Keď sa pes naježí

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Keď sa pes naježí

Poslaťod unicorn » Str 09.07.2008 14:31

co mate odpozorovane u svojich psov? ako casto a pri akych prilezitostiach sa jezia? je to prejav strachu, rozrusenia, alebo agresie? celkom ma to zaujima, pretoze moj hafo sa jezi dost casto pri vsakovakych moznych stituaciach..
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod Mackie » Str 09.07.2008 14:47

ani nie strach alebo agresia, skor by som povedala, ze je to zvysenie pozornosti a opatrnost, ked nevie, co ma od druheho cakat, vacsinou aj zavrci, ale to skor z potreby upozornit na seba, aby ten druhy prisiel a predstavil sa :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod unicorn » Str 09.07.2008 14:57

hmm, moze byt.. hlavne ked ide o nejake nove nezname podnety. moj nevrci, ale brese pri tom. vrci len ked sa spolu hrame tak, ze sa natahujeme o hracku. inak som ho nikdy vrcat nepocul.

si predstavte situaciu, ked si pekne nucha niekde na travniku a zrazu z poza rohu vybehne nejeka osoba. obcas sa oskar zjezi a zacne brechat, akoby sa zlakol alebo co. pre neznaleho veci, to moze vyzerat dost nebezpecne hlavne ked sa aj niekedy vyda smerom k tej osobe.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod lucik » Str 09.07.2008 15:27

presne ako pises, psy sa jezia pri vsakovakych roznych situaciach zo vsakovakych moznych dovodov.. moja sa jezi napriklad zo strachu - niekedy potme zacne byt paranoidnejsia nez jej panicka a zacne stekat napriklad na vrece odpadkov na neznamom mieste.. minule stekala normalne cez den na taky mrnavy traktor :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod unicorn » Str 09.07.2008 15:31

presne v noci, alebo skoro rano, ked je svet naokolo prazdny, tak sa jezi ovela castejsie, aj castejsie steka. cez den moze byt vsade okolo neho rusno, kopec deti, co sa hraju a vystrajaju a nic mu nevadi..
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod julieta » Str 09.07.2008 15:46

moji psi sa jezia iba ked sa stretnu so psikom, od ktoreho nevedia co maju cakat.... ked sa spoznaju, otrasu sa a idu dalej alebo sa hraju... pri inej prilezitosti ako stret so psom som ich nevidela jezit sa....povedala by som, ze je to v dosledku ocakavania, ze co bude ked je pes pre nich necitatelny...
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod Tasha » Str 09.07.2008 18:02

Grace sa často naježí pri cudzích psoch a pri každej bráne, kde pes je alebo ho tam očakáva. Ale vtedy je hluchá, slepá...
A kira, tá sa v poslednej dobe zvykne naježiť na Grace, keď sa naháňajú a ona ju nevie chytiť. Tak je ako malý ježko :haha:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod Tatiana » Str 09.07.2008 18:06

z mojich suciek je taky jezko iba bulicka ,ta vzdy ked sa vyskytne nieco na obzore uz jezi chrbat ale zaroven stoji vo vyhraznom postoji,vzdy ju oslovim,pozrie na mna a ked vidi ze nemam obavy jezko zmizne a pokracujeme dalej :smile: ostatne sucky som este najezene ozaj nevidela,paterdalky sa neboja ani certa a Ajka je s kazdym kamoska :heh:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod barchee » Str 09.07.2008 19:36

julieta píše:moji psi sa jezia iba ked sa stretnu so psikom, od ktoreho nevedia co maju cakat.... ked sa spoznaju, otrasu sa a idu dalej alebo sa hraju... pri inej prilezitosti ako stret so psom som ich nevidela jezit sa....povedala by som, ze je to v dosledku ocakavania, ze co bude ked je pes pre nich necitatelny...


hej, to aj ja som si všimla na krpcovi :yes: napríklad včera sme stretli takú fakt že dosť veľkú fenku - vyzerala ako kríženec aziata a vlkodava :ua: no proste bola$ mrte vysoká, ale mierna zlatá :smile: a ten náš štupel si najprv ľahol do čakacej polohy a keď sa prišla fenka ovoňať, krpec sa jemne postavil, vyskočil mi na nohy - na stehná - to robí keď sa bojí alebo je neistý a nechcel k nej ani ísť :heh: vtedy bol zježený, lebo nevedel, čo má čakať od tak veľkého havina. Inokedy podľa zježenia viem, že je zle...keď si s nejakým havom nesedia - väčšinou je to pes jeho výšky a veku - vtedy je šabla na chrbte z chlpov a šabla z chvosta a začne robiť taký bublinkujúci zvuk :lol: tak vtedy radšej pozdravíme a ideme ďalej :no:
...behind every monstrous dog is always a monstrous human...

www.cheeko.weblahko.sk
barchee
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod julieta » Str 09.07.2008 21:35

barchee je vidiet ze moja fenka a tvoj psik su polosurodenci.. Moja Ria sa tiez pyta na ruky ked sa boji :lol: :lol: :lol: samozrejme jej to zakazujem.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod ess » Str 09.07.2008 22:37

moji sa tiez jezia pri stretnuti hlavne s cudzimi psami, alebo so psami ktorych uz dlho nevideli, potom sa jezia pri neznamych podnetoch (ale to ich uz musi riadne nieco vystrasit aby sa aj zjezili), mladsi sa jezi aj vtedy, ked sliedi za zverou a je na velmi velmi velmi cerstvej stope - ked uz je zjezeny, tak viem ze o par sekund nieco vybehne
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod barchee » Štv 10.07.2008 9:07

julieta píše:barchee je vidiet ze moja fenka a tvoj psik su polosurodenci.. Moja Ria sa tiez pyta na ruky ked sa boji :lol: :lol: :lol: samozrejme jej to zakazujem.

:lol: tatino sa nezapre :no: ja ho samozrejme na tie ruky neberiem - šak má 22 kíl :ha: by som dopadla teda...buď to má v povahe, ale si pamätá keď bol maličký ešte úplne - tak ostrejšie ho privítala jedna stafbul fenka a ja som ho tak nešťastne pudovo od šoku zobrala na ruky(mala som dávno pred tým takú blbú skúsenosť pri bitke 2 psov-tak som sa strašne zľakla :ach: )...ale hneď som ho dala dole nato...možno si to zapamätal...neviem... :ua: ale je to také zlaté, keď sa taký buldozér pýta na ruky :heh:
...behind every monstrous dog is always a monstrous human...

www.cheeko.weblahko.sk
barchee
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod julieta » Štv 10.07.2008 9:17

ano, je to zlate.. aspon clovek vie, ze mu psik doveruje :jop:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod Angel_a » Štv 10.07.2008 11:33

No môj sa naježí len keď sme na prechádzke a štekajú naňho iný psi...
Labrador 4ever
Za peniaze si môžeš kúpiť celkom dobrého psa, ale zavrtenie jeho chvosta si nekúpiš.
Angel_a
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: PD

Re: Keď sa pes naježí

Poslaťod Bára » Štv 10.07.2008 20:45

Moja suka sa zvykne naježiť práve pri stretnutiach s inými psami... Keď zdiaľky vidí psa, začne štekať, potom sa opatrne ako taký vlk priblíži, chlpy sa jej dupkom postavia :heh: a potom keď sa už oňuchávajú, je to vpohode :smile: Ale vyzerá to úplne vtipne, lebo jej sa zježia len chlpy pozdĺž chrbtice :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Ostatné