Strach zo zodpovednosti za psíka

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Strach zo zodpovednosti za psíka

Poslaťod Andie1994 » Pia 12.05.2017 20:01

Ahojte, neviem kam založiť tému, tak skúsim tu. S priateľom by sme si chceli vziať psíka z útulku. Máme už jedného vyhliadnutého, v podstate sme už dohodnutí aj s útulkom, že by sme si ho na konci mesiaca vzali. Včera sme ho boli prvýkrát pozrieť a dnes opäť. Je to krásny psík, veľmi milý a rozumný. Ide o to, že s priateľom sme sa trošku zľakli. Vziať si živú bytosť je zodpovednosť a tak sme na pochybách, či to zvládneme, či nás neomrzí, či to bude v poriadku. Je to podľa vás normálne? Myslíte, že ten strach jednoducho časom pominie? Ja som si celý čas myslela, že som celkom zodpovedná, ale neviem. Celkom sa toho bojím a teraz váhame, či si ho vziať alebo nie. :( Máte nejaké rady? Mali ste aj vy taký problém?
Andie1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Strach zo zodpovednosti za psíka

Poslaťod wer » Pia 12.05.2017 20:47

Ponuknite utulku docasku. :smile: Urobite dobry skutok, pomozete utulku, psikovi, aj sebe - overite si v praxi, ci ste pripraveni.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach zo zodpovednosti za psíka

Poslaťod elfinka » Pia 12.05.2017 21:00

Je fajn, že to beriete zodpovedne a tak je asi pomerne prirodzené že je tam aj trocha neistoty, ak ste ešte nikdy psa nemali.
Ja som napríklad celkom nezodpovedná, veci ma zvyknú baviť pár mesiacov a potom ma začne baviť dačo iné, ale pes je proste pes. A okrem chvíľ kedy som ležala v horúčke nebol ani jeden deň, kedy by ma ísť s ním na prechádzku otravovalo či som to brala ako záťaž. Pes je proste člen rodiny ktorý má nejaké potreby a nad tým či sa mi chce ich naplniť sa ani nezamyslam.
Treba si byť akurát istý, že životný štýl mám kompatibilný so psom, že mám dosť času, a že mi nevadí že pes ovplyvní život naozaj takmer vo všetkom.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada


Späť na Ostatné