Je uz moj psik stary ?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Gombicka333 » Sob 16.08.2008 15:21

ahojte mam psika (fenku) ma 7 rokov chcela by som sa opytat ci je uz podla vas stary alebo nie ....
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod NemesiS » Sob 16.08.2008 15:32

nechápem dosť dobre dievča, akú odpoveď chceš počuť.
7x7 = 49 krásnych rokov.
hádam ho len nechceš dať do útulku alebo utratiť, lebo chceš šteniatko.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Gombicka333 » Sob 16.08.2008 15:53

nie preboha to nie ako ti to mohlo napadnut !!!!! :oo: :nie: .....ja svojho milacika nedam za nic na svete !!!!! aj ked bude neviem aky stary !! ja sa len pytam ze ci sa uz povazuje za staru alebo nie
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 16.08.2008 16:16

tuším od 8 považujú psov za seniorov :ha: no ten moj je večné šteniatko
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Gombicka333 » Sob 16.08.2008 16:50

aha dík :lol: aj nasa je stale hrava kazdy kto nas nepozna si mysli ze je to este stena :lol:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Gombicka333 » Sob 16.08.2008 16:50

aa kolko ma ten tvoj psik rokov ?
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 16.08.2008 16:57

mojho v 5 rokoch tipli na šteniatko hehe :ha: teraz má 6 ešte len
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Gombicka333 » Sob 16.08.2008 17:05

aha ....vies my sme moju peggynku nasli u nas na ulici hned sme si ju zobrali aaa vtedy ju veterinar typol na 1 rocnu ale to bolo len zhruba ! takze teraz moze mat okolo 6-7 rokov :lol:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod ess » Sob 16.08.2008 23:41

moj ma 7 rokov a ked sa ludia na ulici spytaju kolko ma, tak odpoviem sedem....kazdy si mysli ze 7 mesiacov :D hehe no taktiez si myslim, ze 7 rocny pes je v najlepsom veku...
ale dost zalezi aj na plemene a velkosti psov :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Whip it » Ned 17.08.2008 0:43

podla mna je v krasnych strednych rokoch :smile: . ja mam 8 rocneho, nie je uz sice taky pojaseny, ale ani nijaky lemros :lol: .
vacsinou plati, cim mensi psik, tym viac sa dozije (zavisi aj od roznych inych faktorov samozrejme)...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod NemesiS » Ned 17.08.2008 8:17

myslím že bez výnimky, nie väčšinou.
btw čo by majitelia ND dali za to, aby sa ich hafani dožili aspoň 11 rokov..
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod energitc » Ned 17.08.2008 12:15

ahoj,
tak ono zalezi ake je to plemeno,senior to uz je,ale cim mensie plemena tym viac sa dozivaju a stym mensimi problemami.velke plemena ako aljassky malamut napr.maju problemy s pohybovym ustrojenstvom a nemozes cakat ze sa dozije nejakych 13 rokov ako napriklad pudlik ..ttake malinke yorky alebo civavky sa kludne doziju aj 14 ci 15,tiez vsak je to individualne podla starostlivosti.
moj kokrspaniel mal az 17 ale bol uz na tom hodne zle,tak sme ho viac nechceli drzat na liekoch a trapit,aljassky malamut mojho uja sa dozil 11 rokov, kamoskin jazvecik ma 9 a stale beha agility jak divy a je to ciperko,takze no...
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Gombicka333 » Ned 17.08.2008 12:19

aha tak dakujem :smile: aj peggy je este stale ciperna :lol: a je to psik mensieho vzrastu takzeee ste ma potesili s tym ze mensie psiki ziju dlhsie :jupi:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod Vikiki22 » Ned 17.08.2008 21:27

Tak... Musím súhlasiť, že to ešte nie je starý pes. :smile: ALE! Všetko závisí aj od starostlivosti, kŕmenia a podobne... Napr. moja kamoška aj ja máme mopsov v rovnakom veku (8 rokov). Ona ho má v byte, je sám a je rozmaznávaný. Môj žije v dome s veľkou záhradou, kde väčšinou pobehuje s ostatnými psami. Na jej psovi už vidieť, že je postarší, má šediny, je lenivejší a začínajú sa u neho prejavovať starecké choroby. No, môj je naopak, furt aktívny (v poslednom čase dokonca do večera šteká pred bránou), beží so psami, a má krásnu farbu, šediny mu skoro vôbec nevidieť... Takže veľa závisí aj od zaobchádzania so psom... :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Je uz moj psik stary ?

Poslaťod rybicka » Uto 19.08.2008 10:17

Chovatelke, od ktorej mam IW zomrela fenka australskeho teriera v 6. rokoch. Velke plemena sa v 8. rokoch povazuju za veteranov-seniorov, male sa za ne zacinaju povazovat tak od 10. roku asi cca. Ked som sa dozvedela, ze jej uhynula fenka australana v 6. rokoch, zostala som hladiet ako puk...a bola az do konca uplne ciperna a hrava..
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Ďalší

Späť na Ostatné