Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod Tobby » Str 06.06.2018 12:29

Dobrý deň.

U nás doma sa rieši veľká dilema :ua: Máme doma ročného kríženca menšieho vzrastu, čiernej farby. Na začiatku júla plánujeme 2-týždňovú dovolenku v Chorvátsku spojenú s 3-dňovým pobytom v Slovinsku. Doteraz som bola striktne za to, aby išiel s nami. Problémom však je, že je veľmi bojazlivý a bojím sa, že by to bol preňho veľmi veľký stres.

Riešime dilemu čo bude preňho menší stres:
1. Či keď bude s nami a bude cestovať viac ako 8 hodín + trajektom cca 30 min., bude tráviť väčšinu času vnútri kvôli teplu a ešte k tomu v cudzom prostredí,
2. Alebo či keď bude v hoteli, kde síce nebude s nami a bude s cudzím človekom, ale nebude musieť nikam cestovať a tam sa mu budú venovať skoro nonstop

Viem, že hotel je veľké sústo pre bojazlivého psa a mnohí z vás to neodporúčajú, ale inak ho nemáme komu dať. Viac som priklonená k tomu zobrať ho s nami ale neviem čo preňho chudáčika bude lepšie :ua:

Problém by ani tak nebolo cestovanie, ako samotné ubytovanie v cudzom prostredí, pretože je tak trochu paranoidný a keď sa mu niečo nezdá, vyštekuje. A 24-hodín denne tam s ním stále nikto nebude.
A druhý problém je, že panikári, keď je niekde veľká masa ľudí, čo na dovolenke býva často :ua:

A ak ste už boli so svojím psíkom v Chorvátsku ako to zvládal?

Prosím poraďte! :angel:
Tobby
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod clupko » Str 06.06.2018 13:08

ak sa nemozete alebo nechcete na dovolenke prisposobit psovi, radsej by som ho asi nebrala.
neviem, co presne zahrna jeho panika pri vacsom pocte ludi, ale zvysne problemy, co opisujes, su v pohode zvladnutelne.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod Tobby » Str 06.06.2018 13:19

Nieže by sme sa mu neprispôsobili skôr ide o to, že aj doma je sám doma. Na dovolenke by nebýval sám niekoľko hodín iba tak max. na dve/tri kým sa okúpeme a tak, pretože preňho si myslím by nebolo až také dobré keby bol s nami pol dňa v tej horúčave (ešte k tomu keď je celý čierny). Len sa bojím aby tam neštekal :ua: Ubytko máme takmer pri pláži takže by naozaj nebýval dlho sám a keďže sme skôr športové typy a neradi vylihujeme na pláži tak by aj nejaké výletíky boli :smile:

No a večer chodievame do mesta sa prejsť a tam bývajú trhy a veľa ľudí a to je to čoho sa bojí. Dá sa pravdaže ísť aj na kľudnejšie miesta, ale vyhnúť sa tomu nedá.

Skôr sa obávam toho, že v noci keď budú otvorené okná tak bude štekať a ja sa nevyspím tiež lebo ho budem stále utešovať aby neštekal :ua:
Tobby
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod clupko » Str 06.06.2018 13:32

nj, to uz ti tazko asi poradi niekto na fore, ked vas nepozna. sama musis zvazit, nakolko je ustekany a nakolko sa to da/neda zvladnut. v noci doma steka na zvuky zvonku? da sa utisit? ak je s tym problem aj doma, v cudzom prostredi to asi bude este horsie. ak ste ubytovani v hoteli alebo nejakej husto obyvanej oblasti, asi to nebude nic moc s tym stekanim.

na trhy mozte neist, alebo sa vystriedat a kazdy vecer s nim zostane niekto iny.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod Tobby » Str 06.06.2018 13:49

Doma nemávame otvorené okná v noci :ua:

Ako utíšiť sa dá, ale ďalší zvuk=ďalšie štekanie. Čo je pravda tak zase keď sme zavretí v izbe a je na chodbe tak si málokedy trúfne štekať. Skôr si len pobafkáva :lol:

Ubytovaní sme v apartmáne a v slepej ulici takže veľa ruchu by tam nemalo byť.

Ešte skúsime zbehnúť na cvičák sa popýtať tam ho predsa len poznajú :smile:
Tobby
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod clupko » Str 06.06.2018 13:59

z toho co pises mi to pride, ze by bolo ok ho zobrat so sebou. ale ja neviem posudit to stekanie a panikarenie.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod wer » Str 06.06.2018 15:26

Ako dlho ho mate...? Co ste robili doteraz..? Preco.ste ho na take situacie nepripravovali? Preco sa nesnazite nieco robit s tym stresom (dlhodobo)..? To takto s nim chcete zit dalsich min 10 rokov? Ved to musi byt stres aj pre vas. :nwm:
Pre psa bude obrovska zataz oba varianty.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod Tobby » Str 06.06.2018 15:33

My sa snažíme už rok aj na cvičáku sa nám snažia všemožne pomôcť :no: ani my s tým nie sme spokojní a chodíme s ním kade tade a robíme čo je v našich silách, čo je však pravda tak na cvičáku mu veľmi pomohli a už je to omnoho lepšie, ale stále nie úplne ok :ua: Boli časy kedy sa cudzí pes alebo človek k nemu nemohli ani priblížiť :no:
Tobby
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod pigie » Str 06.06.2018 15:43

Prisposobte dovolenku psovi. Mne tiez nic ine nezostava, mam rovnako slahnuteho, si neviem predstavit ho nechat na izbe vyzjapovat a ani do hotela ho dat, by som sa bala, ze vsetko, na com som pracovala bude mavnutim prutika fuc.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod Tobby » Str 06.06.2018 15:44

A vy to ako riešite?
Tobby
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod wer » Str 06.06.2018 15:53

Osobne by som.psa do hotela nedavala - ak by som tam nemala vyslovene niekoho, kto psa dobre pozna. Neviem sj predstavit si akoze uzivat dovolenku s vedomim, ze moj pes tam niekde stresuje v neznamom prostredi, s neznamymi ludmi, s inym rezimom... radsej ho budem mat pod kontrolou na ociach... Alebo nech sa niekto obetuje a zostane so psom doma... :nwm:
Ale take ze neviete co bude robit pri otvorenom okne, to mi pride uplne absurdne... bud to proste doma natrenujte a otvorte to okno, alebo to okno neotvarajte ani tam.. ono vseobecne mozno aj problem bude vo vasom prilis uzkostlivom pristupe... ja by som ho isto uz davno vlacila vsade a nebrala take ohlady. Bud to rozdycha a sa oklepe, alebo dostane infarkt a hotovo..
Druha vec je, ci fakt mate silnu potrebu.ist napr vsetci vecer do preludneneho mesta...

Ja som chodila so psom vsade na dovolenky - ci hory, ci more. Odhliadnuc od toho, ze on nemal.ziadne taketo.muchy, na plaz sme chodili rano, pred obedom sa stiahli, oddychli.si, sli na vylet do prirody, prip do mesta. Potom zas k vode... Ked mam dovolenku, chcem aj s nim travit cas, je to clen rodiny.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod pigie » Str 06.06.2018 16:43

Ja to riesim uplne normalne. Idem na dovolenku a robim vsetko so psom. Snazim sa ho nenechavat nikde sameho, lebo to potom pes reve uz aj vtedy, ked si mysli, ze zostane sam. Ide tam, kde my a ked nemoze ist pes, tak jeden s nim zostava. On nedava vsak ani to poriadne :pac: Je nafixovany len na mna. Ale teda nemam vacsi problem, vzdy sa vieme dohodnut, urcite so mnou stresuje menej ako sam a to kdekolvek. Stresovat bude uz navzdy sa zda, ale teda dovolenku si normalne uzijeme vsetci, vzdy mi trochu postracha nervy, ale zase aj ja jemu a je. Trochu obmedzeni, ale mne to stoji za ten klud, ze viem, co je so psom. Nuz a pes to musi prezit, ten si uziva vylety, tie ma rad a zbytok proste prezije tak akoby prezil rovnaky stres doma.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod Margita » Str 06.06.2018 16:44

wer píše:Ako dlho ho mate...? Co ste robili doteraz..? Preco.ste ho na take situacie nepripravovali? Preco sa nesnazite nieco robit s tym stresom (dlhodobo)..? To takto s nim chcete zit dalsich min 10 rokov? Ved to musi byt stres aj pre vas. :nwm:
Pre psa bude obrovska zataz oba varianty.

ked nezazijes nepochopis :lol: kamoska ma suku,uzavreli to,ze je autista,byvali v petrzalke na sidlisku,ta kamoska je z tych co sa zaujima cize pristup bol v ramci moznosti spravny,ale ta suka mala furt nejake svoje paranoje a prepinaky ,ked si vzali hypo a odstahovalii sa do domu,von na prechadzky chodia zriedkavo a ta suka neriesi,je v ovela vacsej pohode aj cudzich ludi teraz riesi ovela menej ako ked byvali v byte

ale neporadim :lol: mozno takemuto psovi viac vyhovuje byt zavrety cely den niekde na rovnakom pozemku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod pigie » Str 06.06.2018 16:45

Aj ja pripravujem a prd z toho :haha: Ale teda ano, je to lepsie, klamala by som, ze nie. Ale take, ze sa na toho psa bude dat spolahnut, ze tam bude drzat hubu a spravat sa slusne, take to nebude proste nikdy...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka v Chorvátsku áno či nie?

Poslaťod Tobby » Str 06.06.2018 16:48

Pravdepodobne to teda skúsime a uvidíme :smile:


inak čo brávate psovi na dovču? (okrem žrádla, hračiek a pelechu)
Tobby
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Ďalší

Späť na Ostatné