Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Kejna » Štv 18.07.2013 14:31

ahojte,
Koncom jula Baddymu konci rocna vakcinacia proti besnote a kedze podla slovenskeho zakona staci ockovat uz len kazde 2 roky, hovorila som veterinarovi ze pridem az o rok. Vtedy ma upozornil, ze ak sa nahodou chystam so psom do zahranicia, mozem mat problem na hraniciach, kedze v niektorych krajinach je rocna povinnost ockovania proti besnote. Tak som sa ho pytala, ze ak by som sa nahodou tento rok rozhodla cestovat (zatial neplanujem), ci by nestacilo mesiac pred odchodom prist na preockovanie. A on ma upozornil, ze specialne Chorvati kontroluju v pase aj spetne, ci su vsetky ockovania pravidelne - do 12 mesiacov od posledneho ockovania. Mate s tym niekto skusenosti?
Obrázok
Kejna
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 37
Bydlisko: Rovinka, okres Senec

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Cony » Štv 18.07.2013 14:56

Ja som nevedela ani o tych dvoch rokoch. :ua:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod janka926 » Pia 19.07.2013 2:06

a povedal vyslovene ze staci zo zakona ockovat kazde dva roky alebo ze staci az za dva roky? lebo ja ked som bola ockovat a pri tej prilezitosti uz aj cipovat vet mi dal na vyber ockovanie na rok plus cip za x eur alebo dvojrocnu vakcinu plus cip za xy eur. zaujima ma teda ci je iny zakon alebo je ina vakcina lebo ja som pochopila ze je to vakcinou...
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod mart.ina » Pia 19.07.2013 7:58

Závisí od vakcínu, existujú proti besnote na 1,2,3 roky. Ostatné choroby treba každý rok, pokiaľ dávaš, ale tie už nie sú povinné zo zákona.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Amy01 » Pia 19.07.2013 9:06

Do teraz boli tiež 2 ročné vakcíny, ale očkovali sa každý rok kvôli zákonu. Asi na to sa pýtala marti.na či už sa v tomto zákon zmenil.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Sunny » Pia 02.08.2013 10:15

Nám Chorváti na hraniciach pasy pre psov (mali sme troch so sebou) ani len do ruky nechytili... A to pri ceste tam aj späť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod renqa » Pon 09.09.2013 17:33

Ahojte. My tiež rozmýšľame nad cestou do UK. Problém je, že neviem či brať aj psíka alebo nie. Ak pôjdeme, tak na dlhšie - možno aj na 4-5 mesiacov, takže by som ho rada zobrala. Veľmi ho však nechcem posielať lietadlom, pretože je hrozný "stresmen", navyše má dosť strach z cudzích ľudí. Autobusom sa asi nedá cestovať so psom tak ďaleko, však? Auto síce máme, ale priateľ nie je taký skúsený vodič, že by si na to trúfol. A ešte sa chcem opýtať čo všetko treba vybaviť u veterinára? Už nie sú potrebné tie testy na ktoré treba čakať 6 mesiacov?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Dana D » Pon 09.09.2013 19:11

pozri si na http://www.mzv.sk
Cestovanie a preprava domácich zvierat
(nejde mi hodiť sem ten link)
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod renqa » Pon 09.09.2013 21:21

Hm. Na tej stránke píšu, že treba aj tie testy, ktoré robia len vo Zvolene. Ale niekto tu tuším písal, že už stačí pet pas, čip a platné očkovanie proti besnote. :nwm: Ešte jedna otázka - ak by sme išli autom, musím mať tú autorizovanú prepravku či stačí obyčajná?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Dana D » Uto 10.09.2013 6:40

renqa píše:Hm. Na tej stránke píšu, že treba aj tie testy, ktoré robia len vo Zvolene. Ale niekto tu tuším písal, že už stačí pet pas, čip a platné očkovanie proti besnote. :nwm:

Renqa, tiež som to tu postrehla. Ale teda podľa mňa je smerodatné to čo uvádza MZV.
Prípadne tam zavolaj a spýtaj sa či to nebolo zmenené len to nestihli aktualizovať.
http://www.mzv.sk/sk/ministerstvo/prehlad_kontakt
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Mackie » Uto 10.09.2013 11:20

kde tam je preprava zvierat? nevidim to tam :nwm:

ziadne testovanie netreba, smerodatne je to, co hovori prislusna krajina, nie nase ministerstvo

cip, pas, ockovanie minimalne 21 dni maximalne rok stare, odcervenie + pipeta proti kliestom maximalne 3 dni stare
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod renqa » Uto 10.09.2013 11:24

Už som si to našla, takže je to presne tak ako píše Mackie.
Tu je to: https://www.gov.uk/take-pet-abroad
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod helluska » Pon 23.09.2013 8:17

Renqa, ale autobusom si zisti, lebo mne ho na medzinarodnej linke nebral ziaden prepravca.
A do UK nie je nahodou polrocna karantena kvoli besnote? Alebo to je nieco stare?
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod renqa » Str 25.09.2013 13:59

Autobusom sa to asi nedá. Jedine, že by sme išli autom, ale to sa zase bojíme že by sme poblúdili. :ua:
A to s tou karanténou som čítala vo viacerých článkoch, ale to už asi nie je aktuálne. Len ma to trocha mýli.
Je tu reálne niekto taký, čo si zobral psa do UK so sebou?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Mackie » Str 25.09.2013 14:00

ved sa pozrite par prispevkov vyssie, resp. par stran dozadu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné