamka, ze "kvazi znackuje", alebo ci nahodou nema nejaky zapal mechura - ale netvari sa, ze by ho nieco bolelo a v noci v pohode vydrzi. Si ma upokojil jurm :jop:

Inak to hrabanie nohami dozadu robi vzdy po :kak: a teda to nemal od koho odkukat, kedze ineho psa, co by to robil sme nestretli :nwm: .
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Značkovanie, zdvíhanie labky pri čúraní

Poslaťod Simba » Str 06.02.2013 21:39

Neviem, ten NO vobec nic nevie..proste len pes ktory steka a nic viac...ale tak su to 3roky stravene v koterci...to sa nemoze rovnat nasim gaucakom, ktory vsetko vidia v telke :lol: ked bude teplejsie beriem ho na cvicak a uvidime co vsetko odkuka :smile:
Simba
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné