Psa zrazilo auto, rodina sa tvári akoby nič

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Psa zrazilo auto, rodina sa tvári akoby nič

Poslaťod Nika & Oskar » Sob 10.06.2017 9:07

Píšem sem, lebo si neviem rady čo ďalej robiť.
V skratke, mesiac dozadu som bola na návšteve u rodiny (mama, otec, stará mama), nechodím ku nim často, preč som skoro dva roky. Kým som bola preč, psa niekedy zrazilo auto (rozumej pes ktorý nechodí von a nemá vôbec žiadnu aktivitu a je stále sám zavretý na malom dvore, a ušiel vtedy z brány), lenže ja som o tom nevedela. Všimla som si teraz ale že kríva a na lakti má nejaký uzol a labku mierne skrivenú do uhla. Vraj nemohol chodiť dva týždne a na lakti mal otvorenú ranu. Ku zverolekárovi ho nikto nezobral. Mama stále menila tému a nechcela sa o tom rozprávať. Rodina sa teraz bránila že si vraj nevšimli že kríva a podľa nich pes vyzerá v poriadku. Na moje naliehanie ešte stále u zverolekára nebol a tak som aspoň chcela vziať psa ku sebe aby som sa mohla o neho postarať (a nie len kvôli tej nohe ale aj kvôli nemu samému), ale nechcú mi ho dať a tvária sa ako keby tam ten problém vôbec nebol :ua:
Mám pocit, že moje argumenty sú všetky ignorované a neviem čo teraz. Dúfam len v radu, že čo s tým..
Nika & Oskar
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Psa zrazilo auto, rodina sa tvári akoby nič

Poslaťod wer » Sob 10.06.2017 10:20

No, je to tyranie zvierat a je to trestne.... Neviem, aku radu cakas, rodinu si poznas najlepsie...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psa zrazilo auto, rodina sa tvári akoby nič

Poslaťod Margita » Sob 10.06.2017 10:21

Vezmem psa a idem k vetovi,ked chcem, hádam sa nebudem pýtať na zvolenie
Tiež som nepistrehla akú rádu čáka,bud ho vezme alebo nevezme
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psa zrazilo auto, rodina sa tvári akoby nič

Poslaťod Nika & Oskar » Sob 10.06.2017 15:28

Nežijem práve na Slovensku. Pravdu povediac, ťažko sa mi na toto pozerá objektívne a asi som len čakala radu v štýle 'čo by ste robili na mojom mieste', ale dík za tú poznámku že je to trestné.
Nika & Oskar
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Psa zrazilo auto, rodina sa tvári akoby nič

Poslaťod Lindchen » Sob 10.06.2017 15:37

Objektívne? :nwm:
Ja akosi nechápem celý tento príspevok. Pes mal úraz a nikto mu neposkytol pomoc. Nepochopiteľné a áno, aj trestné. Tu nie je žiadne subjektívne vnímanie, tu nie je žiadna dilema ani zvažovanie pre a proti. Ten pes POTREBUJE veterinára, preboha!
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psa zrazilo auto, rodina sa tvári akoby nič

Poslaťod wer » Sob 10.06.2017 16:00

Co by sme robili? Pochopitelne vzali psa k vetovi... Teraz po dalsom mesiaci, este ked si daleko, co cakas, aku radu? Mame ist pokecat s rodicmi? :nwm:
Nezodpovednych ludi je strasne moc a, bohuzial, nikto nema na nich paky. Kedze su to tvoji rodicia, len a len ty to mozes zmenit a vysvetlit im situaciu. Alebo este ich moze niekto udat a psa im odobrat....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psa zrazilo auto, rodina sa tvári akoby nič

Poslaťod naja » Sob 10.06.2017 17:06

Uf, komplikovane a najradsej by som dala rada, kedze ide o rodinu, neries pre vlastnu psychicku pohodu(mam podobne skusenosti s rodinou a zvieratami a nikdy viac). Ale ked ti nebude vadit sa pohadat s rodinou, psa jednoducho zober a bye bye. Kasli na argumenty, jednoduchsi ludia(bez urazky) si tie tvoje argumenty poprekrucaju tak, ako sa im to bude hodit, lebo oni vzdy maju pravdu a ostatni su lietadla a debili :angel: .
Ked pes je uz ako tak zlatany, zhojeny, nikto im ho bez ich suhlasu neodoberie a stacia, ze natrafia a "chapavejsich" ludi z RVPS a este ich aj poklepu po pleci, ako dobre sa staraju. Trestne to nie je, tak akurat na priestupok.
V mojej rodine tiez "tyraju" zviera, nie psa a vie o tom aj veterinar a tazka pohoda, este im aj nablabotal, ze nech druhe zviera nikde nadavaju, lebo by to nezvladlo a podobne blbosti a pan vet spolupracuje s jednym OZ zameranym presne na zachranu tych zvierat. Ironia.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich


Späť na Ostatné