úhyn psa s čipom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

úhyn psa s čipom

Poslaťod milinka215 » Sob 14.11.2020 11:55

Dobrý deň,

zatiaľ sa ma to priamo netýka, ale keďže mám psíka s čipom, raz to budem musieť riešiť. Našla som totiž informáciu, že pri úhyne začipovaného psa je majiteľ povinný do 21 dní nahlásiť túto skutočnosť veterinárovi, ktorý ho potom odhlási z databázy. Tak ma to zaujalo, rozumiem, že je potrebné zviera vymazať, len som sa nikde nedopátrala, či je potrebné aj niečo iné, alebo stačí jednoducho zavolať v danej lehote veterinárovi, ku ktorému chodíme, oznámiť úhyn a on vybaví ostatné? Nemusí napr. veterinár psa vidieť alebo nebude potrebný ešte nejaký doklad alebo niečo podobné? Ďakujem za odpovede.
milinka215
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: úhyn psa s čipom

Poslaťod Margita » Pon 16.11.2020 12:48

Nie, toto sa moc nerieši, mne keď zomrel pes nikde som ho neodhlasovala len keď som šla s novým k vetovi mu medzi rečou spomenula, že zomrel,
Nikto ta za nič stíhať nebude keď presvyhnes 21dni
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: úhyn psa s čipom

Poslaťod Slausa » Pon 16.11.2020 12:50

Ja som dostala od vet papier, ktory sa ukazal na urade ako odpustenie dane. Ale co uz s nim urobim im bolo jedno.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: úhyn psa s čipom

Poslaťod Margita » Pon 16.11.2020 12:57

Inak fakt, to je asi na jedine na dane :lol:
Plemenna kniha takéto vobec rieši?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: úhyn psa s čipom

Poslaťod wer » Pon 16.11.2020 13:45

Dane, ale aj kvoli nakladaniu s telom. Musi sa zlikvidovat v sulade so zakonom - bud kafilerka cez veterinara, alebo spopolnit cez daku spolocnost. Mne v krematoriu potvrdzovali daky papier.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: úhyn psa s čipom

Poslaťod Ulf » Pon 16.11.2020 20:17

Ano, vetovi som odovzdala pas, odhlásil ho. Na úrade nepýtali nič na odhlásenie, v krematóriu mi dali potvrdenie o kremácií.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: úhyn psa s čipom

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 16.11.2020 20:19

na plemenku sa vracia rodokmen.

co sa tyka uhynu, ano ma sa nahlasit do urciteho casu uhyn, aby sa odhlasil z databazy. ale ak nie, nikto ta za to nebude stihat.

my sme dali mojho Neruska uspat a teda telo muselo ist do kafilerie, ale keby si ho nechame, nikto nic proti tomu nemal.

co sa tyka odhlasenia, normalne zavolas na urad a povies, ze odhlasujes psa. my sme sa stahovali a nikto to neriesil, preco odhlasujeme psy, ani sme neudali dovod. jednoducho sme odhlasili a hotovo.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: úhyn psa s čipom

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.11.2020 7:22

Na plemennú knihu by sa mal vrátiť rodokmeň uhynutého psa, ale koľkí to aj dodržia... :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ


Späť na Ostatné