Splnený sen?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Splnený sen?

Poslaťod Tobby » Pia 21.07.2017 10:26

Ahojte :smile: prv než začnem prosím vás ak nechcete radiť tak radšej ani nečítajte ďalej, akoby ste ma mali zhejtovať.
Pred 5 dňami sme si priviezli domov šteniatko - malého 2-mesačného kríženčeka. Je úžasný a veľmi múdry a neskutočne zlatý. Problém je v tom, že sme aj ja a aj mama zistili, že psíka asi mať nechceme :ua:
Psíka som chcela mať už odmalička, ale mala som zajačika, a tak sme sa dohodli, že počkáme. Zajačik však umrel až po niekoľkých rokoch a ja som medzitým vyrástla.
A tak začali prehováračky aby sme si toho psíka zaobstarali. Nebolo to ťažké, pretože ja s mamou sme v tom mali vcelku jasno a tato z toho síce nebol nadšený a snažil sa nám to vyhovoriť, ale povedal, že keď sa rozhodneme ho mať, tak nám v tom nebude prekážať.
Čím viac sa blížil dátum, kedy sme si pre psíka mali ísť vziať, tým viac sme s mamou začali váhať. (Predsa len sme váhy :no: )
A nastal ten osudný deň. Išli sme si ku známym preňho. Na druhý deň sme si ho priviezli domov. Boli sme vystrašení asi tak ako on, pretože sme ešte psíka nemali. Ale bol zlatý. Ani raz sa vnútri nepocikal a veľmi rýchlo sa začal učiť. Problém nastal s prechádzkami. Je to strašný bojko. Všetkého sa bojí a nemôže byť bez vodítka, pretože uteká domov :ua:
S tým by však až taký problém nebol, predsalen by sa to naučil (snáď). Problém je vo mne a mojej mame :ua: , a to mi trhá srdce. Je na mňa taký naviazaný, ale ja som z neho celá nesvoja. Byt je celý prerobený a ja sa tu viac necítim ako doma :ua: Zistila som, že som urobila chybu keď som si ho zobrala. Teraz by som ho chcela dať preč, ale keď na to pomyslím je mi do plaču. Hlavne kvôli nemu :plac: Neviem čo sa to so mnou stalo, ja ho chcem a zároveň aj nechcem ale viac nechcem :nwm: a som zmätená sama zo seba :plac:
Vrátiť by ho nemal byť problém, ale u nás by sa mal 100x lepšie. Nechcem predovšetkým vyzerať ako rozmaznaný fracek. Myslela som si o sebe, že som zodpovedná, ale táto nová situácia ukázala, že neviem robiť vážne rozhodnutia. Najhoršie z toho je, že ak to povieme tatovi, bude naštvaný, pretože ako každý z nás si ho už obľúbil a berie to lepšie než ja :ua:
A teraz neviem ako mu to povedať a neviem či je lepšie mu domov nájsť alebo ho vrátiť známym, kde by možno ostal alebo by ho niekomu dali. Ale ak by ostal bolo by to preňho čiastočne výhrou, pretože tam sa nemusel báť ničoho a mal tam brášku, ktorý tam ostal :ua:
Prosím vás potrebujem radu :plac: :plac: :plac:
Tobby
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Splnený sen?

Poslaťod Lindchen » Pia 21.07.2017 12:44

Nemôžem si pomôcť, ale men to príde ako nejaký popôrodný stav, kamátka mi raz také čosi, spomínala.
No ale k veci, nepochopila som, v čom je problém ho mať? Čo je zle?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Splnený sen?

Poslaťod Margita » Pia 21.07.2017 12:48

Linda presne,presne,toto mi slou hlavou,ked som si to citala,ze poporodna depresia :lol:

nemajte stres,je to nova situacia,ja som tiez Vahy a mam psov troch,neviete co vas caka,ono sa to zrovna,len nerobte unahlene rozhodnutia

ja si myslim,ze maju skor stres ,ci zvladnu starostlivost o toho psa...ja si pamatam ked som mala prvy pocitac,tiez som sa bala,ze ho hned pokazim :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Splnený sen?

Poslaťod elfinka » Pia 21.07.2017 12:50

Tiez mi to pripomina proste sok z toho ze sa vam nieco v zivote zmenilo. Na cloveka v prvom momente dolahne ta zodpovednost a pritom tam este neni vybudovany vztah s tym stenuchom tak je z toho mimo.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Splnený sen?

Poslaťod pigie » Pia 21.07.2017 12:54

Aj ja som rozmyslala nad tym, ze ci to bol dobry napad, lebo co ked mi umre? (zacal po par dnoch hnackovat) A som bola ho ochotna radsej vratit chovatelke, len nech urcite neumre a som sa o neho naprd postarala, ked dostal hnacku :heh: Ale od toho je dobry chovatel, napisala som chovatelke, ukludnila ma a povedala, ze by neurobila nic ine, len to, co robim ja (vet atd.). A je to v poriadku, veci sa stavaju a budu aj horsie (a aku pravdu mala :plac: ) Boze, to bolo tak davno. Pri druhom som taketo pocity vobec nemala, tam boli pocity ine :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Splnený sen?

Poslaťod kellee » Pia 21.07.2017 12:56

vitaj vaha, ako vaha ti poviem toto- kazdej zmene vo svojom zivote sa velmi branim a prejdem si zakazdym podobnymi problemami. Novi ludia, odchdzajuci ludia, nove prostredie, vzdy ma to neskutocne zasiahne. Nedaj sa tym ovplyvnit. Presla som si týmto aj v case, ked som si s mojim psom nevedela dat rady a uvazovala som nad tym ze mu najdem novy domov. Nelutujem ze som to neurobila, nelutujem ze je so mnou. Poradit ti mozem to, ze si najdi v okoli bud ludi, s ktorymi by si chodila vencit, popripade cvicit, alebo nejky cvicak kam by si chodila a zabudnes na taketo myslienky.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Splnený sen?

Poslaťod Lindchen » Pia 21.07.2017 12:58

Ale teda pridím svoju skúsenosť, my sme ho chceli po 4 dňoch vrátiť. Proste úplná zmena životného štýlu (pre mňa v tej dobe totálne obrovská), tmolilo sa to o byte a kukám na to, do kelu, však to umre, keď sa o to nepostarám, ale preboha jak? :aaa: A čítala som predtým, aj som bola nabrífovaná, čo treba, ako treba, ale proste v tom okamihu úplné precitnutie v realite :heh: . Prešlo to, zaľúbili sme sa do seba úplne najviac a už sme ho nikdy nechceli dať preč.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Splnený sen?

Poslaťod pigie » Pia 21.07.2017 13:00

Lindchen píše: Prešlo to, zaľúbili sme sa do seba úplne najviac a už sme ho nikdy nechceli dať preč.

Ja som bola zamilovana od pociatku, a prave preto som nemohla dopustit, zeby sa mu nieco stalo, preto som ho chcela narvat chovatelke, aby sa mu urcite nic nestalo! To bola proste zivotna laska :heh: Co sa tyka prevratenia zivota s tym to nemalo nic, na to som sa tesila. Ale ta zodpovednost za ten jeho zivot na mna dolahla. Som rada, ze som to zazila so psom a nie s dietatom :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Splnený sen?

Poslaťod Margita » Pia 21.07.2017 13:06

mozno to potom s deckom prezivaju psickarky inak,ved to je take dalsie stena do rodiny :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Splnený sen?

Poslaťod Lindchen » Pia 21.07.2017 13:07

My sme sa na začiatku moc nevedeli zladiť, akože pre mňa to bola fakt dosť zmena a on bol... no, nebol zlý, ale proste podľa knižky to malo byť inak! :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Splnený sen?

Poslaťod elfinka » Pia 21.07.2017 13:10

Presne!! Podla knizky to malo byt uplne inak :haha:

Si pamatam ze som raz bola vo vani, 9 tyzdnovy Fido na mna striehol a ja som sa bala stade vyjst ze ma dokuse, a preboha ja nemam pamlsky ani hracku aby som odputala pozornost nez si dojdem do bezpecia po hrubu vrstvu oblecenia :haha: :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Splnený sen?

Poslaťod pigie » Pia 21.07.2017 13:13

Margita -urcite. Ale viem si predstavit, ked takto to dolahne na niekoho, kto este nemal zodpovednost za nikoho a na, dieta. A nemas moznost vratit :joint: A mozno nemas ani nikoho, kto ti povie, ze to je v poriadku... Ja som bola vtedy strasne zmatena a bala som sa tej zodpovednosti - kym bolo vsetko v poriadku, bolo to fajn, ale proste prvy problem a panika. Preto hovorim, ze chvalabohu, ze som to zazila pri psovi a nie pri dietati. Pri dietati ma to ani nenapadlo. Uz som vedela, co ma caka :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Splnený sen?

Poslaťod Lindchen » Pia 21.07.2017 13:20

My sme mali prvý deň pracovné rukavice a čizmy. V máji :heh: . Nevedeli sme nejako dať do praxe rady z knihy a "hlasné au!" vôbec, ani náhodou, nezaberalo :haha: . Vtipné to bolo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Splnený sen?

Poslaťod Margita » Pia 21.07.2017 13:23

ja si to uz ani nepamatam to tenkrat poprve,bolo to pred 16timi rokmi,pamatam si ale ten den ked sme ponho isli
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Splnený sen?

Poslaťod pigie » Pia 21.07.2017 13:27

Mna to hryzkanie steniatkovske vobec nebolelo :heh: Jak ihlicky. Ale tak ked zacal hryzt ruku, dala som mu do huby nieco ine. Uzol... A o ten sme sa pretahovali. A chovatelka mi hovorila, ze mu pokazim skus :heh: jak z toho kola von? :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Ďalší

Späť na Ostatné