Nevysvetlitelne spravanie

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod Alsonka » Pon 13.02.2017 21:15

Zdravim. Neviem kde to inde dat a zatial mi nikto neporadil. Moja fena si zakazdym, ked dostane zrat, nahana chvost, steka donho, vrci a hryzie. Neviem preco to robi a zacina to robit stale castejsie pocas toho ako zerie. Pred tym to robila vzdy ked dostala kost na obhryzanie a len raz pocas zrania.
Zacinam sa o nu trosku bat, je to normalne?
Alsonka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod wer » Štv 16.02.2017 6:16

Nie je. Je to zlozvyk, psychicka porucha.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod Alsonka » Štv 16.02.2017 18:04

dá sa s tým niečo robiť? pomôže mi veterinár?
Alsonka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod wer » Štv 16.02.2017 18:43

Veterinar asi nie...
Ako je stara? Nerusieval ju niekto pri jedle? Kde dostava jest?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod Alsonka » Štv 16.02.2017 21:51

Bude mat 3..praveze nie, teda neviem o tom nic..najprv to robila len ked sme jej dali kost a ked dostala jedlo tak len 2x stekla do chvosta a to bolo vsetko ale teraz je to neustale
Alsonka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod pigie » Pia 17.02.2017 6:30

A robi to predtym ako zacne jest, alebo pocas toho ako je?
Lebo aj moj blazon sa toci a nahana chvost pred vecerou, alebo ked sa tesi a pracuju mu nervicky. Ale pocas jedla zere, lebo co keby mu to niekto sezral, kym sa co len raz otoci za chvostom :heh:
Kedze neznasam, ked to robi, tak proste mu vtedy dam nejaky povl, sadni alebo lahni a prestane.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod wer » Pia 17.02.2017 8:59

ono je to isty sposob ventilovania sa. zradlo je nieco, na co sa velmi tesi, mozog je zamestnany, nestiha spracovavat ten vzruch a telo sa potrebuje uvolnit. nastane skrat a prichadzaju tocky. ono to asi preto zacalo kostou - to je taky vacsi vzruch, tam sa to rozvinulo a prenieslo casom aj na zradlo. teoreticky sa to moze preniest este aj inde neskor - napr pri vitani alebo inom rozruseni.
ja by som to stopla, psa skludnila nejak...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod Lindchen » Pia 17.02.2017 9:10

pigie, pochopila som, že aj počas žrania:

Alsonka píše: a zacina to robit stale castejsie pocas toho ako zerie. Pred tym to robila vzdy ked dostala kost na obhryzanie a len raz pocas zrania.


Stal sa jej z toho aj zlozvyk. Ako wer hovorí, zo vzrušenia a radosti a nevie to normálne spracovať. Iné varianty sú trebárs excesívne štekanie alebo vyskakovanie. Točenie sa za chvostom je ale oveľa vážnejší, narušený prejav, podľa mňa :ua: .
Určite stopnúť. S kľudom, nie krik, len vyslovene vecne. Ovláda nejaký povel? Napr. sadni? Skúsila by som to asi ako prvé. Ak neovláda alebo ho vykonáva, len keď sa jej zachce, docvičiť poriadne najprv inde.
Niekedy stačí len sa dotknúť chrbtu, jemne chytiť s otázkou a ty čo robíš, moja? A potom eventuálne ten statický povel (sadni). Daj vedieť, ako pokračujete.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod pigie » Pia 17.02.2017 9:16

Offtopic: Inak, ten pes to bude uz robit furt, pokial ho niekto nezastavi. To sa oducit neda podla mna. Ja sa snazim 2.5 roka a chvost si proste prezenie kedy ho napadne :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod wer » Pia 17.02.2017 9:18

no moment. pigie, podla mna u tvojho je to nieoc ine. teda, netusim, ako si ho nahana, ale skor si myslim, ze to je par otociek okolo svojej osi, lebo nevie co so sebou - kvoli temperamentu... a toto je hlavne pocas zrania... a apenzell je sice temperamentny, ale isto nie az tak, ako tvoj pes. a tu hrozi, ze sa to vyvinie dalej, ten zlozvyk sa rozsiri a este sa moze aj pritvrdit - napr ze si ten chvost zacne kusat. ono to trebalo stopnut, ked si "len zastekala" na ten chvost...
ale hej, netreba si predstavovat, ze to zmizne po dvoch napomenutiach. odstranenie je velmi tazke, ale podla mna zamedzovanie pri kazdom jednom nutne, aby to nenarastlo do vacsich rozmerov..
Naposledy upravil wer dňa Pia 17.02.2017 9:21, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod Lindchen » Pia 17.02.2017 9:20

Určite vždy stopnúť bez výnimky. Bez ohľadu na to, kde, prečo a ako to vzniká. Je to maximálne nežiaduce správanie a bude rásť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod pigie » Pia 17.02.2017 9:23

Otocky okolo osi je jedna, to az tak neriesim. Ale on ho dokaze aj seriozne natacat a vrtiet sa za nim aj minutu, kebyze ho nestopnem. On nan obcas aj s vrcanim vystreli, ked s nim excesivne kyva a zahliadne ho za sebou ako cudzi objekt :pac: Normalne to na nom vidis, ako ho zahliadne a ako zacne byt nesvoj, tym padom sa vrtenie chvosta spomali a on ho vzdy ocami na danej strane zahliadne a uz v inej frekvencii a ked neodputam poornost, tak si po nom cvakne a zacne ho nahanat. Ale vacsinu casu nan nie je agresivny, to sa stalo mozno 10x? Vacsinu casu ho proste nahana od vzrusenia. Niekedy k tomu pride plynulo pri robeni otociek a niekedy ho zacne nahanat hned od zaciatku.

Ako ja by som to urcite stopovala vzdy. A ja to aj u mojho stopujem vzdy, ked to je chvost a nie vesele tocenie sa okolo osi. Ale proste robi to furt, mozem stopovat kolko chcem. Vylieceny z toho rozhodne nie je. Tak som mysleela, ze odstranit tazko... Ale proste nedovolit, aby to prerastalo. moj by sa tu uz mozno tocil z nudy, kebyze to nestopujem :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod Lindchen » Pia 17.02.2017 9:27

Offtopic: My toto riešime aj u mačky, akonáhle sa začne točiť za chvostom stopneme, necháme na chvíľku upokojiť a ideme sa zahrať alebo sa jej nejako venovať. To len na ilustráciu, že aj iné zvieratá to robia a stále je to nežiaduce, problém.

Inak áno, jednu otočku od radosti neriešim, pokiaľ nešiel za chvostom. Pravdepodobne to aj tak ponúka ako cvik, keďže to vie aj na povel.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod Alsonka » Pia 17.02.2017 12:31

Ďakujem vám veľmi pekne za rady. Pokúsim sa ju nejako stopnúť pri tom, ale je ťažké ju zaujať niečim keď má žrádlo :lol:
Alsonka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Nevysvetlitelne spravanie

Poslaťod wer » Pia 17.02.2017 12:38

a co tak prisypat do misky postupne..? :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Späť na Ostatné